IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • @ силния долар , не само доказа колко е силен…, доказа, че си реално незаменим

    на зеления гущер се крепи цялата държава юнайтед стейтс.., за радост или съжаление и целия световен финансов, политически , икономически и какъвто се сетите ред , хаха

    Коментар


    • тезата изглежда вярна , но тотално се пропуква със “смачканото евро”
      еврото изначално е щатски проект и си е 99% проекция на зеления гущер. или с две думи, никой в щатите не желае “ смачкано евро” . в щатите желаят евро такова , квото ще да е готено за доларасте!

      все пак сме инвестиционен форум, малко по-сериозно

      Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Точно американските интереси го вълнуват, а те са силен долар и смачкано евро, плюс да се неутрализират дори и минималните опити на БРИКС да се върви към нова световна валута. Баси, нали е финансов форум това, как не може да го схванете - ми на САЩ основото ЯО е доларът и базираните на него системи за разплащания - като изключиха за 3 секунди Русия от системите и ѝ еваха майката буквално с този ход, какви мисли се въртят в главите на всички извън "колективния Запад", че утре и тях могат да ги сринат точно за 3 секунди?

      Затова Тръмп хвърля вината на ЕС и Украйна, за да не застрашава долара и световното му господство - хората 2 световни войни са водили за твоа господство, та сега една пиклива Украйна ли няма да зарежат. А европейците можем да си крещим жусуииии с яловия бабоеб колко си искаме и да наливаме също колкото си искаме пари в безсънната клоака Украйна - от подобно нещо само и единствено губим и обедняваме!

      Коментар




      • Русия подготвя нов Майдан в Украйна, за да дестабилизира ситуацията.
        Руските служби за сигурност планират да организират протести в Киев, за да подкопаят позициите на Зеленски, като използват манипулиране на рейтинги, темата за отказ от преговори и обвинения в корупция.
        Съобщава се, че Москва смята да активизира своята агентура и да привлече хора, които се стремят към властта.

        Всъщност е много вероятно да се стигне до нов „Майдан“.
        Но не само в Украйна, а и в Съединените щати, където с изненада установиха, че шумно избраният човек мечтае за диктатура по модела на Путин и наистина опозорява страната със странни събития и изявления.

        Трябва да се каже, че американците разполагат с всички козове, за да „свалят президента“, и всякакви опити за предотвратяване на това от страна на специалните служби ще утежнят вината на администрацията и ще гарантират истинска революция, на която Белият дом няма право да се противопостави.

        В Декларацията за независимост на САЩ се казва: „Когато дълга поредица от злоупотреби и насилие разкрие тенденция към подчиняване на народа на абсолютен деспотизъм, право и задължение на народа е да свали такова правителство и да създаде нови гаранции за бъдещата си сигурност.

        И въпреки че Декларацията за независимост не е същото нещо като Конституцията, в същата Конституция на САЩ има Втора поправка, която косвено дава право на бунт срещу тиранията.

        Невзоров @nevzorovtv

        Коментар


        • ок , пуснах лайк заради готения словоред!

          мислите, че цялата политика на щатите се сменя за два дни , и смяната на 1 клоун с другия фокусник???
          звучи несериозно…,

          QUOTE=pinoccio;n4250077]

          Има много голяма разлика между оня ден и днешния ден. Това ви е проблемът - не различавате онзи ден от днешния. Двете фигури са коренно различни персонажи. Байдън беше сънливец, а Тръмп е шериф. Толкоз е просто. И бе заявено от най-висока трибуна и пак не го схващате. По същата логика може да бъде зададен въпроса - а, бе как оня ден харесвахте американците, а днес не ги харесвате?[/QUOTE]

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Добре, де, защо поляците тогава не върнат земите на изток от Одер на германците - и там са учили и живели известни германци, може би повечко отколкото в Кьонигсберг. Цялото балтийско крайбрежие, което днес е полско, е било в Източна Прусия. Тогава поляците ще трябва пак да се върнат в Руската империя, защото няма да остане място за тях.
            Ееее.....,защо задаваш толкава неудобни въпроси?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              А каква е новата реалност, каква е, че Тръмп свали гащите без бой? Дано се окаже някаква многоходовочка от негова страна, някаква невероятно мъдра стратегия, която не можем да видим засега ама надали.
              В тази нова реалност Тръмп не само че няма да спре войната, но и ще я ескалира. Какви илюзии храни Тръмп, че Зеленски ще го послуша? Точно обратното - Украйна влиза в режим зъб за зъб, око за око. Жилищен блок в Киев срещу жилищен блок в Москва. 100 ракети към Украйна срещу 100 ракети към Кремъл. Ако тъй и тъй Украйна ще се предава на Русия, нека преди това направи Кремъл на камара разтрошени тухли. Нека на 9-ти май направи Червения площад на решето. Нека срине телевизионните кули в Москва. Нека срине Кримския мост. Нека унищожи подстанциите и газстанциите, захранващи Москва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Забравил си:
                1. Стрина Курни - по техническата обезпчеченост (нито 1 патрон за Украйна)
                2. Слафчу тъпуту - реконтрадеизнформатор (да крещи Македонияяяяяя и да ги обърква)
                3. МирчеФ - радио свръзка (да потърчи и да отслабне)
                4. Кака Кокорка - по тънката част (все пак и войниците си имат нужди, човещинка все пак)
                5. И къде без ПлювнаАлиев - по татарска линия за освобождението на Крим наш
                Прекрасни попълниния...Аз бих допълнил и Костя Копейкин с цялата му свита,ама се притеснявам ,че ще дезертират и минат на страната на врага, и пак ще се изложим пред чужденците....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                  аве до оня ден громяхте зеления гущер
                  планирархте нов световен ред с мега - деба - хипер златна рубла…,
                  днес зеления гущер и перчема са ви први приятели
                  утре като ви го набие пак в задния двор , кво прайм ?
                  Има много голяма разлика между оня ден и днешния ден. Това ви е проблемът - не различавате онзи ден от днешния. Двете фигури са коренно различни персонажи. Байдън беше сънливец, а Тръмп е шериф. Толкоз е просто. И бе заявено от най-висока трибуна и пак не го схващате. По същата логика може да бъде зададен въпроса - а, бе как оня ден харесвахте американците, а днес не ги харесвате?
                  Last edited by pinoccio; 19.02.2025, 23:14.

                  Коментар


                  • аве до оня ден громяхте зеления гущер
                    планирархте нов световен ред с мега - деба - хипер златна рубла…,
                    днес зеления гущер и перчема са ви први приятели
                    утре като ви го набие пак в задния двор , кво прайм ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      А каква е новата реалност, каква е, че Тръмп свали гащите без бой? Дано се окаже някаква многоходовочка от негова страна, някаква невероятно мъдра стратегия, която не можем да видим засега ама надали.
                      Може да е свалил гащите, но поантата в случая е, че новият шериф е свалил гащите. Как не може да бъде разбрано, че това е съвсем ново време. Същото беше и при Байдън и предните администрации - дали става въпрос за свалени гащи или не, важно е чии са и кой ги носи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        Поетично е това, което казваш. Но няма нищо общо с новата реалност. Не знам какъв е смисълът човек да обитава някакви свои светове, освен ако не е ударил три ракии набързо.
                        А каква е новата реалност, каква е, че Тръмп свали гащите без бой? Дано се окаже някаква многоходовочка от негова страна, някаква невероятно мъдра стратегия, която не можем да видим засега ама надали.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Кьонигсберг е временно под руско иго
                          ---------------------------------------------------------------------

                          Университетът в Кьонигсберг, известен още като университет „Албертус“ или „Албертина“, е бил дом на много известни професори в различни области. Някои от най-известните професори, преподавали в университета, са:
                          • 1. Имануел Кант: Прочутият философ е преподавал в университета в Кьонигсберг през по-голямата част от кариерата си. Започва като лектор (Privatdozent) в продължение на 15 години, преди да бъде назначен за преподавател по логика и метафизика през 1770 г.[4].
                          • 2. Йохан Готфрид Хердер: Значителна фигура в немската философия и литература, Хердер е възпитаник, а по-късно и професор в университета[1].
                          • 3. Фридрих Вилхелм Бесел: Изтъкнат астроном, който през 1813 г. създава в университета забележителна обсерватория[1].
                          • 4. Карл Густав Якоб Якоби: Изтъкнат математик, който преподава в Кьонигсберг от 1829 до 1842 г.[1].
                          • 5. Херман фон Хелмхолц: Известен учен, който преподава в университета от 1849 до 1855 г.[1][2].
                          • 6. Давид Хилберт: Един от най-влиятелните математици от края на XIX и началото на XX век, Хилберт е свързан с математическата школа на университета[1].
                          • 7. Карл Ернст фон Баер: Изтъкнат биолог, който преподава в Кьонигсберг от 1817 до 1834 г.[1][2].
                          • 8. Йохан Георг Хаман: Философ, допринесъл за репутацията на университета по време на „кьонигсбергския век“ на Просвещението[1].
                          • 9. Кристиан Голдбах: Математик, преподавал в университета през XVIII в.[1].
                          • 10. Карл Готфрид Хаген: Готфрид Хаген: универсален професор, който чете лекции по химия, физика, минералогия, зоология и ботаника в университета в Кьонигсберг[8].
                          Тези професори, наред с много други, допринасят значително за репутацията на университета като център на обучение и интелектуални дискусии, особено в областта на философията, математиката и природните науки.

                          Цитати:
                          [1] https://en.wikipedia.org/wiki/Univer...%C3%B6nigsberg
                          [2] https://www.britannica.com/topic/Alb...-of-Konigsberg
                          [3] https://users.manchester.edu/facstaf...PhilFacKon.htm
                          [4] https://www.britannica.com/biography/Immanuel-Kant
                          [5] https://en.wikipedia.org/wiki/Catego...%C3%B6nigsberg
                          [6] https://users.manchester.edu/facstaf...sKantsRise.htm
                          [7] https://cla.umn.edu/philosophy/story...modern-thought
                          [8] https://www.journals.vu.lt/knygotyra/article/view/8216
                          Добре, де, защо поляците тогава не върнат земите на изток от Одер на германците - и там са учили и живели известни германци, може би повечко отколкото в Кьонигсберг. Цялото балтийско крайбрежие, което днес е полско, е било в Източна Прусия. Тогава поляците ще трябва пак да се върнат в Руската империя, защото няма да остане място за тях.

                          Коментар


                          • Кьонигсберг е временно под руско иго
                            ---------------------------------------------------------------------

                            Университетът в Кьонигсберг, известен още като университет „Албертус“ или „Албертина“, е бил дом на много известни професори в различни области. Някои от най-известните професори, преподавали в университета, са:
                            • 1. Имануел Кант: Прочутият философ е преподавал в университета в Кьонигсберг през по-голямата част от кариерата си. Започва като лектор (Privatdozent) в продължение на 15 години, преди да бъде назначен за преподавател по логика и метафизика през 1770 г.[4].
                            • 2. Йохан Готфрид Хердер: Значителна фигура в немската философия и литература, Хердер е възпитаник, а по-късно и професор в университета[1].
                            • 3. Фридрих Вилхелм Бесел: Изтъкнат астроном, който през 1813 г. създава в университета забележителна обсерватория[1].
                            • 4. Карл Густав Якоб Якоби: Изтъкнат математик, който преподава в Кьонигсберг от 1829 до 1842 г.[1].
                            • 5. Херман фон Хелмхолц: Известен учен, който преподава в университета от 1849 до 1855 г.[1][2].
                            • 6. Давид Хилберт: Един от най-влиятелните математици от края на XIX и началото на XX век, Хилберт е свързан с математическата школа на университета[1].
                            • 7. Карл Ернст фон Баер: Изтъкнат биолог, който преподава в Кьонигсберг от 1817 до 1834 г.[1][2].
                            • 8. Йохан Георг Хаман: Философ, допринесъл за репутацията на университета по време на „кьонигсбергския век“ на Просвещението[1].
                            • 9. Кристиан Голдбах: Математик, преподавал в университета през XVIII в.[1].
                            • 10. Карл Готфрид Хаген: Готфрид Хаген: универсален професор, който чете лекции по химия, физика, минералогия, зоология и ботаника в университета в Кьонигсберг[8].
                            Тези професори, наред с много други, допринасят значително за репутацията на университета като център на обучение и интелектуални дискусии, особено в областта на философията, математиката и природните науки.

                            Цитати:
                            [1] https://en.wikipedia.org/wiki/Univer...%C3%B6nigsberg
                            [2] https://www.britannica.com/topic/Alb...-of-Konigsberg
                            [3] https://users.manchester.edu/facstaf...PhilFacKon.htm
                            [4] https://www.britannica.com/biography/Immanuel-Kant
                            [5] https://en.wikipedia.org/wiki/Catego...%C3%B6nigsberg
                            [6] https://users.manchester.edu/facstaf...sKantsRise.htm
                            [7] https://cla.umn.edu/philosophy/story...modern-thought
                            [8] https://www.journals.vu.lt/knygotyra/article/view/8216

                            Коментар


                            • Кьонигсберг е временно под руско иго
                              ---------------------------------------------------------------------

                              Кьонигсберг, известен днес като Калининград, има богата и сложна история, която продължава векове. Градът е основан през 1255 г. от тевтонските рицари по време на Балтийските кръстоносни походи на мястото на старопруското селище Твансте[3]. Името Кьонигсберг, което означава „Кралска планина“, е в чест на чешкия крал Отокар II, който подкрепя изграждането на първата крепост[1][3].

                              ## Ранна история и развитие

                              Първоначалното селище край замъка Кьонигсберг е разрушено по време на пруските въстания през 1262-63 г., което води до създаването на три града:

                              1. Алтщат (1286 г.)
                              2. Löbenicht (1300 г.)
                              3. Kneiphof (1327 г.)

                              Тези градове образуват ядрото на средновековния Кьонигсберг[3].

                              ## Тевтонски и полски период

                              През 1440 г. Кьонигсберг става член-основател на антитевтонската Пруска конфедерация. През 1454 г. по време на Тринадесетгодишната война градът за кратко попада под полски суверенитет. След Втория мир в Торн през 1466 г. Кьонигсберг става столица на редуцираната Тевтонска монашеска държава, която е ленове на Кралство Полша[3].

                              ## Пруска епоха

                              Статутът на Кьонигсберг се променя значително през XVIII век:

                              - През 1701 г. курфюрст Фридрих III се коронясва за крал в Прусия в замъка Кьонигсберг, което повишава значението на града[4].
                              - Градът се превръща в център на европейското Просвещение, като най-известният му син, философът Имануел Кант, е роден през 1724 г.[4].
                              - Към 1800 г. Кьонигсберг нараства до около 60 000 жители, което го превръща в един от най-големите немскоезични градове[4].

                              ## 19-ти и началото на 20-ти век

                              Кьонигсберг продължава да се развива и да играе важна роля в пруската и германската история:

                              - Той служи като временно убежище на пруското кралско семейство по време на Наполеоновите войни[3].
                              - През 1871 г. градът става част от Германската империя[3].
                              - Към 1900 г. населението на Кьонигсберг наброява 188 000 души, разполага с обширни електрически трамвайни линии и важни търговски връзки[3].
                              - През 1901 г. завършването на канала до Пилау увеличава руската търговия със зърно в града[3].

                              ## Втората световна война и последиците от нея

                              Градът страда значително по време на Втората световна война:

                              - Той е почти напълно разрушен от Червената армия след двумесечна обсада, завършила през април 1945 г.[1].
                              - След войната Кьонигсберг е предаден под съветски контрол и през 1946 г. е преименуван на Калининград[1].
                              - Цялото германско население е изселено през 1947 г., като е заменено с преселници предимно от Русия и Беларус[1].

                              Днес Калининград остава важен руски ексклав, с уникална смесица от немски архитектурни останки и сгради от съветската епоха[1].

                              Цитати:
                              [1] https://www.britannica.com/place/Kaliningrad
                              [2] https://www.castlesofpoland.com/prusy/krol_hist_en.htm
                              [3] https://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6nigsberg
                              [4] https://www.findeisen-uhren.com/en/k...g-stadtchronik
                              [5] https://fr.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6nigsberg
                              [6] https://www.theculturalexperience.co...tlefield-tour/
                              [7] https://www.wilsoncenter.org/article...ion-konigsberg
                              [8] https://warfarehistorynetwork.com/ar...berg-fortress/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Днес чух, че е ужасно цинично Тръмп да се разпорежда с нещо, което не е негово - Украйна.

                                Но да мислим позитивно, дали след примерно месец и поредните простотии няма да е успял да се изложи още повече? Не вярвам това да е дъното а само началото.
                                Поетично е това, което казваш. Но няма нищо общо с новата реалност. Не знам какъв е смисълът човек да обитава някакви свои светове, освен ако не е ударил три ракии набързо.

                                Коментар

                                Working...
                                X