Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Герасиме, били финландци пък сега, а не финланците дето са една шепа да са всъщност руснаци. Какви татари, бели са и не се различават от украинците ? И украинците нямат език, това е едно недоработено нещо, диалект и жаргон на съседни езици, бедно на думи и лишено от правила за словоред. Те на това нещо много трудно ще общуват, то се учи изключително трудно и не се превежда добре от компютърни програми защото е непреводимо.Last edited by supertrader; 01.10.2023, 11:37.D.Y.F-091066
- 2 Харесвания
Коментар
-
ЕДИНАДЕСЕТ ФАКТА ЗА МОСКОВИЯ
Царят Петър I преименува Московия в Русия едва през 1721 г. (четири години преди смъртта си), което е ХVIII в.
Думата “москва” на езика на местното племе мокша означава “мръсна вода”.
Думата “кремъл” е татарска и означава укрепена възвишеност.
В средновековието границата между Европа и Азия е минавала по границата на Киевска Рус. Московия е била част от Златната орда и се е обозначавала като Азия.
Московия плаща най-напред дан на Златната орда, а след разпадането й на отделни части – на Казанския каганат, а после и на Кримското ханство чак до 1700 г. Всеки московски цар е посрещал кримския посланик на т.н. Поклонен хълм (Поклонная гора), помагал той да яхне коня му, а сам е вървял пеш до него, водейки коня си за уздите. В Кремъл посланикът е възсядал на царския трон, а царят е падал пред него на колене.
През 1610 г. в Московия с Борис Годунов, известен още като мурза Гудун, приключва династията на роднините на Чингисхан. На трона слагат Алексей Кошка от финския род Кобила. Църквата му дава фамилията Романов, което трябвало да означава, че той е от Рим (след Рим и Цариград Москва следвало да бъде “трети Рим”).
След като окупира Великото княжество Литовско през 1795 г., Екатерина II издава указ, с който угро-финските племена на Московия (мокша, чуди, мери, веси, муроми, черемиси, корси, мордви, пери, печера, литва, зимигола, норома, либ, ям, удмурти) започват да се наричат великоруси, а украинците (истински русичи) – малоруси.
Никой и никога не е виждал оригинали на договор за обединяване на Московия и Украйна, уж подписан от украинския хетман Богдан Хмелницкий и московския цар Алексей Романов през 1654 г.
Псков, Новгород и Смоленск са славянски княжества, влизали в пределите на Киевска Рус. Те нямали никакво отношение към угро-финската Московия, докато Московия-Орда не ги е окупирала, съответно, през 1462 г., 1478 г. и 1654 г. В нито една друга област на Русия (Московия) нямало славянски племена или народи.
Златната орда и нейната дъщеря – Московия, са едни от малкото страни в света, държали собствения си народ в робство. В Московия, например, крепостното право се въвежда през 1497 г. и се отменя едва през 1861 г., т.е., тази форма на поробване на селянина съществува 364 г. Според Никита Михалков, това е бил своеобразен израз на “руски патриотизъм”.
След изследване на руския генофонд, проведено през 2000-2009 г., е установено, че “руснаците” не са славяни, а само рускоговорящи фини (финландци). Много са близки към тях по ген са и татарите. В руския език неславянската лексика достига 70%. Затова “руснакът” не може да разбира славянски езици, докато истинският славянин поради приликите в лексиката без затруднения разбира други славяни.
- 7 Харесвания
Коментар
-
satz, това е все техника която се е повредила и после е била ударена, Леопардите не го могат това нещо, не могат да стигнат до там, Абрамсите ще закъсат пък за гориво. Ако успеят да направят нещо пеш, но май предпочитат в къщи да се приберат. И едните и другите мразят идейниците там на място, кръв се пролива много като вкарат нова партида идейници. Ако някой си мисли че на Абрамсите няма да им източат горивото и да го продадат е голям идеалист, хората имат семейства и близки а живота там е станал скъпо нещо, цените са хай и не са лоу.Last edited by supertrader; 01.10.2023, 11:13.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от livret Разгледай мнение
Руски танкове и бронетранспортьори, унищожени по време на контранастъпателната операция на украинските въоръжени сили, на фона на атаката на Русия срещу Украйна, се виждат близо до град Изюм в Харковска област, Украйна, 14 септември 2022 г. (автор на снимката: ИРИНА РИБАКОВА/УКРАИНСКИ ВЪОРЪЖЕНИ СИЛИ/РАЗДАЧА ЧРЕЗ REUTERS)
https://lens.google.com/search?ep=gs...QyM2U0Il1dXQ==
Докато Русия се бори да подсили силите, които изпитват сериозна липса на жива сила по целия украински фронт с новоназначени наборници, руският военен капацитет все още е невероятно под нивото, според доклад на разузнаването на Министерството на отбраната на Обединеното кралство.
Доклад на американското разузнаване също така твърди, че руската армия изпитва недостиг на жива сила, докато се бие с Украйна и се стреми да наеме членове на договорна служба и може дори да привлече осъдени престъпници , за да запълни празнините, създадени на фона на сухопътните сили, каза американски служител в сряда .
оплакват се, че цели ДВА леопарда ги спират
и че украинците били повече от тях - нямат си тинче или небръсната старшинка да им каже, че я няма украинската армияLast edited by satz; 01.10.2023, 10:40.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнениеПо принцип да водиш комуникация с бот не си е работа, било то и трейдър. Рос командата, научете го този български най-накрая. Нищо не ви се разбира. Не става само с автоматичен превод
По темата. Япония, Германия и Южна Корея са в топ 10 по военни разходи в света, което не им пречи едновременно с това да са едни от най-развитите икономики. Как точно се случва и защо Северна Корея създадена под ботуша на СССР мизерства, оставам на вас да обсъдите на следващата рос бот оперативка. Въпреки, че не очаквам кой знае какви гениални умозаключения по въпроса ...
D.Y.F-091066
Коментар
-
А какво трябва да направят отстрани по добре се вижда, те нямат видимост за това което е добро за тях. Както лекарите казват - лекар като се разболее сам себе си не може да се лекува, трябва някой друг да го лекува, те видимост нямат в посока това което е добро за Украйна. Русия ти е отделила, те казват - ние с Украйна не можем да се справим, нищо добро не се случва в тази страна на хората и целия народ, владеят ги някакви бандити и крадци и това е факт. В Киев имат квартали с цена на едностаен 750 хиляди евро, тези които крадат имат много пари и в същото време стигнали до пенсия на учителите от 50 евро, интелигентни хора с отработен интелект се пенсионират с 50 евро пенсии и отиват в някое село където си произвеждат сами храна, защото с 50 евро там може само да умре от глад човек, бедност африканска за някои защото тези които крадат от газта имат пари много.D.Y.F-091066
Коментар
-
По принцип да водиш комуникация с бот не си е работа, било то и трейдър. Рос командата, научете го този български най-накрая. Нищо не ви се разбира. Не става само с автоматичен превод
По темата. Япония, Германия и Южна Корея са в топ 10 по военни разходи в света, което не им пречи едновременно с това да са едни от най-развитите икономики. Как точно се случва и защо Северна Корея създадена под ботуша на СССР мизерства, оставам на вас да обсъдите на следващата рос бот оперативка. Въпреки, че не очаквам кой знае какви гениални умозаключения по въпроса ...
Не е препоръка за каквото и да било.
- 3 Харесвания
Коментар
-
livret, по ниско развитие имат от европейската част на Русия, казаците са военолюбиви но изостанали в мисленето си. Те 45 години дърпаха назад бившия соц.лагер, а бяха го овладяли 100%..СССР ги тормозил как ? Те го владееха напълно и включително и военните и разузнаването, в Киев има изнесена информация от разузнаването на СССР каквато в Москва нямат.Last edited by supertrader; 01.10.2023, 09:59.D.Y.F-091066
Коментар
-
Развитието зависи от това в колко голяма държавна общност си, и дали харчиш много за военни цели и включително дали както казва украинеца - секретили все технологии и после изостанали спрямо другите. Тях ги устройва да не са военизирана държава, изобщо да нямат армия и да не са във военна организация като НАТО, такива държави които не харчат за оръжия и армия правят икономически бум - доказано е след Втората световна война и Германия и Япония се развиват икономически и индустриално. В момента се борят да бъдат изостанали и война водят за това.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
... Украйна, не е имало. Ленин си я измисля, век по-късно.
Украинците са формирано общество в равнините край Днепър, което живее в областта Запорожие, днес Централна Украйна. Сформират се през XV век от избягали крепостни селяни, занаятчии, свещеници, лишени от сан, а също и авантюристи от обеднялата аристокрация в Жечпосполита.
Източна Украйна пада под руска власт през XVII век, докато интеграцията й в Русия започва едва при Екатерина II през късния XVIII век.
Културните различия включват различно отношение към личността, към човешкото достойнство и колективните действия. В Русия тези идеи са били систематично задушавани от държавата в продължение на векове
Когато в средата на XVII век украинският хетманат решава да се обедини с Русия, украинците съставят списък с изисквания и настояват царят да се закълне, че ще уважава техните права и привилегии. Царят, естествено, отказва. Политическото мислене на украинците е било конституционно: да, ние ще ви приемем за цар, но вие трябва да обещаете, че ще спазвате нашите права; тоест, вашата власт няма да бъде безгранична. Това е било нормално за Украйна, но не и за Москва, познаваща само неограничената власт.
В това отношение Русия не се е променила много след 1654. Както заяви през 2017 заместникът на Путин, Кириенко: „Руската държава не се основава на договори“. Договорът представлява ограничение на царската власт, нещо, което властелинът възприема като безчестие, и затова нарушава договора при първа възможност.
И още един пример за това културно разминаване: през своята история украинците винаги са избирали своите свещенослужители, нещо, което руснаците никога не са правили.
https://www.vbox7.com/play:73ae5366b3
- 4 Харесвания
Коментар
-
GiRo, лесно защото дефакто никой не иска да живее с тях съвместно в една държавна общност дефакто, само се представяха че ги искат а всъщност не искат стоките им понеже произвеждат храна а там има район който е силно радиоктивно замърсен. Ако не беше се случил Чернобил щяха да ги приемат може би и тази война нямаше да се случи. Тяхната изолация е по причина разиоктивното замърсяване. Опцията както беше тръгнало да се получи Чернобил да се окаже в друга самостоятелна държава им решава проблема, с Чернобил бъдещето им е съвсем различно. Най добрия вариант е Чернобил да е в самостаятелна малка държава с жесток контрол тези земи да не се обработват, Украйна за да стане да беше се съгласила да ги отдели и то в административните им граници. Глупава война, тръгнало беше да се случва нещо което да им помогне да попадната в по голямата междудържавна общност,D.Y.F-091066
Коментар
-
Северна Корея, окупирана от СССР и създадена изкуствено по съветски модел:
БВП на човек (ППС.) - 1800 USD
БВП на човек (ном.) - 640 USD
Продължителност на живота - 67.0 години
Детска смъртност - 21,99/1000
Южна Корея, останала си "неосвободена" от "братушките":
БВП на човек (ППС.) - 53 051 USD
БВП на човек (ном.) - 34 994 USD
Продължителност на живота - 82,8 години
Детска смъртност - 3,2/1000
За човешки права и свободи и дума няма да обеля.
Странно е как рос дружинката очаква Украйна да се съгласи на този "стандарт" на живот и да приеме да бъде "освободена".Last edited by GiRo; 01.10.2023, 11:55.Не е препоръка за каквото и да било.
- 7 Харесвания
Коментар
-
Азиатците удариха джакпота с производство на електроника, мъчат се да я правят, но и никой не се натиска да им вземе работата и имат почти 90% поне монопол. Сега от зор понеже усещат че азия стана много силна с 300 зора ще мъчат да правят електроника и е много неприятно че ще трябва да се работи.Всъщност да се произвежда електроника нито е чак толкова тежко, не е трудно или пък да кажем неприятно. Ще ви изядат с парцалите, защото и в оръжията се влага, като нямате тези умения сте обречени военно. Нато затова е една крастава жаба, ще правят бели известно време, после става тежко и трудно след като ги маркират какво да не им продават.Last edited by supertrader; 01.10.2023, 01:14.D.Y.F-091066
Коментар
Коментар