IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Деспина Ангелова

    16 ч. ·
    Задача за закоравели енергетици!
    Условие:
    - Един ТЕЦ произвежда ток за 300 лв / мВч.
    - От тези 300 лв, 250 са за въглеродни емисии (Цената за 1 тон въглеродни емисии е 100 Евро, а за производството на 1 мВч се отделят 1,3 тона).
    - Средната борсова цена на тока е 200 лв /мВч.
    - Токът от АЕЦ Козлодуй е на цена от около 70 лв / мВч
    В задачата се пита:
    - Кой и защо трябва да плаща скъп ток, гарантирайки нечии работни места?
    - Защо не мен не ми дават 36 заплати, за да напусна по собствено желание работата си?
    Взето от Orlin Denchev
    И още по темата - знайте, че когато в България се клати демократично избрано правителство, провеждащо категорично прозападен курс - зад протестите винаги стоят Кремъл и неговите български агенти - Радев, Йотова, Копейкин, Нинова, Волгин, Дачков, Шивиков и останалите боклуци от руската пета колона...

    Коментар


    • Ама сте слабички в рисунките за зърнарите

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	F7R43i6XAAAIpm2.jpg
Views:	1
Size:	50.6 КБ
ID:	4116725

        Коментар


        • Планираната реформа на ЕС обрича България да бъде треторазрядна страна членка

          Проектът “Европа на няколко скорости“ е в ход

          Поредната новина, относно мястото на България в Европейския съюз беше слабо отразена в родните медии. Работна група от френско-немски бюрократи е изготвила документ за цялостна реформа за начина на взимане на решения и представителност на държавите членки в ЕС. Целта е реформата да се превърне в реалност не по-късно от 2030 г. Сред основните точки са намаляване на броя евродепутати сред националните делегации, отказ на една трета от държавите на право на еврокомисар, отпадане на правото на вето в Съвета на ЕС.

          Какво конкретно означава това за България?



          Ако тази реформа бъде наложена, а именно такава е целта на Франция и Германия - движещите сили на ЕС, това означава следното:

          Съгласно Договора за присъединяване на България към ЕС, държавата ни трябваше да има 18 представители в Европейския парламент. На евроизборите през 2009 г., на държавата ни беше наложено да съкрати делегацията си на 17 представители, тъй като след преразпределение на местата в ЕП, беше изчислено, че България е с намаляващо население и за да се запази пропорционалната представителност спрямо населението на държавите членки, едно място от българската делегация беше предоставено на държави с положителен демографски прираст (като например Франция, Германия, Белгия, Холандия …). Това беше едно спорно решение, от гледна точка на факта, че България не е точно с намаляващо население, а с емигриращо, което най-често предпочита дестинации като горепосочените държави, заради по-високия стандарт на живот. Обобщението от тази ситуация е, че България дарява население на държави като Германия, Холандия, Франция и др. и поради това беше задължена да отстъпи едно евродепутатско място на някоя от тези държави.

          По-конкретно, новата реформа предлага, броят на депутатските места в ЕП да е от 751 или по-малко дори при следващо разширяване на ЕС. Такова решение може много лесно да се прокара дори и без изменение на договорите, тъй като чл. 14 параграф 2 от Договора за Европейския съюз, позволява по предложение на ЕП, Европейският съвет да одобри предложението и то да влезе в сила. Ако приемем, че ЕС се готви след няколко години да приема държава като Украйна, с официално население от около 36 милиона, една държава като България с 6,4 милиона ще трябва да се лиши от половината от сегашните си представители в ЕП.

          Колкото до Европейската комисия, предложенията са две: или да се намалят броят на еврокомисарите, или да се запази досегашния принцип на един еврокомисар за държава членка, но те да се делят на “Водещ комисар“ и “Обикновен комисар“. При второто предложение, половината колегия ще получи ролята на водещ комисар, другата половина на обикновен комисар. Какви биха били различията в правомощията, все още не се знае ясно, но е загатнато, че всеки ресор ще се състои от един водещ комисар и от един обикновен, като двамата не могат да бъдат от едно и също политическо семейство.

          И при двете хипотези българската страна ще бъде ощетена. Ако досега, винаги сме имали еврокомисар, то е трудно да си представим, че ако броят им се намали или запази на 27, при приемането на нови страни като Сърбия, Албания, Македония, този принцип ще се запази. Ясно е, че като политически жест към тези новоприети държави, ще им бъде даден ресор в Еврокомисията за сметка на България. Ако пък се установи система за водещи и обикновени еврокомисари, е трудно да си представим, че с ресорите, които досега България е получавала като страна, ще и бъде отреден пост на водещ еврокомисар.

          Коментар


          • Румен Петков: Изпращането на ракети в Украйна ще предизвика съдебни преследвания срещу България

            • Автор: Гласове
            • 28 Sep 2023
            • 1837
            • 12
            Пред медиите в Пловдив председателят на АБВ Румен Петков определи като национално предателство решението за допълнителна военна помощ за Украйна във вид на ракети за зенитни системи С-300 и предупреди, че този акт на парламента ще предизвика съдебни преследвания срещу България.

            „В договора, с който ние сме придобили този ракетен комплекс, има изричен запис, че без съгласието на производителя ние нямаме право да го предоставяме на когото и да е. И това грубо нарушение на договора няма как да не бъде атакувана от руската страна и освен, че ще харижем ракети, ние ще трябва да платим. Няма да платят тези народни представители, които гласуваха това решение. Ще платим всички ние, българските граждани“.



            Петков изрази съмнение, че голямата част от народните представители всъщност не знаят какво са гласували. Защото нито разполагат с доклад, който да детайлизира състоянието на комплекса С-300, нито имат потенциала да го обсъдят с това извънредно заседание на комисията, незабавно внесено в парламента и незабавно гласувано. Румен Петков нарече решението престъпление, извършено спрямо националната сигурност и националната интереси на страната, за което отговорност носят ресорният министър Тодор Тагарев и заместник-командира на военновъздушните сили бригаден генерал Петьо Мирчев. Бригаден генерал Йохан Петков, последният командващ на зенитно-ракетни войски, отбеляза, че България разполага с един комплекс C-300, няколко десетки ракети, сред които неизправните са три броя. Той призова медиите да следят процеса по вчерашното решение за предоставяне на допълнителна военна помощ за Украйна, като изрази съмнение, че към воюващата страна ще заминат, наред с неизправните ракети, н и всички останали на въоръжение у нас. Генерал Петков подчерта факта, че в решението за предоставяне на Украйна на ракетите от комплекса С-300 не е взета под внимание никаква военна експертиза.
            Румен Петков коментира и решението за купуването на бронирани бойни машини за България. Той посочи, че действията на правителството в тази насока са в пълен разрез с предходни решения на Народното събрание от 2018-2019 година


            „Имаме дискусии в Народното събрание, в които дискусии е взето решение за 1.220 млрд. лева да се премине към превъоръжаването с бронетехника и тази бронетехника да бъде произвеждана в България. Ние имаме такива възможности като военнопромишлен или като отбранителен комплекс“.

            Петков подчерта, че машините Stryker, планирани за купуване, са отдавна технологично остарели, освен това договаряната цена е 1.5 милиарда долара. Той определи настоящият като най-позорния период в МО с огромни разходи и никаква ефективност и гаранции за националната сигурност на България.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Машините за гласуване на „Смартматик“ отчели 250 млн. регистрирани избиратели при действителни 50 млн. във Филипините

              Чуждестранни граждани от Панама и САЩ доработват софтуера за машините за гласуване, но нито МВР, нито ЦИК имат контрол върху процеса. Това стана ясно от отговорите на вътрешния министър Калин Стоянов и председателя на ЦИК Камелия Нейкова на изслушването им в парламента.

              “Машините все още са в частен склад, защото държавата не е осигурила държавен”, каза председателят на ЦИК Камелия Нейкова. ЦИК в стремежа си да обезпечи честни избори многократно се е опитвала да ангажира органите в държавата за изработването на софтуер, но нито една институция, включително и сегашният Министерски съвет, не е отговорил на искането на ЦИК, обясни Нейкова.

              “Със софтуера за гласуване, придобит в началото на 2021 г., не може да се приеме нито едно техническо решение без фирмата “Смартматик”, каза председателят на ЦИК.

              “По време на избори в няколко района на Филипините се показват резултати с нули. Когато за това се уведомява “Смартматик”, техническо лице от компанията прави връзка с машините и коригира резултатите от разстояние, в случая от Манила”, обясни депутатът от ИТН Павела Митова. Тя даде няколко примера с гласувания със същите машини в други държави.

              “На националните избори през 2010 г. “Смартматик” докладва 250 милиона регистрирани гласоподаватели, което е далеч над действителните 40-50 милиона. “Смартматик” отново осъществява онлайн връзка и коригира броя, доказвайки за пореден път, че са в състояние да манипулират резултатите от разстояние”. Митова попита Калин Стоянов каква информация има за надеждността на вота при машинно гласуване.

              “Дали са надеждни или не машините, аз няма как да ви дам отговор”, каза Стоянов.

              Там очевидно машините са имали връзка с интернет. Машините у нас нямат НИКАКВА връзка с интернет.
              На три избора с машини съм бил в комисия и нито един път в моята комисия не беше установен НИКАКЪВ проблем с машините. И всеки път сме броили контролните разписки и резултатите от тях, все едно са обикновени бюлетини. Не сме установили нито една грешка.

              Изобщо не вярвам, че е имало дори една манипулирана машина в България.

              А иначе машините не могат да попречат на купения вот. Примерно в едно село от Делиормана, където са само турци, то и в комисията са само турци. Там самата комисия може да гласува уж от името на избирателя. И без туй идва дъртата туркиня, която не говори български, камо ли да чете на български и тогава човек от комисията гласува заради нея. Кой ще ги спре? Да не би ДПС да се възпротиви? А па в много села, контролирани от ДПС избирателите изобщо не ходят да гласуват. Кметът им събира личните карти и след изборите им ги връща, вече гласували.

              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Машините за гласуване на „Смартматик“ отчели 250 млн. регистрирани избиратели при действителни 50 млн. във Филипините

                Чуждестранни граждани от Панама и САЩ доработват софтуера за машините за гласуване, но нито МВР, нито ЦИК имат контрол върху процеса. Това стана ясно от отговорите на вътрешния министър Калин Стоянов и председателя на ЦИК Камелия Нейкова на изслушването им в парламента.

                “Машините все още са в частен склад, защото държавата не е осигурила държавен”, каза председателят на ЦИК Камелия Нейкова. ЦИК в стремежа си да обезпечи честни избори многократно се е опитвала да ангажира органите в държавата за изработването на софтуер, но нито една институция, включително и сегашният Министерски съвет, не е отговорил на искането на ЦИК, обясни Нейкова.

                “Със софтуера за гласуване, придобит в началото на 2021 г., не може да се приеме нито едно техническо решение без фирмата “Смартматик”, каза председателят на ЦИК.

                “По време на избори в няколко района на Филипините се показват резултати с нули. Когато за това се уведомява “Смартматик”, техническо лице от компанията прави връзка с машините и коригира резултатите от разстояние, в случая от Манила”, обясни депутатът от ИТН Павела Митова. Тя даде няколко примера с гласувания със същите машини в други държави.

                “На националните избори през 2010 г. “Смартматик” докладва 250 милиона регистрирани гласоподаватели, което е далеч над действителните 40-50 милиона. “Смартматик” отново осъществява онлайн връзка и коригира броя, доказвайки за пореден път, че са в състояние да манипулират резултатите от разстояние”. Митова попита Калин Стоянов каква информация има за надеждността на вота при машинно гласуване.

                “Дали са надеждни или не машините, аз няма как да ви дам отговор”, каза Стоянов.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Grigor Lilov ·

                  Кой разпали истерията за Руската църква?
                  СТИГА С ТЕЗИ ФЕЙКОВЕ!!!!
                  .
                  .
                  Na Григор лилов му вярвах на 100% преди, сега............... малко ще пропусна. Но наистина според мен се преекспонира проблема и то от бг страна- както писах преди като какъв се облича дядо поп когато ходи да шпионира- като руска матрьошка, кашчей безсмъртни, агент 007 или капитан америка. Простосмъртните нямат достъп до цялата информация, но както каза президента- ако се установи че някой агент е интересно да се научи неговата мрежа, а не да го изгоним от страната. Трябваше първо да го разпитат- гледй какво става с 5 българи наглосаксия- за пред медиите говорят за руски шпионаж, а иначе/ понеже не могат да го докажат/ ги дърпат за фалшиви документи. Но техния случай се протака вече 10 месеца

                  Коментар


                  • Grigor Lilov ·

                    Кой разпали истерията за Руската църква?
                    СТИГА С ТЕЗИ ФЕЙКОВЕ!!!!
                    .
                    Писна ми от отвратителните лъжи във всички медии, по централните телевизии, от политици начело с лидера на „Възраждане”, както и от разни представящи се за „демократични” среди, НПО-та и движения, че храмът "Свети Николай" е собственост на Русия.
                    Размахва се един Констативен нотариален акт от 1997 г., който няма нищо общо с формата и съдържанието, по които се правят такива актове. Той първо беше публикуван в сайта Православие.бг и оттам се разнесе по медии, политици, „експерти” и т.н.
                    .
                    Констативният акт (давам скрийншот) е без печат, без входящ номер, без името на нотариуса, без вписана държавна такса за издаването му, без посочен адрес на храма (бул. Руски № 3), имотът не е № 1, както е написано, документът е с разместени редове, по него е трито, задрасквано и заличаван с коректор (напълно недопустимо за такъв документ - дори само това го прави невалиден), улица "Бенковски", спомената в него, не минава покрай храма, понеже между църквата и Природонаучния музей улица няма, а започва царската градина и т.н.
                    Дори не е посочено нещо абсолютно задължително: не е написано името на посланика на Руската федерация – т.е. актът е с констатация „на село за баба ми”, ако се изразя образно.
                    Актът е констативен. За такъв вид нотариален акт освен документ от 1878 г., се изискват и свидетели, каквито обаче не са посочени. При това имотът има дебело досие с регулации и др., извършвани през вековете и т.н. и те задължително би трябвало да се отразят до актуалното му състояние.
                    .
                    Сайтът, който първи го публикува, е създаден през 2005 г. и е дело на частна организация - НПО „Покров Богородичен”., която функционира от 1994 г. Диригент на тази структура (тя притежава и др. сайтове и инициативи) е Пламен Сивов - музикант, поет, изпълнител и всичко, което се сетите. Но няма да узнаете освен от мен, че е бил активен член на Световната федерация на православната младеж в тесни връзки с руската православна църква. От този сайт стартираха лъжите за собствеността на храма, за да се тиражират в медийното ни, интернет, обществено и политическо пространство.
                    .
                    Ако отворите Агенцията по кадастър, в кадастралната карта на София при търсене по „ПОСОЧЕТЕ ИМОТ ОТ КАРТАТА” на обекта Руска църква „Свети Николай" излиза надпис „няма данни” (за кадастрален номер)“ . Т.е. някой от Агенцията по вписванията е взел мерки да не се разбере истината.
                    Обаче за да се неглижира този факт, е създаден пореден фейк - за същата кадастрална карта с такъв посочен номер 68134.100.65. Малка грешка – кварталът 100 е от южната страна на бул. Цар Освободител”, а храмът се намира на северната страна – в квартал 494 по стария план, а сега - 405.
                    .
                    За фалшификация на официални документи се полага затвор: според чл. 308 от НК до 8 години за такъв род документи, ако се цели имотна облага (този случай) - до 10 г.
                    Но тези хартишки не водят до затвор, понеже не са фалшификат. Не са, защото не е спазена задължителната форма и съдържание на констативния акт, както и на кадастралния фейк - така направени, те не са фалшиви копия на официален документ, а са само измислици, фантазия. А фантазирането не е престъление.
                    .
                    Ползвали са съвети на опитен адвокат, за да не се носи отговорност, преди да го пуснат като фейк в "Православие.бг".
                    Хората не са особено грамотни, дори не гледат внимателно документите, за да видят тритото, заличаванията, не се сещат нито за адрес, нито за печат, нито за имена и т.н., и т.н. и съответно ги закачат като шарани на въдичката на лъжите.
                    .
                    Целият този терен, вкл. и сградите в него, са собственост на българската държава. Сградата на бившето имперскоруско-съветско посолство си е било руска и съветска собственост (сега е „Дом на Москва) , но е станала държавна през 1977 г. Тогава в замяна комунистическото ни правителство дава на СССР над 40 дка срещу парк-хотел Москва за ново тяхно посолство, а България придобива старите сгради.
                    (за детайли около историята виж моя пост РУСКИЯТ ХРАМ „СВЕТИ НИКОЛА” В СОФИЯ Е БЪЛГАРСКИ!
                    https://www.facebook.com/grigor.lilov/posts/pfbid02gy6ouSi3pvCAh3nKK1RcZQ7tivyQ6vuHUWcDQLVdqKU hTiHBjtuWrbVcun6i38VDl
                    .
                    Съществуването на такива фейкове, размахани от централни телевизии и централни медии, от политици, от разни НПО-та, от антикорупционни организации, вкл. и някои от тях уж „демократични”, е показателно чии нужди те обслужват в действителност.
                    Показвам и един документ – официален отговор от Столичната община кое за разлика от храма действително е руска собственост, понеже в района има и такава (Дом на Москва). За разлика от фейковете този документ не е фантазия.
                    =============================
                    ДОПЪЛНЕНИЕ, вкл. с факти от руския официален Сайт на Подворието в София на Московския патриарх и патриарх на цяла Русия.
                    .
                    Земята за храма е предоставена от софийската община през 1878 г.
                    Храмът е построен с дарения от руснаци и българи, като 75 000 франка дава и руският императорски двор, както дарение дава и българският царски двор. Кой колко е дал, остава неизвестно, понеже книгата на дарителите е изгоряла в пожар през 1944 г.
                    До 1915 г. храмът обслужва нуждите на руската легация у нас. От онзи момент вече не, понеже България и Русия са във война помежду си.
                    След идването на болшевиките на власт, които преследват духовенството и национализират църквите, храмът е предаден на Руската задгранична православна общност (беглеци и противници на болшевизма) за владеене по пълномощие.
                    *** Владенето не е притежание! Владеенето е фактическо разпореждане с вещ, която или е твое притежание или притежания на др. лице. (вид владеене са например наемните отношения: живеете в апартамент, който не е ваше притежание – ваша собственост)
                    При установяването на дипломатически отношения между България и СССР през 1934 г., поради амбициите на Кремъл да съсипе храма, като го вземе под егидата на Кремълската църква, храмът е предаден на Българската патриаршия изцяло – не само като собственост, но и като владеене и разпореждане с него.
                    През 1945 г. той веднага е реквизиран от съветските окупационни власти, въпреки че е сериозно разрушен. На 30 октомври 1945 г. излиза съответният указ на руския патриарх, потвърждаващ пълномощията на владика Серафим в управлението на седемте руски енории в България като представител на Московската патриаршия, а през пролетта на 1946 г. храмът е предаден на Московската патриархия за владеене. Възстановяването му обаче е дело на българската държава, която го прави и която дава парите като негов собственик (първо 8 млн., после нараснали до 12 млн. тогавашни лв.)
                    През 1952-1953 г. руската православна църква се отказва от собственост на всички свои имоти в България – храмове, манастири и др. , На 10 ноември 1952 г. по решение на Светия Синод на Руската православна църква съществуващите в България руски православни енории, манастири, клир и монаси са прехвърлени в юрисдикцията на Българската православна църква, като статутът на храма „Свети Николай” се определя за ползване като Предворие на Руската църква. След този акт и след извършената реставрация през 1955 г. България вече може да присвои на храма статут на българска национална културна ценност (тогавашния „Държавен вестник” - в. Известия, бр.11/1955) и да поеме грижата за неговото поддържане и няколкото извършени реставрации в по-късно време.
                    През 1977 г. проблемът с цялата територия и сгради на имперско-руската легация и съветското посолство е решен чрез замяна. През 1977 г. сградата на онази легация-посолство (само сградата, без земята и храма) е предадена от родната държава на Москва като „Дом на Москва” срещу реципрочност – подобен имот в руската столица.
                    ******************
                    На който не му се вярва, да прочете тези факти в руския официален Сайт на Подворието "Св. Николай Мирликийски" в София на московския патриалх и цяла Русия.
                    http://podvorie-sofia.bg/bg/o-hrame-2/o-hrame/
                    А също така да ги види и в препечатката през 2022 г. на този текст, направено от сайта „Православие.бг”, който сега обаче запя с друг глас - фейкпесен.
                    Извадил съм скрийншоти от съответните публикации, вкл. и в др. православни издания, но оставям за достоверност препращането към руския официален сайт на Подворието.

                    Коментар


                    • Агенцията по вписванията: Руската църква е собственост на руското посолство

                      Руската църква е собственост на руското посолство. Това съобщиха от Агенцията по вписванията след запитване на БНТ.



                      "След извършена проверка в информационната система и хартиените масиви, в Служба вписвания гр. София, се установи, че в книга: Обстоятелствени проверки, Том 13, Акт № 47, Дело 2557/1997 г. от 23.07.1997 г. е вписан нотариален акт за собственост върху недвижим имот, придобит по дарение на земята, строителство на църквата и правоприемство от руското царско дипломатическо агентство на Посолството на Руската федерация.

                      Видно от съдържанието посоченият нотариален акт е съставен от Иван Дахтеров – нотариус при Софийски Районен Съд на основание приложените към молбата на Посланика на Посолството на Руската Федерация в България писмени доказателства и с който акт е признат за собственик Посолството на Руската Федерация на основание дарение на земята, строителство на Църквата „Св. Николай Чудотворец и правоприемство от Руското Царско Дипломатическо агентство", се казва още в становището на Агенцията по вписванията.

                      Както "24 часа" писа още вчера, през 1997 г. е бил издаден констативен нотариален акт за собственост върху Руската църква на Руското посолство в София по искане на руския посланик.



                      Нотариусът, подписал акта тогава, посочва, че "на основание на приложените към молбата на посланика на посолството на Руската федерация в България писмени доказателства съставя този нотариален акт, с който признава Посолството на Руската федерация за собственик по дарение на земята, строителство на църквата "Св. Николай Чудотворец" и правоприемство от Руското Царско дипломатическо агентство".

                      Придобиването на църквата е на база единствено крепостен акт от 1898 г., както и скица, оценка на имота и квитанция, които се изискват при всяка нотариална сделка.

                      Имотът по нотариален акт включва дворно място с площ 1175 кв. м и построена на това място сграда на Руската църква "Св. Николай Чудотворец".

                      Била е направена и т. нар. обстоятелствена проверка и е издаден въпросният нотариален акт. Нотариусът Иван Дехтеров, който я е правил през 1997 г. и чието име е старателно заличено от факсимилето, изобщо не проверява статута на руските църковни имоти у нас и изобщо не взема становище от Българската православна църква.

                      Констатацията на Дехтеров е само на основата на крепостния акт за земята на руската легация от 1898 г., който е само за земята, но няма как да има крепостен акт за сградата на църквата, която е вдигната през 1914 г.

                      Това води до извод, че документът от 1997 г. е порочен, тъй като описаните в него обстоятелства са неверни.

                      Детайли около проверката публикува преди дни русенският епископ Наум, според които съветското правителство през 1936 г. дарява храма на Българската православна църква (БПЦ) - въпросната църква е възникнала като храм за нуждите на руската белоемиграция.



                      А сега де, каква я мислехме, каква стана, данс могат да изгонят абсолютно всеки без да доказват каквото и да било, ами имота- какво ще стане с него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                        През Новоросийск се изнася около 50 млн.т. KEBCO , от тях 6млн. са за румънците.
                        Сега погледнах, увеличават до 81млн.т.:
                        https://astanatimes.com/2023/07/cpc-...n-tons-yearly/

                        През годините в Нефтохим е преработван нефт от доста различни находища.
                        Никой не купува рафинерия за да я спира.
                        За рафинерия не знам, но виж за други заводи мога да ти дам пример как се купуват и след това се затварят, турците направиха така в бг, западногерманците направиха така с източногермански заводи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                          http://sulla.bg/2023/09/25/7612.html


                          Лично аз имам съмнения към Васил Терзиев и те са същите като при издигането на Радев - как точно го избраха и се спряха на него.

                          Нинова тогава ей така отнякъде извади Радев и не стана много ясно как и защо се стигна до неговата кандидатура и сега ядем попарата надробена от него и благодарение на др. Нинова. И имам някои опасения да не стане същото като и сега с кмета на София. Ма в крайна сметка не съм от София и много не ми пука кой ще им е кмет.
                          Елементарно Уотсън! Той им е най-големият спонсор от предизборната кампания. Както в предната им кампания най-големият спонсор беше дядо "Еконтий" и го направиха министър на транспорта.

                          Тия безродници просто продават постове за пари.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            За кмет на София ГЕРБ издига Антон Хекимян. На който не му харесва това, да се оплаче на арменския поп. https://armenskipop.com/


                            http://sulla.bg/2023/09/25/7612.html


                            Лично аз имам съмнения към Васил Терзиев и те са същите като при издигането на Радев - как точно го избраха и се спряха на него.

                            Нинова тогава ей така отнякъде извади Радев и не стана много ясно как и защо се стигна до неговата кандидатура и сега ядем попарата надробена от него и благодарение на др. Нинова. И имам някои опасения да не стане същото като и сега с кмета на София. Ма в крайна сметка не съм от София и много не ми пука кой ще им е кмет.

                            Коментар


                            • За кмет на София ГЕРБ издига Антон Хекимян. На който не му харесва това, да се оплаче на арменския поп. https://armenskipop.com/

                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
                                Петром си добиват от собствени находища в Казахстан, затова румънците имат достъп до казахския нефт. Свободен няма. Лукойл си превозват техния си и само ние сме заинтересовани да работи Нефтохим. Дори ако някой го иска ще го продадат както рафинерията си в Италия, която спря, но италианците имат и други. Гръцките танкери превозват руски нефт. Нашите нямат нищо - нито танкери нито находища. Тотално са зависими.
                                През Новоросийск се изнася около 50 млн.т. KEBCO , от тях 6млн. са за румънците.
                                Сега погледнах, увеличават до 81млн.т.:
                                https://astanatimes.com/2023/07/cpc-...n-tons-yearly/

                                През годините в Нефтохим е преработван нефт от доста различни находища.
                                Никой не купува рафинерия за да я спира. Купувачът на италианската ISAB има договор с Трафигура за доставки на нефт и реализация на продуктите.При по-високо натоварване на инсталациите оперативните разходи на тон падат.
                                Last edited by 1984-; 25.09.2023, 15:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X