IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (Архив до 21.11.2015)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
    има комунизъм втора серия, с демокрация-визия за пред хората..

    Комунистическа държава членка на НАТО?! )
    Брей, виж ти чудо невижданоо!

    Коментар


    • БСП отстъпи безславно за 16-те милиарда заем


      http://www.faktor.bg/novini/balgariy...-miliarda.html

      Не може да събере необходимите подписи за съда

      Ех, Монти, ех...





      Коментар


      • Защо Лавров заговори за подялба на Македония - при това само между България и Албания?

        Изказват се идеи Македония да бъде разчленена: една част да бъде дадена на Албания, а друга - на България, каза вчера руският външен министър Сергей Лавров. Какво се крие зад това изявление? Александър Андреев коментира:

        Руският външен министър Сергей Лавров рядко говори недомислици. Напротив - и на международната сцена го смятат за много опитен дипломат, който знае какво върши. Ако приказките за подялба на Македония между Албания и България бяха излезли от устата на човек като Жириновски например (че дори и на министъра на отбраната Шойгу), тогава нямаше за какво да се тревожим. Те двамата неведнъж са демонстрирали склонност да се държат по мечешки в деликатни международни ситуации. Но Лавров не е човек, който просто ще изтърси нещо толкова „горещо”. Какво тогава?

        Нека първо се запитаме: защо руският външен министър говори за „разчленяване” на Македония само между България и Албания? Та нали последователите на традиционните и добре отлежали геополитически възгледи смятат, че „законни” апетити към Македония имат още Сърбия и Гърция? В самата Сърбия вече от седмици (или поне след размириците в Куманово) на висок глас се обсъжда евентуалното разпадане на Македония и подялбата ѝ тъкмо между изброените четири страни. Но Лавров изобщо не споменава Сърбия и Гърция.
        За това има едно просто обяснение. Като вътрешно убеждение и най-вече като пропаганда Кремъл разпространява обвинението, че всички възпаления в международната политика идват от САЩ. Това се отнася както до Украйна и Грузия, така и до Балканите. Лавров говори за външна намеса в Македония и за натиск върху премиера Груевски, понеже не подкрепил санкциите срещу Русия. Тези санкции не се подкрепят и от Сърбия, а добре известно е, че сегашното гръцко правителство играе дълга, нечестна и опасна игра около санкциите, като се опитва да изтъргува своята позиция по въпроса ту с ЕС, ту с Москва. На този фон думите на Лавров могат да се разтълкуват и така: Вашингтон подкокоросва „лошите”, проамерикански правителства в Албания и България да си поделят Македония, докато „добрите” Скопие, Белград и Атина се интересуват само от усилване на икономическите връзки с Русия и опазване на равновесието.
        Никой не знае дали изказването на Лавров означава тъкмо това, но такава хипотеза би била в хармония с архаичния начин на външнополитическо мислене в сегашна Москва и с отколешната склонност на Русия да раздухва конфликти на Балканите заради собствената си изгода. Да не говорим, че с действията си в Крим и в Украйна Русия еднолично денонсира следвоенния международен ред - и най-вече неприкосновеността на границите. Тоест, говоренето за евентуална териториална подялба на Македония изцяло се вписва в новата политика на Кремъл.

        Не случайно тъкмо Лавров е първият политик от такъв ранг, който на глас размишлява по въпроса. Зад подобни размишления положително се крие убеждението, че ако напрежението в Македония умишлено и целенасочено се „етнизира”, нищо чудно в определен момент да възникне такава констелация, при която албанците да се отцепят, а Скопие и София рязко да се сближат. Знае се, че в България под повърхността отдавна къкри едно исторически обременено обществено мнение, което би подкрепило „завръщането на македонците у дома”, а пък за Скопие едно светкавично влизане в ЕС през българския коловоз сигурно би изглеждало като привлекателен вариант. Един такъв (засега, слава Богу, съвсем хипотетичен) сценарий е зареден с чудовищен взрив, за който е по-добре изобщо да не помисляме.

        Изказването на Лавров е и предизвикателство към и без това претоварената в момента международна политика на ЕС. Внезапно се оказва, че Брюксел трябва да се вгледа много по-внимателно в ставащото на Балканите. Гръцките сътресения и македонската криза отново подсещат за позабравения спор за името, заради който Атина блокира преговорите за еврочленство на Македония. Как ли ще реагира ЕС, ако сегашното гръцко правителство, притиснато финансово до стената, изведнъж реши да изтъргува името срещу частично опрощаване на дълговете? И какво означава изявлението на сръбския президент Николич, че Косово трябва да се върне в границите на Сърбия? Та нали точно отказът от това искане беше условието да започнат присъединителни преговори между ЕС и Белград?
        В момента ситуацията е максимално непрозрачна. Единственото, което се вижда с просто око, е еднозначният интерес на България да не се отклонява от общата европейска политика. И да настоява за две неща: неприкосновеност на границите и колкото е възможно по-бързо приобщаване към ЕС на съседните Македония и Сърбия. Защото само това може да гарантира мира в региона.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
          Даниел Митов определи като безотговорни внушения на руския му колега Лавров за Македония

          http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/...vnusheniia_na/

          Министърът на външните работи определи изказване на своя колега - министъра на външните работи н а РУсия Сергей Лавров като "беозтговорно".

          По-рано Лавров, цитиран от ТАСС, обяви, че събитията в Македония са контролирани отвън. Според руския първи дипломат се полагат усилия правителството на Груевски да бъде обвинено, че не изпълнява задълженията си към хората, но зад това в действителност се крие "желание да се окаже натиск върху него заради отказа (на Македония) да се присъедини към санкциите срещу Русия и във връзка с подкрепата за "Южен поток" и готовността за сътрудничество при реализацията на други варианти за доставка на гориво, включително за т.нар. "Турски поток".

          "Много тъжно и опасно е, че за тази цел се полагат усилия да се използва албанският фактор", добави министърът. "Преди много години имаше сериозни противоречия и тогава бе подписано Охридското споразумение (през 2001 г., бел.ТАСС). А сега се говори, че Македония трябва да се федерализира още по-дълбоко, и дори се изказват идеи защо тя да не бъде разделена: една част да бъде дадена на Албания, а друга - на България", посочи още Лавров.

          "Намирам за крайно безотговорни внушенията, направени от руския министър на външните работи Сергей Лавров в днешното му изказване пред Съвета на федерацията на Федералното събрание на Руската федерация, че се обсъждала подялба на Република Македония между Албания и България", посочва в изявлението си Митов.

          Министър Митов подчертава, че България първа е признала независимостта на Република Македония и през годините по пътя на укрепването на нейната независимост и суверенитет България винаги е давала най-голяма подкрепа.

          В изявлението се казва още, че опитите да се поставя под съмнение европейският ред в региона са недопустими и страната ни ще продължи да бъде гарант за независимостта и териториалната цялост на Република Македония без никакво съмнение.


          Митов работи за всички други но не и за Република България и нейния национален интерес.....
          Ако го срещнат участниците в македоно -одринското въстание или стотиците хиляди българи от Балканската война ,ще го направят на създърмица....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
            Стамба , какво става с Цецо !?

            Оправихме ли работата !?

            Ще громиме ли пак престъпността !?
            А бе днес не е 19 май .....
            съда има проблем с календара.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              заради овчедушието на народа, който не избеси висшите бекапейци и не лустрира останалите още тогава.
              Кромуел навремето показа характер и обезглави краля,избеси аристокрацията национализира туй-онуй (под друг термин) и кво се получи?След смъртта му,признателните англичани го изкопаха от гроба му,разпиляха му кокалите и в края на 17-ти век възстановиха монархията!Тия ти разсъждения са безкрайно тъпи и е наивно да очакваш положителен резултат от подобно развитие.Още повече,че рецептата на Кромуел е копирана нееднократно със същия отрицателен ефект - по-малко във Франция,но чак след 1871г.има някъф мижаф напредък.Също и в Съветска Русия, след ликвидацията на болшевиките троцкисти
              Мисълта ми,че субекти с разсъждения като твоите са най-вредни и обикновено загиват преди да засветят("Изгори - за да светиш"....ама се съмнявам че изобщо вдяваш кво ти пиша).
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Осъждането на затвор ще е основание за задържане в ареста



                Постановяването на ефективна присъда затвор още на първа инстанция вече ще е основание за задържане на подсъдимите под стража, реши в сряда вечерта парламентарната комисия по правни въпроси. Когато има наложено наказание от 10 или повече години ефективно зад решетките, съдиите ще трябва със сигурност да постановяват най-малко “домашен арест“ за подсъдимите заради наличие на опасност от укриване.

                Тези изменения в Наказателно-процесуалния кодекс (НПК) по предложение на прокуратурата бяха приети и без минута дебат от депутатите на извънредното заседание на комисията.

                По информация на Mediapool част от народните представители са били известявани със SMS-и за заседанието, а адвокатурата въобще не е била поканена да си даде мнението по текстовете, които засягат основни човешки права.



                Също без каквато и да е дискусия правната комисия гласува тези правила да важат и за втората съдебна инстанция. Депутатите приеха, че когато на втора инстанция съдът измени осъдителна присъда и постанови ефективна на затвор, ще има основание да измени мярката за неотклонение. Това определение ще може да се обжалва пред Върховния касационен съд.

                Когато пък решението на втората инстанция, с което се налага затвор, е окончателно, съдът се задължава да изпрати незабавно препис от решението си на прокурора.

                Според новите правила, когато получи това влязло в сила решение, прокурорът може да разпореди привеждането на осъдения в най-близкия до съда затвор.

                Също без дебат в НПК беше записано, че по дела с обвинение за тежко престъпление (над 5 години затвор) присъствието на подсъдимия в съдебно заседание е задължително.



                Коментар


                • Стамба , какво става с Цецо !?

                  Оправихме ли работата !?

                  Ще громиме ли пак престъпността !?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    И това не сме го измислили ние.
                    За съжаление след 89-та поехме отново по пътя начертан от същите сАвецки слуги (старите курви от бардака), които решиха за една нощ да станат капиталисти ...с парите на народа естествено.
                    Та 25 години се въртим в един олигархичен посткомунизъм, заради овчедушието на народа, който не избеси висшите бекапейци и не лустрира останалите още тогава..
                    Ами то това не е измислено от тях комунистите
                    Твърде голям за да фалира --не са го измислили те

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      Това ще да е нещо ново което сме дали на света
                      Абе къде ви намират такива, сигурно с конкурс по тъпота сте влезли
                      И това не сме го измислили ние.
                      За съжаление след 89-та поехме отново по пътя начертан от същите сАвецки слуги (старите курви от бардака), които решиха за една нощ да станат капиталисти ...с парите на народа естествено.
                      Та 25 години се въртим в един олигархичен посткомунизъм, заради овчедушието на народа, който не избеси висшите бекапейци и не лустрира останалите още тогава..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                        България а-ха и да нападне Македония
                        Или как работи руската машина за пропаганда и дезинформация


                        http://www.capital.bg/politika_i_iko...www.dnevnik.bg

                        В България твърденията на премиера Бойко Борисов, че по границата в Македония ще бъдат разположени армейски части може и да предизвикват насмешка. Но в подземията на сградата на "Зубовски булевард" 4 в Москва, това явно е било повод за трескава активност. Вероятно някъде там е родена и конспирацията, че разполагането на войници по границата с Македония (което е невярно) вече повдига въпроси дали пък България не се готви да анексира страната.

                        Коментарът беше публикуван в сайта на sputniknews (с централа на споменатия по-горе булевард) - агенцията, която е новото пропагандно лице на Русия. Тя замени за чужбина РИА "Новости", която явно не се справяше със задачата - служителите й си мислеха, че са по-скоро журналисти. Вместо това sputniknews е поел задачата да засенчи някогашния ТАСС и публикува откровена пропаганда и контрадезинформация.

                        Текстът "Какво се подготвя по българо-македонската граница?" е класика в жанра. Той е подписан от външен автор (да не би да излезе, че агенцията лъже) - Андрю Корибко, който често се позовава сам на себе си, посочва източници, които са или самата sputniknews или които след по-детайлно вглеждане всъщност казват нещо съвсем различно. Например, според автора, ЕС е упълномощил България да говори от името на евросъюза, което първо е невярно (а и смешно за тези, които познават поне малко динамиката на Брюксел) и второ посоченият от него източник казва нещо съвсем друго.

                        И за да няма нищо случайно, след като Корибко написа на 24 април, че кризата в Македония е опит за спиране на "Турски поток", тезата бе подхваната от pravda.ru и regnum.ru, и повторена от всички, които се изявяват като рупори на руската гледна точка, накрая това стана и официална линия на Кремъл (не че е измислена там, анализаторите го твърдят).

                        По-долу можете да прочетете превод на "Какво се подготвя по българо-македонската граница? на Андрю Корибко.

                        Даниел Митов определи като безотговорни внушения на руския му колега Лавров за Македония

                        http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/...vnusheniia_na/

                        Министърът на външните работи определи изказване на своя колега - министъра на външните работи н а РУсия Сергей Лавров като "беозтговорно".

                        По-рано Лавров, цитиран от ТАСС, обяви, че събитията в Македония са контролирани отвън. Според руския първи дипломат се полагат усилия правителството на Груевски да бъде обвинено, че не изпълнява задълженията си към хората, но зад това в действителност се крие "желание да се окаже натиск върху него заради отказа (на Македония) да се присъедини към санкциите срещу Русия и във връзка с подкрепата за "Южен поток" и готовността за сътрудничество при реализацията на други варианти за доставка на гориво, включително за т.нар. "Турски поток".

                        "Много тъжно и опасно е, че за тази цел се полагат усилия да се използва албанският фактор", добави министърът. "Преди много години имаше сериозни противоречия и тогава бе подписано Охридското споразумение (през 2001 г., бел.ТАСС). А сега се говори, че Македония трябва да се федерализира още по-дълбоко, и дори се изказват идеи защо тя да не бъде разделена: една част да бъде дадена на Албания, а друга - на България", посочи още Лавров.

                        "Намирам за крайно безотговорни внушенията, направени от руския министър на външните работи Сергей Лавров в днешното му изказване пред Съвета на федерацията на Федералното събрание на Руската федерация, че се обсъждала подялба на Република Македония между Албания и България", посочва в изявлението си Митов.

                        Министър Митов подчертава, че България първа е признала независимостта на Република Македония и през годините по пътя на укрепването на нейната независимост и суверенитет България винаги е давала най-голяма подкрепа.

                        В изявлението се казва още, че опитите да се поставя под съмнение европейският ред в региона са недопустими и страната ни ще продължи да бъде гарант за независимостта и териториалната цялост на Република Македония без никакво съмнение.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
                          има комунизъм втора серия, с демокрация-визия за пред хората..
                          Това ще да е нещо ново което сме дали на света
                          Абе къде ви намират такива, сигурно с конкурс по тъпота сте влезли

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Какви 45 години, от 26години има демокрастия
                            За едни демокрация за тези с промитите мозъци демокрастия. То акъла на човек като не му дойде навреме никога няма да му дойде

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Какви 45 години, от 26години има демокрастия
                              има комунизъм втора серия, с демокрация-визия за пред хората..
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                От всичките ти постове е видно че 45 години промиване може да бъде изключително успешно Предполагам че зависи от това какъв обем има за промиване
                                Какви 45 години, от 26години има демокрастия

                                Коментар

                                Working...
                                X