Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика (архив до 04.03.2015 г.)
Collapse
Заключена.
X
X
-
Комисията за Петното се превърна в пример как депутатите харчат нашите пари без да постигнат никакъв резултатцък> http://clubz.bg/2729-pylen_proval
Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Първоначално изпратено от йосифпише Брюксел бе пешка .. що се напрягаш толкова ...а е и Председател на комисията за външна политика .За тебе май няма йерархия, но ако Путин каже ,че Българя трябва да стане Губерния , ти май ще си ОК
Акъл от рушняци и гейове не искам да си взема куфарите и айде ...Last edited by X_Y; 10.04.2014, 14:26.
Коментар
-
Първоначално изпратено от йосифпешко , селския бизнес толкова ли западна ,че започна да чакаш путин и ти....
Коментар
-
Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнениеА ве на хамериканците да не са им свършили пищовите?
До сиги са стреляха, сега са колят...
20 ранени след нападение в училище в Пенсилвания
Е, бая има да са учим и да попиваме истинската демокрация докат ги настигним.
То наркоманията, педерастията и агресивността са заразни и очевидно ходят с "американските ценности".
Коментар
-
А ве на хамериканците да не са им свършили пищовите?
До сиги са стреляха, сега са колят...
20 ранени след нападение в училище в Пенсилвания
Е, бая има да са учим и да попиваме истинската демокрация докат ги настигним.
То наркоманията, педерастията и агресивността са заразни и очевидно ходят с "американските ценности".Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнениеУникални крадци !РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК.
цък >https://www.youtube.com/watch?v=_wA9wu2W2Fg
цък >https://www.youtube.com/watch?v=vmLy...ature=youtu.be
Коментар
-
Крайно време е да им бием шута на русофилите .Елмар Брок:Добре си помислете за „Южен поток“В България се вихри проруска пропаганда с одобрението на управляващите социалисти, заявява шефът на външната комисия в Европарламента
09/04/2014 16:22:19
ВЕСЕЛИН ЖЕЛЕВ
БРЮКСЕЛ—България ще понесе последствия, ако се опита да разруши единството на европейската енергийна политика с решенията си за „Южен поток“. Страната се очертава като слабо звено на Европейския съюз в противопоставянето му с Русия за Украйна и това се дължи на твърде свързаното й с Москва правителство. Това каза днес председателят на Комисията по външни работи на Европейския парламент Елмар Брок пред „Клуб Z“.
Той заяви, че при изострящата се криза между Русия и Украйна и очертаващ се трети кръг европейски санкции, вече засягащи дълбоко руската икономика, в България се води открита проруска пропаганда под благосклонния поглед на управляващите социалисти.
„Загрижен съм, че се създава впечатлението, че Русия би направила много повече за благото на българския народ,“ каза Брок. „Това просто не е истина. Той няма да получи същата подкрепа. Ако имат предвид по-евтина доставка на енергия, значи да си организират нова зависимост от Русия...Трябва да кажем ясно, какво би означавало това за българите: Никаква свобода, никаква икономическа перспектва.“
„При наличието на правителствена система толкова свързана с Москва, трябва да е ясно, че този дебат, който се подклажда от някои социалисти и панслависти в България не е в интерес на българския народ,“ заяви Брок.
Той добави, че ЕС трябва да обясни на българите, какво би било правилното поведение в сегашните обстоятелства и какво трябва да направи правителството им. „Аз обаче се съмнявам, че това правителство ще го направи,“ каза той.
Комисията: „Ако стигне до Бургас, руският газ става европейски“
„Аз съм против „Южен поток“. Той ще създаде по-нататъшна зависимост (на България и ЕС от Русия – б.а.),“ каза Брок. Той посочи, че истинската алтернатива е Трансадриатическият газопровод (от Каспийския басейн през Турция и Гърция до Италия), с който България може да се свърже с бъдещ интерконектор между Стара Загора и Комотини в Гърция.
Брок се усъмни, че в сегашната обстановка мнозинството от шестте европейски страни по пътя на „Южен поток“ ще изпълнят двустранните споразумения с Русия за изграждането му. „Ако някои от тях се отклонят от солидарността и от общите позиции на ЕС и разрушат началото на обща енергийна политика на ЕС, тогава тези страни ще трябва да поемат отговорността за това.“
Брок коментира и че законовите изменения, които изваждат „Южен поток“ от обсега на европейското законодателство у нас „нарушават това законодателство“.
Малко преди него източник от службите на Европейската комисия нарече „Южен поток“ „политически проект“ и се усъмни в неговия икономически смисъл.
„Южен поток е проект, който ще позволи руски и централноазиатски природен газ да тече до страни от ЕС под Черно море. Това е изключително скъп проект. Защо го строят? За да се заобиколи Украйна,“ каза източникът.
„Защо беше построен „Северен поток?“ продължи той, визирайки аналогичната тръба под Балтийско море, която свързва Русия с Германия. „За да се заобиколят Беларус и Украйна?“
„Южен поток“ политически проект ли е, или политически проект с икономически смисъл?“ каза източникът. „Оставям този въпрос отворен.“
„Ние ще следим да се спазват правилата за конкуренцията, няма да има клаузи за дестинацията на газа,“ подчерта той. „Стигне ли до Бургас, руският газ става европейски газ.“
Шефът на „Газпром“ Алексей Милер заяви миналата събота, че евентуалин реверсивни доставки на газ към Украйна от западните й европейски съседки биха били незаконни.
Европейската комисия поиска по-рано тази година от Австрия, България, Гърция, Словения, Хърватия и Унгария да предоговорят двустранните си споразумения с Русия за изграждането на „Южен поток“, защото те в момента на съответстват на европейското законодателство за либерализация на енергийния пазар, т.нар. Трети енергиен пакет.
Преговорите, в които Комисията посредничи, са в застой на техническо ниво от началото на украинската криза. Русия се противи на основни изисквания на пакета – достъп до тръбата да имат всички доставчици, тя да има независим управител и производителят на газа да бъде юридически отделен от неговия преносител.
Трети кръг на санкциите
„Много съм загрижен, че Русия подкрепя процеса на дестабилизация в Източна Украйна и очевидно - и в Южна Украйна по същата схема, която беше ползвана в Крим,“ каза още Брок. „Следователно, трябва да дадем ясно да се разбере, ще преминем към третата степен на санкциите, за да предотвратим повторение, на това, което се случи в Крим.“
Той изрази оптимизъм, че ЕС ще бъде достатъчно единен да ги наложи. „Бях изненадан, колко далече стигнаха външните министри и държавните и правителствените ръководители,“ каза Брок за досегашните санкции, по които беше постигнат сравнително бързо консенсус. Те включват забрани за пътуване и замразяване на активите на 33 души от окръжението на руския президент Владимир Путин и управлението на Крим.
„Ако искаме да ни вярват, трябва да използваме всички степени на санкциите, за които вече сме решили,“ каза той. „Ако Европейският съюз не направи това, значи сме загубили важна битка“.
http://www.clubz.bg/2672-shefyt_na_v...potok%E2%80%9CВсичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Людмил Стойков e известен най-общо с четири неща - бизнес със стомана и скрап, курорта "Дюни", спонсорството на президентската кампания на Георги Първанов и мегаделото по САПАРД. По случая с източването на еврофондове Стойков беше оправдан, но в момента прокуратурата се опитва да поднови делото.
Роден е в Перник през 1963 г., бивш спортист, завършил ВИФ. Преди промените е бил барман в "Балкантурист". Според собствените му думи е започнал бизнеса си през 1990 г. с търговия със сирене. В родния си град обаче е известен като представител на силовата групировка ВИС 2. В средата на 90-те регистрира фирма за изкупуване и търговия със скрап. През 1997 г. регистрира модната агенция "Ивет фешън". Бизнесът му потръгва още повече, след като брат му Емил Стойков става шеф на митница Перник...цък > http://www.capital.bg/biznes/kompani..._hotel_rodina/
Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Три причини да подкрепим Пеевски
ДОЙЧЕ ВЕЛЕ
Делян Пеевски
Депутатът от ДПС Делян Пеевски е може би най-сполучливият събирателен образ на българските проблеми - такива, каквито ги вижда Брюксел. Най-краткото описание на този политик звучи така: неработещ богаташ със скромни доходи, който има голям трудов стаж и завидно имущество, но не е разследван, защото самият той е разследващ.
Из битието на Пеевски
Пеевски е точно това, което в чужбина трудно се асимилира. И трудно се преразказва. Той заема изборна длъжност, но не ходи на работа. Не работи от вкъщи и не се среща с избиратели. Влиза в парламента с оръжие, излиза от вкъщи с многочислена охрана. Не притежава почти нищо, но е в списъка на най-богатите мъже.
Депутат е от пет години, но е говорил в парламента само веднъж - и то за да изрече заплахи срещу опозицията. Агент на бившата ДС го предлага за следовател - в нарушение на тогава действащите изисквания. Няма данни за нито едно разследвано от него дело, но ако утре спре да бъде депутат, би се върнал на работа като следовател. Нарича себе си успял, но не посочва нито един свой конкретен успех. Не дава интервюта, не говори на живо.
Дори и да не беше предложен от Станишев и Местан за председател на ДАНС, Делян Пеевски пак щеше да илюстрира всяко от четирите най-тревожни твърдения за България: че медиите в тази страна са несвободни; че съдебната система не работи; че корупцията е по всички нива; и че политическият живот е криминализиран. Ако за проумяването на всичко това е нужно Пеевски да стане депутат в Европейския парламент, така да бъде.
Партията на Пеевски
Втората причина да се подкрепи Пеевски е ДПС - партия, която от дълги години се представя за защитник на българските мюсюлмани, докато всъщност защитава сенчестия бизнес. Изпращането на Пеевски в Европейския парламент би довело до изясняване на основния въпрос: с какво този депутат е ценен за ДПС и защо електоратът на тази партия му има толкова голямо доверие?
Пеевски е един от тримата политици от ДПС, поставени начело на цели две листи в предишните парламентарни избори. Сега се твърди, че той ще заеме водещо място и в европейската листа на Движението. Въпросът какво е направил този човек за партията и за хората, е съвсем естествен в света на политиката, но незнайно защо никога не е намирал отговор. Делян Пеевски е единственият сигурен начин да се разгадае ДПС - като партия, за която може да се твърди, че закрилата на българските мюсюлмани е крайно незабележим елемент от политиката ѝ.
300 дни Пеевски
Третата причина да се подкрепи Пеевски е уличният протест в София, който днес навършва 300 дни. През изтеклата година този протест на няколко пъти повяхваше, губеше тонус и надежда, като във всеки един от тези моменти беше съживяван от новина, свързана с поредната проява на респект към Делян Пеевски. Последният подобен случай беше регистриран след необяснимото решение на Конституционния съд да защити статута на Пеевски като член на българския парламент.
Впрочем, като „необяснимо“ ли определихме решението на Конституционния съд? Тази дума е в случая грешна. Тъй като обяснимостта на съдийската преценка е точно там, където е и обяснимостта на финансово-политическия възход на Пеевски. Нали вече казахме, че този депутат илюстрира и състоянието на съдебната власт.
Коментар
-
Медийните звезди Петното и Бонев съвсем се оплетоха във версиите си за това кой ги е пазарил да протестират, с кого са се срещали и в коя паралелна реалност живеят.Петното: Бареков ми ..цък>
http://www.clubz.bg/2641-petnoto_bar...lati_50_000_lv
Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Краят на “Южен поток”
Едвин Сугарев
http://www.svobodata.com
Настъпи закономерния и логичен край на “Южен поток”, съобщиха българските и чужди медии. Логичен – защото вероятно първата чувствителна санция на ЕС срещу сатрапа Путин ще бъде именно тази – спирането на този проект на стойност 50 милиарда евро.
Той е планиран по дъното на Черно море – и предполага тръбата да мине през България, поради което решаващата дума принадлежи на ЕС – тъй като той на първо място е скаран с общоевропейските принципи в енергийното законодателство, което изисква допуск и на трети страни до газопровода – което “Газпром” никога няма да допусне, тъй като ще изгуби монополното си положение. И на второ – той не осигурява нови количества газ за Европа. Неговата основна роля е да заобиколи Украйна.
Според в. “Телеграф” в Брюксел се е състояла среща на председателя на Европейската комисия Жозе Барозу с български политици, на която той предупредил България да не пречи на новата твърда линия на ЕС към проекта и да не се опитва да саботира единния отговор на ЕС за Украйна.
В същото време той публично предупреди, че “в България има хора, които са агенти на Русия” – визирайки опитите на депутати от БСП да прекарат през парламента законопроект, който предвижда на “Южен поток” да бъде даден статут на интерконектна връзка – така че той да се изплъзне от изискванията на европейското законодателство.
Лошото е, че не само ги има. Лошото е, че са на власт. Което поставя България пред труден избор, свързан с това да продължи ли да бъде част от ЕС или не. И ако марионетното правителство на Орешарски дръзне да продължи съвместната си работа по газопровода въпреки санкцията на ЕС, тогава пред българските граждани ще има две опции – или да натирят това правителство с решимостта на Украинците от битката за евромайдана, или – подобно на кримските българи – да станат поданици на московската сатрапия.
Предстоящата санкция с бастисването на газопровода бе потвърдена и от американския посланик в Македония Карлос Паскал. “За да може да се изгради този газопровод,са необходими огромен брой разрешения от ЕС.” – каза той. “Брюксел съобщи, че е прекратил този процес и няма да позволи нови крачки в тази посока. Няма банка която да одобри средства за изграждане на газопровода.”
Очертава се ситуация, която ще постави българската пета колона пред голямо изпитание. Ако проруското правителство наистина си позволи да саботира санкциите на ЕС в момент, в който агресивността на Путин ескалира – и неговите апетити да завладее и източна Украйна стават очевидни, това ще бъде краят на участието на България като член на европейската цивилизована общност.
В същото време обаче това ще бъде и краят на политическите амбиции на Сергей Дмитриевич Станишев, свързани с битността му на шеф на ПЕС – където в този напрегнат момент дори социалистите няма да го изтърпят в ролята му на руско мекере. Това, което той се опитва да прави, е да лавира между Брюксел и собствения си русофилски електорат.
Крие се, когато трябва да се вземе решение за някаква решителна позиция – както се скри от Съвета по национална сигурност при президента, когато България оповести, че не признава референдума в Крим. В същото време обикаля страната и обяснява на тревожните соц-фенове, че никога нямало да допусне разпадането на дружбата с Русия “от векове за векове”.
За лош късмет тази мижитурска мимикрия е манна небесна за неговата опозиция в ляво. Първанов в момента прави това, което Станишев би искал също да направи, но не може да си го позволи – заема откровено проруска позиция и казва публично и на висок глас, че е против всякакви санкции срещу Русия.
Ефектът от което е придвидим: русофилите в БСП ще гласуват за Първанов. Освен ако Путин нахлуе в Украйна преди изборите, което би направило и неговата позиция трудно удържима.
А горкият Станишев – какво да прави той? Да се прави на щраус – друга опция за него просто няма.
Коментар
-
ВЕЧНА ДРУЖБА
Виетнамската компартия пожела успешен вот на БСП
http://www.mediapool.bg/vietnamskata...ews218943.html
Генералният секретар на Комунистическата партия на Виетнам Нгуен Фу Чьонг пожелал на БСП да има успешни европейски избори, съобщи пресцентърът на левицата във вторник. Това станало по време на среща на генералния секретар с премиера на България Пламен Орешарски.
Нгуен Фу Чьонг изпрати своите поздрави на председателя на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев. Той подчерта, че има добри чувства към България, наричайки я "Страната на розите", гласи прессъобщението.
Зам.-председателят на БСП Димитър Дъбов пък връчил официална покана от името на Сергей Станишев на зам.-ръководителя на международния отдел на Комунистическата партия, с която кани генералния секретар Нгуен Фу Чьонг да посети България.
Коментар
Коментар