Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• power grid - капитализъм е навсякъде по Света много отдавна с изобретяването на парите. Т.е. той не е обществен строй. Общественните строеве които са актуални са комунизъм и социализъм. С уговорката че комунизма няма нищо общо с комунизма на Маркс и Енгелс които "били" велики според някои. Комунизъм се случва от време навреме при всеки мощен фалит на социализъма някъде по Света, когато управляващите в дадена държава се усетят с оцапани дупета и ситуацията стане такава че спрат или не смеят да берат пари от народонаселинието за "справедливо и жизненоважно за обществото ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯНЕ. Минава се известно време през което населението вземе че се замогне и ЗАБРАВИ до къде води социализамът и пак изпълзяват "добронамерените" събирачи.
    D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Те тва е андрешковска класика - простия работник взел да дава акъл как се става капиталист
      Щото, гледам, ти си „надраснал „Андрешковщината” ?
      - Да бе. Само се виж.
      Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Те тва е андрешковска класика - простия работник взел да дава акъл как се става капиталист
        Не ме бъркай със себе си.Аз не съм работник..ха ха ха гастарчето все си слага задницата тама дето батковците си мерим пишките

Коментар

• Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

Ми на тебе кой ти пречи да направиш фирма и да станеш голям началник?Ми ако ти пречат тука емигрирай нали на Запад е свобода и няма мутри има правосъдие направи там фирма и печели....Омръзна ми всичките сини и десни некадърници и мързели все някой да им пречи.Хем некадърни хем прости хем те да командват...нали искаш капитализъм при капитализма ще управляваш това което сам си създал или ти искаш да те турят да управляваш чуждото...

Коментар

Ми на тебе кой ти пречи да направиш фирма и да станеш голям началник?Ми ако ти пречат тука емигрирай нали на Запад е свобода и няма мутри има правосъдие направи там фирма и печели....Омръзна ми всичките сини и десни некадърници и мързели все някой да им пречи.Хем некадърни хем прости хем те да командват...нали искаш капитализъм при капитализма ще управляваш това което сам си създал или ти искаш да те турят да управляваш чуждото...

Ся, ако ми потрябва мнението ти, неминуемо ще те попитам.

Last edited by X_Y; 17.09.2018, 17:17.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
              Пауъре, съгласен съм с голяма част от написаното, но без пораженческия финал. Да, нищо съществено в България не се е променило през последните 75 години и комунистическата олигархия властва под една или друга форма, но нещата ще се променят. Бавно и полека.
              Аз не съм пораженец а реалист...Нито война нито революция се прави без пари.Виж кой финансира и ще разбереш кой има интерес....С революция нищо не се е променило освен преминаването на парите и имотите в други джобове но задкулисието си е едно и също.Това е реалност не пораженчество.Осъзнай го.Навсякъде по света са едни и същи.Най ми е смешно като ми говорите за Запада....и как там е мед и масло.

Коментар

• Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

Така де но кой да чака още 75 години?
                Ми например '90 си бил на 20 години, '10 си вече на 40, и продължаваш да виждаш все същите муцуни и на децата им във властта, в икономиката... За теб нищо не се е променило. Да, живота е станал малко по-добър, но не заради тях, а въпреки тях.
                А между другото времето си върви, и '20 вече си на 50.
                И ако не си емигрирал, поглеждаш назад, и виждаш че тези години са изминали ей така... Трийсет години си работил, надявайки се на нещо по-добро, а виждаш че промяна няма!
                Живота е кратък. Промените всеки трябва да направи за себе си. Дали го устройва да се развива в застояла от 30 години среда, дали ще бяга навън, са все решения които всеки трябва да првмисли много добре, и да си поеме риска.
                Last edited by X_Y; 17.09.2018, 17:17.

Коментар

Пауъре, съгласен съм с голяма част от написаното, но без пораженческия финал. Да, нищо съществено в България не се е променило през последните 75 години и комунистическата олигархия властва под една или друга форма, но нещата ще се променят. Бавно и полека.
                  Така де но кой да чака още 75 години?
                  Ми например '90 си бил на 20 години, '10 си вече на 40, и продължаваш да виждаш все същите муцуни и на децата им във властта, в икономиката... За теб нищо не се е променило. Да, живота е станал малко по-добър, но не заради тях, а въпреки тях.
                  А между другото времето си върви, и '20 вече си на 50.
                  И ако не си емигрирал, поглеждаш назад, и виждаш че тези години са изминали ей така... Трийсет години си работил, надявайки се на нещо по-добро, а виждаш че промяна няма!
                  Живота е кратък. Промените всеки трябва да направи за себе си. Дали го устройва да се развива в застояла от 30 години среда, дали ще бяга навън, са все решения които всеки трябва да првмисли много добре, и да си поеме риска.

Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

• Пауъре, съгласен съм с голяма част от написаното, но без пораженческия финал. Да, нищо съществено в България не се е променило през последните 75 години и комунистическата олигархия властва под една или друга форма, но нещата ще се променят. Бавно и полека.

Коментар

• Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

Е чак пък Имеператора да се занимава с тая куришка ......ного важен го правиш

Коментар

Тъп въпрос... Разликата между сините и червените комунисти е, че няма такава.
                        Ми бих искал да ми кажеш кои не са сини и червени комунисти.Ако може да кажеш партии и хора примерно партия Х и човекът е .........Щото за толкова години ми писна от разни мазни шмекери и крадци...Най ми е тъпо като са подредени на сергията все едни и същи що ме карат да избирам и ми излизат с лафове че всеки трябва да гласува.Ми не желая да им узаконявам гадостите.Разберете и проумейти че тия задкулисните никога няма да допуснат хова в листите и партии които не вървят по гайдата им.За да направиш партия трябват финанси медии....Как ще стане обикновен и почтен човек да го направи....Всички видяхме как ДС спретва мероприятия и после корумпиран виждаш кметицата на Младост....Без революция няма да се промени нищо...Друг е въпросът че и революциите и войните се финансират от същите тези хора и никой не гарантира че после ще е друго просто по хасилствен начин едни пари и имоти ще минат в други джобове.Така че е време да се осъзнаеш и да си дадеш сметка къде си попаднал и какво се случва около тебе....Тая наивност чр като изгоним Боката комунягите Цеко Пеко и Меко нещо ще се промени просто е една голема заблуда....Така че гледай себе си и знай че можеш да оправиш само себе си.Нямаш власт над другите.Когато всеки сам оправи себе си тогава и България и Светът ще се оправят.....Затова не ходете да гласувате няма смисъл....Надявам се да осъзнаеш че си обречен.Ако много скачаш и искаш избори това значи че искаш кокала а не промяна

Коментар

Чунчо бе да не се е върнал някой щъркел и да те е клювнал зад вратъ или мъжко магаре си е вкарало предните крака в джоба на якето ти и те апе зад вратъ?

Коментар

Добре бе а защо синята сган и Боката не хванаха убийците???Защо Ванчо драгалевския клептоман не вкара куманягите по затворите.
                            Тъп въпрос... Разликата между сините и червените комунисти е, че няма такава.

Коментар

• Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                              Ако ще говорим за убийства нека видим как червената сган си разчиства сметките с неудобните бизнесмени.
                              ".Хроника на убийствата, чиито извършители тройната коалиция БСП-ДПС-НДСВ прикрива

1. На 7 април 2008 г. е застрелян Георги Стоев, автор на романи за българската мафия.
                              2. На 06.04.2008 г. - Изпълнителният директор на "Атоменергоремонт" АД Борислав Георгиев (41 г.) е застрелян пред дома си в бл. 102- Б на кв. "Люлин" 10.
                              3. На 21.02.2008 г. в Перник е убит Николай Христов-Хайо.
                              4. На 09.01.2007 г. - Кметът на Елин Пелин Янко Янков е застрелян в двора си в с. Мусачево.
                              5. На 02.02.2007 г. - 28-годишният Стефан Кудев е застрелян с два куршума в главата. Трупът на мъжа е открит в столичния... още кв. "Люлин".
                              6. На 24.04.2007 г. - В дома си в столичния квартал "Лозенец", един ден преди делото, в което е ключов свидетел срещу Евелин Банев-Брендо, е застреляна Йорданка Запрянова, майка на убития през 2005 година баджанак на Брендо - Константин Дишлиев.
                              7. На 09.05.2007 г. - Председателят на Общинския съвет в Несебър Димитър Янков е убит в автомобила си, докато се прибирал вкъщи.
                              8. На 14.05.2007 г. - В кв. "Бояна" с два куршума в главата е убит президентът на Локомотив (Пд) Александър Тасев.
                              9. На 11.07.2007 г. - Сърбинът Йовица Лукич (30 г.) е прострелян в кв. "Белите брези" и почива в болницата на МВР.
                              10. На 11 юли 2007 г. - Бизнесменът Манол Велев, съветник на президента Първанов, е прострелян в главата пред офиса си на ул. "Мизия" 3 в София.
                              11. На 04.11.2007 г. - Велинградският бизнесмен Бончо Запрянов е разстрелян в квартал "Белите брези" в София.
                              12. На 17.11.2007 г. - Бившият бодигард на Георги Илиев Десимир Иванов умира от куршум
                              13. На 23.11.2007 г. - Убит е Ивайло Иванов. МВР оправдава убийството му, като го набеждава, че бил "известен в наркосредите".
                              14. На 01.12.2007 г. - Мартин Иванов - Лудия е убит с 4 куршума.
                              15. На 27-28 януари 2006 г. са зверски убити сестрите Росица и Христина Белнейски. Телата им са намерени в областта Грамадите между Пещера и Брацигово. Уликите, следите, биологичният материал на убийците са унищожени от ОДП-Пазарджик с началник Жоро Стоицев, пръв приятел на вътрешния министър Румен Петков.
                              16. На 22.02.2006 г. - Иван Тодоров-Доктора е убит в колата си в кв. Лозенец.
                              17.... още На 11.05.2006 г. - Убит е Иво Георгиев Марков-Сиджима близо до Военна болница в София.
                              18. На 11.05.2006 г. - Турският бизнесмен Явус Капоноглу е убит в почивна станция "Галатея" в Долна баня.
                              19. На 05.08.2006 г. - Взрив убива бизнесмена Асен Николов (31 г.) във Варна.
                              20. На 17.08.2006 г. - В Перник е разстрелян Александър Костадинов (32 г.).
                              21. На 28.08.2006г. - Драгомир Илиев - Драшко (28 г.), е застрелян в кв. "Гоце Делчев
                              22. На 07.10.2006 г. - Никола Иванов - Бобъра е убит в заведението "Амейзинг", докато гледа мач заедно с двама приятели.
                              23. На 21.11.2006 г. -Красимир Ангелов Димитров (42г.) е застрелян на бул. "Цар Борис" III пред ресторант "Вини". Той е бивш състезател в националния отбор по волейбол, бивш шеф на волейболния клуб "Славия", бивш собственик на хотел "Славия" и настоящ търговец на цигари и хранителни стоки.
                              24. На 06.12.2006 г. - В София е прострелян Радослав Иванов - Темерута.
                              25. На 08.12.2006 г. - Румен Пешев -Дъртия е прострелян в кв. "Изток" в столицата.... още
                              26. На 03.11.2005 г. - в столичния квартал "Стрелбище" е застрелян 33-годишният Володя Герговски.
                              27. На 26.10.2005 г. - Около 9.15 часа на централно столично кръстовище е застрелян банкерът Емил Кюлев, икономически съветник на президента Първанов.
                              28. На 13.10.2005 г. - Васил Арарски (35г.) с прякора Райко Кръвта е застрелян пред хотел "Струма" в Перник. Истинското му име е Райко Василев.
                              29. На 10.10.2005 г. - Двойно убийство в София. Застреляни са Шинка Манова, директор на дирекция "Последващ контрол" в агенция "Митници", и шофьорът й Йордан Герговски.
                              30. На 01.10.2005 г. - В кв. "Лагера" е застрелян в колата си Румен Рангелов Юруков (44 г.). До него се е возила 15-годишната му дъщеря.
                              31. На 20.09.2005 г. - Варненският адвокат Митко Димитров, защитник на съдени за криминални прояви, е разстрелян пред дома си. Убитият е биш служител на МВР
                              32. На 07.09.2005 г. - Палестинецът Махмуд Хасан ал Еиде (39 г.) е застрелян в центъра на София. Срещу него е имало следствено дело, след което той е сменил името си и става "българинът" Мартин Хасан Дойчев.
                              33. На 25.08.2005 г. - Президентът на ВАИ холдинг Георги Илиев е застрелян пред 30 свидетели в "Буда бар" на Слънчев бряг.
                              34. На 30.07.2005 г. - Антон Милтенов-Клюна, Иван Тодоров-Призрака, и Милен Върбанов-Цайко са разстреляни от упор в главите в сладоледена къща "Джимис" в 21.20 часа.
                              35. На 13.07.2005 г. - Съпругата и 2-годишната дъщеря на концесионера на плажа в Обзор... още Рали Пенков загинаха при взрив на автомобила им.
                              36. На 12.07.2005 г. - Бомба се взриви в "Ауди" и уби Димитър Вучев-Демби, набеден от МВР за наркобос.
                              37. На 23 май 2005 г. - Професор Станимир Калоянов, преподавател по история и археология в СУ "Климент Охридски" и НБУ е убит от тълпа вилнеещи цигани.\

Добре бе а защо синята сган и Боката не хванаха убийците???Защо Ванчо драгалевския клептоман не вкара куманягите по затворите.

Коментар

• Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                                Ако ще говорим за убийства нека видим как червената сган си разчиства сметките с неудобните бизнесмени.
                                ".Хроника на убийствата, чиито извършители тройната коалиция БСП-ДПС-НДСВ прикрива

1. На 7 април 2008 г. е застрелян Георги Стоев, автор на романи за българската мафия.
                                2. На 06.04.2008 г. - Изпълнителният директор на "Атоменергоремонт" АД Борислав Георгиев (41 г.) е застрелян пред дома си в бл. 102- Б на кв. "Люлин" 10.
                                3. На 21.02.2008 г. в Перник е убит Николай Христов-Хайо.
                                4. На 09.01.2007 г. - Кметът на Елин Пелин Янко Янков е застрелян в двора си в с. Мусачево.
                                5. На 02.02.2007 г. - 28-годишният Стефан Кудев е застрелян с два куршума в главата. Трупът на мъжа е открит в столичния... още кв. "Люлин".
                                6. На 24.04.2007 г. - В дома си в столичния квартал "Лозенец", един ден преди делото, в което е ключов свидетел срещу Евелин Банев-Брендо, е застреляна Йорданка Запрянова, майка на убития през 2005 година баджанак на Брендо - Константин Дишлиев.
                                7. На 09.05.2007 г. - Председателят на Общинския съвет в Несебър Димитър Янков е убит в автомобила си, докато се прибирал вкъщи.
                                8. На 14.05.2007 г. - В кв. "Бояна" с два куршума в главата е убит президентът на Локомотив (Пд) Александър Тасев.
                                9. На 11.07.2007 г. - Сърбинът Йовица Лукич (30 г.) е прострелян в кв. "Белите брези" и почива в болницата на МВР.
                                10. На 11 юли 2007 г. - Бизнесменът Манол Велев, съветник на президента Първанов, е прострелян в главата пред офиса си на ул. "Мизия" 3 в София.
                                11. На 04.11.2007 г. - Велинградският бизнесмен Бончо Запрянов е разстрелян в квартал "Белите брези" в София.
                                12. На 17.11.2007 г. - Бившият бодигард на Георги Илиев Десимир Иванов умира от куршум
                                13. На 23.11.2007 г. - Убит е Ивайло Иванов. МВР оправдава убийството му, като го набеждава, че бил "известен в наркосредите".
                                14. На 01.12.2007 г. - Мартин Иванов - Лудия е убит с 4 куршума.
                                15. На 27-28 януари 2006 г. са зверски убити сестрите Росица и Христина Белнейски. Телата им са намерени в областта Грамадите между Пещера и Брацигово. Уликите, следите, биологичният материал на убийците са унищожени от ОДП-Пазарджик с началник Жоро Стоицев, пръв приятел на вътрешния министър Румен Петков.
                                16. На 22.02.2006 г. - Иван Тодоров-Доктора е убит в колата си в кв. Лозенец.
                                17.... още На 11.05.2006 г. - Убит е Иво Георгиев Марков-Сиджима близо до Военна болница в София.
                                18. На 11.05.2006 г. - Турският бизнесмен Явус Капоноглу е убит в почивна станция "Галатея" в Долна баня.
                                19. На 05.08.2006 г. - Взрив убива бизнесмена Асен Николов (31 г.) във Варна.
                                20. На 17.08.2006 г. - В Перник е разстрелян Александър Костадинов (32 г.).
                                21. На 28.08.2006г. - Драгомир Илиев - Драшко (28 г.), е застрелян в кв. "Гоце Делчев
                                22. На 07.10.2006 г. - Никола Иванов - Бобъра е убит в заведението "Амейзинг", докато гледа мач заедно с двама приятели.
                                23. На 21.11.2006 г. -Красимир Ангелов Димитров (42г.) е застрелян на бул. "Цар Борис" III пред ресторант "Вини". Той е бивш състезател в националния отбор по волейбол, бивш шеф на волейболния клуб "Славия", бивш собственик на хотел "Славия" и настоящ търговец на цигари и хранителни стоки.
                                24. На 06.12.2006 г. - В София е прострелян Радослав Иванов - Темерута.
                                25. На 08.12.2006 г. - Румен Пешев -Дъртия е прострелян в кв. "Изток" в столицата.... още
                                26. На 03.11.2005 г. - в столичния квартал "Стрелбище" е застрелян 33-годишният Володя Герговски.
                                27. На 26.10.2005 г. - Около 9.15 часа на централно столично кръстовище е застрелян банкерът Емил Кюлев, икономически съветник на президента Първанов.
                                28. На 13.10.2005 г. - Васил Арарски (35г.) с прякора Райко Кръвта е застрелян пред хотел "Струма" в Перник. Истинското му име е Райко Василев.
                                29. На 10.10.2005 г. - Двойно убийство в София. Застреляни са Шинка Манова, директор на дирекция "Последващ контрол" в агенция "Митници", и шофьорът й Йордан Герговски.
                                30. На 01.10.2005 г. - В кв. "Лагера" е застрелян в колата си Румен Рангелов Юруков (44 г.). До него се е возила 15-годишната му дъщеря.
                                31. На 20.09.2005 г. - Варненският адвокат Митко Димитров, защитник на съдени за криминални прояви, е разстрелян пред дома си. Убитият е биш служител на МВР
                                32. На 07.09.2005 г. - Палестинецът Махмуд Хасан ал Еиде (39 г.) е застрелян в центъра на София. Срещу него е имало следствено дело, след което той е сменил името си и става "българинът" Мартин Хасан Дойчев.
                                33. На 25.08.2005 г. - Президентът на ВАИ холдинг Георги Илиев е застрелян пред 30 свидетели в "Буда бар" на Слънчев бряг.
                                34. На 30.07.2005 г. - Антон Милтенов-Клюна, Иван Тодоров-Призрака, и Милен Върбанов-Цайко са разстреляни от упор в главите в сладоледена къща "Джимис" в 21.20 часа.
                                35. На 13.07.2005 г. - Съпругата и 2-годишната дъщеря на концесионера на плажа в Обзор... още Рали Пенков загинаха при взрив на автомобила им.
                                36. На 12.07.2005 г. - Бомба се взриви в "Ауди" и уби Димитър Вучев-Демби, набеден от МВР за наркобос.
                                37. На 23 май 2005 г. - Професор Станимир Калоянов, преподавател по история и археология в СУ "Климент Охридски" и НБУ е убит от тълпа вилнеещи цигани.\
                                Бандитизъм. Бог да ги прости.
                                Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

Working...
                                X