Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо повечето трейдъри губят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

Няма нужда от анти-форекс блог.
    Европейският финансов надзор отдавна предупреждава гражданите, че над 90% от трейдърите, които се занимават с ментарджийски далавери наречени за по елегантно Договори За Разлика(CFD, ДЗР), губят пари, а останалите 10% годишно печелят по-малко от сервитьорка.

https://www.esma.europa.eu/sites/def...ry_options.pdf
    Много силен довод, но какво можем да кажем за тотото или за тези, които търкат билетчета? При тях 99.9% губят пари цял живот, и само 0.1% излизат на печалба. И въпреки тези трагични параметри, над 2 милиона българи харчат сериозен процент от парите си за тото и за билетчета.

На фона на тази масова хазартна зависимост форекс търговията е капка в морето, и със сигурност дава доста по-високи шансове за печалба.

Коментар

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Фрости, ти нали имаше анти-форекс блог? Продължава ли да съществува? Има ли много кликове?
      Няма нужда от анти-форекс блог.
      Европейският финансов надзор отдавна предупреждава гражданите, че над 90% от трейдърите, които се занимават с ментарджийски далавери наречени за по-елегантно Договори За Разлика(CFD, ДЗР), губят пари, а останалите 10% годишно печелят по-малко от сервитьорка.

https://www.esma.europa.eu/sites/def...ry_options.pdf
      Last edited by Frosty; 25.01.2020, 11:53.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

Коментар

• Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

Форума няма ли фунция за игнориране, тогава въобще не виждате игнорирания и няма да ви дразни.
        Те реално не ме дразнят, напротив изумяват ме и на моменти ме забавляват.
        Ако не исках да виждам чужди мнения, нямаше да влизам изобщо във форуми.

Пиша и чета за да си сравнявам знанията и да ги доразвивам, от почти всеки може да научиш нещо. Това, че много малко хора печелят от трейидинг е факт. Понякога се питам, на какво се дължат резултатите ми, дали не е било просто късмет, дали има нещо, което правя по-добре от останалите 90-95% и тн.
        В тази среда тук, лесно и бързо разбираш, че дори и най-простите концепции които трябва да приложиш за да станеш печеливш трейдър са изключително далечни за доста хора. Идеята е да се сглоби ракета, с която да стигнеш до луната, пък те ти спорят че хартиеното самолетче не може да лети като им го сглобиш пред очите и казват че е "дяволска работа".

В крайна сметка има какво да се научи от темата тук. Ясно е че тези които вярва че могат/може да се печели, използват аналитични похвати, базирани на математика които са лесно доказуеми и неоспорими, използват сложни концепции и похвати, използват систематичен трейдинг, отделят сериозно внимание на случайността която присъства на пазарите, отделят сериозно внимание на управлението на средствата, отделят сериозно внимание на типа зависимости и тяхната успеваемост.
        На какво обръща внимание другата страна, на лични нападки, заяждане, злобни коментари които се свеждат до неаргументирани общи приказки, най-общи теории от други научни и практични дейности, които нямат общо с конкретните проблеми и трейдинга и често дори са неразбрани от цитиращите ги. Повтарят, едни и същи фрази като мантра без да предоставят научна обосновка, освен общи повърхностни впечатления и заключения.

Ако прочетеш темата от начало, лесно може да разбереш кой какво постига на пазарите и от кой тип трябва да си за да имаш шанс да печелиш.
        FinancialMarkets.Zone

Коментар

• Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
          Матеев, Алфа, игнорирайте го, вижте че идея си няма за какво пише, той сигурно нищо и не търгува, само си пише за да троли.
          Форума няма ли фунция за игнориране, тогава въобще не виждате игнорирания и няма да ви дразни.

Коментар

Човек като прочете коментарите тук, му става няпълно ясен отоговора на въпроса от заглавието.

И тук имаме представителна извадка и става съвсем ясно как никак не е трудно да си в 5-те % ако просто се отървеш от злобата и кепенците пред очите.

Мисля си за един социален експеримент, да кача някойя печеливша система и да видим след година какво ще е станало, сигурен съм че колкото и пари да е направила, тук пак ще е пълно с хейт и как неможе, 90 % няма да са я използвали, а 10% ще са успели да изгубят пари, прецаквайки нещо в обема или другите настройки...дамо дето май не си заслужава да се занимава човек и да дава такъв шанс
            От колко години търгуваш?
            Ако имаш 60% успеваемост (ПМО) за 20 години ще имаш повече пари от всички атоми на земята.
            Никой не е успял, няма и да успее.
            Работи си там със системата. Стани си там "трилионер", напиши книга ..
            Ама що ли се занимаваш с балъците като нас дето имат хиляди?
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Човек като прочете коментарите тук, му става няпълно ясен отоговора на въпроса от заглавието.

И тук имаме представителна извадка и става съвсем ясно как никак не е трудно да си в 5-те % ако просто се отървеш от злобата и кепенците пред очите.

Мисля си за един социален експеримент, да кача някойя печеливша система и да видим след година какво ще е станало, сигурен съм че колкото и пари да е направила, тук пак ще е пълно с хейт и как неможе, 90 % няма да са я използвали, а 10% ще са успели да изгубят пари, прецаквайки нещо в обема или другите настройки...дамо дето май не си заслужава да се занимава човек и да дава такъв шанс
              FinancialMarkets.Zone

Коментар

Матеев, Алфа, игнорирайте го, вижте че идея си няма за какво пише, той сигурно нищо и не търгува, само си пише за да троли.
                Това е повече от ясно, че е в темата за да троли. Сигурно в момента изпитва върховно наслаждение, че му обръщаме подобаващо внимание на сбърканата му психика.Това рядко му се случва, и най-голямото наказание за него ще е да спрем да му обръщаме внимание. Така че аз съм съгласен да го игнорираме и да го оставим да пише каквито си иска простотии без никакъв коментар от наша страна. Иначе сам видя как ни принуди да паднем ниско долу чак до нивото на неговото невежество и простотия.

Иначе видя ли вероятностния индикатор, който го публикувах в моя форум?

В него си направих труда да вложа тайната формула, за да видя визуално с очите си какво представляват ценовите движения и какви вероятности ги предизвикват. Вложих в него 3 сценария - песимистичен, реалистичен и оптимистичен. И на този индикатор ясно се вижда колко ниски са вероятностите дори и тогава, когато изглежда, че цената се движи в силен тренд. Тоест получихме още едно доказателство за това, че интуитивната търговия е по-скоро случайна, цената също, и че дори с добре обмислени стратегии много трудно ще пробием границата от 60% познаваемост.
                Last edited by Mateev; 24.01.2020, 21:55.

Коментар

• Матеев, Алфа, игнорирайте го, вижте че идея си няма за какво пише, той сигурно нищо и не търгува, само си пише за да троли.
                  FinancialMarkets.Zone

Коментар

• Пусни го кода ако искаш. На какво пишеш? Предполагам, че ти е омазан и нечитаем. Много драскачи на код пишат така

Коденето е точно най-малкия проблем в тази работа. Всеки може да се научи да коди. Хайде, да не е всеки, ама всеки с малко логика и алгоритмично мислене.

Проблемът, че се изтъквате като познавачи на статистиката и иконометрията, а знанията ви тази област са близки до нулата. T-distribution, това и баба го знае

Ми пишете си за роботи. Всеки може да си купи робот за жълти стотинки и да цъка без да има идея какво прави. Това не е по темата защо световната статистика покзва, че повечето куант хедж фондове се представят много зле. Хем те имат хора, с математическо и финансово образование. Ама що пък вие капацитетие да не се пробвате. Може утре да се чуе, че сте разбили пазара и да ви дават по телевизията на Блумбърг

Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

Нивото на конкретиката с която боравим е толкова високо, че ти никога няма да го достигнеш!

Ние споделяме идеи, а от там нататък всеки сам си прави сметките!

Нали не очакваш да кача във форума сорс кода на системите ми и да почна да ти обяснявам всяка една функция как работи и какво прави? Въпреки че и това да направя, ти и другите плямпала пак няма нищо да разберете.

Гледайте си там акциите, дивидентите и иконометрията и не се заяждайте с тежката роботизирана артилерия.

Коментар

• Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                      Нивото на конкретиката с която боравим е толкова високо, че ти никога няма да го достигнеш!

Знаеш ли кое е най-тъпото?

Дори и да си създадем нова тема и да започнем там да си обсъждаме роботите, форумните олигофрени за нула време ще я напъплят и за нула време ще я напълнят със словесни диарии. Те са като гъбите - никнат навсякъде, дори и там, където не ги очакваш. Не можеш да се оттървеш от тях, защото олигофренията им няма край. Те са между другото и една от причините повечето трейдери да си губят акаунтите, защото осирайки всички теми в интернет пространството с техните диарии, те всъщност правят невъзможно човек да прочете някъде нещо полезно.

Аз между другото два пъти в този форум съм правил опит да описвам търговската си концепция, като и двата пъти ме победиха и отказаха именно форумните олигофрени. Така че според мене простотията не просто се шири из форумите, а нещо повече - простотията винаги побеждава във всеки един зародил се спор. Побеждава и лъжата и измамата пак по причина форумните злобари и олигофрени.

Сещам се за българската поговорка, че на една каца с мед и трябва само едно единствено лайно, което да я развали цялата.
                      Last edited by Mateev; 24.01.2020, 20:17.

Коментар

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Чакай да запазя тези твои златни слова за поколенията, че да не изтриеш и този Граал.

Нека се види високото ниво на конкретика, с която боравим тука

Нали не очакваш да кача във форума сорс кода на системите ми и да почна да ти обяснявам всяка една функция как работи и какво прави? Въпреки че и това да направя, ти и другите плямпала пак няма нищо да разберете.

Гледайте си там акциите, дивидентите и иконометрията и не се заяждайте с тежката роботизирана артилерия.
                        Last edited by alphaomega; 24.01.2020, 19:05.

Коментар

• Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

Граала беше публикуван и няколко човека го разбраха и вече го използват. След това с взаимното съгласие на тези хора съвместно заличихме всички коментари около този граал.

Сега обаче си мисля, че не е било нужно да трием постингите си. Най-лесният начин да обезличиш една информация е като я засипеш с тонове дезинформация, спам и хейтване. А тука в тази тема няма нужда да се грижим за спама и хейтването, защото си имаме дежурни лайномети, които осират с диария всеки един полезен постинг. Сами видяхте в какво се превърна темата, след като лайнометите се задействаха с пълна сила.
                          Да се опиташ да помогнеш или да предпазиш някого от откровена измама, не е хейт. Хейт е, когато не си изкарал една стотинка от трейдинг, но ръсиш глупости и подтикваш хората към хазарт. Мога да се обзаложа, че след десет години ситуацията ще е абсолютно същата - пак ще си много близо до откриването на Граала, но без никакви практически резултати. Типично за зарибените по хазарт.

Коментар

• Чакай да запазя тези твои златни слова за поколенията, че да не изтриеш и този Граал.

Нека се види високото ниво на конкретика, с която боравим тука

Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

Граала беше публикуван и няколко човека го разбраха и вече го използват. След това с взаимното съгласие на тези хора съвместно заличихме всички коментари около този граал.

Сега обаче си мисля, че не е било нужно да трием постингите си. Най-лесният начин да обезличиш една информация е като я засипеш с тонове дезинформация, спам и хейтване. А тука в тази тема няма нужда да се грижим за спама и хейтването, защото си имаме дежурни лайномети, които осират с диария всеки един полезен постинг. Сами видяхте в какво се превърна темата, след като лайнометите се задействаха с пълна сила.

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

Ква клиентела. Грала се пази у тайна.

Коментар

• Така е, Матеев, но в случая го правя с благородна цел

Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                "Никога не спори с глупав човек. Той ще те свали до неговото ниво и ще те пребори с опит."

Марк Твен

Коментар

Working...
                                X