Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Ако в една система имаш Х "пари - фиат" и Y блага, то ако ти увеичаваш количеството на парите, не увеличаваш и количеството на благата.
    Благата са резултат от реализирането на сложни стопански взаимовръзки и проведени услуги, а фиат парите се създават без никакви реални фундаменти, просто с едно натискане на копче.

Освен ЦБ, кредита също така увеличава количестото на фиат пари в системата, но много е важно, в какви направления отива този кредит и как се реализират на пазара.

Ако през 2009-2011г., печатането на пари, запълваше предимно дупките при застрахователи и банки, резултата от всичко това беше главно ограбването на дългосрочните спестители и тези, които предстои да се пенсионират към 2025 - 2030г., през инфлацирането на активите и последващото изтриване на стойност. Това са едни пари, които не са намерили прякото си реализиране на пазара от към стоки и услуги.

Днес ситуацията, в рамките на нулеви и отрицателни лихви е такава, че за да се предотврати пълен и тотален крах на икономиката, както правителствата, така и ЦБ, раздават пари за директно потребление към населението, така и към корпорациите. Това, ще рече огромни суми, които не запълват дупки от кредити в банки или застрахователи, а такива, които се изливат за заплати и потребление, за да може системата привидно да стои над водата.
    Класически пример, в рамките на който, ограниченото количество на блага и услуги, се сблъскват с неограниченото предлагане на раздадени пари, към население и корпорации.
    Това е огромната разлика спрямо 2009-2011г.
    Ако при първата криза имахме предимно инфлациране на активите като акции, то днес реалната икономика се залива от пари, за закупуването на блага и услуги, в рамките счупени стопански взаимовръзки и допълнително намаляне на благата, спрямо периода преди вируса.

Рано или късно, след първичния дефлационен шок, типичен за всяка криза, цените ще литнат в небесата!
    Това е една игра на стойност и икономическа, и финансова несигурност, която ще изтреля цената на златото направо в небесата!

Днес реките от пари, заливат не само пазарите, но и потребителите. Ниските лихви са вече нулеви, а рефинансирането вече е невъзможно, извън ГРАНТОВИ схеми, просто защото ресурс, в корпорациите липсва,с оглед на това, че ако сваляш лихвите ти може да рефинансираш, но няма как да рефинансираш, ако лихвите и преди това са били на практика нула. Единствената възможност е да промениш матуритета, което реално е подаряване на пари, точно както направиха с Гърция.
    Застарелия Запададен свят предстои да харчи всички тези пари, без насреща да са налични, необходимите обезпечения от към блага!

Първата идна спирка за златото още есента е 2К. Колкото повече капиталовия пазар се инфлацира, толкова повече безумните нива, ще карат, част от инвеститорите да заделят и позиции в злато(поради увеличения им от нищото ресурс), което ще помпа цената. Ако ли пък пазара поема на Юг, сътресенията и вътрешната имплозия на финансовата система, отново ще подкрепя златото през несигурност.

На практика златото е в ситуация win-win!
    Last edited by Mike Florida; Днес, 15:29.

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

Я да сметнем .
      Сега сме 2020 като извадим последните 9 години получаваме 2011 г точно тогава е историческия връх от 1920 на златото който още не е подминат. То сигурно 2011- 2012 също е имало смислени коментари за злато примерно 5000.

То явно,, смислените коментари,, са по върховете а по дъната мъртвило.

Е по дъната не е баш мъртвило, Money може да нахока EXX .
      Какво ревеш като някаква ученичка, кога била замряла темата и кога не?

Разбира се, че петрола не е интересен на 40-50 долара, а е интересен на 10 или на 200 долара.

Златото е интересно когато има процеси, а не когато няма! Ако 2011- 2012г. е имало процеси, които са го правили интерсно, а след това е нямало такива, няма нищо странно, че когато ДНЕС, има отново интересна ситуация, която му влияе и процеси, интересът към него, както и КОМЕНТАРИТЕ, са актуални.

Глупаво е сравнението, че ако 2012г. златото не е станало 5000 долара, това би следвало да значи, че и днес големи очаквания за ръст няма да се оправдаят! Всеки е изпускал шише на земята и то не винаги се чупи, само, че логичните предпоставки, са то наистина да се счупи и така погледнато в 80% от изпусканията, то реално се чупи. Ако при първото изпускане шанса да не се счупи е 1:5, то при второто шанса вече е с наслагване и твърдо против това, шишето да оцелее цяло!
      Ако след 2012г. златото не е станало 5К, не значи, че сега няма да стане 10 или 20К, ако има наистина логични предпоставки за това!

Другото, което е, не виждам какво те бърка темата кога е замряла и кога не, защото ако оставим на страна елементарната ти комплексарска злоба, спрямо тези инвестирали в злато, АЗ ОТ ТЕБ не съм видял никакъв сериозен обоснован коментар тук.

Виждал съм единствено някакви смешни технически прогнози, където няма да гадая от какъв мишкарски акаунт и на какви обеми се пускат, ако се пускат изобщо.

Така, че гледай си повече в собствената паница!

п.п.
      Ташак
      Last edited by Mike Florida; Днес, 11:26.

Коментар

• Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

Той е форумеца най-добре аргументирал постовете си в темата.........поне за последните 9 години не съм прочел по-смислени и подкрепени с факти мнения във форума за златото.Винаги е добре да се следи написаното от него..

Я да сметнем .
        Сега сме 2020 като извадим последните 9 години получаваме 2011 г точно тогава е историческия връх от 1920 на златото който още не е подминат. То сигурно 2011- 2012 също е имало смислени коментари за злато примерно 5000.

То явно,, смислените коментари,, са по върховете а по дъната мъртвило.

Е по дъната не е баш мъртвило, Money може да нахока EXX .
        Last edited by Todor Sabev; Вчера, 13:46.

Коментар

• Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

аз за теб ли питах...или за майки?
          Той е форумеца най-добре аргументирал постовете си в темата.........поне за последните 9 години не съм прочел по-смислени и подкрепени с факти мнения във форума за златото.Винаги е добре да се следи написаното от него..

Коментар

• Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение

Защо ти е Майк?
            Каквото имаше да казва,той го каза.
            Можеш да се върнеш назад в темата и да четеш, още веднъж, всичко написано от него,ако не си му се наситил.
            аз за теб ли питах...или за майки?

Коментар

• Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
              майки къде изчезна?
              Защо ти е Майк?
              Каквото имаше да казва,той го каза.
              Можеш да се върнеш назад в темата и да четеш, още веднъж, всичко написано от него,ако не си му се наситил.

Коментар

• майки къде изчезна?

Коментар

• Златото, среброто и мините литнаха малко.
                  Заради Ковида в Австралия ли е или Китай ще прави арести във Хонг Конг на дисидентите днес/утре ?
                  Имаше доста засилени покупки половин час назад.
                  Едва ли е заради покупка за възстановяване на "медните" кюлчета или някой игрещ контра на късите заради края на месеца.
                  Last edited by hazard; 30.06.2020, 17:49.

Коментар

• Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                    Как го търгувате това злато, че 1% ви е целта... С много капитал или с много лост... При толко волатилност...
                    Иначе ми направи впечатление, че мин и по-мин. седмица в дните на големи спадове при акциите и биткойна, златото не мръдна. Март / Април бяха в синхрон всичките. Това е интересно според мен.
                    Към мен ли е въпроса? Колко е приемлив процент, понеже оставам с впечатление че 1 ви се струва малко, дайте пример с някоя ваша настояща сделка на форекс? По другия въпрос, не знам колко е много капитал и лост за вас, много субективно, но на мен ми е приятно просто да търгувам не да гледам голямата печалба.

Коментар

• Най-новият златен скандал
                      83 тона злато в Китай се оказаха позлатена мед
                      https://www.zerohedge.com/markets/83...eiting-scandal

Коментар

• Как го търгувате това злато, че 1% ви е целта... С много капитал или с много лост... При толко волатилност...
                        Иначе ми направи впечатление, че мин и по-мин. седмица в дните на големи спадове при акциите и биткойна, златото не мръдна. Март / Април бяха в синхрон всичките. Това е интересно според мен.

Коментар

• Не ми обръщайте внимание, ще пиша коментар по темата. Май е време за къса на златото, 1772 с цел някъде 1751, стоп 1781.
                          Last edited by Shadow1; 30.06.2020, 09:10.

Коментар

• https://trud.bg/глобалният-пазар-на-злато-се-променя/

Коментар

• Първоначално изпратено от Jameson Разгледай мнение
                              Здравейте, според вас дали ще има известно поевтиняване на златото с оглед на това, че рафинериите ще почнат да работят на по-високи обороти?Говоря в краткосрочен мащаб, а вероятно есента или зимата ще поскъпне.
                              Това не е боб!
                              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

Коментар

• Здравейте, според вас дали ще има известно поевтиняване на златото с оглед на това, че рафинериите ще почнат да работят на по-високи обороти?Говоря в краткосрочен мащаб, а вероятно есента или зимата ще поскъпне.

Коментар

Working...
                                X