Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате следващата икономическа криза?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от fl00d
    По-важният въпрос за нас като инвеститори е накъде ни водят ЦБ и знаят ли действително какво правят. Ниски лихви, финансиране на правителства и надуване на балони - това ли е "новото нормално", или следващата криза ще ги обрули толкова здраво, че ще спрат с безумната си текуща монетарна политика, и като бонус правителствата ще спрат с дефицитите. Ако следващата криза ни сервира стагфлация, ще се окажат с извити ръце. В момента "борят" стагнацията чрез създаване на инфлация, но когато и двата феномена ни ударят едновременно, едва ли ще са склонни да решават проблемите с печатницата и да създадат още по-висока инфлация. Дали ще осъзнаят, че те са причинили това и дали ще се поучат - въпрос за трилиони.
    Отговорът е "едва ли". Някой, който цял живот се е учил и подготвял не да създава, ами да влачи...не очакваме ли твърде много от спекуланти?
    Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

Кога.....
      Ами, ако отчитаме от края на 2007-ма...
      Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

• Според мен ще дойде през 2019-та,най-късно 2020.Интересно ми е обаче с какви мащаби ще е-според мен никоя икономика не е излизала реално от кризата,а само се отлага и става все по-зле.Американския дълг става все по-голям като същото е с повечето големи икономики.Но вместо да оставят балона да се спука те продължиха да го надуват изкуствено с печатането на пари.Като нищо може да видим ситуация като с Япония през 90те,които още не са се възстановили от тогава вече почти 3 десетилетия.Очаквам лихвите стигнат ли 2-3 процента и да стане много интересно с всички задлъжняли държави начело със САЩ.

Коментар

• Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

Трябва да изгърмят най-малко 50 трильона,а те в момента са под 1 трильон.
          50 много ми се вижда. Не мисля, че ни трябват фондове и банки в схемата. Достатъчно е много малки "инвеститори" да останат без кеш за алтернативни инвестиции и да затлачат пазарите масово (не само акции), защо не и малко частни фалитчета около заеми и прочие. Подобно малко камъче от 5-10 трилиона може спокойно да повлече някоя интересна лавина. 8 януари 800Б капитализация на криптовалутата, връх, края на януари пада около 400, леко връща и задържа. 6 февруари 300Б, 500Б изтрити. Междувременно, SP500, DAX, SHA, NIKKEI 225 търкат по 10% от края на Януари, особено около 8 Февруари. Интересно....

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

80% )))
            Взеха много да го плюят и сритват та гугутките взеха да отлитат по други дървета.Та това искам да кажа
            "Когато има пари Иван Иванич,когато няма пизда Иванич".
            Last edited by Grosss; 22.03.2018, 08:55.

Коментар

Ако има достатъчно гугутки.
              80% )))
              препоръка е

Коментар

значи има потенциал, както казва моя форумен приятел кретенчо.
                Ако има достатъчно гугутки.

Коментар

значи има потенциал, както казва моя форумен приятел кретенчо.
                  препоръка е

Коментар

не знам дали ще удари 100-те ка, но мисля, че за да изгърми качествено, трябва да го добутат до 40-50к.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

Не, но балона не се наду подобаващо. Очаквах да иде до мечтаните 100к и да изтрие няколко трилиона, напечатани последните години. Не мисля, че ще изтрие достатъчно кеш сега, но може да надуе пак знам ли. В комбинация с лихви, търговска война и прочие ще помогне много така или иначе...
                      не знам дали ще удари 100-те ка, но мисля, че за да изгърми качествено, трябва да го добутат до 40-50к.
                      препоръка е

Коментар

• Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        ...а 11-годишният слънцесинхронен цикъл приключва...
                        Кога.....

Коментар

• ...а 11-годишният слънцесинхронен цикъл приключва...

Коментар

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Следващата рецесия ще е след две-три години. Следващата истинска криза може да е след 10 години.
                            2022 не е след 10 г.Ше гледаме филма Сгромолясването на Запада.После ей тия най умните ще се преместят на източното азиатско крайбрежие и те така.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

Не, но балона не се наду подобаващо. Очаквах да иде до мечтаните 100к и да изтрие няколко трилиона, напечатани последните години. Не мисля, че ще изтрие достатъчно кеш сега, но може да надуе пак знам ли. В комбинация с лихви, търговска война и прочие ще помогне много така или иначе...
                              Най-вероятно скоро пак ще завъртят рулетката,въпросът е колко ще им се вържат?

Коментар

само аз ли мисля, че байхойните ще докарат кризата?

Коментар

Working...
                                X