IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИНАНСОВА КЪЩА ЛОГОС - ТМ АД, облигации 2023 г. (LOGB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Наистина ли е така?Изведнъж ми се изпари желанието да търгувам през платформата чужди компании.Изпратете им имейл и изискайте отговор ,не е нормално човек да е в невидение за получените дивиденти!
    Да, това е начина ! Другите варианти са да им се обадя по телефона и поискам справка и евентуално трансфер на евровите дивиденти в левове за да влезнат и ги видя в платформата. И друг вариант е да им пиша през платформата какво искам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

      Евровите дивиденти в платформата им също не излизат ! Човек е в пълно неведение кога и какво влиза като дивиденти от чужбина, освен ако изрично не поиска справка ! Да не говорим, че дивидент от една немска компания вече 6 месеца го няма ! За Карол става въпрос.
      Наистина ли е така?Изведнъж ми се изпари желанието да търгувам през платформата чужди компании.Изпратете им имейл и изискайте отговор ,не е нормално човек да е в невидение за получените дивиденти!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от OMERTA Разгледай мнение

        За Карол трябва да изпратиш от имейла с който си се регисрирал при тях, на имейла на Карол за БФБ ( broker@karoll.bg) с текст - Моля да превалутирате евровата ми наличност. В работен ден и ще ти ги превалутират парите, след 30 до 60 мин ще се виждат в платформата. Плащането е 47евро на облигация по 1,95- курс Уникредит Булбанк. Няма как те да се разпоредят с парите в евро, затова не се превалутират. Това важи за всички постъпили плащания по евро. Разработва се нова платформа която ще позволи да го правят това потребителите, ако дотогава не ни приемат в евротозоната.
        При мен същия проблем, но по интересното е че не можеш сам да си продадеш фин.инструмент чрез системата им, когато поискаш и за колкото си искаш. Май ще сменяме доставчика. :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

          Много благодаря за отговора!
          Относно нуждата от мейл от моя страна - това е меко казано несериозно. Имам акаунт в Еврофинанс /където нямам облигации/ и това става амтоматично, на мига. Имам баланс в евро, в лева и т.н. Ако искам да купя нещо в евро, а нямам достатъчно, просто се превалутира на мига. Без мейли, без молби и т.н.! Въбоще Карол разчитат на стара слава и това ще им изиграе лоша шега. Западат изключително много.

          П.П. Значи могат да ми пишат 100 простотии по мейла, но не считат за необходимо да ме информират, че имам пари в сметката си, които аз не мога да видя по никакъв начин! До тук бяха с преводите от моя страна! Ще им пиша, ще им се моля да ми дадат моите си пари...
          Евровите дивиденти в платформата им също не излизат ! Човек е в пълно неведение кога и какво влиза като дивиденти от чужбина, освен ако изрично не поиска справка ! Да не говорим, че дивидент от една немска компания вече 6 месеца го няма ! За Карол става въпрос.
          Last edited by Zdravko74; 20.01.2024, 14:02.

          Коментар


          • То да им беше само това проблема на платформата... В портфейла ми изчисляват стойността на тези облигации на цена 200лв книгата. Ако се опиташ да пуснеш поръчка за продажба трябва количеството което продаваш да е кратно на 100, само дето като напишеш 100 казва, недостатъчно количество. Излиза че една облигация за 1000Евро не можеш да продадеш....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от OMERTA Разгледай мнение

              За Карол трябва да изпратиш от имейла с който си се регисрирал при тях, на имейла на Карол за БФБ ( broker@karoll.bg) с текст - Моля да превалутирате евровата ми наличност. В работен ден и ще ти ги превалутират парите, след 30 до 60 мин ще се виждат в платформата. Плащането е 47евро на облигация по 1,95- курс Уникредит Булбанк. Няма как те да се разпоредят с парите в евро, затова не се превалутират. Това важи за всички постъпили плащания по евро. Разработва се нова платформа която ще позволи да го правят това потребителите, ако дотогава не ни приемат в евротозоната.
              Много благодаря за отговора!
              Относно нуждата от мейл от моя страна - това е меко казано несериозно. Имам акаунт в Еврофинанс /където нямам облигации/ и това става амтоматично, на мига. Имам баланс в евро, в лева и т.н. Ако искам да купя нещо в евро, а нямам достатъчно, просто се превалутира на мига. Без мейли, без молби и т.н.! Въбоще Карол разчитат на стара слава и това ще им изиграе лоша шега. Западат изключително много.

              П.П. Значи могат да ми пишат 100 простотии по мейла, но не считат за необходимо да ме информират, че имам пари в сметката си, които аз не мога да видя по никакъв начин! До тук бяха с преводите от моя страна! Ще им пиша, ще им се моля да ми дадат моите си пари...
              Last edited by 15-; 19.01.2024, 22:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                Ако не е тайна, към кой ИП си? Тези каролци пак ме ядосват!
                За Карол трябва да изпратиш от имейла с който си се регисрирал при тях, на имейла на Карол за БФБ ( broker@karoll.bg) с текст - Моля да превалутирате евровата ми наличност. В работен ден и ще ти ги превалутират парите, след 30 до 60 мин ще се виждат в платформата. Плащането е 47евро на облигация по 1,95- курс Уникредит Булбанк. Няма как те да се разпоредят с парите в евро, затова не се превалутират. Това важи за всички постъпили плащания по евро. Разработва се нова платформа която ще позволи да го правят това потребителите, ако дотогава не ни приемат в евротозоната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                  Да. Миналата седмица.
                  Ако не е тайна, към кой ИП си? Тези каролци пак ме ядосват!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
                    Някой получил ли е плащане тук? ...
                    Да. Миналата седмица.

                    Коментар


                    • Някой получил ли е плащане тук? Преди 2 седимици излезна съобщение, че са превели парите, но при мен няма нищо. Вярно, че е облигация и има повечко сметки, но 2 седмици ми се вижда множко. Някой знае ли кога да ги очакваме?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение
                        Ами важи правилото за т. н. "падащ" кворум, при който събранието е законно, независимо от представения процент облигации.
                        ТЗ, Чл. 214, ал. 5: За общото събрание на облигационерите се прилагат съответно правилата за общото събрание на акционерите.
                        Много благодаря!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                          Нямало е кворум на ОСО, насочено е за 4 септември, какво следва и ако тогава няма кворум?
                          Ами важи правилото за т. н. "падащ" кворум, при който събранието е законно, независимо от представения процент облигации.
                          ТЗ, Чл. 214, ал. 5: За общото събрание на облигационерите се прилагат съответно правилата за общото събрание на акционерите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дядо Кольо Разгледай мнение

                            За да има сделки с ценни книжа, те трябва да са видими в сметката (заредени в акаунта) на притежателите. Очаквам това да стане след регистрация на облигационния заем в ТР. Заявлението е от 14.07, а както е известно, ТР означава Тромав регистър. До момента там виси текст: "Обработва се".
                            В съобщението е обявена и дата на общо събрание на облигацонерите - 10 август, 11:00 часа, БСК, зала Слънце с точка единствена: Потвърждаване на избора на Довереник на облигационерите - Ти Би Ай банк ЕАД.
                            Нямало е кворум на ОСО насочено е за 4 септември, какво следва и ако тогава няма кворум?

                            Коментар


                            • не съм запознат с бизнес модела им, но предполгам, че долните статии са писани, за случаи с неизрядни платци

                              https://banker.bg/2018/09/19/s-licen...rade-po-lesno/

                              и тази

                              https://bivol.bg/%D1%82%D0%BE%D0%BF-...B0-%D0%B8.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение
                                Сигурно е тъп въпрос, но защо облигации с номинал 1000 евро са на оферта за 113 евро и има сделка на 100?
                                Това е чистата цена - 100, но не абсолютна стойност, а %. Мръсната цена / с включената лихва към този момент/ е 1006,78 Евро.

                                https://www.bse-sofia.bg/bg/issuer-profile/LOGB/

                                Коментар

                                Working...
                                X