IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

    Аз съм с Карол и досега два пъти се налагаше да се обаждам за да видя сумата по сметката си. Доколкото разбрах така работят, може при други брокери да е различно. За данъка - един път смятах, идва удържан според държавата, но българският брокер не ти дава доказателство за това в извлечение. Може и да греша за това. Слава богу чуждите акции вече търгувам през IB
    Благодаря!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

      Дивидента е платен на 19 март, а защо не си или кога ще го получиш може да попиташ посредника си. Знам от моя, че понякога дивидентите се бавят. Нямам техни акции.
      Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

        Аз съм с Карол и досега два пъти се налагаше да се обаждам за да видя сумата по сметката си. Доколкото разбрах така работят, може при други брокери да е различно. За данъка - един път смятах, идва удържан според държавата, но българският брокер не ти дава доказателство за това в извлечение. Може и да греша за това. Слава богу чуждите акции вече търгувам през IB
        Така е да, тегава работа ! В платформата на Карол не излизат дивидентите от чужбина. Трябва да им се звъни или пише за съжаление ! Иначе дивидентите се виждат с месечната справка, която пращат на мейла.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitrakis Разгледай мнение
          Здравейте! Някои получавал ли е дивиденти от CVLB ( VALE)? Има ли забавяне с плащането на дивидентите от тази компания и какъв % данък дивидент се удържа?
          Аз съм с Карол и досега два пъти се налагаше да се обаждам за да видя сумата по сметката си. Доколкото разбрах така работят, може при други брокери да е различно. За данъка - един път смятах, идва удържан според държавата, но българският брокер не ти дава доказателство за това в извлечение. Може и да греша за това. Слава богу чуждите акции вече търгувам през IB

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimitrakis Разгледай мнение
            Здравейте! Някои получавал ли е дивиденти от CVLB ( VALE)? Има ли забавяне с плащането на дивидентите от тази компания и какъв % данък дивидент се удържа?
            Дивидента е платен на 19 март, а защо не си или кога ще го получиш може да попиташ посредника си. Знам от моя, че понякога дивидентите се бавят. Нямам техни акции.

            Коментар


            • Здравейте! Някои получавал ли е дивиденти от CVLB ( VALE)? Има ли забавяне с плащането на дивидентите от тази компания и какъв % данък дивидент се удържа?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                Харесах си LLY, HUM, OXY, DVN....но като преминат мечите изблици. Има ли някъде абсолютно целия списък на всички BSE International акции?
                Новите не знам дали са включени още

                https://www.bse-sofia.bg/bg/mtf-international-company

                И внимателно с тези,на върхове са
                Last edited by petrg5s; 07.11.2022, 16:43.

                Коментар


                • Харесах си LLY, HUM, OXY, DVN....но като преминат мечите изблици. Има ли някъде абсолютно целия списък на всички BSE International акции?

                  Коментар


                  • Нищо не коментирате тук, допадат ли ви новите 200 компании, които добавят за търговия ?


                    MTF BSE International - Допускане на инструменти

                    04.11.2022 16:30:45 (местно време)
                    На основание чл. 5, ал. 1 от Правилата за допускане до търговия на пазар MTF BSE International, с нареждане на Директора по търговия на БФБ, считано от 14.11.2022 г. (понеделник) допуска до търговия на пазар MTF BSE International (Сегментен MIC: JBUL) 200 (двеста) бр. инструменти, съгласно приложен списък.
                    • начална дата на допускане на инструментите от списъка: 14.11.2022 г. (понеделник);
                    • пазарна партида (лот): 1;
                    • валута, в която се осъществява търговията: Евро;
                    • маркет-мейкър по инструментите от списъка: Tradegate AG Wertpapierhandelsbank;
                    • индикативна референтна цена за първата търговска сесия: ще бъде оповестена на 14.11.2022 г.;
                    • динамичен диапазон спрямо референтната цена: 5%;
                    • статичен диапазон спрямо последната цена, постигната в резултат на аукцион: 10%;
                    • паричният сетълмент по сделките се извършва в валутата на търгуване.
                    • сегментен MIC на пазара: JBUL
                    Списъкът с инструментите може да бъде намерен на интернет страницата на Борсата

                    Коментар


                    • Някой купувал ли е LP или MLP компании през БФБ? Какъв % от дивидента ви взеха при източника?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Съвсем набързо:
                        * Дивиденти - бавят се, не знам откъде идва запекът. В момента чакам малко евро от CNC (JPM). Вчера говорих с брокер, нищо не постигнах. Забавянето е седмица и половина.
                        * Спин-оф не съм "претърпявал" на BSE Intl, ако някой е тествал с AT&T, да се похвали или оплаче.
                        * Данъчно третиране - дивидентът идва обложен с 30%. Финансов резултат не съм декларирал за 2021, защото нямам продажби.
                        Спин-офа успешен при AT&T. Акциите на Уорнър Брос-Дискавъри се появиха ден два след разделянето. Бяха без котировки на платформата, но около седмица след това борсата ги пусна за търгуване и тях. Дивидент за сега ми е дошъл само от Тотал, но по принцип дивидента ми обясниха, че не се появява в платформата ми тъй като бил в евро. Това не мога да си го обясня защо е така, като купувам акции ме превалутират, а като получавам дивиденти не можело директно да постъпят в подсметката ми и да го виждам в платформата. За сега все още нямам продажба на акции. Комисиона е твърдо 15лв. на сделка, посредник Карол. Чакам още много дивиденти да видим кога ще дойдат.
                        Last edited by Zdravko; 13.05.2022, 18:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от metalbig Разгледай мнение

                          Доста време чакам да видя споделено мнение по горните въпроси.
                          Има ли тук хора които търгуват на BSE International? Как стоят нещата към днешна дата?
                          Ако някой вече е минал през дивиденти, разделяне на компании и данъчно третиране, моля да сподели опита си.
                          Спин-оф на Daimler, след месец и половина получих новите акции на Daimler TRUCK.
                          Дивиденти от Германия, Франция и САЩ. с малко забавяне. Дивидент от Великобритания и по конкретно от Shell не се изплащат, вече три поредни плащания от септември 2021г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от metalbig Разгледай мнение

                            Доста време чакам да видя споделено мнение по горните въпроси.
                            Има ли тук хора които търгуват на BSE International? Как стоят нещата към днешна дата?
                            Ако някой вече е минал през дивиденти, разделяне на компании и данъчно третиране, моля да сподели опита си.
                            Съвсем набързо:
                            * Дивиденти - бавят се, не знам откъде идва запекът. В момента чакам малко евро от CNC (JPM). Вчера говорих с брокер, нищо не постигнах. Забавянето е седмица и половина.
                            * Спин-оф не съм "претърпявал" на BSE Intl, ако някой е тествал с AT&T, да се похвали или оплаче.
                            * Данъчно третиране - дивидентът идва обложен с 30%. Финансов резултат не съм декларирал за 2021, защото нямам продажби.

                            Коментар


                            • Ами моя опит е следния. Имам известно количество акции от немска фирма. Питах в Елана, те ми казаха да не декларирам нищо, а пък на сайта им както и на сайта на BSE съвсем обратното.
                              https://www.elana.net/bg/trading/edu...vices_557.html

                              При предоставяне на разясненията относно данъчното третиране на доходите за 2021 г., от сделки с акции, остана недоизяснен въпросът облагаеми ли са или не, доходите от сделки с акции, сключени на многостранната система за търговия, организирана от БФБ-София АД - MTF BSE International. От БФБ София АД бе изпратено становището на НАП, от което става ясно че доходите от сделки с акции, сключени на MTF BSE International, са облагаем доход. Причината за това е че многостранната система за търговия MTF BSE International не е регулиран пазар, по смисъла на чл. 152, ал. 1 и ал. 2 от ЗПФИ."

                              Реално погледнато не би трябвало да са облагаеми ако е въпрос до платформата, която ще използваш. По логиката на НАП, BSE international става безкрано неатрактивна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                                Има много нерешени въпроси, като изплащане на дивиденти, разделяне на компании и данъчно третиране.
                                Доста време чакам да видя споделено мнение по горните въпроси.
                                Има ли тук хора които търгуват на BSE International? Как стоят нещата към днешна дата?
                                Ако някой вече е минал през дивиденти, разделяне на компании и данъчно третиране, моля да сподели опита си.

                                Коментар

                                Working...
                                X