Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Expat Bulgaria SHORT Sofix

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Фонда не го интересува и грам колко ще бъде цената, за да я бута! Него го интересува да има повече записали и да взима комисион, а дали от това ще спечели Пешо или Гошо, не е техен проблем.
    Да прав си

Коментар

• Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

За да може фонда изкуствено да бутне цената, аз "купувам" "допълвам" на ниското, после фонда ми ги връща + лихви
      Фонда не го интересува и грам колко ще бъде цената, за да я бута! Него го интересува да има повече записали и да взима комисион, а дали от това ще спечели Пешо или Гошо, не е техен проблем.
      Пътека се прави камък по камък!

Коментар

• Първоначално изпратено от 4o4ko Разгледай мнение

Какъв риск поемаш, когато ги предоставиш на фонда срещу лихва и какъв ако действаш сам?
        Е как какъв? Даваш му акции на 1 лев и той ти ги връща на 1 лев. Ако си сигурен, че цената ще стане 50 ст. защо да ти ги връща на 1 лев? Продаваш си ги на 1 лев, след това си ги купуваш на 50 ст /след като очакваш такъв развой/ и въобще не се занимаваш с фонда! Така би имал 2 пъти повече акции и би загубил само някакви скромни % за времето, в което са били във фонда - на практика пренебрежимо малко парички.
        Last edited by 15%; 14.10.2019, 15:34.

Коментар

Да, но в такъв случай защо ти е въобще да ги даваш на фонда? Продаваш това, което имаш и след това си пълниш колкото искаш на половин цена
          За да може фонда изкуствено да бутне цената, аз "купувам" "допълвам" на ниското, после фонда ми ги връща + лихви

Коментар

Да, но в такъв случай защо ти е въобще да ги даваш на фонда? Продаваш това, което имаш и след това си пълниш колкото искаш на половин цена
            Какъв риск поемаш, когато ги предоставиш на фонда срещу лихва и какъв ако действаш сам?

Коментар

Те са си твои акциите /ако си ги дал на фонда назаем/ и не е нужно да си ги купуваш на половин цена.
              Правиш следното мъчиш се да надуеш с най малко акции дадена позиция и после вземаш от някой закъсал ип акции с добра лихва и на добра горна цена и заедно с твойте купени.
              Продаваш акции в края на деня и целта ти е да свалиш цената с 20,30 % няколко месеца ,идва някой отчаян продавач и му купуваш пакета най ефтино и връщаш акцията на заемодателя........
              Някъде около 2 милиона за дадена позиция....т
              Last edited by Монти; 14.10.2019, 15:23.

Коментар

• Първоначално изпратено от 4o4ko Разгледай мнение

При желание може да "допълваш" на половин цена.

Коментар

Те са си твои акциите /ако си ги дал на фонда назаем/ и не е нужно да си ги купуваш на половин цена.
                  При желание може да "допълваш" на половин цена.

Коментар

• Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

Възможно ли е да се получи - акции за 1 млн. на заем, акциите падат и аз си ги купувам обратно от пазар на половин цена.

Коментар

• Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

На умрял и неликвиден пазар като бфб-ту, такъв "къс" фонд може да се определи само с една дума - свръх-рисков. Подходящ за балъци и комарджии, които се чудят къде да си загубят парите...
                      Там където няколко мажо и ПФ командват маркета да вложиш кеш в шорт е все едно да хвърлиш няколко пилета в блато с алигатори и да искаш да ги умножиш и да изгониш алигаторите .....шанс има само с отделни акции и то в посоката на Батко....

Коментар

• Възможността да може да се печели не само при правилно прогнозиран ръст, но и при правилно прогнозиран спад на пазара ни (ако и да е добра възможност за всеки пазар, който иска да се развива) според мен би довело до много душевен смут у някои редовни форумци. Повечето от тях са вечните мечки не защото разбират пазара, а именно защото не го разбират. А човек, който не разбира пазарите, не може да бъде успешен на тях (не и дългосрочно), каквито и инструменти да има за отиграване. Има времена, в които е по-добре да си мечка, а други, в които е по-добре да си бик. Човек, който все цели грешния момент, накрая му писва и става само едното с надежда, че все някога ще е прав като това значи сам да се заяви като провалил се на пазарите човек... без да го осъзнава. Но кой ли няма грешни решения на пазарите... Въпросът е правилните да са повече. Както и да не се страхуваме да признаем пред себе си, че бъркаме, когато сме сбъркали. Липсата на самокритичност означава вечно мърморене и както е казал поетът:

"Все за нещо ще намери
                        да се начумери:
                        ту му млякото горещо,
                        ту пък друго нещо..." (Чичо Стоян)

Пожелавам успех на Експат в начинанията им, както винаги съм го правил. Знам колко е трудно да се опиташ да правиш нещо и колко по-лесно е нищо да не правиш, а само да критикуваш. Според мен хората, които подкрепят инициативите за по-развит пазар, са много повече от онези, които подхождат скептично. Ако подкрепящите промените са като шише с вода, то скептиците са като няколко капки олио, които обаче изплуват най-горе и са на всяка манджа мерудия. Успех още веднъж на Експат, също и на подкрепящите, и на неподкрепящите в начинанията им.

Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко на написаното. Аз съм лаик и нищо не разбирам, както многократно съм заявявал. Препоръки нямам никакви.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          За да е успешен този фонд, спада на СОФИКС трябва да е поне 20 %.
                          Защото разходите по регистрация, комисионни, заплати, поддържане на сметки и др няма да излезнат.
                          Такъв сценарий е практически невъзможен. Най-малко ще бъде контриран от останалите мажовци и ще го фалират. Такъв е живота - за да има за едни, трябва другите да ги няма....( никиту това го знае най-добре...Не визирам работата му на световната борса....там със салама има и ляб за всички...)

Остава един замисъл - още от едно място да се вземат пари, комисионни, клиенти, далавери, въртележки и т.н.
                          На умрял и неликвиден пазар като бфб-ту, такъв "къс" фонд може да се определи само с една дума - свръх-рисков. Подходящ за балъци и комарджии, които се чудят къде да си загубят парите...
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

Коментар

Точно това казвам и затова благодаря на Експат, че дават възможност на всеки да застане зад мислите си с пари.
                            Отговорих на колегата, за да няма притеснения, че видиш ли някой с повече пари може да срине пазара. Това не може да стане, защото преди това трябва друг с не по-малко акции трябва да е на срещуположната позиция.
                            Възможно ли е да се получи - акции за 1 млн. на заем, акциите падат и аз си ги купувам обратно от пазар на половин цена.

Коментар

• За да е успешен този фонд, спада на СОФИКС трябва да е поне 20 %.
                              Защото разходите по регистрация, комисионни, заплати, поддържане на сметки и др няма да излезнат.
                              Такъв сценарий е практически невъзможен. Най-малко ще бъде контриран от останалите мажовци и ще го фалират. Такъв е живота - за да има за едни, трябва другите да ги няма....( никиту това го знае най-добре...Не визирам работата му на световната борса....там със салама има и ляб за всички...)

Остава един замисъл - още от едно място да се вземат пари, комисионни, клиенти, далавери, въртележки и т.н.

Коментар

• Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

Уважаеми Спекулант.
                                Въпросът Ви е резонен. В интервюто от петък се опитах да обясня отговора.
                                Ако пазарът се вдигне или падне рязко с 50% (това е много голямо движение), правилата ни са, че трябва да ребалансираме с цел пасивите ни да са 50% от активите, както е било в началото.
                                Ще ми е трудно да обясня тази математика на широка публика. За Вас е важно да знаете, че не може да се стигне до ситуация, когато стойността на шорт фонда падне до нула.
                                Поздрави, НВ
                                Разбирам Ви напълно и в такъв случай предлагам примера който давате одеве да бъде корегиран така:
                                Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
                                "Уважаеми PJC,
                                Прав сте, ще имаме много кеш. Даже повече от очакваното.
                                Пример:
                                1) Ако получим 1 млн. лв. инвестиции, ще задържим този милион в кеш.
                                2) Ще вземем назаем акции за полувин милион, ще ги продадем и ще получим пак полувин милион в кеш.
                                3) Така че шорт фондът ще държи 1.5 млн. кеш и нищо друго.
                                4) А като задължение ще има равностойността на акциите. Към началния момент те са били полувин млн. лв.
                                Поздрави, НВ"
                                Така ми се струва по правилно и разбираемо
                                Поздрави!

Коментар

Working...
                                X