Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трейс Груп Холд (T57 / TRACE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

Няма спор, че последните отчети, вкл. и този са много добри, но когато загубиш доверието, трябват много повече резултати и усилия, за да го върнеш.
    Има време до една година ще е ракета 5 лв минкмум и дивидент ще дадът според мен

Коментар

• Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

Ами хубав си е отчета. Няма спор. Даже бих обърнал внимание на нещо - най-голямата печалба и най-голямо EBITDA за първо шестмесечие откакто са на борсата - 12 години
      Няма спор, че последните отчети, вкл. и този са много добри, но когато загубиш доверието, трябват много повече резултати и усилия, за да го върнеш.

Коментар

• Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
        Хубав отчет
        защо не коментирате или тук последни ще рипнем до 5лв
        Ами хубав си е отчета. Няма спор. Даже бих обърнал внимание на нещо - най-голямата печалба и най-голямо EBITDA за първо шестмесечие откакто са на борсата - 12 години

Коментар

Хубав отчет
          За умрелите или добро или нищо

Коментар

• Хубав отчет

Коментар

• Но този отчет е показен;-

-Финансови коефициенти*:
              Нетни приходи от продажби 59348 хил. лв.
              Нетна печалба 12395 хил. лв.
              Общо активи 162730 хил. лв.
              Рентабилност на приходите от продажби 20.89 %
              Възвращаемост на активите 7.62 %
              Възвращаемост на собствения капитал 10.69 %

Коментар

• [QUOTE=vale1;n3483518]

Истината е ,че отдавна търгувам Трейс и следя компанията, а предните обратни изкупувания бяха гласувани в диапазона :
                2012 г -от 2,50 лв - 5 лв
                2013 г - от 3 лв - 9 лв
                2015 г - от 5 лв - 9 лв
                ........и т.н.
                като не си спомням някое да е изпълнено в гласувания обем..

Трябва да си спомняш за едно-две от капман, естествено не в целия обем,
                но на мен ми тежеше с 10на% в портфейла дорде не реших да я превалутирам
                в зл. лев в периода 15/16г....- дай Боже пак да имам такъв момент Амин!

Коментар

• Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

В САЩ и Европа е обичайна практика особено последните години да се изкупуват обратно акции и да си вдигат доходността на акция по този начин.

Тук засега си е виртуален съпорт до колкото виждам от стари съобщения. 2 и 3 са смешни и пари имат и цената не е проблем. Като цяло резултатите тая година са силни и ако има обратно този път има потенциал акцията да възстанови част от спадът.

Истината е ,че отдавна търгувам Трейс и следя компанията, а предните обратни изкупувания бяха гласувани в диапазона :
                  2012 г -от 2,50 лв - 5 лв
                  2013 г - от 3 лв - 9 лв
                  2015 г - от 5 лв - 9 лв
                  ........и т.н.
                  като не си спомням някое да е изпълнено в гласувания обем..

Относно долната граница на изкупуване на някоя среща с О.Д. можеш да го питаш - Софарма също имаха подобен казус преди време,а и са компанията с най-голям опит в тази област.

Пропуснах да кажа,че имам акции и се надявам обратното да е успешно.

Коментар

• Една. От трите най преспективните позиции на бфб за следващите две години. 7 лв са напълно реални!

Коментар

Кой да плашат? Акциите са в мажо, тук там има малко акции които се търгуват. Преди години разбирам да са плашили а сега е комична ситуацията
                      Оптимизмът пречи на преценката ти. Понякога си твърде голям оптимист и ако се върнеш в темите които си писал на зад във времето , вероятно ще намериш доста разминавания с настоящата реалност { така както аз и много други колеги от форума } . Но както и да е , мисля че печалбата на ТРЕЙС скоро няма да бъде разпределяна с миноритарите. Имат стари сметки за уреждане с Чехите.
                      Имам и не е препоръка.
                      Last edited by MrSi; 02.07.2019, 21:48.
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

Коментар

• Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

4. (Да не се разсърдя Валката) плашим гаргите, оти чакаме канарите да ни правят пазара!
                        Кой да плашат? Акциите са в мажо, тук там има малко акции които се търгуват. Преди години разбирам да са плашили а сега е комична ситуацията

Коментар

В САЩ и Европа е обичайна практика особено последните години да се изкупуват обратно акции и да си вдигат доходността на акция по този начин.

Тук засега си е виртуален съпорт до колкото виждам от стари съобщения. 2 и 3 са смешни и пари имат и цената не е проблем. Като цяло резултатите тая година са силни и ако има обратно този път има потенциал акцията да възстанови част от спадът.

4. (Да не се разсърдя Валката) плашим гаргите, оти чакаме канарите да ни правят пазара!

Коментар

• Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

Ето ти 3 вероятни причини :

1. Обратните изкупувания са само за виртуален съпорт ?

2. Нямат достатъчно експертиза да определят момента за купуване и може би достатъчно кеш на моменти ?

3. Докато се наканят да почнат да купуват и цената пада под долния праг на изкупуването и трябва да се гласува нов праг (мисля ,че 2 или 3 пъти вече го имаха този прецедент и по този повод надявам се цената да не пада цената под 2 лв - ).

Коментар

• Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

А обратните изкупувания тук питахте ли що само се гласуват на събранията, а не се случват на практика.
                              Ето ти 3 вероятни причини :

1. Обратните изкупувания са само за виртуален съпорт ?

2. Нямат достатъчно експертиза да определят момента за купуване и може би достатъчно кеш на моменти ?

3. Докато се наканят да почнат да купуват и цената пада под долния праг на изкупуването и трябва да се гласува нов праг (мисля ,че 2 или 3 пъти вече го имаха този прецедент и по този повод надявам се цената да не пада цената под 2 лв - ).

Коментар

Който беше на събранието разбра че това е едната от трите най перспективни позици на бфб хората не спряха да повтарят колко е евтина акцията.ще има обратно изкупуване до 7 лв по този случай ..инвестират във високо строителство в бг и Сърбия с големи маржове...чакат приятни сделки в арабският свят Сърбия Македония....следващите две години тук ще е ракета
                                А обратните изкупувания тук питахте ли що само се гласуват на събранията, а не се случват на практика.

Коментар

Working...
                                X