Първоначално изпратено от maradona
Разгледай мнение

Явно сте зает човек и сте пропуснали сериала с пускането и спирането на инсталации.Поне коректно ни информираха, което си е напредък.
За 11 дни работа на АК (от 27 до 7)би трябвало да са преработили стария амоняк, от юли, който е с висока себестойност и, според мен, не им носи печалба при тези цени на АН. За разлика от предните тримесечия, през Q3 срещу сумата от готова продукция и незавършено производство няма достатъчно пасиви (задължения към клиенти).Едва около 24 % са предплатени.
Резервоарът за амоняк, който играе ролята и на буфер между цех Амоняк и цех АК, е с вместимост от 10 000т.
Проектният капацитет на цех Амоняк е малко под 40 т. на час, но не е проблем да работи с 10% по-високо натоварване.
Така през Q1 имат около 90 хил.т. амоняк.
През Q2 са произвели под 65 хил. т.
През Q3 (юли) - под 29 хил.т
Работата на цех Амоняк от 1 до 15.11 би трябвало да осигури добра рентабилност при тези цени на газа, но едва ли е работил на максимален товар, защото се "подпира" от неработещия цех АК, освен ако са изнасяли амоняк.
Въпросът е каква ще е цената на газа за декември, януари, февруари...Колкото до цената на продукцията - фючърсите на най-използвания в света азотен тор не предполагат поскъпване ...засега.
Русия увеличи износа на азотни торове към Индия и Ю.А., изтласквайки другите вносители - Китай, Египет, Алжир, ОАЕ...Те си търсят нови пазари.
Коментар