Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (3JR / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• леле леле, на 3-та страница!!!
    Не намерих Аромания в статията, за съжаление...
    Ръстът в сектора се генерира от хранителните добавки, лекарствата без рецепта и козметиката

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Абсолютно съм съгласен с всичко написано! Според мен трябва да им се окаже натиск на ОСА като им се задават неудобни въпроси и да отговарят пред нас за постъпките си. Да ни обяснят защо са решили така!
      Вземи болнични и заповядай на ОС поне един път

Коментар

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Жлъч няма никаква, поне от мен ! Дразнят ме много неща навсякъде, но там където съм инвестирал не искам да се прахосват пари за глезотии и глупости ! Това е публична компания, и след като е пожелала нашите пари ще се съобразява и как ги инвестира ! И не ми отговаряй, че ако не ми харесва да си продам акциите, защото източването на компаниите е една от причините да нямаме нормален капиталов пазар ! Пак ти казвам, че въпроса е принципен, и въобще не става въпрос за някакви си ламарини !
        Абсолютно съм съгласен с всичко написано! Според мен трябва да им се окаже натиск на ОСА като им се задават неудобни въпроси и да отговарят пред нас за постъпките си. Да ни обяснят защо са решили така!
        Пътека се прави камък по камък!

Коментар

Никога не съм изразявал становище дали е правилно или не! От 100 поста обяснявам, че според мен първо е редно да се чуе и отсращната страна кое е провокирало това решение и тогава да се вадят изводи. Често и споменавах, че всеки може да зададе този въпрос и аз лично съм убеден, че ще получи отговор, тъй като в тези компании хората не се крият зад пионки и отговарят на всеки въпрос! За разлика от 90% от останалите дружества. Как бих искал да се возя в един асансьор с реалния мажоритар на Булгартабак, на Хим и т.н. Как ми се ще те персонално да отговарят на хора с по 1000 лева в техните компании. Но те ви дразнят по-малко, цялата жлъч е тук. И Донев сигурно не е света водад ненапита, ама дайте да оправим първо огромните безобразия и после да се хванем защо евентуално някой от Софарма е купил по-лъскави ламарини за служителите си!
          Жлъч няма никаква, поне от мен ! Дразнят ме много неща навсякъде, но там където съм инвестирал не искам да се прахосват пари за глезотии и глупости ! Това е публична компания, и след като е пожелала нашите пари ще се съобразява и как ги инвестира ! И не ми отговаряй, че ако не ми харесва да си продам акциите, защото източването на компаниите е една от причините да нямаме нормален капиталов пазар ! Пак ти казвам, че въпроса е принципен, и въобще не става въпрос за някакви си ламарини !

Коментар

• Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

Ех, най-обичам адептите, а ти си такъв, ма си ми от симпатичните, затова и ти отговарям съвсем приятелски. Ми ти не знаеш, ма едно време самият "г-н Донев" пишеше тук. После спря. След това неговият Пророк пое инициативата до степен, че дори е създал фейсбук страница на Софарма Трейдинг - уау, това е велико, не го знаех

Твърде често препрочитам две литераторни творби - "Пази Боже сляпо да прогледа" и "Приказка за стълбата". ПрепоръкЪ е!
            Груйче, ще се радвам ако някой открие 1 моя лъжа по адрес на Донев или за мен самият! Не знам защо като пиша факти и се превръщам в сектант/ адепт и т.н.? Трябва сигурно да го плюя по подразбиране без да съм проверил фактите, за да се харесам на форума.... еми няма да стане! Поне 5 пъти съм писал през 2019 г. разочарованията си от Донев и те бяха 2 - отначало беше намекнал, че ще има дивидент към Септември по спомен / а по едно време нямаше изгледи за такъв/ и второто бе, че е взето решение да се дадат парите на Доверие. По първия проблем Донев се "извини", предлагайки дивидент през годината, а по втория проблем чух безкрайно логичен и ясен отговор, който ме удоволетвори. Ако нямаше такова положително решение на тези проблеми, аз щях да съм с наполовина бройки тук или с николко. Какъв адепт, какъв сектант, какви 5 лева?
            Last edited by 15%; 14.02.2020, 16:27.

Коментар

Никога не съм изразявал становище дали е правилно или не! От 100 поста обяснявам, че според мен първо е редно да се чуе и отсращната страна кое е провокирало това решение и тогава да се вадят изводи. Често и споменавах, че всеки може да зададе този въпрос и аз лично съм убеден, че ще получи отговор, тъй като в тези компании хората не се крият зад пионки и отговарят на всеки въпрос! За разлика от 90% от останалите дружества. Как бих искал да се возя в един асансьор с реалния мажоритар на Булгартабак, на Хим и т.н. Как ми се ще те персонално да отговарят на хора с по 1000 лева в техните компании. Но те ви дразнят по-малко, цялата жлъч е тук. И Донев сигурно не е света водад ненапита, ама дайте да оправим първо огромните безобразия и после да се хванем защо евентуално някой от Софарма е купил по-лъскави ламарини за служителите си!
              Ех, най-обичам адептите, а ти си такъв, ма си ми от симпатичните, затова и ти отговарям съвсем приятелски. Ми ти не знаеш, ма едно време самият "г-н Донев" пишеше тук. После спря. След това неговият Пророк пое инициативата до степен, че дори е създал фейсбук страница на Софарма Трейдинг - уау, това е велико, не го знаех

Твърде често препрочитам две литераторни творби - "Пази Боже сляпо да прогледа" и "Приказка за стълбата". ПрепоръкЪ е!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

Напротив, много добре те разбрах ! И в този смисъл и дух да ви пожелая на теб и на Фортис, ако не сте станали още работодатели, да станете, и да купите на персонала си още по скъпи коли !

Коментар

Не си разбрал смисъла, Здравко. това за асансьора беше казано като пример, че който и каквито въпроси иска да пита Донев, може да го направи, тъй като той се вози заедно в един асансьор и с най-малкия акционер. Това не важи за Пеевски и другите изброени и това е една от многото разлики между тях!

П.П. За купърите също не си разбрал нищо, но спирам. Щом ти казваш, че не е правилно, значи не е!
                  Напротив, много добре те разбрах ! И в този смисъл и дух да ви пожелая на теб и на Фортис, ако не сте станали още работодатели, да станете, и да купите на персонала си още по скъпи коли !

Коментар

• Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

Не е пазарна, защото са биле единствен участник, и защото не е ясно къде е уловката? Ясно е само, че има уловка.
                    И за какви отчети говориш на банка? Това са екселски таблици. Какво има в гардероба ще се разбере накрая (като при КТБ).
                    ДОБРИ
                    ПО-ДОБРИ
                    НАЙ
                    Едно основно ме замисля: Защо, като банката се оказа толкова много печеливша, я продадоха толкова евтино? Има нещо, което не е на повърхността. Към момента все пак се получава добре за акционерите като цифри.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

Коментар

Не е пазарна, защото са биле единствен участник, и защото не е ясно къде е уловката? Ясно е само, че има уловка.
                      И за какви отчети говориш на банка? Това са екселски таблици. Какво има в гардероба ще се разбере накрая (като при КТБ).
                      ДОБРИ
                      ПО-ДОБРИ
                      НАЙ
                      От какво е ясно, че има уловка?

Коментар

От снощните ти излияния разбрах, че ако не бяха купърите бизнеса и продажбите на Софармите нямаше да вървят ! А, да ти отговарям повече на щуротиите, които пишеш няма смисъл, те други ти отговориха ! Такова боготворене на олигарси не бях чувал и виждал ! В един асансьор с цитираните от теб "бизнесмени" едва ли някой нормален човек иска да бъде !
                        Не си разбрал смисъла, Здравко. това за асансьора беше казано като пример, че който и каквито въпроси иска да пита Донев, може да го направи, тъй като той се вози заедно в един асансьор и с най-малкия акционер. Това не важи за Пеевски и другите изброени и това е една от многото разлики между тях!

П.П. За купърите също не си разбрал нищо, но спирам. Щом ти казваш, че не е правилно, значи не е!

Коментар

Не искаш да отговаряш на въпросите към теб, това е истината!
                          Моля те да проумееш, че сме 2020 година! Също така те моля и да се информираш повечко относно новите лекарства преди да даваш мнение.... колко години трябват, колко пари, какви хора /на които им се купуват Варшави за служебпи коли/, с каква компетенстност и т.н.

П.П. Иначе си много мила , супер си!
                          От снощните ти излияния разбрах, че ако не бяха купърите бизнеса и продажбите на Софармите нямаше да вървят ! А, да ти отговарям повече на щуротиите, които пишеш няма смисъл, те други ти отговориха ! Такова боготворене на олигарси не бях чувал и виждал ! В един асансьор с цитираните от теб "бизнесмени" едва ли някой нормален човек иска да бъде !

Коментар

• Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

Точно пазарна е сделката. Банката е добра - личи от отчетите. Управлението е предадено в добри ръце в лицето на Степич.
                            ДОБРИ
                            ПО-ДОБРИ
                            НАЙ

Коментар

Ще консолидира едни числа от екселска таблица. Нещо като да ближеш сладолед през витрината. Това не е било пазарна сделка, какви са уговорките никой не знае, тепърва ще се разплита.
                              Точно пазарна е сделката. Банката е добра - личи от отчетите. Управлението е предадено в добри ръце в лицето на Степич.

Коментар

• Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

Софарма е основен акционер в ДОХ, тя ще спечели най-много когато ДОХ печели от тази сделка! Отдерно ДОХ ще плаща лихви на Софарма по-големи от тези които тя плаща на банките по заемите си!
                                Разбира се че майката трябва да подкрепи дъщерната си компания, която ще й донесе съществена печалба! Аз също бих го направил по този начин!
                                В този ред на мисли защо Софарма не купи директно банката в Молдова ?

Коментар

Working...
                                X