Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (3JR / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Тъй като стана въпрос за мечи капан, чувствам се длъжен да обясня и аз нещо :-)
    Мечи капан има при първоначална тенденция за падащ пазар когато доста участници продават или са продали „на късо” / тоест дължат акции или продават акции които после искат да си върнат / . Когато цената стане достатъчно ниска купувачите стават повече от продавачите и тредът обръща. Цената започва да расте и всички продали на късо панически започват да купуват за да си възтановят позицията. Цената започва да расте стремглаво и именно тази ситуация при която „мечките” се самопрецакват е „мечи капан” :-)
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

Коментар

• Като се имат предвид резултатите на дружеството и новините около него - единственият логичен път е нагоре.
      Да.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• След този крос на 8.85(вчера беше на 8.80) не виждам никаква логична причина в близките няколко дни някой да продава под 8.8! Освен ако е закъсал за парички...

Коментар

• Виждам, че софикса ви е обяснил точно какво е мечи капан. Аз имах впредвид, че след като пика/8.78/ е пробит и затвеърден с значителен обем и който продава под 8.80 и очаква да купува на значителни по ниски цени влиза в мечия капан.

Коментар

• Мерси, sofix.
            Може би има предвид, че цената ще падне временно?

Коментар

• Първоначално изпратено от AL
              Какво е капан за мечки???
              Не го бях чувал то термин досега.
              Капан за мечки е термин от техническия анализ.

Когато една подкрепа бъде пробита с малък обем и след това цената се върне обратно над нея се нарича капан за мечки.

Само че няма идея защо Хинина го е казал.

Коментар

• Първоначално изпратено от Хинина
                Тук се заформя капан за мечки!
                До кога и до колко прогнозираш, че ще падне цената, нали каза скоро да не чакаме ниски нива.
                Според мен до 8,68 лв, докато се върне интереса на "големите".Като стане това, а то определено ще стане, за кратък период ще хванем стабилен процентец. Аиде хора, Успех и спете спокойно.

Коментар

• Какво е капан за мечки???
                  Не го бях чувал то термин досега.

Коментар

• Можеш ли да обесниш по какво съдиш, че се заформя капан за мечки,
                    има голям брой оферти купува на близки нива около 8.75 или?!

Коментар

• Тук се заформя капан за мечки!

Коментар

• Капитал от събота - групата Софарма печели обществени поръчки за доставка на лекарства за близо 16 млн. лв. За първа година имат толкова сериозно присъствие в търга за онкомедикаменти и делят първото място с Търговска лига.

Това е показателно за рязкото увеличаване на присъствието им в търговията на едро с лекарства.

Съжалявам, че нямам как да постна статията.

Коментар

• Тук ситуацията е следната- СИС-овете, като поизпразнят кошничката поемаме нагоре за пробив на 9-те лв !

Коментар

• Аналгинов - разбирам какво имаш впредвид за мизерната цена на някогашната покупка... Нищо, казвай си, нека закъснелите да беснеят... :-) :-) :-)
                            Лордов - под реална цена разбирам съвкупност от доста фактори - счетоводна стойност, перспективи на компанията, пазарни дялове, състояние и перспективи на целият отрасъл, ниво на продуктът... сложно е...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

Коментар

• Първоначално изпратено от Императорът
                              ... цената е над реалната им стойност...
                              Императоре, над 80% от компаниите на БФБ се търгуват над "реалната си стойност" (предполагам имаш предвид intrinsic value), колкото и да е относително това понятие - това означава ли че всичките са балони?
                              I prefer to be approximately right than precisely wrong...

Коментар

• Импе, за мен Софарма е най-доброто на БФБ. И бъдеще си има и добър мениджмънт също, но на тези цени на мен не ми се влиза. Това беше първата акция, която си купих на времето и тая само добри чувства към нея. Ако кажа на колко съм ги вземал сигурно 10-тина души ще скочат, ти това го знаеш от опит.
                                П.П. Преди 4 години цената беше около 2лв. Като се раздели на 11 (сплита който направиха 2003) смятайте. Аз моите ги взех малко по-късно :-)

Коментар

Working...
                                X