IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Saxo или IB ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

    Някой спомена не знам дали е вярно че Карол затварят позицийте в IB на всеки 3 месеца това вярно ли е ? Говорим за Американски Акции.
    Такава щуротия при IB не съм виждал, но при Saxo ми променяха някои от условията на няколко пъти за по малко от година.... това касаеше както условията за левъридж по дадена позиция, така и условията за обезпечение... накрая промениха и общите условия за търговия вкл. за марджин кол ...За първи път от 8 г. ми се наложи да продавам акции на загуба за осигуряване на ликвидност...
    И като последно наблюдение - последната ми поръчка се изпълни едва когато пазарната цена "успешно" подмина фиксираната от мен цена... Аналогичната позиция в IB се изпълни доста по-бързо.....

    Абе както чух да казва един бакшиш в Рим ..."Мизеерия "
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

      Някой спомена не знам дали е вярно че Карол затварят позицийте в IB на всеки 3 месеца това вярно ли е ? Говорим за Американски Акции.
      А пък някой друг спомена, не знам дали е вярно, че марсианциЙте идват и ще превземат целия свят град по град. Това вярно ли е? Говорим за Америка като за начало.

      Не знам по какъв друг начин да отговоря на така поставения въпрос...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Като теб съм клиент на Елана а откоро и на IB през Карол ...По аналогични причини и логика...
        Ще добавя още една причина да прехвърля половината си активност през IB - забелязах, че имат по-широка листа от акции на компании.
        В момента ползвам Web версията на IB (по ред причини) и мога да кажа, че същата на Saxo e по-добра...
        Някой спомена не знам дали е вярно че Карол затварят позицийте в IB на всеки 3 месеца това вярно ли е ? Говорим за Американски Акции.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

          Имайки предвид какво си написал, най-добре се обърни към данъчен консултант, счетоводител ини лещо подобно.

          Накратко - декларираш си данъците тук в България и си плащаш 10% върху печалбата. В САЩ няма кой автоматично да ти удържа каквото и да било във връзка с капиталовата печалба.
          Направо го прати в трета глуха. Може ли аз да съм счетоводител, данъчен консултант и нещо друго... За пореден път безплатно. Данък върху капиталова печалба не се дължи в САЩ, ако не пребиваваш над 180 дни в щатите. Това се удостоверява с W-8-BEN https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LowSx Разгледай мнение
            А как стои въпросът с данъците върху капиталови печалби на американски борси (клиент съм на Елана)? До колкото знам в САЩ се облагат с 10%, но вероятно трябва да декларирам печалбите и пред НАП и съответно ще се получи двойно облагане?
            Имайки предвид какво си написал, най-добре се обърни към данъчен консултант, счетоводител ини лещо подобно.

            Накратко - декларираш си данъците тук в България и си плащаш 10% върху печалбата. В САЩ няма кой автоматично да ти удържа каквото и да било във връзка с капиталовата печалба.

            Коментар


            • А как стои въпросът с данъците върху капиталови печалби на американски борси (клиент съм на Елана)? До колкото знам в САЩ се облагат с 10%, но вероятно трябва да декларирам печалбите и пред НАП и съответно ще се получи двойно облагане?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение


                [Tax] Relief at Source - това може ли да се включи за българските клиенти и как? Ако правилно го превеждам е освобождаване от данък при източника, т.е. 0% удържане и 5% си ги плащаме сами в бг.
                това може би важи за други данъци или за финансови институции, дивидентите за индивидуалните получатели са само с намалена ставка според мен

                Income Entitled to Tax Treaty Benefits
                If a tax treaty between the United States and your country provides an exemption from, or a reduced rate of, tax for certain items of income, you should notify the payor of the income (the withholding agent) of your foreign status to claim a tax treaty withholding exemption. Generally, you do this by filing either Form W-8BEN or Form 8233 with the withholding agent. File Form W-8BEN for income that is not personal services income. File Form 8233 for personal services income as discussed next
                Exceptions. You do not have to file Form 8833 for any of the following situations.
                1. You claim a reduced rate of withholding tax under a treaty on interest, dividends, rent, royalties, or other fixed or determinable annual or periodic income ordinarily subject to the 30% rate.
                https://www.irs.gov/pub/irs-utl/Tax_Treaty_Table_1.pdf

                това е от faq горните цитати също са от този документ https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p519.pdf
                I am a nonresident alien and invested money in the U.S. stock market through a U.S. brokerage company. Are the dividends and the capital gains taxable? If yes, how are they taxed? The following rules apply if the dividends and capital gains are not effectively connected with a U.S. trade or business. Capital gains are generally not taxable if you were in the United States for less than 183 days during the year. See Sales or Exchanges of Capital Assets in chapter 4 for more information and exceptions. Dividends are generally taxed at a 30% (or lower treaty) rate. The brokerage company or payor of the dividends should withhold this tax at source. If tax is not withheld at the correct rate, you must file Form 1040NR to receive a refund or pay any additional tax due. If the capital gains and dividends are effectively connected with a U.S. trade or business, they are taxed according to the same rules and at the same rates that apply to U.S. citizens and residents.

                аз това го разбирам че като попълниш w-8ben формуляра те облагат по ставката от споразумението със съответната страна, а ако не си го попълнил
                може да получиш възстановяване на разликата между съответната ставка от споразумението и 30%
                не съм професионалист в областа - това са си мои интерпретации
                тука има споразуменията
                https://www.treasury.gov/resource-ce...8-e5204eec269d
                Last edited by ceneto; 01.05.2017, 02:26.
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                  Привет!

                  Малко пояснение относно предлагането на услугите от ЕЛАНА Трейдинг като партньор на Saxo Bank. ЕЛАНА Трейдинг е официален партньор на Saxo Bank и клиентите сключват договор с него, като разликата с това да са клиенти директно на Saxo Bank е, че могат да получат по-изгодни условия от местния партньор.

                  Относно данък дивидент, данъците са за съответните страни и те се удържат при източника. За САЩ данъкът е 30%. Това, което ЕЛАНА Трейдинг предлага като партньор на Saxo Bank, е че има възможност за възстановяване на данък дивидент, като платеният данък да се намали до 10% - това е на принципа на избягване на двойното облагане при споразумение между държавите и се предлага от ЕЛАНА Трейдинг чрез партньорство с компания, която прави това за нашите клиенти: http://www.elana.net/bg/trading/vazs...ne_danaci.html

                  Поздрави и успех!
                  Saxo казват, че globetax не възстановява данъци от САЩ:
                  http://help.saxobank.com/customer/po...rce-?b_id=2506
                  Relief at Source is for US share dividends
                  In order to reclaim share dividend taxes for non-US instruments which you have already paid taxes, we recommend you use the GlobeTax service.
                  http://help.saxobank.com/customer/po...pdf?1428927952
                  Please note: US Tax Reclaims are not supported.
                  [Tax] Relief at Source - това може ли да се включи за българските клиенти и как? Ако правилно го превеждам е освобождаване от данък при източника, т.е. 0% удържане и 5% си ги плащаме сами в бг.

                  Коментар


                  • за немскоговорящите, които искат да си сверят часовника
                    Saxobank Erfahrungen » Fazit von Tradern: ✪ aus 23 Bewertungen » Unser Test zu Spreads ✚ Plattform ✚ Orderausführung ✚ Service ➔ Jetzt lesen!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                      И аз потвърждавам, че с W-8BEN е много по-лесно и удобно. Не може от страна на Saxo да не предлагат тази опция.
                      предлагат разбира се:

                      https://www.home.saxo/legal/other-fo...-and-documents
                      Trade responsibly: Losses can exceed deposits on margin products. Please ensure you understand the risks.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Таксите за възстановяване са твърде големи, много по - изгодно е с W-8BEN да ти удържат директно 15%, а не да губиш допълнително време с някакъв консултант, който ще те таксува допълнително и ще вземе от парите ти за дивидент, които ти се полагат.



                        На мен също платформата на Saxo ми харесва повече като дизайн, фукционалност, но е въпрос на свикване и не е от значение, ако не си някой daytrader с десетки/стотици сделки на ден.
                        И аз потвърждавам, че с W-8BEN е много по-лесно и удобно. Не може от страна на Saxo да не предлагат тази опция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                          Привет!

                          Малко пояснение относно предлагането на услугите от ЕЛАНА Трейдинг като партньор на Saxo Bank. ЕЛАНА Трейдинг е официален партньор на Saxo Bank и клиентите сключват договор с него, като разликата с това да са клиенти директно на Saxo Bank е, че могат да получат по-изгодни условия от местния партньор.

                          Относно данък дивидент, данъците са за съответните страни и те се удържат при източника. За САЩ данъкът е 30%. Това, което ЕЛАНА Трейдинг предлага като партньор на Saxo Bank, е че има възможност за възстановяване на данък дивидент, като платеният данък да се намали до 10% - това е на принципа на избягване на двойното облагане при споразумение между държавите и се предлага от ЕЛАНА Трейдинг чрез партньорство с компания, която прави това за нашите клиенти: http://www.elana.net/bg/trading/vazs...ne_danaci.html

                          Поздрави и успех!
                          Таксите за възстановяване са твърде големи, много по - изгодно е с W-8BEN да ти удържат директно 15%, а не да губиш допълнително време с някакъв консултант, който ще те таксува допълнително и ще вземе от парите ти за дивидент, които ти се полагат.

                          Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Като теб съм клиент на Елана а откоро и на IB през Карол ...По аналогични причини и логика...
                          Ще добавя още една причина да прехвърля половината си активност през IB - забелязах, че имат по-широка листа от акции на компании.
                          В момента ползвам Web версията на IB (по ред причини) и мога да кажа, че същата на Saxo e по-добра...
                          На мен също платформата на Saxo ми харесва повече като дизайн, фукционалност, но е въпрос на свикване и не е от значение, ако не си някой daytrader с десетки/стотици сделки на ден.

                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Привет!

                            Малко пояснение относно предлагането на услугите от ЕЛАНА Трейдинг като партньор на Saxo Bank. ЕЛАНА Трейдинг е официален партньор на Saxo Bank и клиентите сключват договор с него, като разликата с това да са клиенти директно на Saxo Bank е, че могат да получат по-изгодни условия от местния партньор.

                            Относно данък дивидент, данъците са за съответните страни и те се удържат при източника. За САЩ данъкът е 30%. Това, което ЕЛАНА Трейдинг предлага като партньор на Saxo Bank, е че има възможност за възстановяване на данък дивидент, като платеният данък да се намали до 10% - това е на принципа на избягване на двойното облагане при споразумение между държавите и се предлага от ЕЛАНА Трейдинг чрез партньорство с компания, която прави това за нашите клиенти: http://www.elana.net/bg/trading/vazs...ne_danaci.html

                            Поздрави и успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от JohnD Разгледай мнение
                              Здравейте, изчетох всички теми за сравнение между платформи за търговия на чуждите пазари. Някои неща все още не са ми ясни, ще съм благодарен за малко помощ. Клиент съм на Елана, доволен съм от съпорта, но като че ли клоня към IB
                              1. Доколкото видях от таблицата за сравнение при Saxo не се подава w88en-form и данъкът удържан за дивидент е 15-40% , означава ли това че една и съща компания закупена през IB и Saxo ще ми се удържа различен данък дивидент 10% при IB и съответно 15-40% при Saxo?
                              2. За Американски акции таксите са доста по-високи....Вариант ли е да ползвам Saxo за Европа и IB за САЩ ?
                              3. Acc protection при IB e по-голям за дългосрочна инвестиция на по-големи суми вероятно е по-добре.
                              4. Доколкото разбрах и при двата варианта IB през Карол, Saxo през Елана акциите стоят в подсметка към техните акаунти ?
                              Вероятно IB директно е най-сигурният вариант...но е по неизгоден за дългосрочна инвестиция заради inactivity fee, и липса на съпорт, който да отговаря на глупави въпроси, което за начинаещи инвеститори според мен е важно.
                              Като теб съм клиент на Елана а откоро и на IB през Карол ...По аналогични причини и логика...
                              Ще добавя още една причина да прехвърля половината си активност през IB - забелязах, че имат по-широка листа от акции на компании.
                              В момента ползвам Web версията на IB (по ред причини) и мога да кажа, че същата на Saxo e по-добра...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от JohnD Разгледай мнение
                                Здравейте, изчетох всички теми за сравнение между платформи за търговия на чуждите пазари. Някои неща все още не са ми ясни, ще съм благодарен за малко помощ. Клиент съм на Елана, доволен съм от съпорта, но като че ли клоня към IB
                                1. Доколкото видях от таблицата за сравнение при Saxo не се подава w88en-form и данъкът удържан за дивидент е 15-40% , означава ли това че една и съща компания закупена през IB и Saxo ще ми се удържа различен данък дивидент 10% при IB и съответно 15-40% при Saxo?
                                2. За Американски акции таксите са доста по-високи....Вариант ли е да ползвам Saxo за Европа и IB за САЩ ?
                                3. Acc protection при IB e по-голям за дългосрочна инвестиция на по-големи суми вероятно е по-добре.
                                4. Доколкото разбрах и при двата варианта IB през Карол, Saxo през Елана акциите стоят в подсметка към техните акаунти ?
                                Вероятно IB директно е най-сигурният вариант...но е по неизгоден за дългосрочна инвестиция заради inactivity fee, и липса на съпорт, който да отговаря на глупави въпроси, което за начинаещи инвеститори според мен е важно.
                                1. Това с W-8BEN формата не е нещо задължително, но е в твоя полза, ако имаш надлежно попълнен и подаден такъв формуляр. Дерат те по-малко, когато получаваш дивидент от САЩ. Ако Saxo имат лиценз за предоставяне на брокерски услуги в САЩ, задължително трябва да ти предоставят възможност да подадеш такава форма, ако ти изявиш такова желание.

                                4. При IB акциите се водят на името на IB, в каквато там сметка им се води в съответната държава, където си купил акциите. За Saxo нямам наблюдения и не мога да коментирам. При IB, ако не ме лъже паметта, inactivity fee е $1 на месец, което към днешна дата като разход е съпоставимо с това да имаш разплащателна сметка тук в България. Освен това при тъговия с акции в САЩ не забравяй, че дължиш и данък върху печалбата, който данък най-вероятно ще е по-голям от таксите за неактивност, които си натрупал до момента. С две думи - таксата за неактивност е бял кахър.

                                Коментар

                                Working...
                                X