IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Това е абсолютно вярно и абсолютно точно обяснено. Не вярвам да има човек дори и в този форум, който да спори че си прав. Представи си следната ситуация. Сега да каже ВЧТ да вземат да ми свалят примерно кока кола на 15$. Ама хич няма д аме вълнува че могат да я закарат на 10. Няма да чакам а ще си купувам на 15% годишно от дивиденти. На всичкото отгоре ще съм сигурен че някой ден кока кола пак ще струва 45, защото кока кола си е кока кола. Ако вземат че ми е закарат на 10 даже и кредит ще взема за да си купувам повече и повече кока кола. Така че тази опасност от ВЧТ е реална само за тези които ползват голям левъридж. За другите фундаменталисти даже е възможност да купят разни неща евтино или да продадат други скъпо. дето се вика да получат неочакван бонус. За компании като амазон, нетфликс и тесла моето обяснение е просто. Набалончват някой шит. Един вид пускат въдицата. И почват да чакат да се натрупат достатъчно къси на клона. Почват да изкупуват, и като качат цената двойно дори и да нямаш никакъв лост пак гориш защото акаунта е занулен. Един вид това е начин за лесно и безрисково обиране на парите на играчорите.
    Но кока кола няма да падне до 10$ тъй като по начина по който го описва Ив_max когато цената започне да пада и когато се появят много кандидати да купуват компютърните алгоритми ще преминат на дълги и така обратно.
    Мен ми е по интересно ако големите хедж фонводе го знаят това което го знае ив_мах какво ще се оставят да губят пари ли .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Изпитвам повече страх, да не загубя парите на някой друг от колкото да загубя моите.

      Идеята не е да се следва някой сляпо. На мен ми казват постоянно много неща но аз не се хвърлям на всичко. Да се следва някой сляпо и много опасно защото както съм казвал " винаги трябва да занеш защо си ТАМ, защото имаш шанс да разбереш кога трябва да не си ТАМ" .
      Идеята е да се научим да разбираме защо да правим това което правим.
      Не знам дали обръщаш внимание на това което пиша. То не че съм много за слушане, ама аз акцентирам върху това че за 99% от хората е невъзможно да се възползват от това което пишеш. Дори и да имат енергия и възможности и време те нямат твоите контакти и информация. Мислел съм да почна да чета и да правя дейтрейдинг. Ами не става. Предпочитам семейство, приятели, бридж и така нататък. Дори и да се хвана колко ще време ще изкарам така. Да съм постоянно в напрежение и да следя толкова много неща едновременно? Ти колко време смяташ да изкараш така? Смяташ ли че ще усетиш кога си се изтощил и ще успееш да останеш в кондиция и да контролираш емоциите и повишеното самочувствие, което неизменно ще се появи заедно с успехите ти? Аз лично си давам не повече от месец-два
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Хубаво е, че се води интелигентна дискусия тук. Чета ви и си разсъждавам. И ми идват две мисли в главата...

        1) Ако огромна част от търговията се случва на база алгоритми (било те някакви виртуозни, било просто изравняване на ETF-и), дали ни грози "алгоритмичен" крах или балон, предизвикан от случайността/нарочно?

        2) Ако човек успее да анализира достатъчно голям обем от информация за случващото се на пазара като повдение на участниците, дали ще може чрез reverse engeneering или някой deep learning алгоритъм да направи огромен удар като просто се позиционира подходящо спрямо алгоритмите?

        И като странична идея, Греъм дали са му минали такива мисли през главата и дали е имал проблеми с алгоритмите?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Знаеш ли къде е разликата?

          Пазара не се прави вече от хора. Прави се от програмисти. А тези програмисти правят алгоритми. Тези алгоритми не са програми...купи ми 100 000 акции в еди кой си диапазон. Тези алгоритми - (ще ти кажа едно нещо което знам) - например...едно от нещата които правят е следното. Зададена е програма БАЙ...т.е искат пазара или акцията да върви нагоре по определена схема. Това което ВЧТ могат да направят и другите не могат е да видят истинската СИЛА на пазара преди другите. Компютрите купуват и продават някакви акции непрекъснато и събират някакви позиции. В милисекундата в която да кажем видят че поръчките за покупка са по малки от заложеното им...те купуват всичко. Така с много малко пари се получва гап и цената е вече да кажем 1 % нагоре...подържайки новата цена с непрекъснати покупки и продажби повличат останалите пишман инвеститори или пишман хедж фондове и нещата се променят в посоката в която желаят. Ако целенасочено това се прави от няколко играча който действат заедно на практкитика без сериозна съпротива манипулрат каквото манипулират. Ако се появи сериозна съпротива от друг играч те я виждат първи и успяват да излязат първи от ситуацията. Това е тяхното предмство. Нещата са далече и безкрайно по сложни и аз съм последния човек който може да им знае схемите обаче схеми има постоянно. Никой не ги знае освен просветените. Това което казвам не обяснява нищо...но просто загатва за реалната търговия.
          Тук няма емоция. Тук има какво са се разбрали да правят. И това е цяла индустрия...медии платени анализатори и т.н И тук не казвам че всички я играят тази игра. Много хедж фондове са потърпевши също като нас те губят повече кинти. Играта на по малките е да разберат играта на по големите и евентуално да се включат някъде по средата за да направят къде успешно къде не някакви пари. Но парите са в опциите не са в самите акции.
          И от тази гледна точка пазара е коренно различен защото е базиран на спекулата. И фундаметалистите щяха да са прави в някаква степен ако приемем че след определено време пазара незавсимо от краткосрочните движения ще намери "себе си" и действителната цена...но това просто към моемнта може да не се случи никога или да се случи с такъв интервал че просто от фундамента няма да има ниаккъв смисъл. И по опасното е че една такава игра може да се задълбочи почната на шега краткосрочно за някакви пари...до такава степен че да срине целия пазар незнайно за какъв период от време. Защото компютъра не му пука за цената на актива...пука му дали може да изкара пари от дейността си. И ако цената се вдига или пада...и съпротивата е слаба той може да я вдигне и да я задържи там с години или до когато си иска или до когато му излезе сметката. И затова хората на безумни движения търсят причини икономически...което е адски глупаво. Няма икономика в това Гопро да стане 90 $. Просто няма. Няма такъв филм били имали бъдеще нямали бъдеще...това медиите го говорят след като видят такова движение. Има игра. И само който я играе знае кога ще свърши. И как по дяволите да си фундаментален за каквото и да е като не е ясно кога ще се озовеш между шамарите? И най вече колко ще стоиш там...и ще ти стигнат ли нервите да бъдеш фундаментален или ще се предадеш и ще загубиш. Понякога игрите са с години. Например Нетфликс, тесла, фърст солар и т.н И какво ще стане ако си фундаментален и след години се окажеш че тази игра е толкова яка че никой хич и не му пука за твоя фундамент. И е по вероятно да стане това което няма логика за да можеш ти да се предадеш по бързо и да ти вземат парите.
          Това е абсолютно вярно и абсолютно точно обяснено. Не вярвам да има човек дори и в този форум, който да спори че си прав. Представи си следната ситуация. Сега да каже ВЧТ да вземат да ми свалят примерно кока кола на 15$. Ама хич няма д аме вълнува че могат да я закарат на 10. Няма да чакам а ще си купувам на 15% годишно от дивиденти. На всичкото отгоре ще съм сигурен че някой ден кока кола пак ще струва 45, защото кока кола си е кока кола. Ако вземат че ми е закарат на 10 даже и кредит ще взема за да си купувам повече и повече кока кола. Така че тази опасност от ВЧТ е реална само за тези които ползват голям левъридж. За другите фундаменталисти даже е възможност да купят разни неща евтино или да продадат други скъпо. дето се вика да получат неочакван бонус. За компании като амазон, нетфликс и тесла моето обяснение е просто. Набалончват някой шит. Един вид пускат въдицата. И почват да чакат да се натрупат достатъчно къси на клона. Почват да изкупуват, и като качат цената двойно дори и да нямаш никакъв лост пак гориш защото акаунта е занулен. Един вид това е начин за лесно и безрисково обиране на парите на играчорите.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Според мен всеки трябва да се махне

            Според мен всеки трябва да се махне от Европейския пазар напълно.

            Европа така както продължава ще се сговняса много.

            Чудя се на фундаменталните инвеститори в Европа...колко ли сте загубили от това че парите не са ви в долари последните 2-3 години?

            Аз като направя сметка ...понеже на мен почти всички пари от 2014 година са в долари колко кинти съм изкарал от това...само...

            Коментар


            • Изпитвам повече страх

              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Всъщност твоето мислене ми е е най-близко до моето в 99% от случаите. Разсъждавам по същият начин като теб. А замислял ли си се че всъшност е невъзможно да помогнеш на някой ако той сам не иска да му бъде помогнато? Ето виж. Постове ти за няколко месеца са повече от моите за 10 години и, същевременно с това четеш поне 10 пъти повече информация от мен и въпреки това имаш безкарайно много време а на мен все не ми стига времето.Да не говорим че дори и да реша да те следвам, пак казвам аз нямам връзки в голдманите или твоите източници на информация. Така че и да искам няма да мога. Има възможности ако искаш да си полезен. Има брокери които дават възможност да следваш добрите трейдъри. Направи си акаунт и ни закачи към себе си. Хем ще правиш пари за нас, хем за себе си. Ще си полезен не само на нас а и на много други хора от цял свят. Така ще е и честно на всичкото отгоре С един куршум два заека дето се вика.
              Изпитвам повече страх, да не загубя парите на някой друг от колкото да загубя моите.

              Идеята не е да се следва някой сляпо. На мен ми казват постоянно много неща но аз не се хвърлям на всичко. Да се следва някой сляпо и много опасно защото както съм казвал " винаги трябва да занеш защо си ТАМ, защото имаш шанс да разбереш кога трябва да не си ТАМ" .
              Идеята е да се научим да разбираме защо да правим това което правим.

              Коментар


              • Прав си

                Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Дали щеше да ги промени? Последните 20 години има безброй примери на печеливши удари по тяхните теории. Само преди 6 години акциите бяха на 20% от сегашните си стойности. Това не е ли достатъчно доказателство че теорията им работи? Проблемът е че такива възможности идват доста рядко и е нужно търпение. Може би точно търпението е слабата страна на инвеститорите. Аз лично откак се помня винаги съм намирал по нещичко за да направя много пари за кратко време и с малък риск. Така съм се научил и засега няма причина да не вярвам че за в бъдеще пак ще излезе възможност. Ако няколко години не излезе пак няма да вярвам в промяната. просто ще сметна че вече съм остарял и не ставам за тази работа и ще се пенсионирам. То всъшност в известен смисъл вече съм пенсионер
                Нали знаете навремето как са играели бридж. Анонсирали са и са излизали да пушат, като са оставяли пажовете да изиграят играта. Смисълът за мен е да влезеш в правилният бизнес и в правилното време и да оставиш нещата да се развият в твоя полза. Пажа може и да обърка, но може и аз да объркам. Какъв е смисълът да мисля за разиграването и кой импас ще излезе и кой няма?
                Прав си че така са правили навремето в бриджа...ама разиграването също не е подценяване. няколко неща обожавам да правя. Cаll of Duty, бридж, покер и филми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Всъщност твоето мислене ми е е най-близко до моето в 99% от случаите. Разсъждавам по същият начин като теб. А замислял ли си се че всъшност е невъзможно да помогнеш на някой ако той сам не иска да му бъде помогнато? Ето виж. Постове ти за няколко месеца са повече от моите за 10 години и, същевременно с това четеш поне 10 пъти повече информация от мен и въпреки това имаш безкарайно много време а на мен все не ми стига времето.Да не говорим че дори и да реша да те следвам, пак казвам аз нямам връзки в голдманите или твоите източници на информация. Така че и да искам няма да мога. Има възможности ако искаш да си полезен. Има брокери които дават възможност да следваш добрите трейдъри. Направи си акаунт и ни закачи към себе си. Хем ще правиш пари за нас, хем за себе си. Ще си полезен не само на нас а и на много други хора от цял свят. Така ще е и честно на всичкото отгоре С един куршум два заека дето се вика.
                  има такива обстествени платформи, та дори и продукти които следват наи добрите. та като се пусна сте ви иzвеста , но пак един добар треидер никога не стреми иzвестност. наи добрите си остават в семка, освен ако просто не им требва потупване по рамото и фалсива иzвесност...

                  според твоа профил едни 10% требва да са ти достат4ни. каzа 4е тарсис само големи и фундаментални движениа, но требва да видис пове4е asset classes, не само акции...

                  Коментар


                  • Знаеш ли къде е разликата?

                    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Добре. Да разсъждаваме. Убеден съм че някой път ще се окаже вярно. Въпросът е дали сега е настъпил този момент. Какво е необходимо за да се окаже вярно? Пазарът се прави от хора. машините също се програмират от хора. Доста умни хора като теб или Ив но все пак хора. Значи тези хора досега са постъпвали по един начин а сега трябва да очакваме да почнат да постъпват по друг начин. За да почнат да имат други действия, то те трябва да са сменили мисленето си. Смяташ ли че мисленето е променено? Ако виждаш променено мислене ще ми е много интересно да рабера в какво се състои промяната. Аз не я виждаам. За мен класическите страх и алчност продължават да движат пазара.
                    Знаеш ли къде е разликата?

                    Пазара не се прави вече от хора. Прави се от програмисти. А тези програмисти правят алгоритми. Тези алгоритми не са програми...купи ми 100 000 акции в еди кой си диапазон. Тези алгоритми - (ще ти кажа едно нещо което знам) - например...едно от нещата които правят е следното. Зададена е програма БАЙ...т.е искат пазара или акцията да върви нагоре по определена схема. Това което ВЧТ могат да направят и другите не могат е да видят истинската СИЛА на пазара преди другите. Компютрите купуват и продават някакви акции непрекъснато и събират някакви позиции. В милисекундата в която да кажем видят че поръчките за покупка са по малки от заложеното им...те купуват всичко. Така с много малко пари се получва гап и цената е вече да кажем 1 % нагоре...подържайки новата цена с непрекъснати покупки и продажби повличат останалите пишман инвеститори или пишман хедж фондове и нещата се променят в посоката в която желаят. Ако целенасочено това се прави от няколко играча който действат заедно на практкитика без сериозна съпротива манипулрат каквото манипулират. Ако се появи сериозна съпротива от друг играч те я виждат първи и успяват да излязат първи от ситуацията. Това е тяхното предмство. Нещата са далече и безкрайно по сложни и аз съм последния човек който може да им знае схемите обаче схеми има постоянно. Никой не ги знае освен просветените. Това което казвам не обяснява нищо...но просто загатва за реалната търговия.
                    Тук няма емоция. Тук има какво са се разбрали да правят. И това е цяла индустрия...медии платени анализатори и т.н И тук не казвам че всички я играят тази игра. Много хедж фондове са потърпевши също като нас те губят повече кинти. Играта на по малките е да разберат играта на по големите и евентуално да се включат някъде по средата за да направят къде успешно къде не някакви пари. Но парите са в опциите не са в самите акции.
                    И от тази гледна точка пазара е коренно различен защото е базиран на спекулата. И фундаметалистите щяха да са прави в някаква степен ако приемем че след определено време пазара незавсимо от краткосрочните движения ще намери "себе си" и действителната цена...но това просто към моемнта може да не се случи никога или да се случи с такъв интервал че просто от фундамента няма да има ниаккъв смисъл. И по опасното е че една такава игра може да се задълбочи почната на шега краткосрочно за някакви пари...до такава степен че да срине целия пазар незнайно за какъв период от време. Защото компютъра не му пука за цената на актива...пука му дали може да изкара пари от дейността си. И ако цената се вдига или пада...и съпротивата е слаба той може да я вдигне и да я задържи там с години или до когато си иска или до когато му излезе сметката. И затова хората на безумни движения търсят причини икономически...което е адски глупаво. Няма икономика в това Гопро да стане 90 $. Просто няма. Няма такъв филм били имали бъдеще нямали бъдеще...това медиите го говорят след като видят такова движение. Има игра. И само който я играе знае кога ще свърши. И как по дяволите да си фундаментален за каквото и да е като не е ясно кога ще се озовеш между шамарите? И най вече колко ще стоиш там...и ще ти стигнат ли нервите да бъдеш фундаментален или ще се предадеш и ще загубиш. Понякога игрите са с години. Например Нетфликс, тесла, фърст солар и т.н И какво ще стане ако си фундаментален и след години се окажеш че тази игра е толкова яка че никой хич и не му пука за твоя фундамент. И е по вероятно да стане това което няма логика за да можеш ти да се предадеш по бързо и да ти вземат парите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Мерси, това се отнася да облигациите.

                      Аз това го постнах главно за акциите.
                      ми те са определисти. акциите са паzари zа балами

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Защо пиша тук? Най важната причина е че имам безкрайно много време. И това е единствения сайт български в който си пиша с някой. И затова искам да кажа какво знам. До като ми омръзне разбира се.
                        Всъщност твоето мислене ми е е най-близко до моето в 99% от случаите. Разсъждавам по същият начин като теб. А замислял ли си се че всъшност е невъзможно да помогнеш на някой ако той сам не иска да му бъде помогнато? Ето виж. Постове ти за няколко месеца са повече от моите за 10 години и, същевременно с това четеш поне 10 пъти повече информация от мен и въпреки това имаш безкарайно много време а на мен все не ми стига времето.Да не говорим че дори и да реша да те следвам, пак казвам аз нямам връзки в голдманите или твоите източници на информация. Така че и да искам няма да мога. Има възможности ако искаш да си полезен. Има брокери които дават възможност да следваш добрите трейдъри. Направи си акаунт и ни закачи към себе си. Хем ще правиш пари за нас, хем за себе си. Ще си полезен не само на нас а и на много други хора от цял свят. Така ще е и честно на всичкото отгоре С един куршум два заека дето се вика.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Страхът и алчността винаги ще останат непроменени, всичко друго е различно. Ти си инвеститор в стойност и в нискорискови компании. За да имаш подобен вход е необходимо да има ликвидна криза, а днес ликвидна криза е несравнимо по-малко вероятна спрямо преди. В резултат всички нискорискови активи са повече от добре оценени, дори балонирани. И остават възможности само в тези, чиято справедлива стойност е крайно неясна и субективна. Те се люшкат от едната крайност в другата според доминиращото в момента настроение. А то също се мени много по-бързо от преди и причината е разминаването между реалната икономика и паричната политика. А това разминаване се засилва все повече, така че най-вероятно циклите на еуфория и паника ще стават все по-кратки и по-чести. И така докато нещо се промени наистина , тогава вече ще трябва да се адаптираме наново в новата среда.
                          Не се смятам точно за инвеститор в стойност. Дори за това се иска доста акъл.Според много хора е по-добре да имам КИ 100 и да се оценявам на 90, вместо да имам 150 и да се оценявам на 150. Наистина е така това което казваш. И то е точно така на 100%. Това е една от причините аз в момента съм извън пазара. Но не е основната. Основната причнина е че не намирам история в която да повярвам или игра която да обаявя преди да изляза да изпуша една цигара, за да се върна после да видя дали съм бил прав. Нещо ново и интересно. Изкуствен интелект, виртуална реалност. Нова джаджа която ще промени живота на хората. Нещо такова може да ми спечели много пари. Другият вариант е ликвидна криза в която и аз не вярвам но все пак има известна немалка вероятност предвид огромният левъридж в системата.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Всъшност

                            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Най-опасните думи на борсата били : "Този път е различно" Помисли по този въпрос.

                            Снощи преди да си легна четох форума и ми развалихте съня. Доста време не можах да заспя да мисля кой как и защо така мисли и защо така действа. Другите горе-долу ги разбирам какво им е в главата но в твоите мисли не мога да вникна. Ти си може би единственият човек в този форум, който винаги е много убеден в правотата си. Действаш решително, отделяш много време и енергия и правиш успешни сделки. Дотук добре. Респект. Браво.Защо ти е обаче да ни "просветляваш" за успешната търговия? Какво ще спечелиш от това, ако както казваш те интересуват само кинти? Няма логика човек който търси винаги и по всяко време увеличаване на кинтите които притежава да отделя толкова време за да помага на другите. Добре, все пак и с това ще приема. Искаш да ни отвориш за дейтрейдинга. Нали си наясно, че ние нямаме твоите контакти и твоят достъп до информция. Дори и да ги имахме дали щяхме да сме готови да платим цената която плащаш ти? На 99% от хората тази цена им е непосилна. И аз имам приятели милиардери. Навремето тръгнахме заедно и те постигнаха много повече от мен. Но аз много добре знам на каква цена го постигнаха. Аз например дори и да бях склонен да я платя в никакъв случай нямаше да ми стигне капитала / енергията /
                            Всъщност, въпреки че казвам постоянно че ме интеерсуват само парите което на практика в някаква степен е така защото те са резултата от това което правиш...истината е че парите практически доста отдавна не ме интересуват като пари.
                            Смелостта и решителността може би ми идва и от там че аз не преживявам силно ако загубя някакви пари.
                            Разсъждавам филосовски - аз съм ги спечелил и да ги загубя това са само цифри.
                            А това между другото бях писъл в книгата си преди време е ключово ако искаш да печелиш. Това е като покера. И като реалния бизнес. Трябва да не ти пука. Сложиш ли някакви пари на масата или в бизнеса или в сметката за инвестиране - трябва моментално да спреш да мислиш за тях като за пари или какво може да си купиш с тях а да се концетрираш върху играта. За мен парите са цифри. Почнеш ли да мислиш че на практика тези цифри са нещо което може да си купиш с тях те хваща емоцията и страха и решенията не могат да бъдат хладнокръвни и решителни и съответно правилни. Някъде бях прочел че "решение взето под влияние на емоцията - въобще не е решение "

                            Аз не съм си дал последните пари в акаунта. Аз съм дифренцирал целия си бизнес, в нед.имоти, истински бизнес, злато, кеш, инвестиции в други бизнеси, акции и т.н
                            На практика когато започвах с това - сложих парите на масата и казах и да ги загубя - майната му. Наистина бяха по малко.

                            За мен това е игра която ми е адски интересна и я играя по начин по който възможностите ми позволяват.

                            Защо искам да ви "просветля" ?

                            Поради същата причина може би поради която мен някой ме "просветлява" непрекъснато. Защо той го прави? Защо на мен ми казват хора неща ?
                            Аз нямам проблем с това да кажа какво правя, защо го правя, какво знам...нямам някаква информация която трябва да пазя в тайна само за мен за да мога да спечеля само аз. Това е начин на живот. Аз съм такъв. Ако в реалния живот дойдеш и ме питаш нещо и аз знам...винаги бих ти казал или помогнал дори с контакти без да ме интересува дали ти ще ми бъдеш благодарен или ще ми дадеш пари и дори въобше да не те познавам.
                            Ще ти дам един пример от преди няколко месеца.
                            Едни мои познати са купили зема под която има някаво находище ( не искам да влизам в детайли за да не разпространявам конфедициална информация ) тук в България...имат разрешение за проучване и т.н документи. Идват при мен и казват знаем че ти имаш контакти по света...искаме да те включим в проекта ( проекта е за милиярди по груби данни ) намери ни голям инвеститор който разбира от тази работа защото ще ни застрелят тука ако разберат и ние не можем да се справим сами. Аз се сещам за Гленкор . Имам контакти много в швейцария...с две обаждания намирам човек който има пряк достъп до финансовия директор на Гленкор, и това става на масата за 5 минути до като говорим. Моят приятел е в такива отношения ( да кажем представител на един техен кредитор ) че не могат да му откажат среща. Давам им на пичовете телефон за контакт в Швейцария и викам аз не разбирам от тая работа ( аз наистина не разбирам технически детатйли ) хващате самолета и отивате в Цюрих и се срещате с еди кой си той ви води при Гленкор и вие обяснявате накратко какво имате. Викам само внимавайте да не се окаже кьор фишек тая работа и да занимаваме големи хора с глупсоти щото ако ме издъдните няма да ви го простя. Така че преди да отидете и да се обадите хубаво си подгответе докумнетите и какво ще говорите.
                            Аз не поставих въпроса ще ми дадат ли пари..проценти или каквото и да е към тоя момент. Викам отидете вижте...ако станат нещата ще видим какво можем да направим заедно. Сега...те могат ли да ме излъжат? Могат. Пука ли ми на мен за това ? Не ми пука. Защо не ми пука? Защото и да ми пука все тая...ако те са хора които са решили или искат да ме излъжат - те ще го направят така или иначе. Аз обаче мога да помогна. защо да не помогна? Аз не виждам причина. Цял живот съм така. И така мисля. И дали ГОСПОД ми помага не знам но е факт че когато направиш безкористно добро то по някакъв начин ти се връща.
                            Те направиха срещата ...има развитие - и ще спра до тук.

                            Защо пиша тук? Най важната причина е че имам безкрайно много време. И това е единствения сайт български в който си пиша с някой. И затова искам да кажа какво знам. До като ми омръзне разбира се.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              при никсите лихви и висока конвенксност (голема 4уствително кам лихвено увеле4ение) никои не иска кас тенор и високата дурациа е единствени на4ин да купут големите. дори никои имах проблеми да си пуснат емисиите.

                              виж састо

                              http://www.ft.com/cms/s/0/e86a211e-8...4112844fd.html

                              http://www.stern.nyu.edu/sites/defau...con_034334.pdf
                              С тази очевидна глупост където я правят пак ще има някои фалирали банки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Добре. Да разсъждаваме. Убеден съм че някой път ще се окаже вярно. Въпросът е дали сега е настъпил този момент. Какво е необходимо за да се окаже вярно? Пазарът се прави от хора. машините също се програмират от хора. Доста умни хора като теб или Ив но все пак хора. Значи тези хора досега са постъпвали по един начин а сега трябва да очакваме да почнат да постъпват по друг начин. За да почнат да имат други действия, то те трябва да са сменили мисленето си. Смяташ ли че мисленето е променено? Ако виждаш променено мислене ще ми е много интересно да рабера в какво се състои промяната. Аз не я виждаам. За мен класическите страх и алчност продължават да движат пазара.
                                Страхът и алчността винаги ще останат непроменени, всичко друго е различно. Ти си инвеститор в стойност и в нискорискови компании. За да имаш подобен вход е необходимо да има ликвидна криза, а днес ликвидна криза е несравнимо по-малко вероятна спрямо преди. В резултат всички нискорискови активи са повече от добре оценени, дори балонирани. И остават възможности само в тези, чиято справедлива стойност е крайно неясна и субективна. Те се люшкат от едната крайност в другата според доминиращото в момента настроение. А то също се мени много по-бързо от преди и причината е разминаването между реалната икономика и паричната политика. А това разминаване се засилва все повече, така че най-вероятно циклите на еуфория и паника ще стават все по-кратки и по-чести. И така докато нещо се промени наистина , тогава вече ще трябва да се адаптираме наново в новата среда.

                                Коментар

                                Working...
                                X