IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работещи идеи за пасивни доходи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Използвай изкуственият интелект! Ще ти даде доста идеи в различни посоки. От там нататък вече трябва да дълбаеш за повече подробности и да си проучваш кое реално можеш да реализаш според твоите възможности.

    Ето какво ми даде на мен като го попитах за 30 бизнес идеи за пасивен доход които могат да се реализират с малък капитал.

    Here are 30 passive income ideas that you can start with a small initial capital:
    1. High-Yield Savings Accounts: Park your money in an online savings account with a competitive interest rate.
    2. Dividend Stocks: Invest in stocks that regularly pay dividends, providing income without selling shares.
    3. Real Estate Crowdfunding: Join platforms that allow you to invest in real estate projects with low minimums.
    4. Peer-to-Peer Lending: Lend small amounts to individuals or businesses and earn interest through online platforms.
    5. Create an Online Course: Develop a course on a topic you know well and sell it on sites like Udemy.
    6. Write and Sell an E-Book: Share your expertise by writing an e-book and publish it on platforms like Amazon Kindle.
    7. Affiliate Marketing: Start a blog or social media account to promote products and earn commissions on sales.
    8. Stock Photography: Sell your photos on stock photo websites and earn royalties from downloads.
    9. Create a YouTube Channel: Produce videos on a subject you’re passionate about and earn ad revenue.
    10. Print on Demand: Design merchandise and sell it online without holding inventory through print-on-demand services.
    11. Invest in Index Funds: Put your money in index funds that track market performance with low fees.
    12. License Your Music: If you’re a musician, license your tracks for use in media and earn royalties.
    13. Cash-Back Credit Cards: Use cash-back credit cards for your regular purchases to earn rewards.
    14. Rent Out a Room: List a spare room on Airbnb for extra income when you’re not using it.
    15. Invest in REITs: Real Estate Investment Trusts allow you to invest in real estate without owning property.
    16. Build a Niche Blog: Start a blog on a specific topic and monetize it through ads and affiliate links.
    17. Create Mobile Apps: If you have programming skills, develop apps and earn through ads or in-app purchases.
    18. Sell Digital Products: Create and sell digital items like planners, templates, or artwork on platforms like Etsy.
    19. Invest in Bond Funds: Consider bond mutual funds or ETFs for regular interest payments.
    20. Micro-Investing Apps: Use apps that allow you to invest small amounts of money in diversified portfolios.
    21. Vending Machines: Buy a vending machine and place it in a high-traffic area for passive income.
    22. Create an Online Membership Site: Offer exclusive content or services for a monthly fee.
    23. Dropshipping: Start a dropshipping business, where you sell products without holding inventory.
    24. Automated Stock Trading: Use robo-advisors to invest in a diversified portfolio based on your risk tolerance.
    25. Invest in Cryptocurrency Staking: If you’re into crypto, stake your coins to earn passive income through rewards.
    26. Crowdfunded Bonds: Invest in crowdfunded bonds through online platforms that offer regular interest payments.
    27. Sell an Online Subscription Box: Curate a subscription box service with a niche focus.
    28. Create a Podcast: Start a podcast and monetize it through sponsorships and listener donations.
    29. License Your Artwork: If you create art, license it for use on products, earning royalties.
    30. Participate in Market Research: Join platforms that pay you to participate in surveys or focus groups.

    These ideas can help you build a passive income stream without requiring a large initial investment!

    Ако зададеш въпроса по различен начин ще получиш и различни отговори! После за идеите които ти харесват можеш да поискаш повече информация. И така до безкрай можеш да дълбаеш докато ти се изясни как стоят нещата.

    Според мен лично, нещата с които най "лесно" може да реализираш някакъв пасивен доход са дигиталните продукти. Да създадеш някакъв дигитален продукт или някаква услуга която да се предлага срещу абонамент. Да създадеш приложение за телефон или PC, игра, програма за нещо или да напишеш онлайн книга. Веднъж направен, дигиталния продукт може да носи пасивни доходи от продажби и месечни абонаменти доста време (месеци и дори години) без дори да има нужда да се ъпдейтва. И целия процес може да е напълно автоматизиран без въобще да се налага да комуникираш с хора.

    DropShipping бизнеса също не е за подценяване и може да се започне с малко начален капитал. Но за да си успешен в него пак ще ти трябват сериозни дигитални умения за работа със сайтове, платформи, маркетинг и създаване на рекламни кампании в социалните мрежи.

    Физически бизнес в реалния свят да го докараш до ниво да ти носи пасивен доход, това е сложна и трудна работа и отнема много години и сериозен капитал. Не че другото е много лесно, но все пак е по постижимо когато почваш от нула.
    Last edited by lost in fx; Вчера, 23:16.

    Коментар


    • Ето една работеща идея от мен за 100% пасивни доходи:

      Вземате назаем 200 хиляди евра с 40 годишен кредит от банка,
      и ги набивате маломерна двустайка,
      която после пускате под наем за 300 еуро на месец....

      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Браво за постиженията и че даваш хляб и на други хора. Само с 4- та точка не съм съгласен- кредитът( капиталът) е основа на капитализма, разбира се трябва да знаеш как да го използваш, защото е като нож-с него можеш да си отрежеш хляб, но можеш и да си отрежеш пръста
        Добре е за твоето душевно здраве, че не си общувал с хора, на които, той е "давал хляб". Последния път, когато общувах с такъв човек, бях потресен. Ама нама да разбереш.
        Last edited by Pyramid; Вчера, 20:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Gavaz0v Разгледай мнение

          Здравейте , не мога да разбера защо винаги в нашета мила родина всеки трябва да си го мери с някой си ?. В случая Матеев е споделил лична информация какво той е направил, какво притежава , което по принцип не всеки би споделил но това е градивно е човек може да си направи някои изводи. Въпреки че времената в които живеем за бизнес конкретно са някак си как да кажа твърде променливи и са пряко свързани с политически решения( за съжаление). По темата, обикновено така наречените пасивни доходи , лично мнение те са консервативни с нисък марж в печалбата, те не са тайна те са всеизвестни и от тях така бързо богат не се става( според мен)---> земеделска земя под аренда (може би е най изчерпателно като такъв тип доходност, реално срещу един подпис вземаш едни пари на годишна база. Недвижимите имоти (апартаменти , къщи , къщи за гости, търговски помещения под наем(последния е също що годе не ангажиращ за разлика от апартаментите и къщите). Това са тип физически, от другата страна са дигиталните за които се спомена по надолу.
          Виж, Матеев сам си избра да мрази и да бъде мразен. Съответно, сам си и посла, да бъде атакуван. Ако не си станал свидетел на това му рухване, може да е добре, т.к.иначе, той има много добри попадения от математическа гледна точка а също професионална репутация. Тях, аз НЕ оспорвам, въпросът е морален, и той сам избра да се срине. Иначе, това с ниския март на печалбата, Е така И НЕ Е така, зависи къде се позиционираш. НЕ Е задължително, да участваш с много пари и да получаваш скромни доходи. Така се случва със съответния подход. Избереш ли друг, по-агресивен и по-кнтелектуален, оже да вадиш и значително повече но... вече там, не е за купи-продай. Иска се нещо повече.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Да кажа аз какви пасивни доходи имам, но всичките те са трудни и никой от тях не дойде хей така със щракване с пръсти.

            1. Мои фирми и заводи, които повече от 25-30 години съм ги развивал с почти денонощен труд. В момента вече не се занимавам активно с управлението, но въпреки това редовно получавам дивиденти с 5-цифрени суми.
            2. От време на време се отдава възможност някъде да продам някакъв дял, и да получа живи пари 6 или дори 7 цифрени суми.
            3. Биткойн - имам малко но с много висока доходност. Средната покупна цена е около 15000, а в момента пазарната цена е почти 70 000.
            4. Соларни централи. Имам 2 малки в имота си и инвестицията отдавна е изплатена, но въпреки това ежемесечно получавам по няколко хиляди лева хей така без да си мръдна пръста. Това май наистина е чисто пасивен доход, защото съм ги направил за 1 месец и след това ще получавам пари от продадения ток докато съм жив и дори ще ме надживеят.
            5. Заплата като член на борда на директорите - 2900 лв. Броя я за пасивен доход, защото не ходя на работа за нея, само от дъжд на вятър по телефона се взема моето мнение по един или друг въпрос.
            6. Разни дребни суми от търговия с акции или FOREX. Не ги броя за доход, защото са много дребни суми и там каквото и да се случи - загуба или печалба ми е през оная работа.
            7. През годините пробвах и с инвестиционно злато. Бях накупил няколко килограма монети, но имахме период на голяма закъсвация във фирмите и го продадох, за да живея начина си на живот, с който бях свикнал. Сега са ми останали малко монетки колкото да правя подаръци тук или там по някое важно събитие в родата. Мисля, че златото е добра инвестиция за пасивен доход, но за него човек трябва да има излишни пари, които не знае какво да ги прави.
            8. И последно - пенсия. Догодина през лятото ще се пенсионирам и очаквам пенсията ми да е на макс, защото цял живот съм се осигурявал на макс.

            Винаги по банковата си сметка имам по няколко стотин хиляди лева, които са ми предостатъччни за стандарта на живот, с който съм свикнал. Живея скромно, но се кефя на разни мъжки играчки. Например миналата година си купих над 30 маркови дрона хей така като колекционер - не ги карам всичките, но исках да притежавам всеки един модел марков дрон, най-скъпите от които надхвърлят 10 000 лв. Друго - наскоро си купих почти нов джип Audi Q7. Причината - ами хей така да си доставя малко удоволствие. Не го карам и нямам нужда от него, защото имам още 4 автомобила всичките Audi, всиччките Quatro и всичките от най-насвирените модели с двигатели по 300-400 конски сили. Искаше ми се обаче нов автомобил, натъпкан с електроника с 3 дисплея по арматурното табло и почти без копчета (всичко се управлява от дисплеите).

            Като цяло пасивни доходи добре, но за да спи спокойно човек, те трябва да са:
            1. Диверсифицирани по различни видове инвестиции и пазари
            2. Нито един от тях не трябва да е определящ, щото загубата на всичките му пари да те вкара във финансова криза
            3. Задължително човек трябва да има стандарт на живот според доходите си - ни повече ни по-малко.
            4. В никакъв случай не трябва да се теглят кредити за каквото и да било, защото това е най-краткият път към фалита.
            Браво за постиженията и че даваш хляб и на други хора. Само с 4- та точка не съм съгласен- кредитът( капиталът) е основа на капитализма, разбира се трябва да знаеш как да го използваш, защото е като нож-с него можеш да си отрежеш хляб, но можеш и да си отрежеш пръста

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              С подчертаното от мен, съм съгласен. Всичко останало, намирам за ...как да го кажа, за Ирелевантно. В смисъл, поискал Матейко - похвалил се. Ами добре. От чий зор, човек да е длъжен и да трябва да се съизмерва с това? Няма лошо, ала всеки живее своя си живот.
              Здравейте , не мога да разбера защо винаги в нашета мила родина всеки трябва да си го мери с някой си ?. В случая Матеев е споделил лична информация какво той е направил, какво притежава , което по принцип не всеки би споделил но това е градивно е човек може да си направи някои изводи. Въпреки че времената в които живеем за бизнес конкретно са някак си как да кажа твърде променливи и са пряко свързани с политически решения( за съжаление). По темата, обикновено така наречените пасивни доходи , лично мнение те са консервативни с нисък марж в печалбата, те не са тайна те са всеизвестни и от тях така бързо богат не се става( според мен)---> земеделска земя под аренда (може би е най изчерпателно като такъв тип доходност, реално срещу един подпис вземаш едни пари на годишна база. Недвижимите имоти (апартаменти , къщи , къщи за гости, търговски помещения под наем(последния е също що годе не ангажиращ за разлика от апартаментите и къщите). Това са тип физически, от другата страна са дигиталните за които се спомена по надолу.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Да кажа аз какви пасивни доходи имам, но всичките те са трудни и никой от тях не дойде хей така със щракване с пръсти.

                1. Мои фирми и заводи, които повече от 25-30 години съм ги развивал с почти денонощен труд. В момента вече не се занимавам активно с управлението, но въпреки това редовно получавам дивиденти с 5-цифрени суми.
                2. От време на време се отдава възможност някъде да продам някакъв дял, и да получа живи пари 6 или дори 7 цифрени суми.
                3. Биткойн - имам малко но с много висока доходност. Средната покупна цена е около 15000, а в момента пазарната цена е почти 70 000.
                4. Соларни централи. Имам 2 малки в имота си и инвестицията отдавна е изплатена, но въпреки това ежемесечно получавам по няколко хиляди лева хей така без да си мръдна пръста. Това май наистина е чисто пасивен доход, защото съм ги направил за 1 месец и след това ще получавам пари от продадения ток докато съм жив и дори ще ме надживеят.
                5. Заплата като член на борда на директорите - 2900 лв. Броя я за пасивен доход, защото не ходя на работа за нея, само от дъжд на вятър по телефона се взема моето мнение по един или друг въпрос.
                6. Разни дребни суми от търговия с акции или FOREX. Не ги броя за доход, защото са много дребни суми и там каквото и да се случи - загуба или печалба ми е през оная работа.
                7. През годините пробвах и с инвестиционно злато. Бях накупил няколко килограма монети, но имахме период на голяма закъсвация във фирмите и го продадох, за да живея начина си на живот, с който бях свикнал. Сега са ми останали малко монетки колкото да правя подаръци тук или там по някое важно събитие в родата. Мисля, че златото е добра инвестиция за пасивен доход, но за него човек трябва да има излишни пари, които не знае какво да ги прави.
                8. И последно - пенсия. Догодина през лятото ще се пенсионирам и очаквам пенсията ми да е на макс, защото цял живот съм се осигурявал на макс.

                Винаги по банковата си сметка имам по няколко стотин хиляди лева, които са ми предостатъччни за стандарта на живот, с който съм свикнал. Живея скромно, но се кефя на разни мъжки играчки. Например миналата година си купих над 30 маркови дрона хей така като колекционер - не ги карам всичките, но исках да притежавам всеки един модел марков дрон, най-скъпите от които надхвърлят 10 000 лв. Друго - наскоро си купих почти нов джип Audi Q7. Причината - ами хей така да си доставя малко удоволствие. Не го карам и нямам нужда от него, защото имам още 4 автомобила всичките Audi, всиччките Quatro и всичките от най-насвирените модели с двигатели по 300-400 конски сили. Искаше ми се обаче нов автомобил, натъпкан с електроника с 3 дисплея по арматурното табло и почти без копчета (всичко се управлява от дисплеите).

                Като цяло пасивни доходи добре, но за да спи спокойно човек, те трябва да са:
                1. Диверсифицирани по различни видове инвестиции и пазари
                2. Нито един от тях не трябва да е определящ, щото загубата на всичките му пари да те вкара във финансова криза
                3. Задължително човек трябва да има стандарт на живот според доходите си - ни повече ни по-малко.

                4. В никакъв случай не трябва да се теглят кредити за каквото и да било, защото това е най-краткият път към фалита.
                С подчертаното от мен, съм съгласен. Всичко останало, намирам за ...как да го кажа, за Ирелевантно. В смисъл, поискал Матейко - похвалил се. Ами добре. От чий зор, човек да е длъжен и да трябва да се съизмерва с това? Няма лошо, ала всеки живее своя си живот.

                Коментар


                • Да кажа аз какви пасивни доходи имам, но всичките те са трудни и никой от тях не дойде хей така със щракване с пръсти.

                  1. Мои фирми и заводи, които повече от 25-30 години съм ги развивал с почти денонощен труд. В момента вече не се занимавам активно с управлението, но въпреки това редовно получавам дивиденти с 5-цифрени суми.
                  2. От време на време се отдава възможност някъде да продам някакъв дял, и да получа живи пари 6 или дори 7 цифрени суми.
                  3. Биткойн - имам малко но с много висока доходност. Средната покупна цена е около 15000, а в момента пазарната цена е почти 70 000.
                  4. Соларни централи. Имам 2 малки в имота си и инвестицията отдавна е изплатена, но въпреки това ежемесечно получавам по няколко хиляди лева хей така без да си мръдна пръста. Това май наистина е чисто пасивен доход, защото съм ги направил за 1 месец и след това ще получавам пари от продадения ток докато съм жив и дори ще ме надживеят.
                  5. Заплата като член на борда на директорите - 2900 лв. Броя я за пасивен доход, защото не ходя на работа за нея, само от дъжд на вятър по телефона се взема моето мнение по един или друг въпрос.
                  6. Разни дребни суми от търговия с акции или FOREX. Не ги броя за доход, защото са много дребни суми и там каквото и да се случи - загуба или печалба ми е през оная работа.
                  7. През годините пробвах и с инвестиционно злато. Бях накупил няколко килограма монети, но имахме период на голяма закъсвация във фирмите и го продадох, за да живея начина си на живот, с който бях свикнал. Сега са ми останали малко монетки колкото да правя подаръци тук или там по някое важно събитие в родата. Мисля, че златото е добра инвестиция за пасивен доход, но за него човек трябва да има излишни пари, които не знае какво да ги прави.
                  8. И последно - пенсия. Догодина през лятото ще се пенсионирам и очаквам пенсията ми да е на макс, защото цял живот съм се осигурявал на макс.

                  Винаги по банковата си сметка имам по няколко стотин хиляди лева, които са ми предостатъччни за стандарта на живот, с който съм свикнал. Живея скромно, но се кефя на разни мъжки играчки. Например миналата година си купих над 30 маркови дрона хей така като колекционер - не ги карам всичките, но исках да притежавам всеки един модел марков дрон, най-скъпите от които надхвърлят 10 000 лв. Друго - наскоро си купих почти нов джип Audi Q7. Причината - ами хей така да си доставя малко удоволствие. Не го карам и нямам нужда от него, защото имам още 4 автомобила всичките Audi, всиччките Quatro и всичките от най-насвирените модели с двигатели по 300-400 конски сили. Искаше ми се обаче нов автомобил, натъпкан с електроника с 3 дисплея по арматурното табло и почти без копчета (всичко се управлява от дисплеите).

                  Като цяло пасивни доходи добре, но за да спи спокойно човек, те трябва да са:
                  1. Диверсифицирани по различни видове инвестиции и пазари
                  2. Нито един от тях не трябва да е определящ, щото загубата на всичките му пари да те вкара във финансова криза
                  3. Задължително човек трябва да има стандарт на живот според доходите си - ни повече ни по-малко.
                  4. В никакъв случай не трябва да се теглят кредити за каквото и да било, защото това е най-краткият път към фалита.
                  Last edited by Mateev; Вчера, 18:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
                    В действителност козите и кравите произвеждат млякото, пчелите меда, носачките яйцата, а стопаните им си присвояват изначалния продукт, без самите те да се напъват да снасят. Но трябва да се усвои технология по отглеждане на добичетата, така че и това не е чисто пасивен доход. Матейкин не кръжи с дрона по клонките и цветчетата, а е възложил задачата на подопечните си хръркати гадинки а той си рови после из кошерите. В крайна сметка съм заложил на азиатски дивиденти.
                    Ами да, краде труда на пчелите и казва АЗ произвеждам мед." "Произвеждал" той. Само си го представи, как хвърчи от цвят на цвят и после, как влиза (а не, как бърника) в кошера през онази, малката дупка. Аз казвам му на това "Шоу".
                    Last edited by Pyramid; Вчера, 18:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      От тръбичките нищо не е изкарал, освен 10 години подигравки във форума ....
                      Нищо не е изкарал и от всеки един друг негов проект, включително и от семейството си ...
                      Въобще абсолютен неудачник, провалил се в живота, но с мания за величие и със самочувствие да дава "акъли" за нещо, в което се е провалил.

                      Иначе по темата:
                      Всеки един лев, който човек го сложи в джоба си, излиза от нечий друг джоб. И тука веднага възниква въпросът "Защо този някой друг ще извади левчето от джоба си, за да ти го даде на тебе?".

                      От тука човек трябва да си изясни какво той има в повече от останалите или ако не е в повече, да е по-качествено? Пари ли, апартаменти ли, земя ли или няма нищо друго, но се надява на акъла си да прецака, да измами или да надиграе другите в игра, която е обаче с правила, писани от някой друг.

                      Най-трудното е с акъла. Трябва човек да провери дали собственото му IQ е над 120-130 (средното за всички хора е 90), за да има някакъв шанс с акъл да си вади хляба. Ако това е така, няма смисъл да отваря теми из форума с надеждата, че други неуспели в живота хора ще му дадат правилен отговор.
                      Време е да спреш да лъжеш хората, че не ме четеш: Четеш, поне епизодично, ЯКО те жегва, и току "коментираш". Защо специално коментираш за прецакването мисля, няма нужда да обяснявам, т.к.става дума за морален настрой на коментиращия, който е започвал бизнеса си на "почтен бизнесмен" С ИЗМАМА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ПАНАИР В ПЛОВДИВ (че още, имаше и самочувствието ПИСМЕНО ДА СЕ ХВАЛИ тук, в Инвестора!). За другите брътвежи и за Истинската мания за величие с опора на това, кой колко броя "Ауди" бил карал, не знам защо и сам ти се връзвам. Сигурно, не съм идеален. Голям праз, пука ми.
                      Last edited by Pyramid; Вчера, 18:40.

                      Коментар


                      • наем, р2р, облигации, акции с дивидент
                        мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                        Коментар


                        • В действителност козите и кравите произвеждат млякото, пчелите меда, носачките яйцата, а стопаните им си присвояват изначалния продукт, без самите те да се напъват да снасят. Но трябва да се усвои технология по отглеждане на добичетата, така че и това не е чисто пасивен доход. Матейкин не кръжи с дрона по клонките и цветчетата, а е възложил задачата на подопечните си хръркати гадинки а той си рови после из кошерите.(осигурил им е жилище и захранка) В крайна сметка съм заложил на азиатски дивиденти. Най-пасивният доход е пенсия от ТЕЛК.
                          Last edited by Кисимов; Вчера, 18:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Никой не е казал, че е лесно. Ето, ти съвсем не се справяш например.
                            С какво не се справям?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                              наеми, р2р, акции с дивидент, облигации
                              Всеки един от тези методи може да донесе доход, но в никакъв случай той няма да е пасивен. За да е сигурен дохода, човек денонощно трябва да следи цените на хиляди акции или каквото друго там търгува, след това да анализира, но правилно (тука се появява нуждата от акъл) и най-накрая да взема правилните решения (тука пък се искат съвсем други качества).

                              Чисто пасивен доход, при който нищо не трябва да правиш, на практика НЯМА !!!
                              Хора, които си мислят, че по лесния начин ще успеят в живота, задължително се провалят !!!
                              Last edited by Mateev; Вчера, 14:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Успешно изобретение се получава на 1 от 1000000 изобретатели Ти изкара ли нещо от " тръбичките"?
                                От тръбичките нищо не е изкарал, освен 10 години подигравки във форума ....
                                Нищо не е изкарал и от всеки един друг негов проект, включително и от семейството си ...
                                Въобще абсолютен неудачник, провалил се в живота, но с мания за величие и със самочувствие да дава "акъли" за нещо, в което се е провалил.

                                Иначе по темата:
                                Всеки един лев, който човек го сложи в джоба си, излиза от нечий друг джоб. И тука веднага възниква въпросът "Защо този някой друг ще извади левчето от джоба си, за да ти го даде на тебе?".

                                От тука човек трябва да си изясни какво той има в повече от останалите или ако не е в повече, да е по-качествено? Пари ли, апартаменти ли, земя ли или няма нищо друго, но се надява на акъла си да прецака, да измами или да надиграе другите в игра, която е обаче с правила, писани от някой друг.

                                Най-трудното е с акъла. Трябва човек да провери дали собственото му IQ е над 120-130 (средното за всички хора е 90), за да има някакъв шанс с акъл да си вади хляба. Ако това е така, няма смисъл да отваря теми из форума с надеждата, че други неуспели в живота хора ще му дадат правилен отговор.
                                Last edited by Mateev; Вчера, 14:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X