IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Our Brand is Crisis?

    Pipbel, това е коментара ми за цитирания от теб текст.
    Мисля, че го свързвам с този филм.
    Не знам дали сте го гледали скоро.
    Заслужава си, най-малкото заради Сандра Бълок.
    Last edited by Tkilata; 13.11.2020, 23:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Колкото и усмихнати муцуни да сложиш в края на едно "тържествуващо" изречение, такова понятие като "инфлация на цените на жилищата" няма в нито една икономическа теория.
      ...
      Има си перманентен проблем с понятията и категориите и боичките вече не го прикриват ))
      пък и герберската кошница не е претенциозна
      Last edited by съни(тя); 13.11.2020, 23:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        И аз знам, че българските икономисти имат образование като за бакалин
        А ти сигурно знаеш каква ще е инфлацията (или дефлацията) на цените на жилищата в русия в следващите 20 - 30 години
        Колкото и усмихнати муцуни да сложиш в края на едно "тържествуващо" изречение, такова понятие като "инфлация на цените на жилищата" няма в нито една икономическа теория.

        Ако става дума за:
        if,
        goto,
        Format,

        може да се сетя за теб и ако работата е на живот и смърт, ще подвия покорно лапички и ще кажа: Бате, дай акъл, моля!

        Коментар


        • Днес министър-председателят на България Бойко Методиев Борисов, обикаляйки с джипа си и возейки в него здравния министър и шефа на "Пирогов", и докато се снимаше, за да прославя великото си управление, каза следните думи, цитирам: "Работата носи свобода..."

          Когато ги чух се вцепених и изпаднах в състоянието, наречено истински ступор. Че министър-председателят е неграмотен, че не е чел книги, че не знае езици и има ниска обща култура (както и тъпо чувство за хумор) - това е ясно. Видимо е за всички.

          Но да не знае Бойко Методиев Борисов какво е това изречение и откъде идва, то е абсурдно. Защото според мен той е направил неволна грешка, защото ако не е такава грешка - това е безумно.

          Сега ще му кажа къде сбърка чудовищно днес.

          Бойко, изречението "Работата носи свобода" на любимия ти немски звучи така: "Арбайт махт фрай".

          И знаеш ли, Бойко, къде се намира това изречение? А? Имаш ли представа? Намира се на вратата на най-страшното творение на човечеството - концлагера Аушвиц. Както и на вратите на много други нацистки концентрационни лагери и затвори.

          Това че не знаеш немски не те оправдава, защото изразът е популярен и на български - за тези, които знаят поне малко история.

          Знаеш ли какво, Бойко, хрумва ми нещо. Обади се на твоята приятелка - канцлера Ангела Меркел и й кажи на любимия ти немски: "Арбайт махт фрай" и чакай да видиш резултата.

          Тя е от Източна Германия. В момента е канцлер на Федерална Република Германия и като чуе това изречение, първото, което ще си помисли е ако може да ти махне главата.

          Сега си представи какво си мисли всеки българин, който поне малко познава историята".

          Коментар


          • Какво мислят нормалните хора за герберските идиоти:


            Ковид идиотизми колкото щеш. Костадин Ангелов удари рекорда за тъпи заповеди.
            След като омбудсманът му поиска сметка на какво основание ограничава достъпа на възрастните хора в магазини и аптеки(иначе в кафенета и ресторанти, например може), днес министърът издаде нова заповед. С нея "отпуска края" на старите, но пък ограничава работещите със забрани за влизане в магазините и аптеките и то за пет часа дневно!?? И тя ще е ден до пладне. Ама ние да му мислим, щото криза се управлява със сиво вещество и воля, а не като се поддаква на един самозабравил се и самовлюбен премиер!
            Журналистката Венелина Попова, Фейсбук

            Правилно ли разбирам, че заповедта, дискриминираща хората над 65 по отношение на достъп до магазини и аптеки е отменена? И е заменена със заповед, дискриминираща хората под 65?
            Тия нормални ли са?
            Утре ще си измислят други признаци, по които да дискриминират хората. "Работата дава свобода" е достатъчно ясен знак, накъде би могла да тръгне цялата работа.
            Евгений Дайнов, Фейсбук
            Идиотите от правителството нямат идея какво да правят!

            ОСТАВКА БЕ ИДИОТИ!!!!
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              Барби принципно си бос по икономика.
              Лихвата е плод на икономическата ситуация. 6,5 % лихва по ипотечните кредити в Русия на практика е отрицателна ...ма знам че няма да го схванеш.
              И аз знам, че българските икономисти имат образование като за бакалин
              А ти сигурно знаеш каква ще е инфлацията (или дефлацията) на цените на жилищата в русия в следващите 20 - 30 години
              Last edited by barbaron; 13.11.2020, 22:10.

              Коментар


              • Анна Заркова - Пратиха полиция в Съюза на българските журналисти. Щяла да проверява журналистическото общо събрание, което се състоя преди няколко дни.
                СБЖ беше в кома, изглеждаше мъртъв с години - веднъж притихнал, полегнал и незначителен, друг път обезкръвяван, ограбван и изнасилван...Но се размърда напоследък и вече го бият - следователно го има, някому пречи, а на мнозина е нужен.


                То същото важи за журналистиката. Нищо, че голяма част от нея спи или кълве сега в кокошарника при мисирките.
                https://www.novinite.bg/articles/194...PiOCVHd91k-fT8

                Коментар


                • Вълненията от протестите през лятото, пренесени пред БНТ в очакване на президента Радев за участие в "Панорама"

                  https://www.facebook.com/watch/live/...f_t=live_video

                  Чух, скандиращи да питат Борисов за Оставката, която сам беше заявил, ако не събере до 1.11 гласове за нова конституция

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Разбира се, че ще строят приятелите на путин
                    Толкова московчани има за доене на ипотечна лихва 8.5%
                    https://www.banki.ru/products/hypothec/credit/11010/

                    А баламите французи ги доят на ипотечна лихва 0.4% до 1.05%
                    https://www.meilleurtaux.com/credit-...-des-taux.html
                    Барби принципно си бос по икономика.

                    Лихвата е плод на икономическата ситуация. 6,5 % лихва по ипотечните кредити в Русия на практика е отрицателна ...ма знам че няма да го схванеш.

                    И пак не ми отговори на въпроса ...тия кат щяха да фалиргат и да мрат от глад що стоели като луди ?

                    п.п.направих ти го с боички че а дано схванеш
                    Last edited by markov; 14.11.2020, 15:27.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      Начев , остави правописната грешка, може и стилистична да е ), но бодряшкият поглед е направо с хроничен епидемиологичен характер - "хората да си тръгват с оптимизъм, да подобряваме, за да могат догодина ПАК да напишат, че България е по-напред от другите"
                      И тихоммълком си прокарват разни изменения, бутнати къде ли не из наредби, подзаконови и странични нормативни актове. Например за безотчетно харчене на пари...
                      Оффф, Съни, не ме настъпвай по опашката, че малко ми трябва!

                      Геппардите отново ще ореват вселената, че съм ги задушил и удавил!
                      Сигурно вече са нервни и пристъпват от крак на крак: Хайде бе, няма ли да г о приберат този най-накрая и да го профилактират?!

                      Ти нали знаеш, че аз съм ухапан от мухата цеце, но поради епидемията сега, няма места в инфекциозните и не ни прибират принудително
                      Last edited by nachev; 13.11.2020, 15:50.

                      Коментар


                      • "Обяснявайте, че недостиг на лекарства няма, но има презапасяване", изтъкна Бойко Борисов.


                        Като отидете в аптеката, ще ви посрещне усмихната, млада хубавица, която ще ви приласкае със съблазнителен гласец:

                        Азакс и фраксипарин нямаме, но не трябва да се тревожите, защото БХ каза, че няма недостиг на лекарства, а просто едни лоши хора персонално на него му подливат вода чрез подмолно презапасяване.


                        Вчера Марешки повдигна леееееееекичко завеската на геппаджийската лекарствена система. Казвам, че е геппаджийска, защото те много добре знаят за какво иде реч, търпят го, поощряват го, директно участват в него, а там където н е участват пряко, има всички основания да се мисли, че има съответните "стимулиращи" такси.

                        Леко беше странно, че баш човек като Марешки говори за лекарствената мафия. Ама той си е дърво и в общи линии не го бива особено в приказката. Иначе, главата го слуша за парите, за другите неща не знам колко точно го слуша.
                        Той направи несръчен опит да с е разграничи от деянията на лекарствената мафия, пък ние не му повярвахме, ама това последното е просто за протокола.

                        Какво в действителност се случва в България и какво върши така наречената от Марешки "лекарствена мафия", какъвто той не бил.
                        Опитах да оставя в главата си само порядъкова следа, подробности за точните бройки може да видите като на намерите изявата му в нета. В нашата страна по научно обосновани норми би трябвало да има порядъково 1500 аптеки. Вместо това, те били към 5000. Тоест, става дума за съотношение 1 към 3.
                        Факт, през 100 м. - аптека и винаги съм се чудил, как оживяват тези! Говоря за София и големите градове. В Родопите имаме една аптека на 20 села.
                        Правят аптеки и вериги от аптеки като луди. Поръчват на едровиците огромни количества за вътрешния пазар. Там цената е съответна на вътрешния пазар. Няколко бройки от съответния обект отиват за продажба на дребно в населението при колкото е възможно по закон надценка. Другото го препродават "на колеги" с минимална надценка. "Колегите", от своя страна, събират и формират по-големи партиди и всичко заминава за експорт, при значителни маржове, като разликата остава в подходящите компании, които след това се отчитат.
                        Марешки вика: Е, признавам, то и ние правим експорт, ама първо удовлетворяваме напълно потребностите на вътрешния пазар."

                        Как на практика се получава всичко това, аз реално не мога да си го представя в детайли, въпреки наличен опит, ама нейсе. Нали за тази цел има инсайдери, има и аутсайдери. Не разясни подробности, гадината, аз почти бях хукнал да правя верига от аптеки.


                        От една такава схема възникват множество въпроси, неяснотии: Защо самите производители и едровици не правят съответния износ и те да прибират парсата? Когато някой прави балансите за медикаменти за внос, отчита ли се обстоятелството, че вероятно много от вносните медикаменти след това се реекспортират?
                        Това е въпрос на система и на устройство, на разни практики. Не случайно викам, че това е геппаджийска система.


                        Да знаете: БХ каза, че недостиг няма!
                        После да н е се чудите, какви са тези многобройни малки поточета, дето пълнели езерото, а пък от езерото се пълнели разни домашни мебели ))
                        Last edited by nachev; 13.11.2020, 16:12.

                        Коментар


                        • Начев , остави правописната грешка, може и стилистична да е ), но бодряшкият поглед е направо с хроничен епидемиологичен характер - "хората да си тръгват с оптимизъм, да подобряваме, за да могат догодина ПАК да напишат, че България е по-напред от другите"
                          И тихоммълком си прокарват разни изменения, бутнати къде ли не из наредби, подзаконови и странични нормативни актове. Например за безотчетно харчене на пари...

                          Коментар


                          • Тези дни имам спазми в стомаха и хранопровода и напълно основателно очаквах, че Той ще започне да се изявява честичко:

                            Премиерът Бойко Борисов: Под вещното ръководство на превителството само България върви добре и производството продължава да нараства
                            13.11.2020 12,20

                            казал бил Той по време на нов набег с жипката из Пловдивския регион.

                            Фокусниците не разрешават копиране, заглавието съм го преписал и ви уверявам, че преписът е едно към едно.


                            В заглавието има един "дефект за ефект", който подозирах като правописна грешка, която е допусната от журналиста.
                            Същото се повтаря и в текста надолу, тъй че в последна сметка ще важи прослушването на аудиофайловете в профила му във ФБ.

                            Както знаем, обаче, всички аудиофайлове, които съдържат неудобна информация, са фалшиви и ще трябва да си останем така и да се научим да живеем със съмненията.

                            Боже, ела моля те, пък и посъбери малко вересии по тази грешна земя!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Абе барби тези нямаше ли да фалират ? Те пак не са разбрали и строят в неусвест:
                              Разбира се, че ще строят приятелите на путин
                              Толкова московчани има за доене на ипотечна лихва 8.5%
                              https://www.banki.ru/products/hypothec/credit/11010/

                              А баламите французи ги доят на ипотечна лихва 0.4% до 1.05%
                              https://www.meilleurtaux.com/credit-...-des-taux.html

                              Коментар


                              • съни(тя): Кой е Делян Пеевски?
                                Биографията, която разказа френският вестник Льо Монд в своя статия от 4/10/20[/h] https://www.youtube.com/watch?v=F1PfCpN0tOQ

                                Прави ни впечатление, че
                                червената сган не се колебае да използва плодовете на оплюваните от тях Европейски Журналистически Ценности, за да свали ГЕРБ и да захапе пак тя кокалите на българите

                                Делян ПЕЕВСКИ, най-мощният и най-мразеният олигарх в България
                                Delyan Peevski, oligarque le plus puissant et le plus détesté de Bulgarie

                                Alors que le pays est secoué depuis des mois par des manifestations anticorruption, le quadragénaire à la tête d’un empire médiatique incarne, aux yeux d’une grande partie de ses compatriotes, les dérives affairistes du pouvoir.

                                https://www.lemonde.fr/international...8410_3210.html

                                Френските журналисти са свалили гащите и на прокурора
                                Гешев.

                                https://www.lemonde.fr/international...5835_3210.html
                                Last edited by barbaron; 13.11.2020, 10:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X