IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

    Ако си дал 1000 които са станали 2000 и са ти върнали 500 - реално си дал 500, а не 1000 нали така ?
    За мен акциите на Софком си носят рискът да се върнат към фундамента си, а той е на доста по ниски нива и тогава сметката ще е различна. Няма ръст в този бизнес а печалбата им може лесно временно да се вдигне. Ако сложиш и премия за ниска ликвидност, нещата съвсем се влошават.

    Никога не съм купувал акции в заложни къщи и мисля че перспективите в подобен бизнес са ограничени поради естествотона бизнеса и голямата конкуренция. Та погледнато от днешна дата потенциалът за печалба е в полза на Доверие. Доверие също крие доста рискове но при тоя силен ръст е далеч по перспективна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
      Аз също си взех Алтерко , Дох, Агрия и Неохим, но това го направих с пари от дивидентите, които си постъпват през няколко месеца без да се налага да продавам акции .
      Това е добра стратегия. От нискорисковите дивиденти да ги инвестираш в компании с по-висок риск. Но има и обратна стратегия. Хора, които рискуват сега повече и като реализират капиталова печалба да вкарат парите в дивидентни, като се спука балона. И тук е най-важния въпрос - кога ще се спука.
      Last edited by B.Graham; 13.03.2021, 11:15.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

        Извинявай, ако греша но мисля, че ти беше казал, че няма да купува права когато акцията беше 3 и малко а можело и на 5 и на 6 било един вид същата работа. Тогава шеше да ти се промени мнението за капиталовата доходност. Отделно бая пара трябва да имаш в Атери или други, че с дивидент от 4-8% да купуваш и от изброените от теб. Но щом си успял евала. Успех на всички.
        Бъркаш ме с някой. Купувах и права и от пазара. Проблема е че купих малко бройки и че не бях далновиден да купя още на 1.7 лв.
        Когато видях огромния ръст, започнах да възприемам стратегията на Батя и купувам но в малко количества (до 2 - 3% от портфейла на акция ) без да се ушивам много .
        Last edited by MrSi; 13.03.2021, 11:15.
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

          Аз също си взех Алтерко , Дох, Агрия и Неохим, но това го направих с пари от дивидентите, които си постъпват през няколко месеца без да се налага да продавам акции .
          Извинявай, ако греша но мисля, че ти беше казал, че няма да купува права когато акцията беше 3 и малко а можело и на 5 и на 6 било един вид същата работа. Тогава шеше да ти се промени мнението за капиталовата доходност. Отделно бая пара трябва да имаш в Атери или други, че с дивидент от 4-8% да купуваш и от изброените от теб. Но щом си успял евала. Успех на всички.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Съществува си тя и ако си добър играч е в пъти по-голяма от дивидентната! Вероятно си от твърде кратко време на борсата и се вглъбяваш само в последните 2-3 г., през които тя стагнира и примерите за капиталова печалба са твърде редки. Но това е само един период.. не могат от него да се правят абсолютни изводи. Аз се надявам че идват по-добри времена.
            Твоя пример със Заложните къщи не ми върши работа, защото мен не ме интересуват инвестиции за 1000, 2 или 10 хил. лв.! В Софком не можеш да инвестираш 6 цифрена сума, за разлика от Алтерко, ДОХ, Агрия и Неохим.
            И сега още нещо върху което да се замислиш: Колко години ще събираш дивидентчета за да направиш капиталовата доходност, която направихме купилите права по 13 ст. и записали акции на Алтерко на 3 лв.!? 9,30/3,65 = 155% капиталова доходност за 4 месеца?!
            Бърз, нагледен отговор - между 20 и 30 годишни дивидента!
            Аз също си взех Алтерко , Дох, Агрия и Неохим, но това го направих с пари от дивидентите, които си постъпват през няколко месеца без да се налага да продавам акции .
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

              Ако си дал 1000 които са станали 2000 и са ти върнали 500 - реално си дал 500, а не 1000 нали така ?
              Мърси, в такъв случай след още няколко години на мазни дивиденти, цената може и на минус да ти излезе бро, тогава колко мегалиона процента доходност ще имаш? Различни камбанарии, различни гледни точки.
              Last edited by Petar; 13.03.2021, 10:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Във финансите освен измерението сума, има и измерение време. Така че ако си дал 1000лв за акции в година 2015 и след 3 години си взел 500 лв дивидент и акцията ти струва 2000лв на пазара, не си намаляваш вложените средства, а си прибавяш дивидентите към входящия паричен поток. Така получаваш 2500/1000-1=...%. И това обяснение все пак е опростено, защото зависи кога точно си получил всеки един паричен поток. Доходността се мери на годишна база и ако искаш да си точен можеш да използваш функцията XIRR в ексел като си вкараш точните дати на изходящите и входящите парични потоци. Като пресметнеш, може да се похвалиш колко ти е годишната доходност. Но ако все пак държиш на обща доходност и не обръщаш внимание на времевия фактор, можеш да си сметнеш доходността по горната формула.
                Да при нормалните борси времето би било срещу мен, защото индексите си растат, докато тук времето действа в моя полза защото цените на повечето компании се понижаваха .
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                  Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.
                  Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
                  ....

                  Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
                  Съществува си тя и ако си добър играч е в пъти по-голяма от дивидентната! Вероятно си от твърде кратко време на борсата и се вглъбяваш само в последните 2-3 г., през които тя стагнира и примерите за капиталова печалба са твърде редки. Но това е само един период.. не могат от него да се правят абсолютни изводи. Аз се надявам че идват по-добри времена.
                  Твоя пример със Заложните къщи не ми върши работа, защото мен не ме интересуват инвестиции за 1000, 2 или 10 хил. лв.! В Софком не можеш да инвестираш 6 цифрена сума, за разлика от Алтерко, ДОХ, Агрия и Неохим.
                  И сега още нещо върху което да се замислиш: Колко години ще събираш дивидентчета за да направиш капиталовата доходност, която направихме купилите права по 13 ст. и записали акции на Алтерко на 3 лв.!? 9,30/3,65 = 155% капиталова доходност за 4 месеца?!
                  Бърз, нагледен отговор - между 20 и 30 годишни дивидента!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                    Ако си дал 1000 които са станали 2000 и са ти върнали 500 - реално си дал 500, а не 1000 нали така ?
                    Във финансите освен измерението сума, има и измерение време. Така че ако си дал 1000лв за акции в година 2015 и след 3 години си взел 500 лв дивидент и акцията ти струва 2000лв на пазара, не си намаляваш вложените средства, а си прибавяш дивидентите към входящия паричен поток. Така получаваш 2500/1000-1=...%. И това обяснение все пак е опростено, защото зависи кога точно си получил всеки един паричен поток. Доходността се мери на годишна база и ако искаш да си точен можеш да използваш функцията XIRR в ексел като си вкараш точните дати на изходящите и входящите парични потоци. Като пресметнеш, може да се похвалиш колко ти е годишната доходност. Но ако все пак държиш на обща доходност и не обръщаш внимание на времевия фактор, можеш да си сметнеш доходността по горната формула.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                      Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
                      Сега се върни малко назад и виж Софком например. Ако беше купил на 3.5 и на всеки 6 месеца прибираш по 20 - 25 стотинки на акция, то само за две години хартията щеше да ти легне на 2.5 лв. С две думи си на 200 % доходност. Представи си обаче че изчакаш още 2 години прибирайки мазни дивиденти - и ето акцията ти вече е на 1.5 лв, или на 400 % горница.Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
                      А всъщност и двамата сте прави.Просто всеки си е избрал стратегията,която му харесва на него.Сметките са ти точни, но АКО наистина се случи дивидента а и банката успее с тия "20 млн. евро печалба" от отписаните кредити нещата стават други.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

                        Изобретихте нови пандемични финанси.
                        Човече, 400% означава, че ако си вложил 1000 лв, то на изхода след това си имал 5000 лв. Хаиде ни бясни как с 1000 лв в шита софком, след 4 дивидента си излязъл с 5000?
                        И спрете да си пробутвате шитовете във всяка тема бе хора, досадно е
                        Ако си дал 1000 които са станали 2000 и са ти върнали 500 - реално си дал 500, а не 1000 нали така ?
                        Last edited by MrSi; 13.03.2021, 09:51.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                          Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.
                          Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
                          Сега се върни малко назад и виж Софком например. Ако беше купил на 3.5 и на всеки 6 месеца прибираш по 20 - 25 стотинки на акция, то само за две години хартията щеше да ти легне на 2.5 лв. С две думи си на 200 % доходност. Представи си обаче че изчакаш още 2 години прибирайки мазни дивиденти - и ето акцията ти вече е на 1.5 лв, или на 400 % горница.
                          Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
                          Изобретихте нови пандемични финанси.
                          Човече, 400% означава, че ако си вложил 1000 лв, то на изхода след това си имал 5000 лв. Хаиде ни бясни как с 1000 лв в шита софком, след 4 дивидента си излязъл с 5000?
                          И спрете да си пробутвате шитовете във всяка тема бе хора, досадно е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Може би разликата идва от там, че за мен водещ при инвестициите е стремежът към капиталова печалба, а не да разчитам на дивиденти.
                            Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.
                            Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
                            Сега се върни малко назад и виж Софком например. Ако беше купил на 3.5 и на всеки 6 месеца прибираш по 20 - 25 стотинки на акция, то само за две години хартията щеше да ти легне на 2.5 лв. С две думи си на 200 % доходност. Представи си обаче че изчакаш още 2 години прибирайки мазни дивиденти - и ето акцията ти вече е на 1.5 лв, или на 400 % горница.
                            Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
                            Last edited by MrSi; 13.03.2021, 01:16.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Според мен трудно може да се излъчи фаворит. Всеки си има някакви достойнства.
                              В тази връзка, къде ли се изгуби Бай Валю..? Щеше да ме зарадва още едно експертно мнение.
                              Засякох я/го в темата за трейс. Фен/ка е на професора. Препоръчваше му 10 пъти по-голям бонус от гласувания.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                                Мен Хари ме кефи още повече, по-добър е от адепта Грую. Макар, че понякога се разколебавам, чия хумореска е по-добра
                                Според мен трудно може да се излъчи фаворит. Всеки си има някакви достойнства.
                                В тази връзка, къде ли се изгуби Бай Валю..? Щеше да ме зарадва още едно експертно мнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X