IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ребалансиране на SOFIX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    От дружества като Велграф, Галата, Родна земя, 235 Х-г ползата е абсолютно никаква, според моето скромно мнение.
    + 1111111...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
      В "Кучетата" голям мармалад

      -"Състава на BGTR30 напуснаха Неохим, Св. Св. Константин и Елена, Хидравлични елементи и системи, Индустриален Капитал Холдинг, Корадо-България, Тексим Банк, Синергон Холдинг, Агрия Груп Холдинг, Синтетика и Трейс груп холд.

      На техните места бяха добавени - Велграф Асет Мениджмънт, Градус, Холдинг Света София, Инвестиционна Компания Галата, Химснаб България, Родна Земя Холдинг, Северкооп Гъмза Холдинг, Болкан енд Сий Пропъртис, 235 Холдингс, Актив Пропъртис АДСИЦ."
      От дружества като Велграф, Галата, Родна земя, 235 Х-г ползата е абсолютно никаква, според моето скромно мнение.

      Коментар


      • В "Кучетата" голям мармалад

        -"Състава на BGTR30 напуснаха Неохим, Св. Св. Константин и Елена, Хидравлични елементи и системи, Индустриален Капитал Холдинг, Корадо-България, Тексим Банк, Синергон Холдинг, Агрия Груп Холдинг, Синтетика и Трейс груп холд.

        На техните места бяха добавени - Велграф Асет Мениджмънт, Градус, Холдинг Света София, Инвестиционна Компания Галата, Химснаб България, Родна Земя Холдинг, Северкооп Гъмза Холдинг, Болкан енд Сий Пропъртис, 235 Холдингс, Актив Пропъртис АДСИЦ."

        Коментар


        • За дружество като Градус влизането в индекса по-малко от една година след листването на борсата си е голям успех. Сега остава да си изпълнят и обещанията за дивидент и скептиците ще намалеят значително.
          А пък излизането на Монбат от индекса май се случва за първи път от съществуването му.... Надявам се, че няма да е за дълго.
          Last edited by Bill-bg; 07.03.2019, 11:26.

          Коментар


          • Значи е сигурно влизането на флагмана в Софикс...
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Ама това със стария коеф на ФФ на ХВАР при новия капитал ... няма такава глупост според мен.
              Съгласен съм, че е глупост, но такава им е разписаната методология в правилника, който ми цитираш за консолидацията. Тук поне е ясно разписано. Коефициентът за ФФ се изчислява като медиана от предходното тримесечие. Абсурдно е - в случая в увеличението се прави само от мажо и съответно флоутът пада, но виждаш ли, по правилата взимаме напълно нереална вече стара стойност... То и чуденето за Доверие ми беше, защото те голяма част от правилата са им така разписани, че само те си знаят как ще се тълкуват.
              Last edited by margen; 07.03.2019, 09:54.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Ами то по тая логика да ползват Хима , Софарма и Стара планина холд за да се спекулира яко
                Или да изкарат Хима пък да вкарат дръвчо за да станат и двете на левче,като е гарга да е рошава.
                Според мен трябва да има някакви промени в изчислението на Софикс. Сега Софикс губи стойност и не представя добре пазара навън за тези които го следят по индекса. Като вариант виждам някакъви бонус точки на текущите членове на Софикс (компаниите скачат преди да влязат, а излизащите падат преди да излязат). Така идващите отдолу ще трябва да преодолеят и този бонус и да са значително по-силни. Така ще има възможност пак да влизат нови конпании, но същевременно при гранични случаи няма да има размествания. И вместо да имаме по три размествания, ще имаме по едно.
                http://forexnews.bg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jorsibg Разгледай мнение
                  За Хима и Софарма няма да стане ама Планината е следващата ми се струва ,доколкото рабирам е била почти на кантар с Монбат.
                  Сирма за какво я къткат?Мястото и е във" Б"групата ако не и в по-долните дивизии.
                  Last edited by Grosss; 07.03.2019, 09:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Ами то по тая логика да ползват Хима , Софарма и Стара планина холд за да се спекулира яко
                    Или да изкарат Хима пък да вкарат дръвчо за да станат и двете на левче,като е гарга да е рошава.
                    За Хима и Софарма няма да стане ама Планината е следващата ми се струва ,доколкото рабирам е била почти на кантар с Монбат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jorsibg Разгледай мнение

                      Според мен за спекулантите е чудесно да има "надолу" и после "нагоре" и т.н.
                      Ами то по тая логика да ползват Хима , Софарма и Стара планина холд за да се спекулира яко
                      Или да изкарат Хима пък да вкарат дръвчо за да станат и двете на левче,като е гарга да е рошава.
                      Last edited by Grosss; 07.03.2019, 09:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        Това означава, че БФБ не разглежда Софарма и Доверие като емисии от една икономическа група. Това ми беше чуденето на мен.
                        5.Икономическа групае група компании, дефинирана за целите на съставяне на консолидиран финансов отчет.

                        Аз го разбирам, че ако не консолидират - значи не е група, явно и БФБ така. Аз имах пропуск покрай новите капитали на ХВАР и ЦКБ, които им помагат да спечелят по някоя точка. Ама това със стария коеф на ФФ на ХВАР при новия капитал ... няма такава глупост според мен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          И какъв е смисълът от това сега да излизат и на следващото ребалансиране пак да ги върнат?
                          Според мен за спекулантите е чудесно да има "надолу" и после "нагоре" и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                            Да, така стоят нещата с теглата. Имах даже лек спор с колега на тази тема, но там не исках да изпадам в конкретика. Сега може и да е осъзнал, какво исках да му кажа.

                            И за Монбата съм съгласен. Даже съм почти сигурен, че ще завърне, защото само сега покрай отиграването на новината и ребалансирането на фонда ще генерира значителен брой сделки, което пък му беше една от слабостите и причина за излизането сега.
                            И какъв е смисълът от това сега да излизат и на следващото ребалансиране пак да ги върнат?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              И при мен така. Дори и очакванията ми за някаква леко-осезаема промяна в теглата, вследствие влизането на градус, не се оправдават, защото съм пропуснал снощи да отбележа, че излизащите също са сравнително "тегловни". Монбатът има шанс и да се завърне на есен. От него си зависи.
                              Да, така стоят нещата с теглата. Имах даже лек спор с колега на тази тема, но там не исках да изпадам в конкретика. Сега може и да е осъзнал, какво исках да му кажа.

                              И за Монбата съм съгласен. Даже съм почти сигурен, че ще завърне, защото само сега покрай отиграването на новината и ребалансирането на фонда ще генерира значителен брой сделки, което пък му беше една от слабостите и причина за излизането сега.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                                Това означава, че БФБ не разглежда Софарма и Доверие като емисии от една икономическа група. Това ми беше чуденето на мен.
                                И при мен така. Дори и очакванията ми за някаква леко-осезаема промяна в теглата, вследствие влизането на градус, не се оправдават, защото съм пропуснал снощи да отбележа, че излизащите също са сравнително "тегловни". Монбатът има шанс и да се завърне на есен. От него си зависи.
                                Last edited by precakanoto; 06.03.2019, 18:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X