IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    При положение че има хиляди хора дето дават десетки прогнози месечно или годишно все някоя от всичките тези над милион прогнози по темата ще излезе вярна

    Ако капитализацията беше станала не 1, ми половин, все щеше да има някой друг уцелил числото.
    Това не е произволно казана цифра, а човека написа цяла статия с аргументация. В тази връзка, коментара ти е крайно несериозен, предвид това, че изобщо не знаеш за какво говориш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

      Не твърдя, че ще се случи, но прогнозата му за 1 трлн. долара капитализация, направена преди две години, излезе вярна
      При положение че има хиляди хора дето дават десетки прогнози месечно или годишно все някоя от всичките тези над милион прогнози по темата ще излезе вярна

      Ако капитализацията беше станала не 1, ми половин, все щеше да има някой друг уцелил числото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Правилното е "капка по капка, преливаме от пусто в празно"

        Щото едни пари от едно място отиват на друго без да създават добавена стойност.

        Автоматизацията на т.нар. "банкови услуги" и "административни услуги" не е ли добавена стойност?!

        Не ми обяснявай, как за всяко нещо си вземаш свободен ден за да отидеш до банката и "не ти е проблем".... на мен пък ми е "проблем", не виждам защо трябва да отделям един специален ден за отиване до банката, веднъж на няколко месеца... и при това все че имам "Интернет банкиране", което нито е бързо нито е евтино... и от време на време трябва и до банката физически да се ходи за по "нещичко".

        Да не говорим за подписването на договори, че е невъзможно да стане дистанционно, а трябват нотариуси и адвокати... и пак могат да те "излъжат", т.е. наличието на адвокт и нотариус не е гаранция за нищо. Само плащаш такси и после може пак да "духаш супата", това при "умните договори" просто е невъзможно. Но ти разбира се няма как да го знаеш това, защото си мислиш че "умните договори" са просто "някаква измама по принцип". А и криптовалутите ти се струват като някаква измама, защото така си решил.


        Живееш в абсолютна заблуда относно криптовалутите. Дори си нямаш представа какво се случва и на какво се базира този растеж на Биткойна.

        Това е само началото на тази технология, да дори днес сме все още в самото начало. Все още почти всичко е в "алфа версия". Дори не сме "одраскали повърхноста" на това което е възможно. Разплащанията са само една много-малка част от възможностите на технологията. Можеби само Биткойн се доближава до "бета версия".

        Може да се каже, че Биткойна подрани с 1 трлн. пазарна капитализация... но Биткойн макар и лидер в момента, не показва нещата в дълбочина. Смартверигите (подобните на Етер) имат много по-големи възможности и ще променят всичко, до стпен да е неразпознаваемо... т.е. след 50 години светът ще е неразпознаваем за нас и всичко ще работи върху смарт вериги.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Правилното е "капка по капка, преливаме от пусто в празно"

          Щото едни пари от едно място отиват на друго без да създават добавена стойност.
          Те така или иначе тези пари няма кво да ги правят, на туй отгоре печатниците не спират да "помагат" на преливането

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Колкото е шанса да удариш 2 поредни пъти шестица от тотото.
            Не твърдя, че ще се случи, но прогнозата му за 1 трлн. долара капитализация, направена преди две години, излезе вярна

            Коментар


            • Моята прогноза е 1 биткоин къде 500 милиона.

              Нали такава е крайната цел - да се използва като платежно средство и всичките пари да се изпарят. Ако правилно смятам това е на Евро + Долар + още разни дребни валутки като паунди, йени, юани, рупии и пр.

              Ма не знам дали най-малкото сатоши ще стигне за 1 ляб или ще трябва да го делим на части и него.

              Коментар


              • Математиците, биткойн теоретично се подчинява на теорията за чисттата акция, нейния създател май пишеше в този форум с идеята кремиовци да се превърне в такава чиста акция. Това което сега е актуално май е че има някакъв нов хардуер с какъвто се хвалят някакви хора, който изчислява много бързо но нямат още софтуер за него, за някакви квантови компютри се чува, ако го закопаят с такова нещо ще вземат наградата за най добри копачи. Ако койните от тези адреси в таблицата по надолу се прехвърлят в други адреси, собствениците на първите адреси ще се жалват на Арменския поп децентрализирано.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                  Най-точната прогноза към днешна дата за цената на биткойн е на PlanB, който твърди за себе си, че е нидерландски трейдър. Направи я на 22 март 2019 година, когато посочи, че след халвинга през май 2020г. биткойн ще има капитализация от 1 трлн. долара и $50000 за 1 BTC. От всички прогнози тази е най-прецизната. Любопитен съм да видя дали ще се сбъдне другата му прогноза за връх от $288.000 на настоящия цикъл?
                  Колкото е шанса да удариш 2 поредни пъти шестица от тотото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Капка по капка, вир става :
                    Новозеландски пенсионен фонд трансформира 5% от своя капитал в биткойни

                    https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0...84-358018.html
                    Правилното е "капка по капка, преливаме от пусто в празно"

                    Щото едни пари от едно място отиват на друго без да създават добавена стойност.

                    Коментар


                    • Точната прогноза е че биткойн се храни с много ток и работата с популяризирането му я свършиха производителите на копачки в Азия, хората купуваха копачки за хиляди долари и който ги произвежда изкарваше пари наедро - хубав бизнес. Сега икономиката като се заклати и останаха свободни мощности за ток и "фермите" вдигнаха консумацията, съответно пресмятането на задачите които генерират биткойни се увеличи и транзакциите също.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                        Добри Ютро!!!
                        At what Bitcoin price will Satoshi Nakamoto become the world's richest person?

                        https://cointelegraph.com/news/at-wh...richest-person

                        За тези които се чудят какво се случва, в статията е разгледан и модела на PlanB - Stock to Flow (S2F), който засега се потвърждава. Обърнете внимание кога е правен модела и ако искате да се "сърдите" на някой, просто се погледнете в огледалото.
                        Както не веднъж съм писал - Капитализма е обществен строй в който всеки със собствените си действия или бездействия определя своята и на бъдещото си поколение съдба! Ще дойде време когато внуците ще Ви питат - Дядо, дядо, верно ли е че навремето си можел да си купиш ЦЯЛ БИТКОИН???
                        Най-точната прогноза към днешна дата за цената на биткойн е на PlanB, който твърди за себе си, че е нидерландски трейдър. Направи я на 22 март 2019 година, когато посочи, че след халвинга през май 2020г. биткойн ще има капитализация от 1 трлн. долара и $50000 за 1 BTC. От всички прогнози тази е най-прецизната. Любопитен съм да видя дали ще се сбъдне другата му прогноза за връх от $288.000 на настоящия цикъл?

                        Коментар


                        • Добри Ютро!!!
                          At what Bitcoin price will Satoshi Nakamoto become the world's richest person?

                          https://cointelegraph.com/news/at-wh...richest-person

                          За тези които се чудят какво се случва, в статията е разгледан и модела на PlanB - Stock to Flow (S2F), който засега се потвърждава. Обърнете внимание кога е правен модела и ако искате да се "сърдите" на някой, просто се погледнете в огледалото.
                          Както не веднъж съм писал - Капитализма е обществен строй в който всеки със собствените си действия или бездействия определя своята и на бъдещото си поколение съдба! Ще дойде време когато внуците ще Ви питат - Дядо, дядо, верно ли е че навремето си можел да си купиш ЦЯЛ БИТКОИН???
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Като го намерих с гугъл сърч за пръв път не ми помогна, някакви деца го дебнеха да стане 2 цента да го продадат на едни сайтове които превеждаха парите в пей пал..та в общи линии се надъхваха за по малко от 2 цента да не го продават, а половината въпроси бяха свързани с това как да се сдобият с пейпал на тяхната възраст. Мисълта ми е че за последното покачване няма как да няма някаква причина освен предстящото навлизане на блокчайн технологията навсякъде. Нещо да е свързано с тока примерно, с нещо друго не знам...
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Технически нищо не се е променило,а да се прави друг вид анализ е безмислено

                              Click image for larger version

Name:	Screenshot_3.jpg
Views:	1
Size:	41.1 КБ
ID:	3738941
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                barbaron, добре тогава по добре кажи какво породи новия ъптренд сега, ако се знае причинителя може приблизително да се определи поне срока му на действие.
                                Прочети, разбери, осмисли и после може да обсъждаме

                                https://www.google.com/search?q=Bloc...d+Applications

                                Коментар

                                Working...
                                X