IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шуменско го правят в Сърбия?!?!?!?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
    Нямат линия за кенове и Шуменско и Пиринско кен се правят в Сърбия
    Едва ли става въпрос само за линия. Като качество е различно пивото, това което се прави в Шумен в бутилки и това което е от кеновете. Може и да ми се струва, но кеновете са едно ниво, а бутилките са малко като водичка. Аз определено предпочитам кеновете.

    Коментар


    • Нямат линия за кенове и Шуменско и Пиринско кен се правят в Сърбия








      Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
      От доста време вече част от производството е в Сърбия. И в Румъния четах за някакви изнесени производства. Но сега не ми се рови из нета. А български марки цигари и вина в Молдова се произвеждат. Бизнеса търси най-малкото съпротивление!
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bondinio Разгледай мнение
        хм, мисля че когато на един продукт пише 'произведено в Х' става въпрос за съдържанието, а не за опаковката.
        Не вярвам Шуменско да са направили и пивоварна в Сърбия покрай линията за кенчета
        От доста време вече част от производството е в Сърбия. И в Румъния четах за някакви изнесени производства. Но сега не ми се рови из нета. А български марки цигари и вина в Молдова се произвеждат. Бизнеса търси най-малкото съпротивление!
        http://georgipiskov.blogspot.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от angelichc Разгледай мнение
          Темата е малко стара, но все пак да внеса малко светлина.. какъв продукт си закупил от въпросния магазин? Кенче? Кенчетата се правят в Сърбия, защото в България няма линия за кенчета (в заводите Шуменско и Пиринско)... ето затова се прави в Сърбия.
          хм, мисля че когато на един продукт пише 'произведено в Х' става въпрос за съдържанието, а не за опаковката.
          Не вярвам Шуменско да са направили и пивоварна в Сърбия покрай линията за кенчета

          Коментар


          • Първоначално изпратено от angelichc Разгледай мнение
            Темата е малко стара, но все пак да внеса малко светлина.. какъв продукт си закупил от въпросния магазин? Кенче? Кенчетата се правят в Сърбия, защото в България няма линия за кенчета (в заводите Шуменско и Пиринско)... ето затова се прави в Сърбия.
            Стара но неувяхваща тема

            Коментар


            • .

              Темата е малко стара, но все пак да внеса малко светлина.. какъв продукт си закупил от въпросния магазин? Кенче? Кенчетата се правят в Сърбия, защото в България няма линия за кенчета (в заводите Шуменско и Пиринско)... ето затова се прави в Сърбия.

              Коментар


              • В момента тече промоция на кенчета Шуменско.Без да се замисля,въпреки че знаех за тази тема тук си купих.Естествено произведени в Сърбия и нищо не струващи.За сравнение си взех литрово PVC,коренна разлика,ама българско.Сега дали е от Благоевград или Шумен,не пише.Според мен емблематични за България марки,било то напитки или храни е редно да се произвеждат тук.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lookff Разгледай мнение
                  Естествено, че няма никакво значение къде се произвежда бирата. Въпросът е по-скоро принципен. На къде върви икономиката ни? Има ли смисъл да се произвежда в България? Конкурентни ли сме с нещо и с какво и т.н.
                  За бира, отдавна съм се отказал да пия българска бира, като цяло не струва, явно се произвежда за тукашния пазар, разбирай по-ниско качество.
                  Освен тукашен зеленчук, прясно месо и още няколко хранителни стоки, друго не се сещам като отговор на въпроса ти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                    Не разбирам какво значение има къде е произведена една бира. Ако бирата е добра и цената е приемлива бих си я купил, ако бирата не струва няма да се тровя я само и само да помагам на нашата икономика.
                    Все пак става дума за това каква бира да пия и да ми е добре, а не да се зоря с някоя помия само и само да ударя едно рамо на икономиката ни.
                    Естествено, че няма никакво значение къде се произвежда бирата. Въпросът е по-скоро принципен. На къде върви икономиката ни? Има ли смисъл да се произвежда в България? Конкурентни ли сме с нещо и с какво и т.н.

                    Коментар


                    • Не разбирам какво значение има къде е произведена една бира. Ако бирата е добра и цената е приемлива бих си я купил, ако бирата не струва няма да се тровя я само и само да помагам на нашата икономика.
                      Все пак става дума за това каква бира да пия и да ми е добре, а не да се зоря с някоя помия само и само да ударя едно рамо на икономиката ни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        КАКВО Е ЛОГИКАТА ШУМЕНСКО ДА СЕ ПРАВИ НА 600 КМ ОТ СОФИЯ, В НЯКАКВО ТЪПО СЕЛО, ВМЕСТО В БЛАГОЕВГРАД ИЛИ ШУМЕН, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ РАЗХОДИТЕ ЗА ЗАПЛАТИ СА ЕДНАКВИ, ИЗХДОНИТЕ СУРОВИНИ СА НА ЕДНАКВА ЦЕНА, ИМАМЕ ПО-НИСЪК КОРПОРАТИВЕН ДАНЪК В БГ И РАЗХОДИТЕ ЗА ТРАНСПОРТ СА В ПЪТИ ПО-НИСКИ?????????????

                        ДАНЪК КОРУПЦИЯ И БЮРОКРАЦИЯ ЛИ Е ПРИЧИНАТА????????
                        Ниските заплати в България. Това е проблемът, който отблъсква инвеститорите и заради който все повече български марки ще се произвеждат в чужбина. Ниски заплати -> ниско потребление.

                        Ето фактите:
                        Сърбия - данни за февруари 2011
                        Средна брутна заплата - 49394 динара =479 евро =937 лева
                        Средна нетна заплата - 35538 динара =345 евро =674 лева

                        България - данни за Q4 -2010
                        Средна брутна заплата - 669 лева
                        Средна нетна заплата - на сайта на НСИ няма данни

                        Да, почти еднакви са заплатите, но българските брутни, със сръбските нетни.

                        При тази ситуация (понижено потребление) е по-изгодно през зимата Карлсберг да затвори едната фабрика в България "за планов ремонт", а ако не достигат количества (минимални) - да се внасят от Сърбия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                          Грую,това за плоските данъци е дъвка на политиците-ако искаш прочети как е по света:
                          За плоския данък,триците и маймуните
                          добре, де, явно навсякъде може да се лъже в отчетите и печалбите - т.е. ти смяташ, че в сърбия им е по-лесно да си манипулират отчетите и печалбите, отколкото в Бг и с това си покриват по-високите транспортни и оперативни разходи?
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                            Грую, що сега се косиш? Не съм имал предвид теб, като казах "спорите за глупости". Не можеш да отречеш че е малоумно да се говори "АКО ИМА ЗАВОД В СЪРБИЯ", след како можеш да го прочетеш на всеки кен Шумнеско

                            Само да уточним, че в първия си пост не си говорил за "стъклена бутилка" а просто за "бира". Аз продължавам да твърдя, че кеновете се произвеждат само в Сърбия, и съм почти сигурен, че бутилките се произвеждат само в България. Ще съм благодарен ако снимаш етикета на "сръбска" бутилка.

                            А що се отнася до работодателите ми - ми такива сте ми ги избрали. Който е избран от народа - на него служа. Такова е веруюто на държавния служител И така пише в закона, между другото. Само ме притеснява на следващите избори народът да не избере Лудото Яне, щото това ще ми дойде в повече
                            Прав си - в първия пост не съм уточнил, после го бях писал като отговор И за работодателите си прав - дано верно не е Янето (на 100% няма да е той, според менІ, макар че след сегашния, Янето ще е баш мерудията на мандажата в последните 20 години.....

                            Нямам сниман етикета, но специално за теб, ще си купя пак Шуменско (въпреки бойкота ми) и ще го снимам. Аз знам какво съм пил (все пак ми беше първа бира, а не 15-та, а и от бира няма как да се напие човек, според мен), остава да те убедя и теб, както и всички скептици във форума, че само кенчетата се правели в некво 5 хилядно сръбско село с вода от Дунава, Сава или дрина.......
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              ...................
                              Пил съм стъклена бутилка Шуменско, на която пишеше, че е прозиведено в сърбия, полиценз на Карлсберг България. даже съм написал и къде съм я пил, ако позачетеш първоначалния пост. .............
                              Грую, що сега се косиш? Не съм имал предвид теб, като казах "спорите за глупости". Не можеш да отречеш че е малоумно да се говори "АКО ИМА ЗАВОД В СЪРБИЯ", след како можеш да го прочетеш на всеки кен Шумнеско

                              Само да уточним, че в първия си пост не си говорил за "стъклена бутилка" а просто за "бира". Аз продължавам да твърдя, че кеновете се произвеждат само в Сърбия, и съм почти сигурен, че бутилките се произвеждат само в България. Ще съм благодарен ако снимаш етикета на "сръбска" бутилка.

                              А що се отнася до работодателите ми - ми такива сте ми ги избрали. Който е избран от народа - на него служа. Такова е веруюто на държавния служител И така пише в закона, между другото. Само ме притеснява на следващите избори народът да не избере Лудото Яне, щото това ще ми дойде в повече
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                мрежа, що си мислиш, че си пиша глупости, колкото да не заспя. вярно, че нивото на форума доста падна - не без любезното участие на платените никове на сегашните ти работодатели, ама хайде да ми намериш един малоумен пост и тогава да си пишем пак - даже ти пратих някога скрипта на рекс, за да не четеш глупости

                                Пил съм стъклена бутилка Шуменско, на която пишеше, че е прозиведено в сърбия, полиценз на Карлсберг България. даже съм написал и къде съм я пил, ако позачетеш първоначалния пост. Затова и създадох темата - защото това е болен въпрос за мен. Не може родни, утвурдени марки, да ми се правят в некво забутано село в сърбия и после да ми ги предлагат за български!!!!

                                Аз бойкотът, че съм го направил - направил съм го. Не съм чак толкова прост, че да го пускам във фейсбук и прочие бълвочи (даже нямам регистрация), а го пускам тук, защото това е икономически форум и основният ми въпрос е:

                                КАКВО Е ЛОГИКАТА ШУМЕНСКО ДА СЕ ПРАВИ НА 600 КМ ОТ СОФИЯ, В НЯКАКВО ТЪПО СЕЛО, ВМЕСТО В БЛАГОЕВГРАД ИЛИ ШУМЕН, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ РАЗХОДИТЕ ЗА ЗАПЛАТИ СА ЕДНАКВИ, ИЗХДОНИТЕ СУРОВИНИ СА НА ЕДНАКВА ЦЕНА, ИМАМЕ ПО-НИСЪК КОРПОРАТИВЕН ДАНЪК В БГ И РАЗХОДИТЕ ЗА ТРАНСПОРТ СА В ПЪТИ ПО-НИСКИ?????????????

                                ДАНЪК КОРУПЦИЯ И БЮРОКРАЦИЯ ЛИ Е ПРИЧИНАТА????????
                                Грую,това за плоските данъци е дъвка на политиците-ако искаш прочети как е по света:
                                За плоския данък,триците и маймуните
                                http://milom.blog.bg/

                                Коментар

                                Working...
                                X