Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (5F4 / FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

Комарек и ББР единствени от всички инвестиционни акули прозряха невероятния потенциал на инвестицията. Да не би да знаят нещо повече дори и от собствениците?
    Какъв потенциал?

Коментар

Комарек и ББР единствени от всички инвестиционни акули прозряха невероятния потенциал на инвестицията. Да не би да знаят нещо повече дори и от собствениците?
      В пчеларството това се нарича "тиха смяна". Имам подозрения, че мажоритарите скоро ще са други

Коментар

• Сигурно са искали да изкарат по няколко хиляди лева от права, пък по-нататък току виж са си купили на 1/2 цена.

Коментар

• Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение

В проценти да, но търговията при нас си е мижава. Цената пада с търговия на 2-3К акции и лесно би могъла да се обърне. Не забравай, че вече имам нов солиден играч (изключвайки Държавата). Той едва ли ще иска да впише подобна "загуба" в годишния си отчет. В края на годината нещата тук ще са коренно различни, независимо какви ще са външните (COVID) фактори.
          Last edited by Kildirim_Bei; Вчера, 11:32.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

Коментар

КФН ще ги впише веднага в регистъра и тия дни ще могат да се търгуват. Всичко е одобрено, парите и акциите са в баланса на банката.
            Не виждам какво те вълнува за търговията. Голям праз, че има нови 39 и нещо млн. акции. Да не мислиш, че някой ще тръгне да ги търгува веднага точно тях? В момента доходността от инвестицията в тия акции е -60%, ако гледаш борсова цена.
            В проценти да, но търговията при нас си е мижава. Цената пада с търговия на 2-3К акции и лесно би могла да се обърне. Не забравай, че вече имам нов солиден играч (изключвайки Държавата). Той едва ли ще иска да впише подобна "загуба" в годишния си отчет. В края на годината нещата тук ще са коренно различни, независимо какви ще са външните (COVID) фактори.
            Last edited by Mortagon; Вчера, 11:17.

Коментар

• Може да ги дадат на никито назаем за шорт фонда.

Коментар

Да, точно това имах предвид.... Кога реално ще влязат новите за търговия. Обикновено това отнема няколко месеца, но си мисля, че тук ще се случат по бързо нещата
                КФН ще ги впише веднага в регистъра и тия дни ще могат да се търгуват. Всичко е одобрено, парите и акциите са в баланса на банката.
                Не виждам какво те вълнува за търговията. Голям праз, че има нови 39 и нещо млн. акции. Да не мислиш, че някой ще тръгне да ги търгува веднага точно тях? В момента доходността от инвестицията в тия акции е -60%, ако гледаш борсова цена.
                Last edited by Kildirim_Bei; Вчера, 10:27.

Коментар

Нищо не се случва. Единственото интересно е, защо ПИБ уведомява КФН за писма, които КФН вече е получила.
                  А, и да впишат емисията нови акции в регистъра на КФН, да могат да се търгуват на Борсата.
                  Да, точно това имах предвид.... Кога реално ще влязат новите за търговия. Обикновено това отнема няколко месеца, но си мисля, че тук ще се случат по бързо нещата

Коментар

Интересно какво се случва в резултат на това:

https://www.fibank.bg/web/files/docu...ication_bg.pdf
                    Нищо не се случва. Единственото интересно е, защо ПИБ уведомява КФН за писма, които КФН вече е получила.
                    А, и да впишат емисията нови акции в регистъра на КФН, да могат да се търгуват на Борсата.
                    Last edited by Kildirim_Bei; Вчера, 09:28.

Коментар

• Интересно какво се случва в резултат на това:

https://www.fibank.bg/web/files/docu...ication_bg.pdf

Коментар

• Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                        Сега въпроса е - справедлива ли е цената, по-висока ли е, или по-ниска?
                        Само в този и единствен случай, пазарната се оказва справедлива, защото виждаш ли за това била борсата и какво ли не... При всяко минало и бъдещо търгово, от надаващият се форумен вой, става ясно, че борсовата не е справедлива по ред причини. Такива ми ти работи.

Коментар

• Влезнахте в детската градина С новите акции, старите акционери (всички) си "продават" част от благото. Ако цената на новите е справедлива - всички са 0:0. Ако цената е по-ниска - старите са прее*ани, ако е по-висока - новия е прее*ан. Мога и със стадо крави да ви го обясня, ама няма смисъл.
                          Сега въпроса е - справедлива ли е цената, по-висока ли е, или по-ниска?

Коментар

• Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

Я ме светни...
                            Ако не е Банката, кой според теб.... и ти ли смяташ, че мажо продава акции на държавата ?!?
                            Стига бе, човек.
                            Увеличаването на капитала при ПИБ е свързано с издаване на нови акции. Тия акции ги няма, докато някой не плати за тях.
                            Нито банката, нито мажо, нито никой не може да продаде нещо, дето не съществува.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 31.07.2020, 11:52.

Коментар

• Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

нещо си много ненаясно какво се е случило - никой не е продал на държавата, имаше увеличение на капитала. Вземи да прочетеш малко преди да пишеш много, моля!

Я ме светни...
                              Ако не е Банката, кой според теб.... и ти ли смяташ, че мажо продава акции на държавата ?!?

Коментар

• Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

На такава, на каквато държавата реши да загроби едни пари.... Какъв е подтекста на въпроса ти? Можеше да реши и на 10 лв. да купи....

Това всъщност трябва да е моя въпрос...

А и не ми отговори на предния - кой според теб продаде акциите на държавата - Мажо ли беше... или друго лице?
                                нещо си много ненаясно какво се е случило - никой не е продал на държавата, имаше увеличение на капитала. Вземи да прочетеш малко преди да пишеш много, моля!

Коментар

Working...
                                X