IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/a/539-banki-...-kiberzashtita

    ​​@Сосайбър

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      В портфолиото има и други перли, които ще светят
      Има нотка песимизъм у мен - за компаниите, от които имаме значителен процент като Сосайбър, Промото, Сториед дата няма положителни новини. Към настоящия момент Шелли е 1/4 от акцията и дано да продължава в същия дух. Чакам да обявят още компании от Имв3

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

        нямам никаква идея, когато започна търговията с правата се бях наредил да купувам на 1ст., но останах разочарован, та и тук май ще е така. При всички положения зависи от представянето на Шелли,
        В портфолиото има и други перли, които ще светят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Fil67 Разгледай мнение

          Каква Ви е прогнозната цена ,от която ще започне търговията.
          Аз смятам че ще е над 0.25.
          Пък от друга страна има още предлагане на 1.65.
          Какво да са избере.
          нямам никаква идея, когато започна търговията с правата се бях наредил да купувам на 1ст., но останах разочарован, та и тук май ще е така. При всички положения зависи от представянето на Шелли,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Apolori Разгледай мнение
            Начинаещ съм и отскоро, но все пак цената при стартиране мисля че следва да е емисионната - т.е. търговията да стартира на 0,10 лв. Пък вече докъде ще стигне, пазара решава. Но логиката не предполага да е повече от текущата цена на акцията минус цената на упражняване, освен ако няма някаква необяснима вяра във възход или друго, което все още да не разбирам и не знам.
            Защо си записал варанти тогава като ще продаваш на 0.10.
            Котировки може да има всякакви но сделки на 0.10 ми се струва абсурд.
            Last edited by Fil67; 25.07.2024, 13:29.

            Коментар


            • Начинаещ съм и отскоро, но все пак цената при стартиране мисля че следва да е емисионната - т.е. търговията да стартира на 0,10 лв. Пък вече докъде ще стигне, пазара решава. Но логиката не предполага да е повече от текущата цена на акцията минус цената на упражняване, освен ако няма някаква необяснима вяра във възход или друго, което все още да не разбирам и не знам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
                ...... емисията безналични варанти е допусната до търговия на пазар ВЕАМ с дата на въвеждане за търговия 29 юли 2024 г., борсов код IMPW1.
                Каква Ви е прогнозната цена ,от която ще започне търговията.
                Аз смятам че ще е над 0.25.
                Пък от друга страна има още предлагане на 1.65.
                Какво да са избере.

                Коментар


                • ...... емисията безналични варанти е допусната до търговия на пазар ВЕАМ с дата на въвеждане за търговия 29 юли 2024 г., борсов код IMPW1.

                  Коментар


                  • Това не знам дали е качвано тук, но много ми харесва


                    https://www.impulsegrowth.eu/dve-kompanii-ot-portffolioto-v-prestijna-klasacia/

                    SoCyber
                    и Digital Lights (към момента Wiser Technology), които са част от портфолиото на Impulse GROWTH, присъстват в престижната класация на Deloitte EMEA Technology Fast 500. Тя отличава най-бързо растящите технологични компании от Европа, Африка и Близкия Изток, които са показали най-висок ръст на приходите си през последните 3 години.


                    Digital Lights е софтуерна компания, специализирана в създаване на решения за отбраната, космоса, телекомуникации и мобилност. За посочения период от 36 месеца дружеството се класира на 375-о място с 488% ръст в приходите. Digital Lights е част от обединените под общия бранд Wiser Technology организации, който включва:
                    • Bulbera (“Булбера” ООД) – компания, която се занимава с разработка на специализирани софтуерни решения в областта на телекомуникациите, електронната търговия и здравеопазване;
                    • GotoAdmins (“ГоуТуАдминс Груп” ООД) – бързо развиваща се ИТ компания, чиято тясна специализация е в областта на дигитална трансформация, управление и миграция на облачни услуги;
                    • ITIDO (Айтидо Технолоджис” ООД) – дружество, специализирано в предоставянето на услуги по разработване на мобилни и уеб софтуерни продукти;
                    • Databreathe (“Дейтабрийд” ЕООД) – основната дейност на тази компания е в областта на машинното обучение (machine learning) и изкуствен интелект;
                    • Prime Holding (“Прайм Холдинг” АД) – компания за консултантски услуги и разработка на специализирани софтуерни продукти.
                    Wiser Technology е част от портфолиото на Impulse GROWTH от 2023 г. През последната година акциите на високотехнологичната компания повишиха цената си над 2 пъти (127%). Пазарната капитализация вече надминава 78 млн. лв.

                    Другата компания от портфолиото на Impulse GROWTH, която присъства в класацията на Deloitte Technology Fast 500, е SoCyber. Дружеството е специализирано в областта на онлайн сигурността и киберзащитата. През последните 5 години екипът на SoCyber е осъществил над 500 успешни проекти за подобряване на киберсигурността на клиенти основно във финансовата индустрия, здравеопазването и критичната инфраструктура.

                    В класацията на Deloitte EMEA Technology Fast 500 SoCyber заема 389-о място с 472% ръст на приходите за последните 3 години.

                    SoCyber е част от порфолиото на Impulse GROWTH от април 2022 г. Компанията привлича допълнителни инвестиции от близо 1 млн. евро в края на 2023 г. в подкрепа на разработката на Kikimora. IMPETUS Capital, чрез фонда си “ИмВенчър II” КДА, инвестира 200 000 евро в този рунд.


                    Подробна информация за класацията на Deloitte Technology Fast 500 можете да прочетете тук.

                    Коментар


                    • Парите от продажбата на права кога се очакват по сметките?
                      Ако искаш нещо се бориш,ако не го постигнеш-не мрънкаш.

                      Коментар


                      • Сигурно сте видели, но все пак:

                        София, 22 юли 2024 г. – „ИМПУЛС РАСТЕЖ“ АД, ЕИК 206421264, със седалище и адрес на управление гр. София, 1784, район Младост, ж.к. “Младост 1“,бл.
                        29А, вх. А, ет. 8, ап. 38, („Емитентът“), във връзка с проведено първично
                        публично предлагане на пазара за растеж на МСП BEAM, организиран от
                        „Българска фондова борса“ АД, на 2 962 132 (два милиона деветстотин
                        шестдесет и две хиляди сто тридесет и два) безналични варанти с
                        емисионна стойност 0.10 (нула лева и десет стотинки) със срок на
                        упражняване 30 май 2025 г. съгласно условията на емисията, даващи право
                        за записване на обикновени, безналични, поименни, свободно
                        прехвърляеми акции с номинална стойност 1 (един) лев всяка, формиращи
                        клас „А“ от капитала на Емитента, с настоящото уведомява за следното:
                        В срока на подписката (18 юли 2024 г.) са записани всички предложени
                        варанти - 2 962 132 (два милиона деветстотин шестдесет и две хиляди сто
                        тридесет и два) броя варанти, и е заплатена емисионната им стойност.
                        Постъпленията от емисията са в размер 296 213.20 лева.
                        По време на провеждане на подписката Емитентът и обслужващия
                        посредник не са констатирали затруднения, спорове и други подобни при
                        търгуването на правата и записването на варантите.
                        Предвид успешното приключване на предлагането емисията варанти ще
                        бъде регистрирана в „Централен депозитар” АД.
                        Незабавно след вписване на емисията варантите в регистъра на ценни
                        книжа, воден от „Централен депозитар“ АД, Емитентът ще заяви емисията
                        варанти за допускане до търговия на пазар BEAM, организиран от „Българска
                        фондова борса“ АД.
                        С уважение,
                        Николай Мартинов,
                        Представител на изпълнителния
                        директор „Импетус Капитал“ ООД

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Znm Разгледай мнение

                          Какво става с тези не записани права,които са отишли на аукциона,губят ли се ?
                          Продадоха се на аукциона и ще получиш по 3,8 ст на право

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Y Щом не сте разписали заявка пред вашия посредник, за записване на притежаваните от вас права до 11,07,24, - притежаваните от вас права отиват на служебния аукцион!
                            Капиши?
                            До тук е ясно,а след като се продадат на аукциона,какво се случва?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Znm Разгледай мнение
                              Който е купил права,без да ги запише преди аукциона,губи ли ги?

                              Y Щом не сте разписали заявка пред вашия посредник, за записване на притежаваните от вас права до 11,07,24, - притежаваните от вас права отиват на служебния аукцион!
                              Капиши?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Тези съобщения показват колко права са останали незаписани след крайния срок за записване и със сигурност отиват на аукциона. Няма място за предположения
                                Здрав и успешен!
                                Какво става с тези не записани права,които са отишли на аукциона,губят ли се ?

                                Коментар

                                Working...
                                X