IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    не му е тук мястото, но като се замисля как някои портфолио мениджъри чакаха перспективна компания като холдинг пътища да стигне стратосферата.... и сваляха звезди на инвеститорите 2007 ....

    сега доста от тях са седнали да отписват немските банки и то не кои а доиче банк и комерца (1 и 2 по размер банки в Германия)

    И аз малко оф топик, тъй като бях сред тези, които купуваха пътчето още от 2005-та.

    Та, никой от малцината фонд мениджърите, които влязоха навреме вътре не е възхвалявал Пътя. Точно обратното - всички го мразеха - мениджъри, инвеститори, журналисти.... И точно затова стана балон - изведнъж онзи палячо Хаджиянков реши, че може да изкара пари от цялата лудница и почна да сваля звезди.

    Иначе, Пътя си имаше потенциал, но цена от 40 бона си беше балон. Но пък и кое не беше по онова време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Кенеф, ама пада по-малко.
      Ще навакса, няма съ пуашиш. Няма къде да ходи. Все пак и ние сме членове на този "елитен" клуб... И ние сме прегърнали евро-атлантическите ценности... Живей на кредит и демонстрирай благоденствие и просперитет с пари на заем... Като никой вече не ти дава кредит, започвай да печаташ пари... Когато стигнеш точката на хиперинфлацията и повече няма накъде, изпрати скакалците от нато да опоскат поредната богата на природни ресурси държава... Размивай отговорността зад псевдоколективни решения колкото се може повече! И така докъдето стигнеш... до под кривата круша...
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Искаш да кажеш че купувалите германски компании само преди месец и половина са по-добре отколкото купувалите акции на български ли

        Като гледам как и в България не могат да се оправят тези велики трейдъри, на запад просто ще ги схрускат. Което вече се и случва в действителност. Както би трябвало да си усетил и ти по джоба си ако в действителност играеш и на западни пазари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Кенеф, ама пада по-малко.
          Купувай смело кат си такъв отворко имах един познат строител точно там опатка 20 бона по време на бума купува и после к_р точно експерти като тебе го съветваха светила на фондовия пазар ама на него му дреме на долуподписаният

          Коментар


          • Първоначално изпратено от valk Разгледай мнение
            Аве кой нормален може да сравнява БФБ с Немската борса едното е кенеф другото е фондов пазар
            Кенеф, ама пада по-малко.

            Коментар


            • не му е тук мястото, но като се замисля как някои портфолио мениджъри чакаха перспективна компания като холдинг пътища да стигне стратосферата.... и сваляха звезди на инвеститорите 2007 ....

              сега доста от тях са седнали да отписват немските банки и то не кои а доиче банк и комерца (1 и 2 по размер банки в Германия)

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Това сериозно ли е!
                Нашите по стойностни от немските . Защо ли никой от необятният свят не дойде да вложи некой леФ. Ще взема да те предложа на ония мишоци от БФБ да водиш презентациите....
                Нали знаеш че маркета в Германия ще се качи като се оправи работата с Гърция а идва Новогодишно рали а тук ще чакате на чичко Алианц дали му е кеф да оправи жена си и ако не му е дала на 50 ст да я свали... Не е препоръка!
                Абе едно е 20% надолу, друго е минимум 40%. Но сега като ти харесва да губиш от стойностни компании кой съм аз да казвам че по-голямата загуба си е по-голяма загуба, все едно как се успокоява човек

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Затова ще си стоиш на БФБ и ще чакаш михаля да ти качи позициите . Маркета на запад е предвидим ,няколко седмици пада ,едва седмица се качва или обратно и това е в рамките на 30 % при банките . ...Аз не усреднявам а продавам колкото си може по на високо и купувам колкото си може по ниско.В момента закрих всички позиции на ДАХ и имам кеш да купя каквото си искам на БФБ а ти само ще се заяждаш защото чакаш Михаля.
                  На БФБ отдавна нямам почти нищо съществено. Още по-отдавна пък знам, че михаля го чакат останалите, а не аз.

                  Това в зелен цвят ме разсмя искрено.

                  И това не е усредняване?!?

                  Щом си закрил всичко, значи си капитулирал, при това на загуба.

                  Коментар


                  • Аве кой нормален може да сравнява БФБ с Немската борса едното е кенеф другото е фондов пазар

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
                      Не казвам, че не е усреднявал. Дори напротив - ако си бичи настроен, като него, не би пропускал да добавяш на всеки пет-шест процента надолу.
                      Не вярвам на номера, че вади пари от това на този пазар.

                      Да, при такива дневни движения може да купиш днес на Х цена, а утре да продадеш на Х +5%, но когато основния пакет е акумулиран на Х +70% трудно може да ме убеди някой, че това е печеливша игра.

                      Ограничаване на загубите - да, но не и печалба, както го изкарва онзи с двата ник-а.
                      Затова ще си стоиш на БФБ и ще чакаш михаля да ти качи позициите . Маркета на запад е предвидим ,няколко седмици пада ,едва седмица се качва или обратно и това е в рамките на 30 % при банките . ...Аз не усреднявам а продавам колкото си може по на високо и купувам колкото си може по ниско.В момента закрих всички позиции на ДАХ и имам кеш да купя каквото си искам на БФБ а ти само ще се заяждаш защото чакаш Михаля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
                        btw, в момента европейски баМки са точно в същото положение, в което бяха американските преди три години - съотношението Equity Mkt/Total assets са от рода на 60х-70х...

                        Не казвам, че ще фалират, но съвсем не са цвете...
                        то затова и цените са им спихнати..някои повече от 2009 пролетта...
                        и тук идва момента в който инвеститора решава да ли да поеме риска и да купи или да чака...
                        по-рисковите играчи ще влязат сега по-внимателните след ясен сигнал за подобряване на средата.

                        въпрос на стил
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          ....
                          Щели да фалират а....
                          btw, в момента европейски баМки са точно в същото положение, в което бяха американските преди три години - съотношението Equity Mkt/Total assets са от рода на 60х-70х...

                          Не казвам, че ще фалират, но съвсем не са цвете...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
                            Не казвам, че не е усреднявал. Дори напротив - ако си бичи настроен, като него, не би пропускал да добавяш на всеки пет-шест процента надолу.

                            Не вярвам на номера, че вади пари от това на този пазар.

                            Да, при такива дневни движения може да купиш днес на Х цена, а утре да продадеш на Х +5%, но когато основния пакет е акумулиран на Х +70% трудно може да ме убеди някой, че това е печеливша игра.

                            Ограничаване на загубите - да, но не и печалба, както го изкарва онзи с двата ник-а.
                            не вярваш, но вади ...
                            а аз съм бай он дипс.. тъпо и упорито
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Зиро,
                              мечето (монти) трейдва доста активно и успя доста да си свали цените въпреки бруталния спад в банките... не знам защо не вярваш...

                              аз например съм бай и продавам само ако цената дойде на добра печалба над цялата позиция...и в момента съм в по-неизгодно положение от монти .. пълен до козирката с банкови акции... но не съм песимист.
                              Не казвам, че не е усреднявал. Дори напротив - ако си бичи настроен, като него, не би пропускал да добавяш на всеки пет-шест процента надолу.

                              Не вярвам на номера, че вади пари от това на този пазар.

                              Да, при такива дневни движения може да купиш днес на Х цена, а утре да продадеш на Х +5%, но когато основния пакет е акумулиран на Х +70% трудно може да ме убеди някой, че това е печеливша игра.

                              Ограничаване на загубите - да, но не и печалба, както го изкарва онзи с двата ник-а.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                .. пълен до козирката с банкови акции... но не съм песимист.
                                Ми като правиш на инат на това което съм ти казал... кво да те прави човек? Ся чакай Михаля да дойде да ти оправи позициите. През следващите години по принцип най-губещите инвестиции ще са в банки и застрахователи! Знаеш как се опари с холтчето и пак упорстваш?!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X