IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Доби Разгледай мнение
    Днес си понапълних пак Комерц. Апокалиптика (2012) дали има някакво мнение ?

    Ти много го надценяваш .... Единственото мнение което има, че няма мнение ....

    Коментар


    • Днес си понапълних пак Комерц. Апокалиптика (2012) дали има някакво мнение ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
        МОНТИ, в такава обстановка обикновено хората като теб остават без акции и гледат големия ръст без да участват.
        мисирката участва като купува по върховете и винаги уцелва дъната като продава тогава...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
          Ти явно си мислиш, че акционерите в гръцки банки ще налеят едни 30 милиарда ей-така, за да оправдаят логиката ти?!?

          Ти, ако си инвестирал в нещо, което е поевтиняло с 95 процента и има реален шанс скоро да струва нула, би ли вкарал сума равна на седем пъти текущата пазарна цена на актива, само за да му покриеш загубите досега?!?

          Е, там е работата, че ако имаше такива капитали, гръцките (а и българските между впрочем) банки нямаше да струват стотинки днес.
          Посмали малко, трябва да налеят към 16-17 милиарда, другите ги преглътнаха миналото тримесечие.. Това не е проблем, такива гръцки капитали има, проблем е гърците да не си теглят депозитите и според мен с този коз му смръзнаха лай..то на Папандреу.

          Както и да е, да развием логиката ми. Както казваш инвестирал съм на 95% спад, да речем 20 цента за акция, и ако правителството реши да вкара нови пари в увеличение на капитала и определи визираната от теб седем пъти по-висока цена, или 1.4 евро за нова акция, ми няма да участвам, но няма и да му се сърдя

          ПС Откакто си бъбрим по темата подобна инвестиция е на + 20% до +40%, но понеже е с научна цел бих я изчакал до + 500%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от valk Разгледай мнение
            Пазара е похарчен и изпържен отвякъде само спартанците ще останат
            не рабирам какво искаш да кажеш.. за Европа и за ДАКС едва ли, но американците може да направят близко до нови върхове.. гледай петрола- ако не минава 100 и ако не пада под около 85 само от петролните компании ще добави 40-50 пункта S&P.. Никога през послените 3 години не сме имали P/E 4-5 на МНОГО компании от сектора и дивидент 4-5%...

            А това за спартанците най-рано след няколко месеца и то когато и ако стане пропадане в развиващите се пазари...

            Коментар


            • Усещам че в най скоро време ще има преждеврменно разбутани депозити с наказателна лихва!
              Имам акции но и депозити в съотношение 35%-65% влагал съм с падеж през 2 месеца!
              Very smart

              Коментар


              • Пазара е похарчен и изпържен отвякъде само спартанците ще останат

                Коментар


                • хехе днеска е супер ден.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Нали правиш разлика между пазарна капитализация и собствен капитал, .......
                    Ти явно си мислиш, че акционерите в гръцки банки ще налеят едни 30 милиарда ей-така, за да оправдаят логиката ти?!?

                    Ти, ако си инвестирал в нещо, което е поевтиняло с 95 процента и има реален шанс скоро да струва нула, би ли вкарал сума равна на седем пъти текущата пазарна цена на актива, само за да му покриеш загубите досега?!?

                    Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Да обобщя, говоря за 40% национализация, а не за увеличение на капитала с 40% нови акции. Там може 200% да е, стига да има заинтересувани частни международни капитали.

                    Поздрави
                    Е, там е работата, че ако имаше такива капитали, гръцките (а и българските между впрочем) банки нямаше да струват стотинки днес.

                    Коментар


                    • ако ви е интересно утре дебнете тук
                      https://www.commerzbank.com/en/haupt...Aktuelles.html
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
                        При положение, че пазарната капитализация на гръцките банки в момента е 4,5 млрд. евро, а те държат между 50 и 60 млрд. гръцки ДЦК, да се надяваш на 40% процента национализация е меко казано оптимистично.
                        Нали правиш разлика между пазарна капитализация и собствен капитал, освен това стойността на бизнеса може и да е в пъти над моментната пазарна капитализация, като добре знаем. Отделно не слагам всички гръцки банки под общ знаменател, тъй като позициите им са доста различни, и не само през призмата на облигациите.

                        Да обобщя, говоря за 40% национализация, а не за увеличение на капитала с 40% нови акции. Там може 200% да е, стига да има заинтересувани частни международни капитали.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • И VOW3 си е супер
                          нале?
                          де е апокалиптика да вземе отношение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                            Е... фактите говорят.... струва ти се невероятно.... всички които купуват са луди... знаеш ли какви отчети се изкараха сутринта... каква криза....
                            Нали ще изчакаш до понеделник да видим как ще реагират в петък вечерта или понеделник и ако ралито продължи ще ти го призная.....

                            П.П. Даймлера още не съм продал .... и съм вече евро и половина на плюс...
                            Last edited by Монти; 03.11.2011, 13:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Не знам дали правиш разлика от едно малко емирство и Еврозона ,но аз правя....а и да си прав ралито никога не е продължило един ден ако има....

                              Е... фактите говорят.... струва ти се невероятно.... всички които купуват са луди... знаеш ли какви отчети се изкараха сутринта... каква криза....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SubZero Разгледай мнение
                                При положение, че пазарната капитализация на гръцките банки в момента е 4,5 млрд. евро, а те държат между 50 и 60 млрд. гръцки ДЦК, да се надяваш на 40% процента национализация е меко казано оптимистично.
                                На хартия е така, но не забравяй, че бизнеса им на балканите е доста.
                                според мен като опре ножа до кокала първото нещо, което ще направят е да се опитат да пласират на прилична цена бизнеса си в България и Румъния, който не е за подценяване. Германските банки на практика нямат представяне в БГ (като изключим МКБ, но там чак бабата е германска + че пазарния дял в БГ е малък)

                                Според мен ще има разместване в банковия НИ сектор.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X