IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Тъй де, затова не ме е страх Миналият път отиде до 2 за 1 месец точно с парите на шортаджиите
    Днес е денят на истината за ЕС...
    Познавайки евробюрократите ,каквото и да измътят яйцето ще е или без белтък или жълтък. За мен е важното да не е запратък....
    Даже има рима....
    Та вижданията са ми за над 100 пункта за ДАУ и ДАХ каквото и да решат.....
    а ако са сгафили от следващите дни ще започнат реакциите на маркетите ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Burov Разгледай мнение
      Gibt es nix anderes als die Kommerzbank. VW hat 350% seit dem Tiefstand!
      Немско говорящ или копи пейст nix

      Коментар


      • Gibt es nix anderes als die Kommerzbank. VW hat 350% seit dem Tiefstand!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          От два месеца има една групичка която щом поеме малко въздух и я разпродадат...
          Нещо като нашите 10 % на борсата ,но не я пускат под 1, 15-1,2....
          Интересно и е друго докато пред банката стой Продава се купува и се качва до 1,3 най малко ,но щом се мерне Купува и ако не първият ден на вторият почва спада....
          Да се надяваме че най после ще приемат финансови стимули ....
          В момента още стой Шорт.... и се обяснява че не може да развие рали поради ...дрън ,дрън...
          Тъй де, затова не ме е страх Миналият път отиде до 2 за 1 месец точно с парите на шортаджиите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            И двамата имате силни аргументи, но просто не ме е страх да я купувам, аз съм си фундаменталист, до голяма степен, и не че е втората по големина банка в Германия с капитализация 6 пъти по малка от тази на американските си събратя с подобен размер, а че са поели по добър път.

            Не че са се отказали от спекулата де, при силен за индексите сезон, отчета може и да изненада приятно.
            От два месеца има една групичка която щом поеме малко въздух и я разпродадат...
            Нещо като нашите 10 % на борсата ,но не я пускат под 1, 15-1,2....
            Интересно и е друго докато пред банката стой Продава се купува и се качва до 1,3 най малко ,но щом се мерне Купува и ако не първият ден на вторият почва спада....
            Да се надяваме че най после ще приемат финансови стимули ....
            В момента още стой Шорт.... и се обяснява че не може да развие рали поради ...дрън ,дрън...

            Коментар


            • И двамата имате силни аргументи, но просто не ме е страх да я купувам, аз съм си фундаменталист, до голяма степен, и не че е втората по големина банка в Германия с капитализация 6 пъти по малка от тази на американските си събратя с подобен размер, а че са поели по добър път.

              Не че са се отказали от спекулата де, при силен за индексите сезон, отчета може и да изненада приятно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                Значи ,
                1,5 - 1,6 са много добра цена за излизане ....
                Сега ти ги държиш от по дълго ....тогава ти намекнах ,че 2 , 2 и нещо ще е максимума ....
                Сега смятам ,че една нова програма за ликвидност на ФЕД ,плюс програма за стабилизация на банките на ЕЦБ до месец може да я направи 2 евро....
                Е по точно до 7 ноември....
                Да нали това казвам ако има позитивна спекулация около тая банка максимума който виждам е 2,10-2,20 макар че много не ме интересува щото това представлява не повече от 2,5-3% от борсовите ми инвестиции но все пака ако достигне ниво от 2 вече разкарвам и не пипам банки имай предвид че докато реалните лихвени проценти са на отрицателна територия акциите ще са в много лошо отношение риск печалба и когато правиш сметки за дакса калкулирай че той е перформанс и раздадените дивиденти се калкулират в самият индекс това е важно да се знае

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                  Ами ако дакса се срине с хиляда пункта мислиш ли че комерца ще издържи нивото от 1,00 евро на акция аз мисля че не дакса е в рейнджа 6900-7100 колко мисилиш че ще расте до краят на годината това е другата опция повече от 7300-7400 пункта нема да стане тоест при некаква супер спекулация тая продънена акция най много две евро да стане в противен случай с тия темпове на 7300 ще се котира 1,40-1,50 тоест куцо саката работа
                  Значи ,
                  1,5 - 1,6 са много добра цена за излизане ....
                  Сега ти ги държиш от по дълго ....тогава ти намекнах ,че 2 , 2 и нещо ще е максимума ....
                  Сега смятам ,че една нова програма за ликвидност на ФЕД ,плюс програма за стабилизация на банките на ЕЦБ до месец може да я направи 2 евро....
                  Е по точно до 7 ноември....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Аз не отиграх добре дакса, можеше и още ама не прецених каква воатилност ще има докато говори шефа, спрямо възможностите на мобилен интернет.

                    А Коба на тази цена колко да пада Или има риск от фалит, или няма мегдан за много надолу, а за мен първата опция не е реална
                    Ами ако дакса се срине с хиляда пункта мислиш ли че комерца ще издържи нивото от 1,00 евро на акция аз мисля че не дакса е в рейнджа 6900-7100 колко мисилиш че ще расте до краят на годината това е другата опция повече от 7300-7400 пункта нема да стане тоест при некаква супер спекулация тая продънена акция най много две евро да стане в противен случай с тия темпове на 7300 ще се котира 1,40-1,50 тоест куцо саката работа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      Вестник: Commerzbank подготвя нова програма за икономии

                      поздрави!
                      Банковите акции не стават за нищо особено тези на комерцбанк която е черната касичка на политиците който докато са на власт няма да позволят тъпата банка да качи пазарната си капитализация в никакъв случай от 28 евро на 2,20 от 2,20 на 7 от 7 на 1,20 от 1,20 на 2,20 от 2,20 на 1,20 ориентеровъчно това е дългосрочна куца инвестиция и ако пред мислех да държа на всяка цена до 3 евро ако стигне то сега и на 2,10-2,20 ако имам късмета да отиде идните две години махам акциите са клас актив за дългосрочна инвестиция и вероятно ще са апетитни след 5-6-7 години може би след нов крах ще са изгодни средносрочно но въпросът е кои компании ще останат при стоките е по гот сега тече тяхното време

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Флотът си е вървял със долара....
                        Днес излезе статия за икономии и съкращаване в Коба за да парират бъдещи по слаби резултати ,по принцип дългосрочно е положително ,но за маркета тези дни как ще е движението....
                        Аз не отиграх добре дакса, можеше и още ама не прецених каква воатилност ще има докато говори шефа, спрямо възможностите на мобилен интернет.

                        А Коба на тази цена колко да пада Или има риск от фалит, или няма мегдан за много надолу, а за мен първата опция не е реална

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                          Не мисля, а ако падне до 1, при спихване на индекса с 1000 пункта, ще го купувам с изкараните пари и просто ще залагам че познатият ни свят няма да се промени драстично

                          Виж че вчера им се наложи да мърдат индекса с колите, явно за финаските има доста мераклии
                          Има финасови активи и нефинасови стоки в момента е цикълът на мечитренд при финасовите акции облигации така че най-умното което може да се направи е да се инвестира единствено и само в нефинасови тоест стоки злато итн. ако погледна назад във времето стоките през последните години са ми донесли само и единствено печелба докато 5% акции общо взето загуба така че засега аз мисля докъм 2020 акции облигации да си ги купува кой ще когато дойде времето обръщаме едното в друго и влизаме в друга цикличност само фонда ми с аграрни кулутури направи 30% за няколко месеца и е много по лесно да си купуш фонд базиран върху осем основни кулутури отколкото да налучкаш компания която да направи такова движение риск печелба е в полза на стоките това е мой начин на мислене ти вероятно залагаш основно на акции дано имаш големи печелби и да си купули изгодни компании

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            Не забравяй, че комерца погълна една доста голяма банка. Съкращенията след като успяха да интегрират и слеят системите на 2-те банки не са спирали и със сигурност може още да се желае. Предполагам, че въпросните съкращения ще са насочени в тази посока + пазари извън полша и германия.

                            поздрави и успех
                            Вестник: Commerzbank подготвя нова програма за икономии
                            Die Commerzbank bereitet nach Informationen der "Welt am Sonntag" ein neues Sparprogramm vor. Commerzbank подготвя информация за "Велт ам Зонтаг" преди нова програма за икономии. Dazu sollen Stellenstreichungen und Filialschließungen gehören. Това ще включва съкращения на работни места и браншови затваряне.

                            Wie die Zeitung schreibt, hat der Vorstand seine Überlegungen für die Aufsichtsräte der Bank bereits auf rund 400 Seiten zusammengefasst. Както пише вестникът, Съветът обобщава мислите си в бордовете на директорите на банката, които вече са на около 400 страници. Die Pläne sollen den Mitgliedern des Kontrollgremiums Mitte September erläutert werden. Плановете са да бъдат членове на надзорния орган, обясни в средата на септември. Zum Umfang des Stellenabbaus und der Größe des künftigen Filialnetzes gebe es in den Unterlagen noch keine Angaben. За обхвата на съкращения на работни места и размера на бъдещата клонова мрежа няма информация в документите. Das Strategiepapier beinhalte zudem einen erneuten Vorstoß in Richtung längerer Öffnungszeiten der Filialen, schreibt die Zeitung weiter. Стратегическият документ съдържа също поднови настъплението си към по-дълги работното време на магазините, пише вестникът.


                            Vor fünf Jahren testete die Commerzbank schon einmal die Samstagsöffnung. Преди пет години, Commerzbank тествани преди откриването в събота. Sie scheiterte damit aber am Widerstand der Betriebsräte. Той не успя, обаче, така съпротивлението на съветите. Anfang August hatte Vorstandschef Martin Blessing wegen des Ertragseinbruchs im Privatkundengeschäft eine "strategische Überprüfung" angekündigt. Началото на август, главен изпълнителен директор Мартин Благословия е заради спад на приходите в банкирането на дребно, съобщи "стратегически преглед". Die niedrigen Zinsen und die Kaufzurückhaltung der Kunden führten im zweiten Quartal gerade noch zu einem leichten Gewinn. Ниските лихвени проценти и нежеланието на клиентите през второто тримесечие само леко печалба.


                            Nur dank der Direktbank-Tochter Comdirect konnte die Bank im Privatkundengeschäft überhaupt noch ein Plus ausweisen. Само благодарение на прякото дъщерно дружество на банковата Comdirect банката е в търговията на дребно бизнес като цяло, посочи още един плюс. Ein erneutes Sparprogramm dürfte nun mit schmerzlichen Einschnitten bei den Mitarbeitern einhergehen. Една обновена програма за икономии се очаква да бъдат придружени от болезнени съкращения на персонала. Seit der Übernahme der Dresdner Bank vor vier Jahren mussten bereits rund 9.000 Mitarbeiter im Konzern gehen. Тъй като придобиването на Dresdner Bank, преди четири години, трябваше да отида вече около 9000 служители на групата. Von 1.540 Filialen der beiden Banken sind nach Zusammenlegungen noch 1.290 übrig, bis zum Jahresende werden es 1.200 sein. От 1540 клоновете на двете банки, след сливания, нито 1290 са останали до края, ще има 1200.

                            поздрави!

                            Коментар


                            • Не забравяй, че комерца погълна една доста голяма банка. Съкращенията след като успяха да интегрират и слеят системите на 2-те банки не са спирали и със сигурност може още да се желае. Предполагам, че въпросните съкращения ще са насочени в тази посока + пазари извън полша и германия.

                              поздрави и успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Според мен, всичко е добре организирано , пазарим се за многото отпуска и социални права на европейците и за извращенията в надценката на някои услуги, като здравеопазване и юридически услуги, в Щатите.

                                Тоест и двете трябва да режат, в полза на един собственик.

                                А ЕЦБ има повече неизигрни аса от ФЕД, ако не намесваме флота де

                                Флотът си е вървял със долара....
                                Днес излезе статия за икономии и съкращаване в Коба за да парират бъдещи по слаби резултати ,по принцип дългосрочно е положително ,но за маркета тези дни как ще е движението....

                                Коментар

                                Working...
                                X