IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За Комерцбанк всеки мажоритар (на практика 17% е почти мажоритарен дял имайки предвид, че на оса не могат с милиция да съберат повече от 35%) .. та всеки мажоритар различен от държавата е добро решение.

    В момента Блесинг и компания работят, за да не ги уволнят на ОСА, където решаващата дума е на политиците. В нормалните дружества акционерите се вълнуват от резултата, а тук се управлява както се управляват чужди пари....общи..

    Ако UBS влезе за мен това ще е силно положителен знак за бъдещето на банката.

    Поздрави и успех
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
      Да ти кажа, хич не се притеснявам за големите риби - чужди, че и наши. Никой няма дори да прочете разни мои спорни съждения, а и дори да прочете, няма да обърне внимание.
      Добавих "антипрепоръката" основно за да не взема да подведа някого от "нашего брата" и от нашата черга тук.
      КоБа си остава изключително рискова позиция и още веднъж напомням за думите на Ники5, че това е много дървена акция.
      Ама! Колко се печели от красивите и ясните гуди железарки!???

      Този уикенд не съм припарвал до нета (и, което е странно - хич не се чувствам зле от това) и за съжаление не мога да коментирам последните събития от края на миналата седмица.

      Държавното участие е един от многото рискови елементи по тази позиция.
      Би било пълен абсурд държавата да почне да излиза хаотично на тези нива и то с такъв голям стейк от (май бяха около 18 %), но може ли човек да бъде сигурен в мотивите на действие на политиците. До този момент Блесинг наистина е бил "на каишка", но вече нещата са различни след последното ОС. Главата му е отдавна на дръвника, пък и не знам, дали въобще в Германия има по-мразен финансист от него. Казвам го, защото не мога да изключа и някакъв, включително отчаян ход от негова страна. А той редовно си купува акции и участва лично като физическо лице в УК. Някой би казал: Само това оставаше - да се чуе, че Блесинг продава!!!
      Имаше хора от УСъвет, които продадоха, други май продадоха правата си по увеличението??? Лошо въздействат тези неща.
      Картината става друга при условие, че държавата намери купувач на целия си дял и то да бъда голям и мотивиран купувач, който да заеме ролята на истински мажоритар (такъв по същество няма в Коба).
      Особено ако цената е добра.

      Питаш и за цената !?
      Аз споделих, че за мен субективно движението от 8,50 до 5,50 няма никакво рационално обяснение. Много мъка и много страх има сред акционери и спекуланти тук.
      Самата цена 8,50 е също в известен смисъл изкуствено изчислена котва, която е вързана към сплита и цената на правата по УК.Помниш, че имаше движения преди сплита, които бяха в интервала 1,30 - 1,80, които към онзи момент не изглеждаха толкова странни. Пък този момент хич не беше отдавна. Нито са се случили драстични промени.
      Само си помисли, какво впечатление би произвело сега едно твърдение, че може да се очаква цена от 18 евро бройката.
      Скандал!!!
      Простаци и невежи могат да твърдят подобни неща,
      Няма подобно твърдение, де! Поне от мен!

      Два добри отчета (август и ноември), нов мажоритар и някаква добра новинка от корабния пазар, можа да направят цени от 5-6 евро да изглеждат невероятни (ниски).

      Да, ама това е чисто пожелателно мислене.

      Предстои ми да пътувам и за съжаление известно време няма да мога да реагирам.

      Поздрави !

      По принцип 8 ,30 е моята цена...
      Но в немските сайтове се спряга за 17 % акции на КОБА с цена 6,5...евро от UBS....
      Не е препоръка...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        nacheff,
        така де знаеме и не е препоръка ,но не мисля чи някоя голяма риба от ДАХ ще се влияе от нашите лаишки опити за анализи.....
        Този уйкенд много пише за демарша на Шайбле и продажба на дължавния дял на Комирс на UBS.. Сега погледнах премаркета и той е скочил с 3,4 % нагоре...
        Нещо повече.... за цена ...
        Поздрави!
        Да ти кажа, хич не се притеснявам за големите риби - чужди, че и наши. Никой няма дори да прочете разни мои спорни съждения, а и дори да прочете, няма да обърне внимание.
        Добавих "антипрепоръката" основно за да не взема да подведа някого от "нашего брата" и от нашата черга тук.
        КоБа си остава изключително рискова позиция и още веднъж напомням за думите на Ники5, че това е много дървена акция.
        Ама! Колко се печели от красивите и ясните гуди железарки!???

        Този уикенд не съм припарвал до нета (и, което е странно - хич не се чувствам зле от това) и за съжаление не мога да коментирам последните събития от края на миналата седмица.

        Държавното участие е един от многото рискови елементи по тази позиция.
        Би било пълен абсурд държавата да почне да излиза хаотично на тези нива и то с такъв голям стейк от (май бяха около 18 %), но може ли човек да бъде сигурен в мотивите на действие на политиците. До този момент Блесинг наистина е бил "на каишка", но вече нещата са различни след последното ОС. Главата му е отдавна на дръвника, пък и не знам, дали въобще в Германия има по-мразен финансист от него. Казвам го, защото не мога да изключа и някакъв, включително отчаян ход от негова страна. А той редовно си купува акции и участва лично като физическо лице в УК. Някой би казал: Само това оставаше - да се чуе, че Блесинг продава!!!
        Имаше хора от УСъвет, които продадоха, други май продадоха правата си по увеличението??? Лошо въздействат тези неща.
        Картината става друга при условие, че държавата намери купувач на целия си дял и то да бъда голям и мотивиран купувач, който да заеме ролята на истински мажоритар (такъв по същество няма в Коба).
        Особено ако цената е добра.

        Питаш и за цената !?
        Аз споделих, че за мен субективно движението от 8,50 до 5,50 няма никакво рационално обяснение. Много мъка и много страх има сред акционери и спекуланти тук.
        Самата цена 8,50 е също в известен смисъл изкуствено изчислена котва, която е вързана към сплита и цената на правата по УК.
        Помниш, че имаше движения преди сплита, които бяха в интервала 1,30 - 1,80, които към онзи момент не изглеждаха толкова странни. Пък този момент хич не беше отдавна. Нито са се случили драстични промени.
        Само си помисли, какво впечатление би произвело сега едно твърдение, че може да се очаква цена от 18 евро бройката.
        Скандал!!!
        Простаци и невежи могат да твърдят подобни неща,
        Няма подобно твърдение, де! Поне от мен!

        Два добри отчета (август и ноември), нов мажоритар и някаква добра новинка от корабния пазар, можа да направят цени от 5-6 евро да изглеждат невероятни (ниски).

        Да, ама това е чисто пожелателно мислене.

        Предстои ми да пътувам и за съжаление известно време няма да мога да реагирам.

        Поздрави !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
          Макар, че е излишно да се споменава, подобно мнение задължително трябва да се съпровожда и от дежурното:
          Изказаното мнение категорично не представлява препоръка за извършване на сделки или за въздържане от сделки.
          Нали знаете как е ...
          nacheff,
          така де знаеме и не е препоръка ,но не мисля чи някоя голяма риба от ДАХ ще се влияе от нашите лаишки опити за анализи.....
          Този уйкенд много пише за демарша на Шайбле и продажба на дължавния дял на Комирс на UBS.. Сега погледнах премаркета и той е скочил с 3,4 % нагоре...
          Нещо повече.... за цена ...
          Поздрави!

          Коментар


          • Praktiker went bust as expected

            Коментар


            • Първоначално изпратено от noker Разгледай мнение
              Дай малко разяснения. Как стигна до този извод?
              още малко и сме там

              Коментар


              • Макар, че е излишно да се споменава, подобно мнение задължително трябва да се съпровожда и от дежурното:
                Изказаното мнение категорично не представлява препоръка за извършване на сделки или за въздържане от сделки.
                Нали знаете как е ...

                Коментар


                • Снощи попаднах на едно писмо, постнато в немски форум.
                  ДВА на Коба е писало на разтревожен акционер и коментира актуалното състояние от името на един от членовете на НСъвет.

                  Обясняват спада наистина основно със спекулации по повод на корабните кредити.
                  Ама, ... не било вярно. Нищо тревожно не е възникнало междувременно.

                  Някой пак е подкарвал и подплашвал стадото ..... грубо ... и с гегата през краката.

                  Иначе, интересно е, че се споменава постигната адекватност по Базел 3 от 8,4 %.
                  Мислех, че е 8,2.
                  Имат принципно задължение да достигнат поне 9 %, но за това има и дълъг срок, а каката твърди, че планират достигането на тази отметка още догодина и то с органични средства. Ерго, няма да има повече извиване на ръце с УК-ла.

                  Абе, приказка да върви.

                  http://www.ariva.de/forum/COMMERZBAN...6337?page=8366

                  Та, има известни основания да се надяваме и вярваме, че дъното е било наистина вчера.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от noker Разгледай мнение
                    Дай малко разяснения. Как стигна до този извод?
                    Дава му се свише
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                      daxa 8195 от там стабилно надолу
                      Дай малко разяснения. Как стигна до този извод?

                      Коментар


                      • Нетния актив на акция е към 30 евро, може би малко по-долу да е слезнал след увеличението. Ако искат да ги търгуват по 5 евро, ако искат и по 2. Точно все тая ми е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          за мен 10 е добре....
                          Аз също съм в движение и не мога да намеря достатъчна информация ...защо скочи с 60 цента последния час...
                          някой ще я купува ли ... ..
                          Вървят наистина и слухове за придобиване.
                          Какво ли не съм чел!
                          Сантандер, французите (БНП), американци, че чак дори и Дойче !!!
                          Луда работа.
                          Не е невъзможно.
                          По отношение на ДБ всъщност не го виждам, как би станало, ама и адвокатите им не са за подценяване.

                          10 го виждам скъпо за момента.
                          Но, другата сметка може да е сравнително проста ако се приеме, че нищо не е сериозно променено.

                          Преди имаше 5,8 млрд. а. по 1,15 = 6,67 маркет кап.
                          Влязоха от УК примерно 2,5 млрд. Е, а новият брой акции е 1,138 млрд.
                          Резултат : 8,05 Е/бр.
                          Редно е да се прибави някакъв бонус, защото:
                          - върнаха "тихото" участие на соффин,
                          - разплатиха се и с Алинц.
                          - подобриха по спомен на около 8,2 кап. адекватност по Базел 3.
                          Аз слагам едни наистина скромни 5 % и затуй викам 8,5.
                          Ама, кой да ти слуша !?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                            Скочи защото аз купувх по-сериозно. Вече продадох половината и покрих загубите от месеци за един ден
                            Сутринта бях реализирал загуби от над 200 евро ,сега съм на полкова плюс....
                            от шест месеца не съм на ДАХ и сега съм малко неадекватен в преценките си..
                            Опита ми говори ,че Коба не пада за един а като сеп обърне плачинката не се качва за един ден... ако има фундамент ...затова ме интересува причината..
                            Защото ако е съществена ралито ще продължи най малко цяла седмица и със стабилни проценти....
                            Спомням си когато спечелиха 700 милиона ... от 1,17 до 1,80-190 стигна.....
                            Това като пример...

                            Коментар


                            • daxa 8195 от там стабилно надолу

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                за мен 10 е добре....
                                Аз също съм в движение и не мога да намеря достатъчна информация ...защо скочи с 60 цента последния час...
                                някой ще я купува ли ... ..
                                Скочи защото аз купувх по-сериозно. Вече продадох половината и покрих загубите от месеци за един ден

                                Коментар

                                Working...
                                X