IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    рецесията ще свърши когато пак почнат да се взимат яко кредити, банките да правят луди печалби и да се надуват балони при имотите
    Точ тъй, аз даже се замислям за арбитражи да взиам кредити от Австрия на 2% и да ги даам в България за жилищни кредити на 8%. Аз не моа си обясним що за тапунгер тряя да си да вземеш кредит за 25 г. от 100 000 бомби на 8% за апартамент и такси и глупости и ти дават накрая 96 000 чисто и живот и здраве след 25 г. ше си върнал на банката 250 000 бимберици и ше си купил на всички от банката апартаменти и тогава рецесия би тряяло да няма
    Last edited by michaelis; 03.01.2014, 20:09.

    Коментар


    • рецесията ще свърши когато пак почнат да се взимат яко кредити, банките да правят луди печалби и да се надуват балони при имотите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Кат се научат хората отново да работят, а не да правят само джажи ,които не стават за нищо,а само за дзверене и като започнат да правят отново качествени храни и дрехи и да плащат истинската им цена,рецесията ще е свършила!!!Ама това май скоро няма да стане,щото хептен много станаха тарикатите и на всичкото отгоре ни управляват!!!
        Съгласен съм.
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
          Няма логика Гуньо, аз също съм на мнение,че рецесията не е свършила ,за разлика от теб.
          Кат се научат хората отново да работят, а не да правят само джажи ,които не стават за нищо,а само за дзверене и като започнат да правят отново качествени храни и дрехи и да плащат истинската им цена,рецесията ще е свършила!!!Ама това май скоро няма да стане,щото хептен много станаха тарикатите и на всичкото отгоре ни управляват!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
            Младежи аз вдигам ръце от прогнозите ви за какъвто и да било разтеж
            Бат Хахо казвам го само веднъж и повече мисля да не повтарям, debt crisis ако с печатане на пари от нищо пак повтарям от НИЩО се праи икономика, то ти си открил алхимията бате. За борсата няма да спорим, защото никой не знае какво ще стане, а що се отнася до циклите сега с сме голям МЕЧИ цикъл който трае 17 години и според него до 2016 - 2020 трябва да е свършил.
            Ако от НИЩОТО можеха да се печатат пари и всеки можеше да прави каквото си иска то България щеше да е Кувейт и аз нямаше да гоня на баба си пантофите навънка !!
            Няям повече забележки!
            Един лайк от мен

            Коментар


            • Младежи аз вдигам ръце от прогнозите ви за какъвто и да било разтеж
              Бат Хахо казвам го само веднъж и повече мисля да не повтарям, debt crisis ако с печатане на пари от нищо пак повтарям от НИЩО се праи икономика, то ти си открил алхимията бате. За борсата няма да спорим, защото никой не знае какво ще стане, а що се отнася до циклите сега с сме голям МЕЧИ цикъл който трае 17 години и според него до 2016 - 2020 трябва да е свършил.
              Ако от НИЩОТО можеха да се печатат пари и всеки можеше да прави каквото си иска то България щеше да е Кувейт и аз нямаше да гоня на баба си пантофите навънка !!
              Няям повече забележки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jasonbeck Разгледай мнение
                Да, сори, ма тои си знае
                А така,рекни му го.
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  Това искаше да го кажеш на Хахо,нали?
                  Аз съм на твоето мнение!
                  Да, сори, ма тои си знае

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                    Не на теб Хемилио на теб ... искаше да го каже
                    Няма логика Гуньо, аз също съм на мнение,че рецесията не е свършила ,за разлика от теб.
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      Това искаше да го кажеш на Хахо,нали?
                      Аз съм на твоето мнение!
                      Не на теб Хемилио на теб ... искаше да го каже

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jasonbeck Разгледай мнение
                        Определено ги бъркаш циклите и същите които не трябва да слушаш са те излъгали че сме излезнали от рецесия. То ако се замислиш а Америка не е имало рецесия, само опасения

                        Интересно ми е и в кой бизнес работиш? Кое следиш защото повечето сфери са в нечовешка стагнация, такава конкуренция че профита е тънък като косъм. Затова има балон особенно в ИТ и всичко.
                        Това искаше да го кажеш на Хахо,нали?
                        Аз съм на твоето мнение!
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Пич,всичко това важеше до 2008г.
                          Пазара вече не е същия
                          Границите на циклите са много размити.
                          Кажи ми ти на какво отгоре реши,че сме цъфнали и ще връзваме?
                          Книжките които си чел вече не са актуални.
                          Пазара ,забрави да споменеш ,че се движи също от алчност и страх.
                          А стадото се плаши вече много лесно,понеже устоите на пазара се промениха.
                          Добре дошъл в 21- ви век.
                          Определено ги бъркаш циклите и същите които не трябва да слушаш са те излъгали че сме излезнали от рецесия. То ако се замислиш а Америка не е имало рецесия, само опасения

                          Интересно ми е и в кой бизнес работиш? Кое следиш защото повечето сфери са в нечовешка стагнация, такава конкуренция че профита е тънък като косъм. Затова има балон особенно в ИТ и всичко.

                          Коментар


                          • Пич,всичко това важеше до 2008г.
                            Пазара вече не е същия
                            Границите на циклите са много размити.
                            Кажи ми ти на какво отгоре реши,че сме цъфнали и ще връзваме?
                            Книжките които си чел вече не са актуални.
                            Пазара ,забрави да споменеш ,че се движи също от алчност и страх.
                            А стадото се плаши вече много лесно,понеже устоите на пазара се промениха.
                            Добре дошъл в 21- ви век.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Значи с вас 3 мата трябва да се започне от А,Б,В какво е макроикономика, кое движи пазара, икономически цикли и т.н. и т.н. много работа трябва над вас, ако евентуално ще станете трейдъри едно 2-3 години минимум.
                              Значи в момента в главите ви такъв хаос, че тотално се разминавате с икномическите цикли, злато, акции, бондовете, бичи пазар, мечи пазар и т.н.
                              Нямам време да пиша образователни постове във форума, но айде днес ще ви отделя 10 минути:
                              Макроикономика и Икономически Цикли.
                              В момента все още излизаме от цикъла на рецесията:
                              Какво е типично за цикъла на рецесията:
                              1. Несигурност
                              2. Парите са под дюшеците, по банките и кеш.
                              3. Парите са в сигурно нискорискови активи - ЗЛАТО (за тва и цената на златото стигна 1900 през 2008-2009 г.).
                              4. Акциите са на дъното (много рисков актив по време на рецесия и криза).
                              5. Парите са в бондове (нискорисков актив)
                              6. Специално за златото - сигурен актив, който не плаща дивидент, няма растеж става само ако няма къде другаде да си сложиш парите, инвестира се там при големи кризи.
                              7. Лихвите на 0
                              8. QE печатат се пари и се наливат в икономиката.
                              9. Мечи пазар - акциите падат (тогава е момента да се шортят акциите)
                              10. Ниска инвестиционна активност - няма ИПО-та няма нищо.
                              11. Липса на кредит и пари в системата - никой не дава на заем пари, следователно парите не се мултиплицират и пари няма.
                              12. БВП - пада или стои на 1 място
                              13. Безработицата расте.
                              14. Няма инфлация
                              15. Имотите падат

                              В момента излизаме от периода на рецесията и навлизаме в периода на Растеж.
                              Какво е типично за периода на растеж:
                              1. Сигурността се завръща - с нея и апетита за РИСК и инвестиции в по-рискови активи но с по голяма възвръщаемост (парите почват да отиват към акции не само на големи компании а и малки високо рискови компании).
                              2. Парите почват да излизат от ЗЛАТО - апокалипсиса е минал, злато не ни трябва, златото не дава дивидент, капитала е паркиран там и нищо, за това и пада цената на златото вече е на 1200.
                              3. QE почва да намаля и спира
                              4. Лихвите почват плавно да се покачват.
                              5. Безработицата пада
                              6. БВП почва да расте
                              7. Инфлацията бавно почва да расте (по-високата инфлация идва в края на периода когато икономиката работи на 100%).
                              8. Инвеститорите вадят кеша от дюшеците и банките и почват да инвестират, в нови бизнеси в нови компании в акции
                              9. Кредита почва да се увеличава.
                              10. Потреблението се увеличава
                              11. Бичи пазар -акциите растат
                              12. Хората са готови да поемат повече риск
                              13. Има ИПО-та има инвеститори
                              14. Парите излизат от сигурни ниско рискови активи (кеш, злато, бондове) и отиват на борсата (акции).
                              15. Имотите почват да растат.

                              Та вие умници с какъв акъл шортите пазара като в момента сме в началото на цикъла на растеж????

                              Пазара се шорти в мечи пазар - като се очаква спад на икономиката и рецесия.

                              От тук нататък икономиката ще расте, с каква логика очаквате пазара да падне.

                              На вас макроикономически са ви объркани расъждениата не сте наясно:
                              1. В кой цикъл се намира икономиката.
                              2. Кое е характерно за циклите на растеж и рецесия.

                              Не мога да ви мисля много сте зле

                              Коментар


                              • Хахо- НИКОГА,НИКОГА,НИКОГА, НЕ подценявай историята.
                                Тя винаги се повтаря,било то и видоизменена,да не говорим,че новите неща са добре забравени стари.
                                А който не си е научил урока- получава слаб 2.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X