IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • - Нордекс дивиденти не раздава, не пропускайте.
    - С.Клатен чрез Квант вече има само малко над 5%, пакета от 21-22% е редуциран силно отдавна.
    Аксиона беше малък спасителен пояс за нордекс, но от испанци гювеч забравете. преди 2 месеца СЕОто стана испанец от Аксиона. но това е малкото зло.
    - нордекс са 90% он-шор ориентирани, а от 2-3г акцента в/у оф-шор. продуктите им НЕ са силно конкурентни. Вестас работят в/у турбина 10.5MW и нагоре вече.
    - имат сравнително малък пазарен дял спрямо конкурентите си в класата.
    - печелят договори много трудно. много слабо присъствие в Ю.Америка, Индия, Австралия и т.н. в момента разчитат на Аксиона да стъпят със собствени продукти по-силно и здраво в тези региони.
    Last edited by Ferry; 21.06.2017, 16:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
      Някой следи ли NORDEX AG .Аз влязох с малко
      имам малко също и ги бях позабравил покрай други дивотии.
      но гледам от няколко месеца е много недолюбена акция и ще смачкат още надолу, поне до 9.50.
      ако се спусне натам ще помисля за още малк, но имам вътрено чуство, че ще скроят с испанците врътка.
      продуктите на Нордекс са с много голяма комнуренция и имат огромен персонал. нямат иновации и не са пробивни напоследък въобще, почиват на стари лаври и това ме смущава, че като нищо могат да я фалират. а испанците са лисици и последното нещо при тях е прозрачността.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Аз го наглеждам заедно с Газпром и чакам да се случи някаква драма за да вляза на по-ниско ... ако може в същото време да има спад и на DAX ...
        Вече им дават таргет 9 евро ...
        това го прочетох и аз но влязох с 450 броя на средна 11.50 да видим
        бавно и тихо нагоре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
          Някой следи ли NORDEX AG .Аз влязох с малко
          Аз го наглеждам заедно с Газпром и чакам да се случи някаква драма за да вляза на по-ниско ... ако може в същото време да има спад и на DAX ...
          Вече им дават таргет 9 евро ...

          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Някой следи ли NORDEX AG .Аз влязох с малко
            бавно и тихо нагоре

            Коментар


            • Коментар


              • според мен газпром ще тества 3.445 надолу. както писах, ако слезне на 3, ще взема малко.
                местните техничари спрягат падащият нож засега за газпром и да се не пипа.

                преди малко взех 30к от онкогенекса. както е тръгнало като нищо може да подскочи над 1 отново.
                мърджа с ачийв е в ход, но идея си нямам в какво съотношение ще се направи преобразуването на акциите за новата компания от август.

                някой да знае повече за това? благодаря предварително.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol
                  Abengoa , отново съм в позиция ..0.029
                  Смятам, че още няколко месеца ще е в рейндж 0.03-0.04 и се надявам да се възползвам... отново
                  п.с. OHL - имате ли идея как е финансово... щото графиката му доста прилича на ABG , преди да им приложат схемата "преструктуриране"...
                  ​​​​
                  Last edited by Protokol; 20.06.2017, 20:18.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                    А и Газпром е специфична компания и всички знаем какво трябва да стане за да излети.
                    Няма нужда да лети.Това си е акция-убежище.Малко известен факт е, че корпоративния модел на GAZP е заложен от Берия и Времето го доказа като успешен.Има и някои интересни дъщерни примерно :

                    https://ru.investing.com/equities/gazprom-neft_rts



                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                      Помня като купувах цената падна до около 2.70 и аз гледах и се чудех.....ама там е дългосрочна инвестиция.там някъде бяха паднали и Роснефт.Проблема е цената на петрола като цяло,и американското желание те да продават на Европа а не Руснаците.Все пак това са компании които не могат да изчезнат или фалират.Аз не се надявам на бърза печалба тук.
                      Ще продават: дръжки. Просто не могат да конкурират Газпром като цена - едно е: по тръбата, друго е: с гемии през океанът. Освен туй Газпром строи могъщи газопроводи към Китай, скоро към Япония и към Индия, а това са икономики, които са по-големи потребители от Европа. Разбира се - няма лошо - диверсификация - Shell вече е най-големият доставчик на газчица в Щатите - играе, разбира се и в новият газопровод на Газпром.

                      Желязко - на три еврака: трудно.

                      Има и друг фактор - по-сосният дивидент тая година. В рублички не е голямо увеличение, ама рубличката поскъпна.

                      Алчен - и аз искам Лукойлченца - имат огромни резерви на слуз - май най-най-големите на света. Ако паднат под 40 кинта - скачам... но сега по ми се щат добивни компании - Tinto+BHP.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Тесла след пусканв на Гигафактори отива към 1000

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                          Жив и здрав да си щом можеш да изкарваш такива проценти......аз не мога. А и Газпром е специфична компания и всички знаем какво трябва да стане за да излети.Дано да сме живи и здрави след 10 години -да ме питаш колко съм изкарал от Газпром а аз да те питам ти защо продаде?
                          темата е DAX, основно акции на немски компании и търговия на паркета. за едни 200-300% при някои акции още не си изпуснал влака. перли има винаги и ще има, независимо от цикличността на пазара.
                          още много имам да уча и да чета, за да правя по 4-500% за няколко месеца. немският пазар е абсолютно достатъчен за правене на добри и големи пари + мижавата ни борсичка на моменти.

                          пожелавам ти повече странични наблюдения и анализи, отколко очакване, че някой ще те светне за залатната кокошка тук.

                          пс: ако те интересуват някои акциите които държа и които съм имал, превърти темата назад>
                          жив и здрав и успех!
                          Last edited by Ferry; 19.06.2017, 17:55.

                          Коментар


                          • Жив и здрав да си щом можеш да изкарваш такива проценти......аз не мога. А и Газпром е специфична компания и всички знаем какво трябва да стане за да излети.Дано да сме живи и здрави след 10 години -да ме питаш колко съм изкарал от Газпром а аз да те питам ти защо продаде?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение

                              Целта ми е няколкостотин процента а не няколкодесетки/20-30%примерно/ако ми кажеш как да изкарам 400% тази година или следващата....бих ти дал 10% от спечеленото.Не се шегувам
                              не разчитай някой да ти каже куде да вложиш за 3-4-5 кратно увеличение на парите
                              аз рискувах с едни и направих 500% за 12м. очакванията ми бяха за 2-2.5х но във времето имаше доста новини и анализи та се задържах до 500%.
                              в момента имам 3 от 8 позиции, които за са от миналото лято досега на средно 190%.

                              нито с нефт- или газпром не разчитам на 400% за 12м, НО на 10-150% да .... АКО цената отиде на 3 газпром, схте скоча с около 4-5 килакции в тях за поне удвояване.... но само ако!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                                искам да попитам: целта ви е пари на борсата ли да печелите или да колекционирате 5, 10, 15г акциите на мастодонти?

                                ако е 2то, то всякакви коментари относно подобни фирми са излишни, освен ако се случат грандиозни турболенции.
                                Целта ми е няколкостотин процента а не няколкодесетки/20-30%примерно/ако ми кажеш как да изкарам 400% тази година или следващата....бих ти дал 10% от спечеленото.Не се шегувам

                                Коментар

                                Working...
                                X