IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При Луфтханза играта става интересна, отменят полетите до Китай поне до 9 февруари.. чакаме ново дъно !?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Гледай Варта и Вирекард късите блъскат безмилостно....автомобилите също са под натиск...
      Не знам ,довечера ще решаваме ....в ДАУ.
      Колите от доста време са под натиск, следя ги също с повишено внимание. Wirecard с тези движения от последните 2 години е хитът на борсата, даде доста възможности за някое евро печалба, може отново към 180 - 200 да ходи, но първо да се види какво ще каже одиторът.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Точно така изглежда. Дивидентно плащане при Луфтханза предстои сега февруари, но не е никаква спирачка за спада.

        Нека има движения, полезни са за трейдърите, отварят възможности. За сега си запазвам прогнозата за спад през годината(като все пак очаквах след каря на януари и отчетите да започне, но вируса ускори движенията) и към края на годината и изборите в САЩ, да приключим отново годината с ръст, не 30%, но 5 - 10% би било нормално.
        Гледай Варта и Вирекард късите блъскат безмилостно....автомобилите също са под натиск...
        Не знам ,довечера ще решаваме ....в ДАУ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          По принцип това става след дивидентите през май но сега нещата отиват към по рано......
          Така е.

          Нека има движения, полезни са за трейдърите, отварят възможности. За сега си запазвам прогнозата за спад през годината(като все пак очаквах след каря на януари и отчетите да започне, но вируса ускори движенията) и към края на годината и изборите в САЩ, да приключим отново годината с ръст, не 30%, но 5 - 10% би било нормално.
          Last edited by k.o.; 27.01.2020, 16:03.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            подкрепям стратегията

            Много червен ден днес. Следващите месеци нищо чудно корекцията да направи и над 10% от върха, прекалено се надуха индексите, особено в САЩ. Не всичко е розово, но все още няма причина за сериозни притеснения и да се мисли за криза.
            По принцип това става след дивидентите през май но сега нещата отиват към по рано......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Кола Рено няма да си купя , но акции си взех
              подкрепям стратегията

              Много червен ден днес. Следващите месеци нищо чудно корекцията да направи и над 10% от върха, прекалено се надуха индексите, особено в САЩ. Не всичко е розово, но все още няма причина за сериозни притеснения и да се мисли за криза.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                И аз така смятам ...ама не тоя месец ...В следващите две-три седмици ще ги ухажват мечките
                Ако грипът достигне в Европа и Америка, дори на 1/3 от това, което е в Китай ще има много сериозна корекция.
                Луфтханзата я смъкнаха до 13,57 днес, но бързо възстанови известна част..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Само аз ли смятам че има причини за индексите да корегират 5,6 % надолЕ.....?
                  И аз така смятам ...ама не тоя месец ...В следващите две-три седмици ще ги ухажват мечките
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    включих се в клуба - на 35.16
                    Кола Рено няма да си купя , но акции си взех
                    Само аз ли смятам че има причини за индексите да корегират 5,6 % надолЕ.....?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                      Аз си мисля когато има нов CEO ще обърне тренда
                      включих се в клуба - на 35.16
                      Кола Рено няма да си купя , но акции си взех
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Илиев Разгледай мнение
                        Благоря ви за отговорите.
                        Ето и един сайт от мен
                        https://www.godmode-trader.de/indize...ex-kurs,133943

                        Коментар


                        • Благоря ви за отговорите.

                          Коментар


                          • При LHA нещата станаха 50/50

                            1. Синдикатът обяви, че няма да насрочва ефективна стачка и имало развитие в преговорите.
                            2. Очаква се IPO на две от дъщерните дружества на компанията, едно от които е доста печелившото Lufthansa Technik и общата им оценка е по - голяма от моментнтата капитализация на авиокомпанията.
                            3. Късите позиции се увеличават.
                            4. Шумотвеица заради поредния вирус тръгнал от Китай... как все от там изникват, не мога да си обясня. Въпреки, че ако имам работа и трябва да съм в Брюксел или Стокхолм, вирус или не, пеша няма да ходя до там или да отложа сделката и да загубя пари, смятам важи и за останалият свят.
                            5. Нямат от спрения Бойнг 737 MAX и печелят от това спрямо конкуренцията, също позитивно, ако петролът се задържи около и дори под 60.

                            10 - 12 или в момента дъно, зависи кой фактор натежи повече.


                            К+S е интересна в момента също, доста потъва, но след още някое евро и там трябва да намери дъно.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              До сега и аз се чудех къде е дъното ,но заради грипа вече е под 12 за мен....?
                              Протокол , имам Хетра , но https://www.finanznachrichten.de/akt...uebersicht.htm работи със секунда преди платформата ми....
                              Рено как ви се вижда 27-29 евра ..?
                              Този сайт го поглеждам също. ...но ми прави лошо впечатление, че изостават с новините...напр. за последната оценка на Сити за Рено - прочетох я 1/2 час преди това на друго място.... Относно цената - някъде четох мнение ...щом разбирачите от Сити им дават 35 , приготви се за 25 ... Прекалено ми се струва... трудно ще стигне до 30, ... ако индексите направят червена серия от понеделник ще ги чакам на 30-31... Вчера не ми се изпълни поръчката на 35.65...сигурно е за добро
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение

                                Монти, оказа се прав и за трите ! Луфтханзата много я натиснаха, въпросът е къде е дъното ?!
                                До сега и аз се чудех къде е дъното ,но заради грипа вече е под 12 за мен....?
                                Протокол , имам Хетра , но https://www.finanznachrichten.de/akt...uebersicht.htm работи със секунда преди платформата ми....
                                Рено как ви се вижда 27-29 евра ..?

                                Коментар

                                Working...
                                X