IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Е разбира се ! СОФИЯ ще има пик към Великден...Ти къде си ?
    В бг дойдох си малко преди да вкарат карантината в мадрид .Имам друг поглед за вируса и начина на действие ,но тук нямат ресурса като в Испания .Само мога да кажа че ББ си няма идея какво говори ,добре че генерала има опит и знае какво прави .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Е разбира се ! СОФИЯ ще има пик към Великден...Ти къде си ?
      Ехее оптимист пак

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Испания е парализирана до 9 април предполагам това чака Франция и Германия .
        За мен по важно е Испания дори Дакс не ме вълнува много .
        Е разбира се ! СОФИЯ ще има пик към Великден...Ти къде си ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Жълтите ще са индикатор за утре след това зелено.....гледам всички помагат на италия...това значи че пика в европа наближава...?
          Испания е парализирана до 9 април предполагам това чака Франция и Германия .
          За мен по важно е Испания дори Дакс не ме вълнува много .
          Last edited by lobos; 29.03.2020, 21:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
            Аз ги виждам до вторник червени след това добри новини от Италия ...
            Жълтите ще са индикатор за утре след това зелено.....гледам всички помагат на италия...това значи че пика в европа наближава...?

            Коментар


            • Аз ги виждам до вторник червени след това добри новини от Италия ...

              Коментар


              • Зелено зелено. Би трябвало да имате зелена седмица. Освен ако Баба Меркел не я прибрат в чувал китайци с емблеми на CCP Въпреки, че ние и пожелаваме дълъг мандат на чело на локомотива на съюза.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение


                  Дай прогноза за DAX-а утре, да сме по темата, мен ме влече някой друг % минус?
                  -3% -4%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Не чета БГ медии, в конкретната статия скубнали оттук - оттам. Имаше информации, че Русия ще се съгласи на сделка, но ако се включат и други страни, не се споменава конкретно, но е ясно, че става въпрос за САЩ. Все пак, ако нарастнат случаите на короната при братушките и се появи сериозен риск за тяхната икономика, може и да се ускорят нещата, тук моментът е тънък, дали ще продължат към постигането на дългосрочната си цел за пазарът на черното злато или ще се опитат краткосрочно да попълват дупките в бюджета.

                    Няма да е лесно да се възстанови цената с тези нарастващи запаси и намаляващо потребление. Не знам какви са тези прогнози за цени над 30 лятото, като туристическият сезон е пред пълен провал. Със съмнителната хигиена навсякъде, вероятно и аз ще пропусна "плис-плис" на океан или море.

                    Дай прогноза за DAX-а утре, да сме по темата, мен ме влече някой друг % минус?
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Към момента все още няма спад, а дори ръст на добива според данните, а идва и април и Русия и СА още може да налеят. Ще добиват, докато има къде да се складира, но наистина все едно никой не смята спадналото потребление и че натрупаните запаси няма как бързо да се поемат от пазара. Петролните са все още надъхани, защото повечето си хеджираха прогнозируемите добиви за годината, като при някои дори на цени близки до 70, използвайки върха. За сега им е още спокойно, кълнат се, че няма да намалят дивиденти, защото разчитат че в близките 3 до 9 месеца ще има развитие и някаква сделка за черното злато, иначе реално на такива цени 20-25, биха фалирали 80-90% от всички западни компании в рамките на месеци.
                      https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03...vffBhFHWGxVIFw

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        И все пак добива не може да продължи да се вдига до безкрай. Дори и в момента си мисля че има спад,просто защото търсенето е на точката на замръзване. В момента петрол потребяват само и единствено тежкотоварните камиони. Всичко друго е "замръзнало". Самолети, автомобили, кораби и т.н. Както сам казваш, резервите са пълни, танкерите са пълни. Кой ще тръгне да изпомпва повече нефт, и след това да плаща допълнително за неговото съхранение. При настоящите цени това си е икономическо самоубийство. Така че каквато и сделка да се сключи, не виждам как цената може да мръдне повече от 30-35$ за барел до края на годината. Не знам какъв оптимист трябва да си за да прогнозираш 60$ за барел в настоящата ситуация. По-скоро трябва да се намали наполовина добива, да тръгнат икономиките и потреблението (въпроса е как, при положение че безработицата ще расте), и чак тогава можем да очакваме някакъв по-сериозен ръст в цената на петрола.
                        Към момента все още няма спад, а дори ръст на добива според данните, а идва и април и Русия и СА още може да налеят. Ще добиват, докато има къде да се складира, но наистина все едно никой не смята спадналото потребление и че натрупаните запаси няма как бързо да се поемат от пазара. Петролните са все още надъхани, защото повечето си хеджираха прогнозируемите добиви за годината, като при някои дори на цени близки до 70, използвайки върха. За сега им е още спокойно, кълнат се, че няма да намалят дивиденти, защото разчитат че в близките 3 до 9 месеца ще има развитие и някаква сделка за черното злато, иначе реално на такива цени 20-25, биха фалирали 80-90% от всички западни компании в рамките на месеци.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Само някои заглавия за Автопроизводителите:
                          - VW extends production halt in Germany. The extension until April 9 involves all the automaker's German plants for Volkswagen passenger cars, commercial vehicles and components
                          - Fiat's European plants will remain closed into April
                          - Ferrari extends Italian plant closures
                          - Volvo Car Group, which has been forced to idle plants in Europe and the U.S., scaled back financial guidance for the full year, warning that sales, earnings and cash flow in the first half of 2020 would decline from a year ago.
                          - Major automakers Toyota, Honda, FCA extend factory closures
                          Last edited by ПИЧ; 28.03.2020, 12:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            Беше 10 евро, някои взеха и продадохме, пак ниското се чака, защо не и 8, ако цените на петрола паднат под 20 и задържат, дивидент е безумие да се дава. Черното злато има да пада още, САЩ продължават да чупят рекорди с добив, от 01.04. ОПЕК и Русия ще увеличат с по 1 млн. някъде, вече се сблъскват за пазарен дял в Европа. Все пак се появяват и призиви от големите американски да се намеси Тръмп и разбере със саудитците и наскоро гледах интервю, където CEO на една от големите американски каза, че имат желание и готовност да се включат към световните ограничения върху добива, за да върнат цените над 60, но повечето са против, помпат повече петрол и става все по - зле. Индия също въведе ограничения заради вируса, тежко навсякъде по света(изключение далечния Изток), танкери се наемат за съхранение на петрол, не за превоз, държавните резерви са на рекордни нива. Очаквам да има сделка по някое време до края на годината, но Русия първо ще постигне своето - махане на санкциите върху "Газпром" и "Роснефт" и задкулисна договорка американски газ да не пътува много към Европа.
                            И все пак добива не може да продължи да се вдига до безкрай. Дори и в момента си мисля че има спад,просто защото търсенето е на точката на замръзване. В момента петрол потребяват само и единствено тежкотоварните камиони. Всичко друго е "замръзнало". Самолети, автомобили, кораби и т.н. Както сам казваш, резервите са пълни, танкерите са пълни. Кой ще тръгне да изпомпва повече нефт, и след това да плаща допълнително за неговото съхранение. При настоящите цени това си е икономическо самоубийство. Така че каквато и сделка да се сключи, не виждам как цената може да мръдне повече от 30-35$ за барел до края на годината. Не знам какъв оптимист трябва да си за да прогнозираш 60$ за барел в настоящата ситуация. По-скоро трябва да се намали наполовина добива, да тръгнат икономиките и потреблението (въпроса е как, при положение че безработицата ще расте), и чак тогава можем да очакваме някакъв по-сериозен ръст в цената на петрола.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Таргета ми при ШЕЛ е 10 евро. Ако падне до там мисля че е подарък.
                              Беше 10 евро, някои взеха и продадохме, пак ниското се чака, защо не и 8, ако цените на петрола паднат под 20 и задържат, дивидент е безумие да се дава. Черното злато има да пада още, САЩ продължават да чупят рекорди с добив, от 01.04. ОПЕК и Русия ще увеличат с по 1 млн. някъде, вече се сблъскват за пазарен дял в Европа. Все пак се появяват и призиви от големите американски да се намеси Тръмп и разбере със саудитците и наскоро гледах интервю, където CEO на една от големите американски каза, че имат желание и готовност да се включат към световните ограничения върху добива, за да върнат цените над 60, но повечето са против, помпат повече петрол и става все по - зле. Индия също въведе ограничения заради вируса, тежко навсякъде по света(изключение далечния Изток), танкери се наемат за съхранение на петрол, не за превоз, държавните резерви са на рекордни нива. Очаквам да има сделка по някое време до края на годината, но Русия първо ще постигне своето - махане на санкциите върху "Газпром" и "Роснефт" и задкулисна договорка американски газ да не пътува много към Европа.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Не ми допадат американските енергийни. Аз все си мисля че кризата едва сега започва, и ще виждаме още дъна. Може би когато започнат да излизат резултатите от второто тримесечие на компаниите. Разбира се много зависи и кога ще е края на пандемията от коронавирус. Коментарите и очакванията са между пълно неглижиране до тотален апокалипсис. Истината както винаги ще бъде някъде посредата. Бритиш имам вече трета година,и макар назад капиталово, съм много доволен от стабилния дивидент. Следя отблизо и Империал Брандс, като най-голяма компания в портфейла. Там риска е доста по-голям,но пък и дивидента е супер, тъй като ги взех на доста по-добра цена спрямо Бритиш табако (доста по-ниска капиталова загуба към момента). Така че ако ще купувам тютюнева компания ще е Филип Морис, но там пък чакам цена поне колкото 2009-та, или около 35-40$. Общо взето не бързам, ама много ми се иска да купя Шел евтино, пък ако трябва ще изчакам 1-2 години с по-нисък или никакъв дивидент. (при задържане на ниските цени на петрола).
                                Прав си би трябвало да има финално движение надолу, не и петрола обаче. Относно коментарите и очакванията и апокалиптиците са прави и тези които неглижират няма да има средно положение. Но това е друга тема. Филип Морис ми харесва и на мен заради налагането на бездимните технологии, за разлика от БАТ които не успяха по никакъв начин да влязат в тази ниша. Но тютюна винаги ще се употребява и арисктократите ще си останат такива. Мориса ако падне на такива нива бих си взел и аз. Никога не съм го притежавал. Успех.

                                Коментар

                                Working...
                                X