IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    И защо точно тях ? ....направи една презентация
    Ами така си мисля за едни 20-30% бързи тук могат се направят .Все пак Аена ще е първа която ще се възстанови,първа ще знае от кога падат ограниченията ,все пак тя прави графиците за две седмици напред .Днес не съм гледал кво става в Испания но мисля ,че отминават нещата .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
      Аз се чудя за AENA
      Може би ако чукне 90
      И защо точно тях ? ....направи една презентация
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • mancev, въобще не се притеснявай за това че не си познал утрешния ден. по важно е правилно да избереш тайминга на влизане и излизане във подходящите по-дългосрочни моменти. те са тези които правят голямите пари. Там можеш да влезеш с големи суми и да си спокоен за генералния тренд.
        И аз не знам дали утре ще е нагоре или надолу, но знам че догодина по туй време ще е много нагоре.

        Коментар


        • Еййййййй Мидата не иска да сваля. Еми как да свали като петро компаниите винаги изпреварват движението на суровината и надолу и нагоре е така. CHEVRON Един е Тръмп и Мюлер е неговия пророк. Амин

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
            Зелено зелено. Би трябвало да имате зелена седмица. Освен ако Баба Меркел не я прибрат в чувал китайци с емблеми на CCP Въпреки, че ние и пожелаваме дълъг мандат на чело на локомотива на съюза.
            Облажихте ли се понеделнишки другари. Събирайте мазнинака, че.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Да, явно имам нулева успеваемост да усещам трендовете. Изключително рядко "познавам" посоката на дадена акция или индекс в краткосрочен план.. Ако трябва да търся позитивизъм в цялата ситуация е, че разбрах че не ме бива за спекулант, и не ми носи удоволствие. Дългосрочното инвестиране и търсенето на дивидентна доходност е това което донякъде успявам да правя на задоволително за мен ниво. Съгласен съм с това което казваш. Учудващо за мен петролните европейски компании са на плюс днес, при положение че петрола падна под 20$. Иначе като допълнение към това което си написал, виж какво прочетох преди няколко дни в една книга:
              ... Андре Костолани обичаше да използва метафората с човека (икономиката) и кучето (борсата) : Кучето бяга ту пред, ту редом до своя стопанин, но винаги поводът на човека е този, който му влияе и ограничава хода му. ... (" Как и защо се случва успехът на борсата" на Сузан Ливерман)
              "Познаване", последните месеципазарът се движи много ирационално, лоша новина, яко скок, добри мерки, спад. Така и с петролните днес. В Канада има вече от 5 до 10 долара за барел, отказват се доставки, неустойките са доста по - изфодни, хранилищата ще се напълнят и по - бързо от това, което ти писа, но ето, скок на компаниите. Единственото +, което се чу днес е, че Тръмп е провел разговор с Путин за този проблем. Ще клекне САЩ и Русия ще постигне своето - махане на санкции и сигурен пазар на газ в Европа, но на този етап, каквито и да са мерките, няма как да компенсира по - ниското потребеление в цял свят, до преди седмици говориха за 2 млн. барела ограничения, сега и 20 не знам колко биха помогнали.

              Забелязва се риск от много по - ниски цени и бавно възстановяване в рамките на много месеци и то след постепенното отпадане на корона-ограниченията по държавите.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Не,реалист.....Армията и полицията не е засегната
                .В софия медиците са здрави с малко изключение и болниците не са заразени....Иначе екипировката е гола вода но източните раси са по леко засегнати..за сега
                До Юли калкулирай. Играта е друга!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Не се сбъдна, също мислех надолу. Тази година усещам посоките, но с известен лаг, лагоритмите бъркат тайминга. Все пак вчера при регистрираните корона случаи имаше спад почти навсякъде по света, а очаквам допълнителна паника, особено в САЩ. Пазарът е твърде оптимистичен, влизаме в следващото тримесечие, а край на карантината преди 30.04. няма да има никъде в света. Не само първото, второто тримесечие също няма да е добро, като приемам към момента, че от юни, икономическата активност ще се възстанови до някакви нива, но тепърва ще има новини за закъсали компании и сектори. С тези половинчати карантини унищожават световната икономика. Или трябва да е строго, както в Китай, или никакви рестрикции.
                  Да, явно имам нулева успеваемост да усещам трендовете. Изключително рядко "познавам" посоката на дадена акция или индекс в краткосрочен план.. Ако трябва да търся позитивизъм в цялата ситуация е, че разбрах че не ме бива за спекулант, и не ми носи удоволствие. Дългосрочното инвестиране и търсенето на дивидентна доходност е това което донякъде успявам да правя на задоволително за мен ниво. Съгласен съм с това което казваш. Учудващо за мен петролните европейски компании са на плюс днес, при положение че петрола падна под 20$. Иначе като допълнение към това което си написал, виж какво прочетох преди няколко дни в една книга:
                  ... Андре Костолани обичаше да използва метафората с човека (икономиката) и кучето (борсата) : Кучето бяга ту пред, ту редом до своя стопанин, но винаги поводът на човека е този, който му влияе и ограничава хода му. ... (" Как и защо се случва успехът на борсата" на Сузан Ливерман)

                  Коментар


                  • Аз се чудя за AENA
                    Може би ако чукне 90

                    Коментар


                    • Какво ще кажете за акциите на Газпром ?
                      Според мен са добри за вход...Дългосрочно !

                      Коментар


                      • La Federación Mundial de Bolsas critica la prohibición de ventas a corto

                        https://es.investing.com/news/stock-...k2ziUI0f-HQ0Wc

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          -3% -4%
                          Не се сбъдна, също мислех надолу. Тази година усещам посоките, но с известен лаг, лагоритмите бъркат тайминга. Все пак вчера при регистрираните корона случаи имаше спад почти навсякъде по света, а очаквам допълнителна паника, особено в САЩ. Пазарът е твърде оптимистичен, влизаме в следващото тримесечие, а край на карантината преди 30.04. няма да има никъде в света. Не само първото, второто тримесечие също няма да е добро, като приемам към момента, че от юни, икономическата активност ще се възстанови до някакви нива, но тепърва ще има новини за закъсали компании и сектори. С тези половинчати карантини унищожават световната икономика. Или трябва да е строго, както в Китай, или никакви рестрикции.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Криза, криза, ама пазарите не щат да падат, поне днес. Вече са сметнати кога се излиза от епидемията, кога стартират заводите.кога икономиката завърта. Ние не можем го сметна, ама големите инвестиционни банки, с математическите модели, със софтуерите, са го изчислили.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              И все пак добива не може да продължи да се вдига до безкрай. Дори и в момента си мисля че има спад,просто защото търсенето е на точката на замръзване. В момента петрол потребяват само и единствено тежкотоварните камиони. Всичко друго е "замръзнало". Самолети, автомобили, кораби и т.н. Както сам казваш, резервите са пълни, танкерите са пълни. Кой ще тръгне да изпомпва повече нефт, и след това да плаща допълнително за неговото съхранение. При настоящите цени това си е икономическо самоубийство. Така че каквато и сделка да се сключи, не виждам как цената може да мръдне повече от 30-35$ за барел до края на годината. Не знам какъв оптимист трябва да си за да прогнозираш 60$ за барел в настоящата ситуация. По-скоро трябва да се намали наполовина добива, да тръгнат икономиките и потреблението (въпроса е как, при положение че безработицата ще расте), и чак тогава можем да очакваме някакъв по-сериозен ръст в цената на петрола.
                              Доскоро си мислех, че петрола дори да падне под 20 $ за малко ще се задържи там ... Ама тая графика леко ме разколебава ...
                              OPEX + САРЕХ под 20 $
                              Докато банките не направят преоценка на шистите и 30-40% не хвърлят кърпата петролната война няма да свърши.
                              Дали Тръмп няма да заплаши СА с мита и Русия със санкции и дали Иран няма да изперкат и да ударят някай танкер или рафинерия ...Ама това няма да повиши потреблението...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Ехее оптимист пак
                                Не,реалист.....Армията и полицията не е засегната
                                .В софия медиците са здрави с малко изключение и болниците не са заразени....Иначе екипировката е гола вода но източните раси са по леко засегнати..за сега

                                Коментар

                                Working...
                                X