IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

    tradegate
    благодарско

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      https://www.finanznachrichten.de/nac...irecard-ag.htm

      Ще има кинти ако падне много .....лошото че големи американски банки излезнаха и подозирам някаква манипулация от тяхна страна.....?
      [QUOTE=Монти;n3609285]

      мътна е работата много
      https://www.spiegel.de/wirtschaft/un...d1daba#ref=rss

      с немския не съм на ти, но изглежда ги разследват за съобщения които вече се знае че са били наполовина верни.... т,е, вече са отиграни...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Кофти ситуация. Аз кълнах наскоро тук KPMG, че сринаха умишлено акцията, когато излязох на 91 и малко, пък то страшен късмет било. Успех ти желая каквото и да решиш.
        BTW, как гледате премаркета за отделна акция в DAX-a? Аз съм с Елана и не виждам таква опция, четох вече в една статия колко е паднала картичката след затваряне на пазара, но друго си е да го видиш когато ти потрябва.
        tradegate

        Коментар


        • https://www.finanznachrichten.de/nac...irecard-ag.htm

          Ще има кинти ако падне много .....лошото че големи американски банки излезнаха и подозирам някаква манипулация от тяхна страна.....?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

            може да го свалят и да остане като независим и като мажо пак да си прокарва идеите.....
            пак се натресох не където трябва --- в понеделник ще е мазало.... аз влезнах на средна някъде около 87! чудя се дали да продавам на загуба или да къпувам още ако падне до 60. компанията ще я бъде ама ще са големи бури...
            Кофти ситуация. Аз кълнах наскоро тук Moody's, че сринаха умишлено акцията, когато излязох на 91 и малко, пък то страшен късмет било. Успех ти желая каквото и да решиш.
            BTW, как гледате премаркета за отделна акция в DAX-a? Аз съм с Елана и не виждам таква опция, четох вече в една статия колко е паднала картичката след затваряне на пазара, но друго си е да го видиш когато ти потрябва.
            Last edited by nomche; 05.06.2020, 23:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Без Браун са заникъде според мен....? Иначе ще има оздравителен ефект такава смяна ,но той е и най голям мажо....?
              може да го свалят и да остане като независим и като мажо пак да си прокарва идеите.....
              пак се натресох не където трябва --- в понеделник ще е мазало.... аз влезнах на средна някъде около 87! чудя се дали да продавам на загуба или да къпувам още ако падне до 60. компанията ще я бъде ама ще са големи бури...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

                ouch от това което излезна до момента говорят че става въпрос за манипулация в периода 12/03-22/04 == или когато се качиха до 130+..... сега пак са там където бяха и март месец....мениджмънта може да трябва да се разкара и ще се потъва, въпреки че отричат всичко и са уж позитивни за другото разследване което трябва да го публикуват края на месеца!
                резултати от прокуратурата поне след седмица-две предполагам...
                Без Браун са заникъде според мен....? Иначе ще има оздравителен ефект такава смяна ,но той е и най голям мажо....?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Голям късмет си имал...и аз се чудех се дали да влезна в картичката на 94 но ги резнаха до 92 и се върнаха на 95 и аз се отказах....и в шел
                  В момента във Вирекард тършува прокуратурата и на премаркета са около 87 евро....ако открият нещо , 60 не им мърда...?
                  ouch от това което излезна до момента говорят че става въпрос за манипулация в периода 12/03-22/04 == или когато се качиха до 130+..... сега пак са там където бяха и март месец....мениджмънта може да трябва да се разкара и ще се потъва, въпреки че отричат всичко и са уж позитивни за другото разследване което трябва да го публикуват края на месеца!
                  резултати от прокуратурата поне след седмица-две предполагам...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Голям късмет си имал...и аз се чудех се дали да влезна в картичката на 94 но ги резнаха до 92 и се върнаха на 95 и аз се отказах....и в шел
                    В момента във Вирекард тършува прокуратурата и на премаркета са около 87 евро....ако открият нещо , 60 не им мърда...?
                    Изтървах ги супер левашки, бях забравил, че съм пуснал поръчка за друга акция и платформата не ми даваше да задействам нова покупка поради липса на средства, а тъкмо бях заредил за 92. И като дигна до 95 и аз се отказах също. После след края на сесията видях статия за разследването и наистина въздъхнах с облекчение. Сега въпросът е в понеделник дали да се влиза за една бърза врътка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                      Продадох 30 % от портфейла. Oстанах само в BASF, дават ги, че могат да качат още 15-20 %, а и хубав дивидент ще идва скоро. Чудя се заради тез към 26 % данък, дали да не продам всичко преди дивидента, ако изобщо остана дълъг още 2 седмици. Това рали не може да продължава още дълго.
                      Днес аха да вляза пак в картичката, но затвори малко над таргета ми.
                      Голям късмет си имал...и аз се чудех се дали да влезна в картичката на 94 но ги резнаха до 92 и се върнаха на 95 и аз се отказах....и в шел
                      В момента във Вирекард тършува прокуратурата и на премаркета са около 87 евро....ако открият нещо , 60 не им мърда...?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Аз обичайно обичам да продавам преди дивидент. Ето малко от СИДДО с Великобритания:



                        Ако се интересуваш, какво после трябва да напишеш в данъчната си декларация, по - добре си питай данъчен, където я пускаш, че е страшно, всеки си тълкува както си иска.

                        ОПЕК се готвят да удължът тези ограяничения до края на юни и после до края на 2020 с около 30% да ги намалят, само че има тарикати, които не са изпълнили и 10% от ангажиментите си до сега и около тях се формира проблем. Положителнот е, че Русия и СА са на едно мнение за сега.
                        Отказа ме да допълвам...
                        Даже продадох Шела си на 16, 50 и после пак влезнах на 16,75 ,като идиотите..... ама пуста алчност..
                        Сега ще ги мисля до понеделник.....
                        nomche, требва да имаме Вилекард и даже да сме ги продали преди новината.....
                        Протокол ,банките цепят мрака а аз имах най малко качващата се...ти как си ....
                        Мюлер виждаш ли Меркел що прави ...

                        Некой с прогноза за ШЕЛ за понеделник....

                        Коментар


                        • Продадох 30 % от портфейла. Oстанах само в BASF, дават ги, че могат да качат още 15-20 %, а и хубав дивидент ще идва скоро. Чудя се заради тез към 26 % данък, дали да не продам всичко преди дивидента, ако изобщо остана дълъг още 2 седмици. Това рали не може да продължава още дълго.
                          Днес аха да вляза пак в картичката, но затвори малко над таргета ми.

                          Коментар


                          • Това Ontex е уникално дърво...май само то е на червено...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Не разбрах какво да се декларира и какво да се доплати от 0 нагоре....на В акции...Сложих една поръчка за В за утре та ме интересуват подробности а ти си корифеи тук...Утре ако няма среща на Опек както изглежда
                              ще има яко връщане..?
                              Аз обичайно обичам да продавам преди дивидент. Ето малко от СИДДО с Великобритания:

                              Член 9

                              Дивиденти

                              (1) Дивиденти, изплатени от дружество, което е местно лице на едната договаряща се държава, на местно лице на другата договаряща се държава, могат да се облагат в тази друга държава.

                              (2) Все пак такива дивиденти могат да се облагат и в договарящата се държава, на която дружеството, изплащащо дивидентите, е местно лице, и в съответствие със законите на тази държава, но ако получателят е лицето, действително ползуващо дивидентите, наложеният данък няма да надвишава 10 процента от общата сума на дивидентите. Разпоредбите на тази алинея не засягат данъчното облагане на дружеството по отношение на печалбите, от които се изплащат дивидентите.

                              (3) Употребеният в този член термин "дивиденти" означава доход от акции, "жюисанс"-акции или "жюисанс"-права, минни акции, акции на основател или други права на участие в печалби, които не са вземания за дълг, както и доход от други корпоративни права, подчинен на същия данъчен режим, както и доход от акции съгласно законодателството на държавата, на която извършващото разпределението дружество е местно лице.

                              (4) Разпоредбите на ал. 1 и 2 на този член не се прилагат, ако лицето, действително ползуващо дивидентите, местно лице на едната договаряща се държава, извършва стопанска дейност в другата договаряща се държава, на която дружеството, изплащащо дивидентите, е местно лице, посредством намиращо се там място на стопанска дейност или извършва в тази друга държава професионални услуги чрез намираща се там определена база и участието, за което се изплащат дивидентите, е действително свързано с такова място на стопанска дейност или определена база. В този случай се прилагат съответно разпоредбите на чл. 7 или чл. 13 на тази спогодба.

                              (5) (Попр.- ДВ, бр. 12 от 1988 г.) Когато дружество, което е местно лице на едната договаряща се държава, извлича доходи или печалби от другата договаряща се държава, тази друга държава не може да налага данък върху изплатените от дружеството дивиденти, освен ако такива дивиденти са изплатени на местно лице на тази друга държава или ако участието, за което се изплащат дивидентите, е действително свързано с намиращи се в тази друга държава място на стопанска дейност или определена база, нито да облага неразпределените печалби на дружеството с данък върху неразпределени печалби, дори ако изплатените дивиденти или неразпределени печалби се състоят изцяло или частично от печалби или доходи, произхождащи от тази друга държава.
                              Ако се интересуваш, какво после трябва да напишеш в данъчната си декларация, по - добре си питай данъчен, където я пускаш, че е страшно, всеки си тълкува както си иска.

                              ОПЕК се готвят да удължът тези ограяничения до края на юни и после до края на 2020 с около 30% да ги намалят, само че има тарикати, които не са изпълнили и 10% от ангажиментите си до сега и около тях се формира проблем. Положителнот е, че Русия и СА са на едно мнение за сега.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Всички чакат какво ще измисли ЕЦБ днес следобяд ...След като повечето анализатори очакват значително увеличаване на покупките ...значи е време за изненада - тъкмо да охладят малко пазара

                                точно! ще кажат да ама с половин уста,,,,, те са data dependent .... Въпроса е как ще го от играе пазаря ...... юли август може да го свалят с 10-20% и после пак нагоре!

                                Monti: пълниш ли още картичката... нещо им свърши барута на шортърите - явно ще има избухване края на месеца

                                Коментар

                                Working...
                                X