IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

    Резонно е това, което си написал, акъл обаче още не може да ми дойде как направиха тази простотия, проектът е добър, подкрепям всичко родно или поне европейско.

    Позна за кюпа, хем бях на мнение, че става само за дневна спекула и това работеше, хем не устисках и задържах за уикенда, мислейка да кеширам днес до обед, като новините през уикенда бяха ОК, тъпото съобщение на СЕО-то прецака всичко, да го бе пуснал в края на деня. Даже се ядосвах, че не взех поне 200-250 бр. Хазартно настроен инвестирах около 0.3% от портфейла, но и цент назад си ме е яд и ще трябва да ги подържа повечко, за да изплувам на + от конкретната сделка....може би.

    Не всичко е загубено, важна е официалната позиция на банките, това може да е позитив, не ми харесва новият изпълнителен, проучих му визитката, няма и харизма, много тъпанарско и необмислено поднесе и днес информацията. Можеше малко по малко и като се поуспокоят нещата, вместо да надъха и да покаже вяра в бъдещето на компанията, което му е работата, негативи и песимизъм.
    Хубаво ,не струват ама нещо като струва 140 евро и загубиш 25% става 100 евро ама вече сантимент,крадци ,доверие струва ли 85 евро , продавачите казват да и купувачите блъскат отрицателни оценки за да купуват.....играта е фалит или над 70 евро...ама тези над 70 евро мълчат....Защо ЛИ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Трябва само да кажат, че са постигнали принципно съгласие с банките и ще подпалят фитила на късите ...но за кратко...
      Докато впоследствие не се разбере при какви уловия ...
      Значи аз чакам как американците ще реагират довечера имат много вкаран кеш в акции....някой излезнаха ама имат още...смятам че повечето от късите те са продавали...?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Не може ли да зацепи те бре, акцията следва тренда на комерца и дойчебанк. Просто тук върхът е направен по късно Даже и да се стабилизира фундаментално. Доверието вече е загубено. Акцията ще се обезцени 50 пъти въпрос на време. Акцията падна 7 пъти почити без да са мръднали индексите. Отиграваното на корекции в мечи трент е пагубно за капитала 1 ще стане 5 пъти не.И да върне до 30 ще за кратко, после пак на доле. Пусти навици от БФБ - то.

        Не е лично към теб, макар че като гледам как се кахъриш сигурно си в кюпа
        Резонно е това, което си написал, акъл обаче още не може да ми дойде как направиха тази простотия, проектът е добър, подкрепям всичко родно или поне европейско.

        Позна за кюпа, хем бях на мнение, че става само за дневна спекула и това работеше, хем не устисках и задържах за уикенда, мислейка да кеширам днес до обед, като новините през уикенда бяха ОК, тъпото съобщение на СЕО-то прецака всичко, да го бе пуснал в края на деня. Даже се ядосвах, че не взех поне 200-250 бр. Хазартно настроен инвестирах около 0.3% от портфейла, но и цент назад си ме е яд и ще трябва да ги подържа повечко, за да изплувам на + от конкретната сделка....може би.

        Не всичко е загубено, важна е официалната позиция на банките, това може да е позитив, не ми харесва новият изпълнителен, проучих му визитката, няма и харизма, много тъпанарско и необмислено поднесе и днес информацията. Можеше малко по малко и като се поуспокоят нещата, вместо да надъха и да покаже вяра в бъдещето на компанията, което му е работата, негативи и песимизъм.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Чакаме корекцията при Вилекард.....за мен едно 40 е добро начало......за излизане! ТИ си спекулант късак ..знаеш че щом банките не прекъснаха кредитните линии в петък ще дадат шанс за възстановяване...а дадат шанс ще пообъркат плановете на късите за фалит и те ще почнат да купуват...нещо пишман анализаторите са в шах...и няма анализи. Сега Ви е демарш да съсипете държателите....В момента да се вземе къси е лудост и репата гръмнаха.. историята е да уплашат дребните...Луфтвафе ще просъществува...
          Трябва само да кажат, че са постигнали принципно съгласие с банките и ще подпалят фитила на късите ...но за кратко...
          Докато впоследствие не се разбере при какви уловия ...
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
            Лошо Много Лошо положение никак не е розово. Картичката е тренинг за това което предстои. Картичката превари Ареала Амин. Има да я последват още знайни и незнайни герои от стария свят. Той си отива и ще бъде съграден нов такъв- Вермахтът е във фаза Сталинград. Никой не вярва, че тук ще бъде обърнат хода на събитията- Когато Уолстрийт забърка каша, винаги го отнясят немците. Луфтвафе дори на 14 не можаха да го вдигнат при корекцията нагоре Берлин ще падне-
            Чакаме корекцията при Вилекард.....за мен едно 40 е добро начало......за излизане! ТИ си спекулант късак ..знаеш че щом банките не прекъснаха кредитните линии в петък ще дадат шанс за възстановяване...а дадат шанс ще пообъркат плановете на късите за фалит и те ще почнат да купуват...нещо пишман анализаторите са в шах...и няма анализи. Сега Ви е демарш да съсипете държателите....В момента да се вземе къси е лудост и репата гръмнаха.. историята е да уплашат дребните...Луфтвафе ще просъществува...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
              Лошо Много Лошо положение никак не е розово. Картичката е тренинг за това което предстои.
              дано да е така, върху кеш се седи много удобно

              Коментар


              • Лошо Много Лошо положение никак не е розово. Картичката е тренинг за това което предстои. Картичката превари Ареала Амин. Има да я последват още знайни и незнайни герои от стария свят. Той си отива и ще бъде съграден нов такъв- Вермахтът е във фаза Сталинград. Никой не вярва, че тук ще бъде обърнат хода на събитията- Когато Уолстрийт забърка каша, винаги го отнясят немците. Луфтвафе дори на 14 не можаха да го вдигнат при корекцията нагоре Берлин ще падне-

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Не знам колко е размерът на репата, с банките май ще се разберат, но огромна алчност, тук къса не бих отворил никога. Само не успях да разбера тези 2 млр., ясно е че ги няма, но дали са източени или печалбата им е по - малка, ако е по - малка къде точно е надписано, надпиусано е само за тази година или това е сумрано резултат трупан последните няколко. Колкото по - бързо се разясни, толково повече има шанс да се върне някакво доверие? С тези темпове утре може да шляпна и 8 евро, всеки ден с по 1/2 как пада. Много народ е с промит мозък за тази акция, ритейла още й вярва, но то и ако човек е взел на 80, а има такива и над 100, какъв смисъл да продаде сега, по - добре да изчака, кеширане сега няма да спаси почти нищо от инвесицията, все едно си е 0.

                  ПИЧ, няма изненада в леката засилка от последния час, оптимизмът е още силен, волатилност ще си има.
                  Не може ли да зацепи те бре, акцията следва тренда на комерца и дойчебанк. Просто тук върхът е направен по късно Даже и да се стабилизира фундаментално. Доверието вече е загубено. Акцията ще се обезцени 50 пъти въпрос на време. Акцията падна 7 пъти почити без да са мръднали индексите. Отиграваното на корекции в мечи трент е пагубно за капитала 1 ще стане 5 пъти не.И да върне до 30 ще за кратко, после пак на доле. Пусти навици от БФБ - то.

                  Не е лично към теб, макар че като гледам как се кахъриш сигурно си в кюпа
                  Last edited by Todor Sabev; 22.06.2020, 12:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                    Монти,Къде гледаш късите?
                    https://www.bundesanzeiger.de/nlp/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Не знам колко е размерът на репата, с банките май ще се разберат, но огромна алчност, тук къса не бих отворил никога. Само не успях да разбера тези 2 млр., ясно е че ги няма, но дали са източени или печалбата им е по - малка, ако е по - малка къде точно е надписано, надпиусано е само за тази година или това е сумрано резултат трупан последните няколко. Колкото по - бързо се разясни, толково повече има шанс да се върне някакво доверие? С тези темпове утре може да шляпна и 8 евро, всеки ден с по 1/2 как пада. Много народ е с промит мозък за тази акция, ритейла още й вярва, но то и ако човек е взел на 80, а има такива и над 100, какъв смисъл да продаде сега, по - добре да изчака, кеширане сега няма да спаси почти нищо от инвесицията, все едно си е 0.

                      ПИЧ, няма изненада в леката засилка от последния час, оптимизмът е още силен, волатилност ще си има.
                      Картичката или по точно Браун твърди че са ги дали на 2 попечителски банки в ъв Филипините...и тамошни служители са фалшифицирали платежни...Одитора не се е хванал. Филипинската централна банка твърди че тези пари никога не са стъпвали във Филипините от Централата на Картичката...Мисля ,че докато не стане ясно дали банките ще подкрепят Вирекард играта ще е между 15-20 евра...там е цената на първите желаещи за придобивка...Мисля че тук някъде ще купуват късите който имат повече акъл...? Старите Къси са толкова ожесточени че търсят фалит на лична основа....няколко пъти затварят на загуба но новите са за печалбата...?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                        Монти,Къде гледаш късите?
                        https://www.finanznachrichten.de/nac...-s-los-584.htm

                        Под повечето акции който имат проблеми вечерно време излизат статии от Немската борса за взетите къси и кой са ги взели...

                        Коментар


                        • Явно отдавна са и взели мерника за къси, просто са чакали разследването и новината.
                          Fremdschämen

                          While we imagine at least some savvy retail traders also made a decent profit off any bets against Wirecard, the success of the CDS trade means mostly institutions probably benefited, and it even begs the question of whether more funds might start focusing on CDS spreads instead of trading equities during the coming months.

                          Still, WSJ calculated that the biggest hedge funds betting against Wirecard's stock (via shorts and via options) probably made a total of $1 billion between just a handful of firms.

                          One of those firms is Safkhet Capital Management, a boutique hedge fund based in New York that's run by Fahmi Quadir, a 29-year-old PM and one of the most promising female up-and-coming managers in the small but widely respected community of shortsellers.

                          Some funds that started betting against Wirecard more than a decade ago never made it to the payout (they were likely forced to fold when the German government explicitly backed Wirecard in its battle against the short sellers, a decision that looks extremely questionable in retrospect).
                          Fortunately for Quadir, who had 25% of her fund's capital dedicated to a bet against Wirecard, she managed to get the timing just right.
                          The hedge fund PM, whose net worth is reportedly close to $100 million, reportedly made her bones in the industry with big bets against Valeant and Tesla that paid off when both those stocks crashed (though Tesla has since regained its footing in a big way).
                          Last edited by hazard; 22.06.2020, 11:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Над 8 милиона нови акции на късо....Алчността е жестока , какво ще спечелят ако я фалират ,най много 5% но ако се закрепи ще загубят 50 %....най малко. Чакат репата и решението на банките..?
                            Не знам колко е размерът на репата, с банките май ще се разберат, но огромна алчност, тук къса не бих отворил никога. Само не успях да разбера тези 2 млр., ясно е че ги няма, но дали са източени или печалбата им е по - малка, ако е по - малка къде точно е надписано, надпиусано е само за тази година или това е сумрано резултат трупан последните няколко. Колкото по - бързо се разясни, толково повече има шанс да се върне някакво доверие? С тези темпове утре може да шляпна и 8 евро, всеки ден с по 1/2 как пада. Много народ е с промит мозък за тази акция, ритейла още й вярва, но то и ако човек е взел на 80, а има такива и над 100, какъв смисъл да продаде сега, по - добре да изчака, кеширане сега няма да спаси почти нищо от инвесицията, все едно си е 0.

                            ПИЧ, няма изненада в леката засилка от последния час, оптимизмът е още силен, волатилност ще си има.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Над 8 милиона нови акции на късо....Алчността е жестока , какво ще спечелят ако я фалират ,най много 5% но ако се закрепи ще загубят 50 %....най малко. Чакат репата и решението на банките..?
                              Монти,Къде гледаш късите?

                              Коментар


                              • Aз съм изненадан и от ръста на целия пазар тази сутрин, оставам да гледам.

                                Коментар

                                Working...
                                X