IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
    я да видим какво пълзи по дъното
    Ако имаш предвид картичката 5-7 е дъното пък после ще видиме. А 65 и давах когато беше на 110

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      хаха, някой казваше, че не трябва да се оставят дълги през нощта
      Не е трябвало да оставяш дълги за през нощта 10,76 EUR −1,54 (12,53%) ПРАВИЛНО!!!! Хахххххххххххххх

      Коментар


      • я да видим какво пълзи по дъното

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Имаме си прессъобщение Алди и повечето клиенти остават,банките временно разсрочват ,новия работи ,картичката ще се справи сама ...това трябваше в понеделник за съжаление...
          хаха, някой казваше, че не трябва да се оставят дълги през нощта

          Коментар


          • Имаме си прессъобщение Алди и повечето клиенти остават,банките временно разсрочват ,новия работи ,картичката ще се справи сама ...това трябваше в понеделник за съжаление...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              все повече на финансовите пазари трябва да "очакваш неочакваното", дайте идея кое е неочакваното?
              Неочакваното е когато всичко върви нагоре и положително и се събудиш с 20 % назад заради някаква настинка , грип или пандемия в световен мащаб..защото фармацевтите и политиците си делкат баницата ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Миналата година БАФИН забраниха късите при Вилекард и обвиниха ФТ в манипулации затова късите тук са толкова бесни и ще гонят до края...особено оня с арабката начело...иначе не разбирам мълчанието ако е толкова зле да вземем въже и на моста...егати СЕО
                все повече на финансовите пазари трябва да "очакваш неочакваното", дайте идея кое е неочакваното?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Бизнес възмножност ли е, може ли да се правят пари и то повече от основната дейност на фирмата, няма лошо, даже адмирирам, диверсификацията помага, не всичко да е в една кошница.

                  Замислих се как в САЩ при голям спад забраняват късите за определен период, за да няма паника, да са защитени дребните и да могат да реагират, а в ЕС няма такава практика, отново САЩ с едни гърди напред.
                  Миналата година БАФИН забраниха късите при Вилекард и обвиниха ФТ в манипулации затова късите тук са толкова бесни и ще гонят до края...особено оня с арабката начело...иначе не разбирам мълчанието ако е толкова зле да вземем въже и на моста...егати СЕО

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                    Бизнес възмножност ли е, може ли да се правят пари и то повече от основната дейност на фирмата, няма лошо, даже адмирирам, диверсификацията помага, не всичко да е в една кошница.

                    Замислих се как в САЩ при голям спад забраняват късите за определен период, за да няма паника, да са защитени дребните и да могат да реагират, а в ЕС няма такава практика, отново САЩ с едни гърди напред.
                    във Франция също е практика д забраняват късите... даже сега покрай короната повече от месец всичко лиснато в Париж не можеше да се шорти!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Не знам ,не го приемам тези преориентации , от петрол в електричество утре може на трупи да минат или да филтрират морска вода ,като Чичо Оги са от фармата в прахове Изи а от там напраси си сам ,утре и трактори ще купят.... При Картичката загубихме ДВС ,той имаше вяра и купуваше миналата седмица преди новината и после хвърли всичко на маркета по негови думи....
                      Бизнес възмножност ли е, може ли да се правят пари и то повече от основната дейност на фирмата, няма лошо, даже адмирирам, диверсификацията помага, не всичко да е в една кошница.

                      Замислих се как в САЩ при голям спад забраняват късите за определен период, за да няма паника, да са защитени дребните и да могат да реагират, а в ЕС няма такава практика, отново САЩ с едни гърди напред.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Без реорганизация няма бъдеще в сектора, поне за нормалните компании, че иначе пътят ще им е като на въгледобивните или тютюневите. При арабите и Русия е строг държавен контрол, в САЩ големите непрестанно се възползват от фалита на дребните и вземат активи без пари, но МНК като BP, Shell трябва да се приспособят. Съкращения не са проблем, Shell продадоха 2 рафинерии, от големите компании са с най - малки резерви от петрол за идните години, преориентират се. Аз съм фен на зелената енергия, ако е рентабилна, а последните години виждаме, че е възможно, вече соларните панели поевтиняха, водорода навлиза. Интересно е какво да очакваме, имат ресурс, възможност за евтино кредитиране, въпреки, че обявиха цел дългът да им е под 25%, в изпълнението ще е ключа, за да не е като супер тъпият им танкер/терминал/платформа, не може да се опише това чудо.
                        Не знам ,не го приемам тези преориентации , от петрол в електричество утре може на трупи да минат или да филтрират морска вода ,като Чичо Оги са от фармата в прахове Изи а от там напраси си сам ,утре и трактори ще купят.... При Картичката загубихме ДВС ,той имаше вяра и купуваше миналата седмица преди новината и после хвърли всичко на маркета по негови думи....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Днес побеснях два пъти един път за БОА и втори път за шел ,щели да правят реорганизация , зелени енерги и съкращение на хора като ВР...?
                          Без реорганизация няма бъдеще в сектора, поне за нормалните компании, че иначе пътят ще им е като на въгледобивните или тютюневите. При арабите и Русия е строг държавен контрол, в САЩ големите непрестанно се възползват от фалита на дребните и вземат активи без пари, но МНК като BP, Shell трябва да се приспособят. Съкращения не са проблем, Shell продадоха 2 рафинерии, от големите компании са с най - малки резерви от петрол за идните години, преориентират се. Аз съм фен на зелената енергия, ако е рентабилна, а последните години виждаме, че е възможно, вече соларните панели поевтиняха, водорода навлиза. Интересно е какво да очакваме, имат ресурс, възможност за евтино кредитиране, въпреки, че обявиха цел дългът да им е под 25%, в изпълнението ще е ключа, за да не е като супер тъпият им танкер/терминал/платформа, не може да се опише това чудо.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Сега излезе че Браун държи още процент и нещо с друга фирма не е 7,07% а 8 и нещо процента....
                            На Сайта на компанията има тримата най големи мажаритари ако някой може да ги пусне да видим кои са.....останали ?
                            Сега прочетох на места, че бил останал с под 5%, другаде 2%, ето от сайта и други, интересно е да се проследи кой бяга и кой допълва:

                            https://ir.wirecard.com/download/Com...57_english.pdf

                            https://money.cnn.com/quote/sharehol...=institutional

                            https://www.marketscreener.com/WIREC...54356/company/
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                              Да вкараме малко разнообразие, че тези ме дразнят, да се оправят или обвяват несъстоятелност и да не ги мислим.

                              Изявление през вътрешната мрежа на CEO-то на "Шел", че тази година да чакаме голяма новина с насоката на компанията към чиста енергия. Също за съкращения е обявил, но това не е новина. Много ми е интересно какво ще е, преди бяха обявили, че ще стават производител на ток номер 1 в света, сега съм любопитен, но да не е като онзи супер мега хипер танкер/платформа за LNG, който струва някъде над милиард по слухове, милиони подръжка на ден, а все с проблеми и не работи, отделно скъпа себестойност на продукцията и върви към бракуване.
                              Днес побеснях два пъти един път за БОА и втори път за шел ,щели да правят реорганизация , зелени енерги и съкращение на хора като ВР...?

                              Коментар


                              • Да вкараме малко разнообразие, че тези ме дразнят, да се оправят или обвяват несъстоятелност и да не ги мислим.

                                Изявление през вътрешната мрежа на CEO-то на "Шел", че тази година да чакаме голяма новина с насоката на компанията към чиста енергия. Също за съкращения е обявил, но това не е новина. Много ми е интересно какво ще е, преди бяха обявили, че ще стават производител на ток номер 1 в света, сега съм любопитен, но да не е като онзи супер мега хипер танкер/платформа за LNG, който струва някъде над милиард по слухове, милиони подръжка на ден, а все с проблеми и не работи, отделно скъпа себестойност на продукцията и върви към бракуване.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X