IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ее ... БГ-стан сте си мулти-еническа държава - над 300 партии и над 300 вероизповедания.

    П.П. Аз не съм "ние" - свиквайте.

    Ку те закарам в Столипиново, Меден рудник и сие и ми демонстрираш как бавиш 5 българчета от мургавичките - тогава ще ми говориш за "ние" по форуми.

    Не съм длъжън за нищо на никого - свиквайте, че лафчетата вие/ние не фърфи Българчетата.

    К'фи българи, бря? Я, ми прати снимка лична карта да те прегледам - къв БГ-станец си, че ми дрънчиш тук за "вие и ние".

    Ей, ти формулки - действай - елементарна е формулата. Ма, аз мангали не гледам - дет' ми наглеят насреща - и ми пищят, че съм им длъжен. Ами - не съм длъжен.
    Last edited by marandi; 15.02.2014, 04:03.

    Коментар


    • Няма се учудя, ако кавал Х вземе да твърди, че подобни данни ще му ги дадат за Добър ден докат' си пие кафенцето още.

      Глей да успееш да вникнеш в елементарен текст, дет' съм ви написал.

      Кат' вземете да разбирате ко ви пише някой - мо'е и да се помогне после. Дотогава къпим на "вие" и толкоз.

      Щот' не моа' се сетя ко общо имаме "ние"? Я, подскажи? Някой ще ти прати подобни данни ли, че не моа' се сетя.

      Па, ти 2 дена още не мо'е ги разбереш. Те са същите - чети си долу, дет' съм ви пояснявал нещата.

      И за капак - храчка отгоре. Ай, духайте БГ-стан - заради 5-10 ника после го духат всички

      Като се научите на Благодаря и сие думички - мо'е и да се помогне.
      Last edited by marandi; 15.02.2014, 03:30.

      Коментар


      • Ей, ти картинката от долното, че през ПДФ файл е излязло на маймуница.

        Да си гледаш.

        Кажи ми ко разбираш ся от целата схема, че съ пърчиш на пчеларка. Още вчера ви ги писах тия неща, че денсят с математиматичски модели.

        Не денсят в стил БГ-стан - тука има - тука нема - а обират всичко и при пазар нагоре и при пазар надоле.

        П.П. Ха, ся си помисли кой мо'е ви извади подобни данни - дет' няма да ги разбереш - па аз 2 часа съм въртял телефони + 2 консулта с математици, че малко я позабравих висшата математика.

        Сричай и ми кажи да те препитам
        Attached Files

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
          Българите сте що ти къф си Марсианец? или Българския го научи така добре от онлайн курсове?
          То е много лесно да четеш на готово и да гледаш сеир, ама ако всички бяхме като теб нямаше да има кво да четем, щяхме само да чакаме някой да напише нещо.
          И да се включваш с общи приказки също е много лесно.
          Ако искаш да допренесеш нещо във форума направи един сериозен анализ, обяви какво трейдваш, как виждаш пазарите и икономиката в следващите няколко месеца години и най-важното застани зад мнението си и го отстоявай във форума.
          Е, поредният безсмъртен в БГ-стан да'е ... - дет' се мъчи да ми сипва.

          Момче, някой ден разбери кой е батко ти и тогава дрънкай простотии. Просто батко ти не е безсмъртен за разлика от теб и някой ден ще го няма.
          -------------------------------------------------------------------------

          Е, техн. условия да се ограмотиш по продукт, който изтича 2024 година - мо'еш ли гарантира, че ще съм жив тогава или не мо'еш? ( риторично ).
          --------------------------------------------------------------------------

          Целева волатилност (TV): 10%
          Реализирана волатилност на Датата на наблюдение t (σt) : Ðеализираната волатилност σt на Äатата на наблþдение t ùе бúде калкулирана, както следва: 60lnx25212606160=−+−+Σ⎟⎟⎠⎞⎜⎜⎝⎛=iitittIIσ
          кúдето Ij е Ñтойността на индекса на Äатата на наблþдение на волатилността j.
          Изчисление на Модифицираното представяне: Ìодифиöираното представÿне на Äата на наблþдение t се из÷ислÿва както следва: ⎟⎟⎠⎞⎜⎜⎝⎛⎥⎦⎤⎢⎣⎡−+=−−−1x1x111tttttIIPPω, кúдето t > 0 и P0 = 100% .
          Íа Äатата на наблþдение t=0 тежестта ω0 представлÿва по-малкото от [100]% и сúотноøението на Öелевата волатилност, разделена на Ðеализираната волатилност на Äатата на наблþдение, (σ0). Íа всÿка следваùа Äата на наблþдение t, t>0, тежестта ωt представлÿва тежестта ωt-1 на предиøната Äата на наблþдение, ако по-малкото от [100]% и сúотноøението на Öелевата волатилност, разделена на Ðеализиранaта волатилност на Äатата на наблþдение t, ωt е по-голÿма от 95% от ωt-1 и по-малка от 105% от ωt-1. Â противен слу÷ай тежестта представлÿва по-малкото от [100]% и сúотноøението на Öелевата волатилност, разделена на Ðеализираната волатилност на Äата на наблþдение t. It e офиöиалната стойност на затварÿне на индекса на Äатата на наблþдение t.
          Окончателна сума

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Хъ-хъ-хъ ...

            защо се подценявате - Българите сте в топ 3 света по тия неща от над 200 държави.

            П.П. Просто казах, че ми е готино да си ви чета само в тая тема. Когато мога да помогна - ще помагам - спокойно.

            В момента по индекси точно ( в частта ДАКС ) не може и затова пасс от мен.

            Успех!
            Българите сте що ти къф си Марсианец? или Българския го научи така добре от онлайн курсове?
            То е много лесно да четеш на готово и да гледаш сеир, ама ако всички бяхме като теб нямаше да има кво да четем, щяхме само да чакаме някой да напише нещо.
            И да се включваш с общи приказки също е много лесно.
            Ако искаш да допренесеш нещо във форума направи един сериозен анализ, обяви какво трейдваш, как виждаш пазарите и икономиката в следващите няколко месеца години и най-важното застани зад мнението си и го отстоявай във форума.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              Много добре те разбирам, може да работиш трейдър и да си професионалист, ние сме лаици и се мъчим като грешни дяволи и търсим верния път а него го няма, кво да праиш ...
              Хъ-хъ-хъ ...

              защо се подценявате - Българите сте в топ 3 света по тия неща от над 200 държави.

              П.П. Просто казах, че ми е готино да си ви чета само в тая тема. Когато мога да помогна - ще помагам - спокойно.

              В момента по индекси точно ( в частта ДАКС ) не може и затова пасс от мен.

              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Брад'чед - слушай ме внимателно, защото няма да повтарям.

                Тук само ви чета и съм ви фен. Демек - замлъквам пак, щот' съм неподготвен.

                Само къркане и кириз май-селф.

                П.П. Нъл се сещаш, че имам представа кога съм подготвен по нещо и кога не съм?
                Много добре те разбирам, може да работиш трейдър и да си професионалист, ние сме лаици и се мъчим като грешни дяволи и търсим верния път а него го няма, кво да праиш ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  Брачед DAXa за нас мишоците ич не е смешен, той скача като побъркан и с него се праат повече пари за спекулата от колкото с EU50, но на EU50 се развъртат повече милиони и е по мощен това е верно, нещо като съпоставка между SP500 и DJ30 всеки гледа SP500 кво праи щото там е пачката, нищо че Dow праи движения от по 1000 пункта, нас мишоците ни интересуват големите движения, защото сме с 1-2 контракта ...
                  Брад'чед - слушай ме внимателно, защото няма да повтарям.

                  Тук само ви чета и съм ви фен. Демек - замлъквам пак, щот' съм неподготвен.

                  Само къркане и кириз май-селф.

                  П.П. Нъл се сещаш, че имам представа кога съм подготвен по нещо и кога не съм?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Ма, аз се кефя БГ-ейци кат' печелят да'е ...

                    Нали ръгате кинти от чужбина в БГ-стан.

                    П.П. На последното - не денся танци в момента, щом над 2 часа водя разговора да ги питам кой е балъка? И те ме прехвърлят от един на друг - все родни корифеи ( ама на заплата ) - белким лепнат някой бонус.

                    Щом не мога' толкоз време да зацепя - явно аз съм баламата и зат'ва дъня пас там.

                    П.П.П. Е, прегледай какво е EURO Stoxx 50 - тоя Дакс си е пълна смешка.

                    Хахавият ви шпреха някои верни неща - ама и той е простак кат' мен и не бръсне. Някъде се изцепва неподготвен, ма само ви чета и се не меся да'е ...

                    Ха, наздраве!! ( виж к'ва готина тема сте спретнали ) - аз ви чета от месеци, ама си мълча.

                    Русото е много добър читател.
                    Брачед DAXa за нас мишоците ич не е смешен, той скача като побъркан и с него се праат повече пари за спекулата от колкото с EU50, но на EU50 се развъртат повече милиони и е по мощен това е верно, нещо като съпоставка между SP500 и DJ30 всеки гледа SP500 кво праи щото там е пачката, нищо че Dow праи движения от по 1000 пункта, нас мишоците ни интересуват големите движения, защото сме с 1-2 контракта ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      Марандич,убаво думаш още 3-4 годинки нагоре ,имаш голям фен тука с тая приказка в лицето на Хахавия,интересното при лудия кон е кат се подплаши , става грозно направо никой индекс не го може това ,което го може Дакса.

                      Майсторлък е да хванеш подивялото животно,то иначе е ясно,че до колапса на монетарната система-те за това са направени тези Индекси

                      След като си наясно каква е фатката-що не ги денсиш?
                      Ма, аз се кефя БГ-ейци кат' печелят да'е ...

                      Нали ръгате кинти от чужбина в БГ-стан.

                      П.П. На последното - не денся танци в момента, щом над 2 часа водя разговора да ги питам кой е балъка? И те ме прехвърлят от един на друг - все родни корифеи ( ама на заплата ) - белким лепнат някой бонус.

                      Щом не мога' толкоз време да зацепя - явно аз съм баламата и зат'ва дъня пас там.

                      П.П.П. Е, прегледай какво е EURO Stoxx 50 - тоя Дакс си е пълна смешка.

                      Хахавият ви шпреха някои верни неща - ама и той е простак кат' мен и не бръсне. Някъде се изцепва неподготвен, ма само ви чета и се не меся да'е ...

                      Ха, наздраве!! ( виж к'ва готина тема сте спретнали ) - аз ви чета от месеци, ама си мълча.

                      Русото е много добър читател.
                      Last edited by marandi; 14.02.2014, 08:59.

                      Коментар


                      • Марандич,убаво думаш още 3-4 годинки нагоре ,имаш голям фен тука с тая приказка в лицето на Хахавия,интересното при лудия кон е кат се подплаши , става грозно направо никой индекс не го може това ,което го може Дакса.

                        Майсторлък е да хванеш подивялото животно,то иначе е ясно,че до колапса на монетарната система-те за това са направени тези Индекси

                        След като си наясно каква е фатката-що не ги денсиш?
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Само да поясня да не подведа някого без да искам да'е ...

                          П.П. +35% минимална гарантирана = не е равно на 13000 Дакс, ако някой вземе така да го тълкува.

                          Просто от любопитство съм им гледал ( бе не само от любопитство - нали и това бачкам от 10 години да'е .. ) - та, формула при техн. условия като съм разглеждал - имат ограничение по волатилност.

                          Демек - диферинциално уравнение и накратко като расте позиция Х - пускат нагоре през къси интервали, а ако тръгне движение наобратно задържат.

                          Т.е. печелят и при възходящ тренд и при низходящ. Ма, Русото ги беше попиляло с въпроси защо вкарват ограничение от само +5% година? Че дъних и 2 консулта с математици отделно. Оказа се, че ограничение само за надолу важи - демек за една година макс лимит да издухат пардита Х е до 5%. Нагоре нямало проблем - щели да кихат да ги ева.

                          Та, нещо подобно правят батковците дет' са лицензирани за свят по тия продукти - ама, ми стана интересно да'е ... и си питам кат' селската клюкарка от мегданя.

                          Нали Русото е пълен простак - викам тук гледам диферинциално уравнение + опити после в Техн. условия за интегрално. И аз съм куха лейка - може ли да ми се обясни защо е толкоз усложнено всичко.

                          И те ми викат - ами - да не се разбира нищо, ако го чете бай У с 5-ти клас диплом. Ма, направо ги бях откачил - че ме прехвърляха по разни меринджеи - ма викам аз съм аунър, бря - не съм на заплатка - ма, имаме договор и ми обяснете на мен как става фитката.

                          Щот' някой ден може да ми се наложи да я обяснявам аз и трябва да съм подготвен да'е ...

                          Коментар


                          • Българи сте и си помагайте да'е ...

                            П.П. От 2 години вече има пуснати продукти с гарантирана доходност, които изтичат след 10-11 години като падежи.

                            Не са по Дакс, а по ЮроСтокс50 - сините ви чипове за ЕС и ЕЗ демек. Дакс е куха лейка.

                            Подсказвам, че там гарантират по 35% минимална доходност за период да се сещате защо ли?

                            Та, внимателно ръгайте. Мушкате си бубата - клатите и я вадите. После пак

                            Коментар


                            • Тигри,

                              не ви се меся в секси темата, че ме кефи да ви чета как се закачате.

                              П.П. Като фундамент сега от 1-на година кредитори обръщат от облигации в акции. В превод индекси растат - предполагам се вижда.

                              Около 3-4 години още нагоре като тренд.

                              Дакс е по-специфичен заради дебелата Меркел, която се опитва да овладее ЕЦБ и засега я спират.

                              Ако овладее Дебелата М. баМката става ужаст и излитаме още. Индекси не денся - само ви чета, че сте много свежи. И наистина се забавлявам.

                              Успехи!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                                Утре пак ще има гап на долу,Италия ще потопи Европа поне преди Американската сесия.
                                Успехи Пичове.
                                А дано, тъкмо да можем да купим на евфтиното.

                                Коментар

                                Working...
                                X