IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
    Ако може да се каже че 12000 ще се случи с по-високо ниво на сигурност от 7000. Да сложим равно отклонение от настоящите нива, то на мен ми се струва че по-рационалното действие е човек да игра за нагоре с широки стопове и за надолу с тесни. И като почне да наближава 9000 - 9100 вместо човек да чака пробив за надолу просто да отваря дълги за нагоре. Реално последните месеци ако всеки път когато е наближало 9000 човек е пускал позиции за нагоре е правил доста добра печалба. Аз поне не мога да се оплача макар и нито веднъж да не го дочаках да стигне горната граница на дипазона. От време на рвеме заемам и къси в горната част на диапазона към 9500 9600 и то след като вече е бил направен опит да пробив нагоре и не се е получил, ама там го играя по скоро интрадей с много тесни стопове и бърза защита на печалбата.

    Сега лично нямам позиция защото с равна вероятност ми се струва че ще се вдига и че ще пада. Ако падне под 9350 може и пак да взема да отварям предпазливи къси. Над 9600 предпазливи дълги. И в двата случай с бърза защита на печалбата ако тръгне в моята посока. На маржин не ме кефи да играя за големи печалби и да държа дълго време, но да прибира човек по 10-20- а понякога 100-150 пункта на ден няма нищо лошо.
    Добре,съгласих се
    Седим и чакаме,да видим кое ще се случи по напред.
    Мисля си, че.трябва да разтоварят преди коледните празници,и техниката го иска,и фундамент си има,зависи Американосите колко още ще го крепят тоя кух и неоправдан оптимизъм,че са в голяма корелация с тях.
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Ако може да се каже че 12000 ще се случи с по-високо ниво на сигурност от 7000. Да сложим равно отклонение от настоящите нива, то на мен ми се струва че по-рационалното действие е човек да игра за нагоре с широки стопове и за надолу с тесни. И като почне да наближава 9000 - 9100 вместо човек да чака пробив за надолу просто да отваря дълги за нагоре. Реално последните месеци ако всеки път когато е наближало 9000 човек е пускал позиции за нагоре е правил доста добра печалба. Аз поне не мога да се оплача макар и нито веднъж да не го дочаках да стигне горната граница на дипазона. От време на рвеме заемам и къси в горната част на диапазона към 9500 9600 и то след като вече е бил направен опит да пробив нагоре и не се е получил, ама там го играя по скоро интрадей с много тесни стопове и бърза защита на печалбата.

      Сега лично нямам позиция защото с равна вероятност ми се струва че ще се вдига и че ще пада. Ако падне под 9350 може и пак да взема да отварям предпазливи къси. Над 9600 предпазливи дълги. И в двата случай с бърза защита на печалбата ако тръгне в моята посока. На маржин не ме кефи да играя за големи печалби и да държа дълго време, но да прибира човек по 10-20- а понякога 100-150 пункта на ден няма нищо лошо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
        А на седмична имаме все още действащ силен тренд нагоре, който макар и загубил ускорение покрай глупостите в Украйна все още си съществува. И ще е очевидно прекъснат чак ако затвори на седмична под 8950, тогава като нищо ще се спусне и до 8000. Но все пак по-вероятно е тренда нагоре да си продължи с известен шум между 9000 и 10000. Като този шум може и да съществува следващите месеци, но може и да не съществува и тренда да си тръгне нагоре и да стигне 11500 и нагоре без особена почивка

        И тъй като тренда от по-голям порядък е по-важен от тренда от по-нисък порядък то все пак бих заложил на 12000 като таргет за следващите 12 месеца.
        Съгласен съм напълно със съжденията ти,индексите като цяло през повечето време са в ъп тренд,идеята ми е, че е необходима корекция,и технически и фундаментално.
        То е ясно,че ще ходи над 11к,въпроса е ще мине ли първо през 8ххх зоната,понеже е трудно да се издържа на такъв голям рейндж.
        П.С. аз имам отворена къса позиция,надявам се уишфул тинкинг,да не ми замъглява преценката.
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • А на седмична имаме все още действащ силен тренд нагоре, който макар и загубил ускорение покрай глупостите в Украйна все още си съществува. И ще е очевидно прекъснат чак ако затвори на седмична под 8950, тогава като нищо ще се спусне и до 8000. Но все пак по-вероятно е тренда нагоре да си продължи с известен шум между 9000 и 10000. Като този шум може и да съществува следващите месеци, но може и да не съществува и тренда да си тръгне нагоре и да стигне 11500 и нагоре без особена почивка

          И тъй като тренда от по-голям порядък е по-важен от тренда от по-нисък порядък то все пак бих заложил на 12000 като таргет за следващите 12 месеца.

          Коментар


          • Така,да видим какво е положението!

            На дневна имаме индикация и от RSI и от MACD за предстоящо движение на юг,подкрепено с пробив на ЕМА 200 от ЕМА 50.

            Таргет: двете дъна от 14.03.2014 и 08.08.2014 -8900 ерията!

            прескочим ли тези дъна-следваща цел-гапа от 09.09.2013 - 8500 ерията!

            Успех!
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
              при leverage 145 си е доста добро
              При такъв ливъридж си е хазарт ако е голяма позиция и пак си е шум, ако е малка позиция

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                При 0,7% нормално движение 1% си е шум. Да разчиташ на шум си е хазарт.

                Последните 7 години вече имаше три пъти пъти по 25-30% движение надолу и три пъти по доста над 30% нагоре.
                при leverage 145 си е доста добро

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                  При 0,7% нормално движение 1% си е шум. Да разчиташ на шум си е хазарт.

                  Последните 7 години вече имаше три пъти пъти по 25-30% движение надолу и три пъти по доста над 30% нагоре.
                  При Дакса,за който говорим,движението надолу беше повече от 2%- това не е шум.
                  25-30 процента не е имало корекция повече от 2 години.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    И си прав,и не си
                    1% при добра позиция,може да те направи богат,а може и да те разори
                    Иначе пък тия 25-30% за които говориш,малко химера ми се виждат
                    При 0,7% нормално движение 1% си е шум. Да разчиташ на шум си е хазарт.

                    Последните 7 години вече имаше три пъти пъти по 25-30% движение надолу и три пъти по доста над 30% нагоре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      правите голяма работа от 1% спад, не ви ли се струва доста, как да го кажа пресилено. Струва ми се че маржина ви е взел акъла Да падне 25-30% да почнете да правите голяма работа разбирам, ама от 1% си е леко смешно.
                      И си прав,и не си
                      1% при добра позиция,може да те направи богат,а може и да те разори
                      Иначе пък тия 25-30% за които говориш,малко химера ми се виждат
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Аха, само ако знаех къде са им стоповете на дългите,.... ама на тия с малките акаунти
                        Въпрос за милиони Аз за това неведнъж съм казвал че важното е човек да не си въобразява че знае какво се случва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                          Може да направи, може и да не направи.
                          Аха, само ако знаех къде са им стоповете на дългите,.... ама на тия с малките акаунти
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Може да направи, може и да не направи.

                            Коментар


                            • Според мен ще направи до 7-8% надолу за да оберат всички дълги а след това отново познатата игра.... Иначе къде ще ходят онези с големите пари - които излизат от златото и .... Китай
                              А иначе ФЕД , ЕЦБ и ЯЦБ продължават да наливат яко "ликвидност"
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • правите голяма работа от 1% спад, не ви ли се струва доста, как да го кажа пресилено. Струва ми се че маржина ви е взел акъла Да падне 25-30% да почнете да правите голяма работа разбирам, ама от 1% си е леко смешно.

                                Коментар

                                Working...
                                X