IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Срам и позор за целия немски капиталов пазар, да пуснеш в дакс, фирма която казва че и липсват 2 милиарда

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

      ще се купува пак -- утре като резнат и кредитните линии, може и 20 да видим
      Шанса утре е 50% да видим 20-23 евра и 60-65 евра.....?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Компанията е добра ,но Браун прекали с добрите новини и създаде кухи фирми от който идват печалбите...Сега ще чакаме оставката на СЕО или изваждане от ДАХ ! В момента е 42 ,как беше техничаря при спад от 60+ % се купува...?
        Вече е 36 евра...
        ще се купува пак -- утре като резнат и кредитните линии, може и 20 да видим

        Коментар


        • Wirecard says €1.9bn of cash is missing
          Да ги търсят у Боко, той ги е прибрал

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            И под 30 ще отиде (WDI), утре като се събудят, някои дето не знаят, то и момента е неблагоприятен, управителни съвети на разни фондове ще заседават - кво да правим.
            Аз ще влезна с 50 броя на 30 ..?

            Коментар


            • И под 30 ще отиде (WDI), утре като се събудят, някои дето не знаят, то и момента е неблагоприятен, управителни съвети на разни фондове ще заседават - кво да правим.
              Ама това което казваш е страшно: "..Браун...... създаде кухи фирми от който идват печалбите..."
              Това да не е фараона Недялков ..........(за онези които го помнят)
              Last edited by ПИЧ; 18.06.2020, 15:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Аз тази компания Wirecard не знам какво прави, никога не съм се интересувал и не съм я играл. Обаче е много глупаво това положение, да не можеш да си сметнеш печалбата. А си в ДАКС.
                Разбирам кварталната бакалия да не може да си сметне печалбата, щото има откраднати стоки и сметките все не излизат.
                Компанията е добра ,но Браун прекали с добрите новини и създаде кухи фирми от който идват печалбите...Сега ще чакаме оставката на СЕО или изваждане от ДАХ ! В момента е 42 ,как беше техничаря при спад от 60+ % се купува...?
                Вече е 36 евра...
                Last edited by Монти; 18.06.2020, 15:22.

                Коментар


                • Аз тази компания Wirecard не знам какво прави, никога не съм се интересувал и не съм я играл. Обаче е много глупаво това положение, да не можеш да си сметнеш печалбата. А си в ДАКС.
                  Разбирам кварталната бакалия да не може да си сметне печалбата, щото има откраднати стоки и сметките все не излизат.

                  Коментар


                  • Продължавате с глупостите с европейските банки и ..картички.. Ако зад окена сгънат с 15 процента. ще настане мазаляк отново .Когато купувате шитни трябва да е при по сериозна синхронизирана корекця на американските и европейските индекси и то стопа е задължителен. А не щото са паднали в момента и цената изглежда изключително примамливо евтина.
                    Last edited by Todor Sabev; 18.06.2020, 14:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Дори и на традиционните брокерски платформи, инвеститора на дребно не притежава акциите поименно, а те са под street name при брокера. Но регулациите дават някаква защита.

                      В случая на някой като Револют ако аз съм поставил ордер на акция Х на 3.00, едва ли има гаранция, че те няма да изпълнят поръчката едва на 2,96, като на теб ти ги пуснат, че си ги купил на 3.00. Ако случайно цената НЕ достигне 2.96, просто няма да ти изпълнят ордера на 3.00, който при друг брокер би се изпълнил.

                      С такива врътки, може милиарди да направят. Още повече, че като няма строги регулации, всичко може да става, с компании посредници на самите собственици на финтека, а тези, които са инвестирали в акции на самия финтек, ако е листнат, нищо от тези подлости да не виждат като финансов резултат, а само един ден да гризнат дръвчето, като се окаже, че ПАРИ нЕма!
                      Безплатна търговия на акция няма при тях, плаща си човек, все едно CFD се търгува, има несъответствия с реалния курс. Аз не ползвам, но подобни новоизлюпили се фирми наливат ликвидност, има по - резки движения и това ми харесва. Потребителите да си преценяват до колко може да им се доверят.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Банките паднаха Комерц и Дойче банк, особено комерц - някаква информация ?
                        ами те може да са отпуснали тези 2 млрд и Wire са си надписали печалба от 1.9 млрд.
                        Moже да се окаже, че няма с какво да си върнат заемите.

                        Никоя компания не е застрахована да не прави такива измами, даже и HSBC, ама е грешно да слагаме Револют в тази кошница.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от representjah

                          Мдаааа, 100% съгласен, въпреки че ги ползвам активно. Но пари не държа - депозирам/плащам на същия ден чрез. Малко инфо от преди седмица и Трансферуйаз:
                          Madhuri Mode (TransferWise)

                          Jun 10, 2020, 2:38:40 PM GMT+2

                          Hello ........

                          Thanks for getting in touch.

                          Your transfer ********, was sent on 3rd June.

                          Usually, it is instant to reach the recipient. Rarely, it might take up to 1 working day.

                          Bear in mind, once the transfer is complete from our end we can't cancel and refund it.

                          As you mentioned that the recipient scammed you. I recommend you to contact your local authorities and explain them. So that they might be able to help you.

                          Let me know if you have any questions, we're glad to help you.

                          Regards,
                          Madhuri
                          TransferWise
                          Колкото и да не харесвам БГ банките, съпорта им е винаги зад гърба ми. Вече пет път съм си получавал парите обратно (чрез обжалване на транзакция) от некоректни търговци, дори фалирали такива. С банковите трансфери е малко по-сложно, но напълно постижимо, не ми се наложи да стигна до края на процедурата преди два месеца.

                          Ясно е, че повечето от нас имаме "рисков" капитал и се чудим къде да го зашием. Последните години се забърквам в какви ли не схеми - peer to peer кредитиране, краудфундинг платформи и къде ли още не. Никъде не съм ял дървото, но вече съм на 100% убеден, че финансовите инститтуции, банки, и какви ли още не субекти са no-brainer.
                          Тук съпорта е ОК, но при други е много бавен и доста некадърен, пипам внимателно, на често с неголеми суми.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            Точно така е, ще се отсеят доста. Вършат ми чудесна работа и пестя пари с тях при трансфери, но им нямам никаква вяра, камо ли да държа акции.
                            Дори и на традиционните брокерски платформи, инвеститора на дребно не притежава акциите поименно, а те са под street name при брокера. Но регулациите дават някаква защита.

                            В случая на някой като Револют ако аз съм поставил ордер на акция Х на 3.00, едва ли има гаранция, че те няма да изпълнят поръчката едва на 2,96, като на теб ти ги пуснат, че си ги купил на 3.00. Ако случайно цената НЕ достигне 2.96, просто няма да ти изпълнят ордера на 3.00, който при друг брокер би се изпълнил.

                            С такива врътки, може милиарди да направят. Още повече, че като няма строги регулации, всичко може да става, с компании посредници на самите собственици на финтека, а тези, които са инвестирали в акции на самия финтек, ако е листнат, нищо от тези подлости да не виждат като финансов резултат, а само един ден да гризнат дръвчето, като се окаже, че ПАРИ нЕма!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Банките паднаха Комерц и Дойче банк, особено комерц - някаква информация ?
                              Онзи ден четох, че печалбата на банките, обаче в САЩ, е спаднала със 70%, отделно има голям ръст на кредити, появяват се опасения за банкрут на големи кредитополучатели и т.н. Банките са кофти сектор, радвам се че последната година ликвидирах всичко и вход само за краткосрочни спекулации.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Не купих от Вирекард щото много се качи вчера но ако сега падне около 20 всичкото илядо шел ще иде в Картичакта.....
                                100К на 45 и вече ги нЕма..?
                                Нещо подобно още днес се приготвих и аз, ако бе тръгнало под 30. Идеално изглежда за спекула, но си имам и едно на ум да не стане Енрон 2.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X