IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
    k.o. , благодаря за мнението. Значи поне до сряда ще гледам мача отстрани, после евентуално ако падне ще допълвам.
    С банките някой играе ли си още ? Коба много я натиснаха и нея днес..
    Моля, следя много компании в Германия, но малко останаха на привлекателни нива, трябва да се възползваме от моментните кризи и сътресения, които възникват в някои. Да изчакаме утре, после ще мислим, 14 не е лоша цена за вход, но 10 - 12 е много по - комфортна зона.

    Банките и изобщо финансовият сектор го натискат много, ще става все по - трудно за тях, регулации в Европа, голямо конкуренция се появи при преводи, разплащания, кредитиране, да добавим все още бавното, но сигурно навлизане и на криптовалутите, все неща, които им режат приходите. Последните 2 г. лично пестя кошница пари от такси и комисионни, които ми ги гълтаха преди тези институции. Добре представящите се като JPMorgan Chase са рядкост, а и те печелят повече от инвестиционните си програми, другите остават само за краткосрочни спекулации от флуктоации в рамките на 10 до 20% с късмет. Планирам изход и да не пипам скоро банки, нито в БГ, нито навън.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • k.o. , благодаря за мнението. Значи поне до сряда ще гледам мача отстрани, после евентуално ако падне ще допълвам.
      С банките някой играе ли си още ? Коба много я натиснаха и нея днес..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение

        Монти, оказа се прав и за трите ! Луфтханзата много я натиснаха, въпросът е къде е дъното ?!
        С този синдикат, евентуално могат да обявят нова ефективна стачка тази сряда... Докато нямат постигнато споразумение, няма формирано дъно, ако прекратят полетите и за ден, -1 / 2 евра още поне. Късите позиции тук също се увеличават.

        Не са лесни времена за авиоиндустрията, но тук поне нямат 737 MAX, който носи загуби на много други авиокомпании.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Понеделник, според мен ...две нагоре ,една надолЕ...Вирекард и Варта,Луфтханза....?
          Монти, оказа се прав и за трите ! Луфтханзата много я натиснаха, въпросът е къде е дъното ?!

          Коментар


          • Понеделник, според мен ...две нагоре ,една надолЕ...Вирекард и Варта,Луфтханза....?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              За Renault - друга е причината :
              RENAULT RENA.PA - Deutsche Bank понижава целевата си цена до 50 евро срещу 60
              https://www.boursorama.com/bourse/ac...?symbol=1rPRNO
              И тоя нещастник как се изцепи днес
              https://www.reuters.com/article/rena...-idUSP6N291004
              Оня шмекер в Ливан е само шум в системата ...освен ако не извади някакви документи ...
              Очаквам една плитка корекция на борсите да направи цената подходяща за мен ...около 36
              Не съм чел прогнозите на ДБ но те са най слабия анализаторски екип който можа да съществува този и на Парето....заедно правят шок....
              Сигурен съм че намаляват прогнозата заради шума в системата....това правят парето и в Аареалбанк....Понеже телиос има въпроси и бам спад....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                Протокол,
                Всички казват че не време за акции за автопроизводители ,то повечето анализатори казват че не е време изобщо за акции.....
                Рено ще се оправи когато се забрави за ливанския шеф и новия напише некаква концепция за развитие.....
                Манчев , не е време за банки , но ние рискуваме...
                Следиш ли Deutsche Pfandbriefbank ?
                Преди две години я следях ,сега не ,тя е консервативна и цената не играе рязко...а на нас ни трябва дивидент и акции с печалба....
                Сега е 8-14 за година , Някъде около 14 е плюс от много време а идва време разделно....и как е с дивидента..?
                Ареалбанк...
                Сигурен съм че преди 26 февруари ще мине 32 евро за аареалбанк ако не стане потоп на маркета....плюс поне 2,2 дивидент....
                П.П. Манчев това за маркета против мен ,беше за мен....от 4 акции за допълване избрах най падащата в момента ..
                За Renault - друга е причината :
                RENAULT RENA.PA - Deutsche Bank понижава целевата си цена до 50 евро срещу 60
                https://www.boursorama.com/bourse/ac...?symbol=1rPRNO
                И тоя нещастник как се изцепи днес
                https://www.reuters.com/article/rena...-idUSP6N291004
                Оня шмекер в Ливан е само шум в системата ...освен ако не извади някакви документи ...
                Очаквам една плитка корекция на борсите да направи цената подходяща за мен ...около 36
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Renault - дънце не се види ...мераклия съм , но не смея

                  Всички казват , че сега не е времето на автопроизводителите ...а кога ще дойде - някакви предположения ???
                  Протокол,
                  Всички казват че не време за акции за автопроизводители ,то повечето анализатори казват че не е време изобщо за акции.....
                  Рено ще се оправи когато се забрави за ливанския шеф и новия напише некаква концепция за развитие.....
                  Манчев , не е време за банки , но ние рискуваме...
                  Следиш ли Deutsche Pfandbriefbank ?
                  Преди две години я следях ,сега не ,тя е консервативна и цената не играе рязко...а на нас ни трябва дивидент и акции с печалба....
                  Сега е 8-14 за година , Някъде около 14 е плюс от много време а идва време разделно....и как е с дивидента..?
                  Ареалбанк...
                  Сигурен съм че преди 26 февруари ще мине 32 евро за аареалбанк ако не стане потоп на маркета....плюс поне 2,2 дивидент....
                  П.П. Манчев това за маркета против мен ,беше за мен....от 4 акции за допълване избрах най падащата в момента ..

                  Коментар


                  • Renault - дънце не се види ...мераклия съм , но не смея

                    Всички казват , че сега не е времето на автопроизводителите ...а кога ще дойде - някакви предположения ???
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение



                      И аз наблюдавам много нервни машинки......за секунди сменят посоката......?Наблюдавах Варта ,Коба ,Аареалбанк , Вирекард и Луфтханза.....
                      И взех решение Аареалбанк като най стабилна на маркета като сантимент .....ти ли бе писал че маркета играе спрямо теб лично......
                      Варта и Вирекард днес цепят маркета....
                      Поздрави за Wirecard. Аз бях писал да. Бритиш Американ Табако, Байер, Империал Брандс, а сега и Шел При първите 3 буквално за 1-2 дни цената се срина с десетина процента (Рисковете пред електронните цигари при БАТ и Империал Брандс, и рекортните обезщетения заради съдебни искове при Байер). Хубавото поне за мен е че не съм продал на загуба нито едно от тях. БАТ си ги държа и до днес, като половината от капиталовата загуба е изтрита. Байер успях да продам на около 70 евро, при положение че беше доста под 60. А и продължава да катери нагоре. (което вече не ми харесва толкова ). Най-доволен съм от Империал Брандс, взех малък пакет на 22 паунда, и цената се срина на 17-18 паунда. Допълних здраво (заради високия дивидент), и сега цената е над 11% нагоре, при положение че това е най-голямата ми позиция в портфейла. Каква ти е прогнозата пред петролните и енергийните компании в обозримо бъдеще (1-2 години)? Следиш ли Deutsche Pfandbriefbank ? Какво ти е мнението за нея, и евентуално цена за вход? Дивидента е скандално висок за немска компания.

                      Коментар



                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Явно компютрите много "играят" и мултиплицират движенията нагоре и надолу. Аз лично така си го обяснявам. Варчев го казва много точно в последното си предававане .
                        https://www.bloombergtv.bg/insider/2...-se-uvelichava .
                        Всеки да го отиграва както може и както прецени.

                        И аз наблюдавам много нервни машинки......за секунди сменят посоката......?Наблюдавах Варта ,Коба ,Аареалбанк , Вирекард и Луфтханза.....
                        И взех решение Аареалбанк като най стабилна на маркета като сантимент .....ти ли бе писал че маркета играе спрямо теб лично......
                        Варта и Вирекард днес цепят маркета....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Варта ,някой игра ли ги....
                          20% плюс от 73......за два дни! Ама да си имам втория акъл......
                          Явно компютрите много "играят" и мултиплицират движенията нагоре и надолу. Аз лично така си го обяснявам. Варчев го казва много точно в последното си предававане .
                          https://www.bloombergtv.bg/insider/2...-se-uvelichava .
                          Всеки да го отиграва както може и както прецени.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            70-73...? Там е моята сметка..?
                            Варта ,някой игра ли ги....
                            20% плюс от 73......за два дни! Ама да си имам втория акъл......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DerSpieler Разгледай мнение
                              Привет и от мен. Аз разкарах днес Wirecard малко на плюс и влезнах на 15.40 в Lufthansa.
                              Монти, защо си набелязал под 15.30 за вход ? Резултатите им не са чак толкова лоши, дивидента е добър, какво те спира ?
                              Ами Ирланците са по добри от тях като брой пътници и това се отразява на феновете им а и в момента се карат с летателния персонал и водят преговори за заплати .....Иначе и 15, 4 е добре ако всичко е наред по небесата.....

                              Коментар


                              • Привет и от мен. Аз разкарах днес Wirecard малко на плюс и влезнах на 15.40 в Lufthansa.
                                Монти, защо си набелязал под 15.30 за вход ? Резултатите им не са чак толкова лоши, дивидента е добър, какво те спира ?

                                Коментар

                                Working...
                                X