Общото с борсата е че такъв проект може да привлече капитали и от борсата.Туристите ще се тълпят да го видят.Поне аз мисля така.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Проектът "Севтополис" !
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от justpassingbykakvo obsto ima tazi tema s borsata voobste?! I sto ni zanimavate s gluposti?!
Навсякъде говориш само негативно..... престани...все пак това даже не е форум за някоя конкретна компания на БФБ, по която може да си пристрастен позитивно или негативно....
..... ако имащ някви проблеми не си изливай агресията тука... по форумите....
а ако искаш кажи какъв ти е проблема и ние ще се опитаме да ти помогнем...!!!Мнението ми не е препоръка!!!
Коментар
-
100 хил. подписа в подкрепа на реставрацията на Севтополис
статията е благодарение на news.bg
Вече 100 хиляди са събраните подписи в подкрепа на идеята за реставриране на древния тракийски град Севтополис.
Това информираха от Националното обединение "Съхрани българското".
Проектът беше оповестен преди близо година, а подписката е отворена от 3 месеца.
В нея са се подписали и българи в чужбина, от които в Швейцария, Канада и Аржентина.
Проектът предвижда изграждане на вътрешноязовирна кръгла стоманобетонна стена, която ще позволи останките от древния град да станат достояние на туристите.
В момента този древен символ се намира на 20 метра дълбочина под водите на язовир "Копринка" до Казанлък.
По предварителни изчисления изваждането на древния град от водите на язовира ще струва над 100 млн. евро.
Коментар
-
Първоначално изпратено от justpassingbykakvo obsto ima tazi tema s borsata voobste?! I sto ni zanimavate s gluposti?!
и ако обичаш вземи пиши на кирилица - по-четливо е!
Това е първия голям проект и реален за развитието на културния туризъм от който може да спечелят и много публични компании!
Коментар
-
Проектът "Севтополис" !
?100 млн. струва изваждането на Севтополис от КопринкаDnesPlus - 06 Август 22:11
Освен, че е реален е и инвестиция, която ще развие района!
само от сувенирите ще им падат по 100 000 000 и е напълно в духа на желанието ни да правим културен туризъм!
Проектът Севтополис, предвиждащ социализиране и експониране на древния тракийски град от водите на язовир Копринка, е на път да бъде реализиран. По предварителни изчисления изваждането на древния град от водите на язовира ще струва над 100 млн. евро, пише kafene.net.
Със заповед на министъра на културата Стефан Данаилов е сформирана 18-членна работна група с председател заместник-министър Иван Токаджиев и заместник-председател арх. Иван Угринов от Националния институт за паметници на културата.
Изпълнителят на проекта ще бъде избран с международен инженерингов конкурс за експониране на античния тракийски град - столица на Одринско царство - Севтополис. Целта е да се привлекат външни инвеститори за реализиране на мащабния проект. Досега интерес към дейността са проявили инвеститори от Гърция, Кувейт и Холандия.
Изготвянето на плановото задание е важна стъпка към стартиране на проекта, коментира кметът на Казанлък Стефан Дамянов. Заключението на работната група трябва да е готово до 30 септември.
Идеята проект Севтополис да се появи на бял свят е отпреди повече от две години. Воден от желанието си да превърне Долината на розите и на тракийските царе в туристически рай на България, архитект Жеко Тилев подготвя идеен проект за изграждане на вътрешноязовирна кръгла стоманобетонна стена, която ще позволи останките от древния град да станат достояние на туристите. В момента този древен символ се намира на 20 метра дълбочина под водите на язовир Копринка до Казанлък.
Стартира и национална кампания за разкриване, реставрация и съхраняване на археологически обект Севтополис, град на тракийския владетел Севт III. Инициативата цели връщането на първия и най-добре запазен в България град на траките в съкровищницата на световното културно наследство.
С построяването на съоръжението ще се "извоюва" 2% суша от общия обем на язовира. Това няма да наруши по никакъв начин екологичното равновесие в него. По проекта на арх. Жеко Тилев кръгът, който ще бъде изграден, е с външен диаметър 420 м и обиколка 1300 м. Идеята е паралелно да се извършват и двата вида дейности - строежът на съоръжението и възстановяването на останките от града.
За първи път градът на Севт III е открит и проучен през 1948-1954 г. при изграждането на Копринка, но независимо от огромното си културно значение остава под водите на язовира. Въпреки това, той е отлично съхранен.
Според проучване на национално обединение Съхрани българското само през първата година от експлоатацията си Севтополис ще бъде посетен от над 500 хил. туристи.Тагове: Отмаркиране на всички
Коментар