IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Петрол Брент: Прогноза за ръст до $150-$200

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
    Ти гледай да не започнат да ти скачат по покрива на бензиностанцията
    Това пък какво беше?
    Нямам бензиностанция, и може би затова подкрепям тази позиция.
    Все пак ако човек има бензиностанция сигурно ще е за по-ниски нива тук за да има повече оборот.
    Иначе позицията е добра и обещаваща.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от korker Разгледай мнение
      Ето поредната държава, която иска промяна на положението. Дано новината да има положителен ефект и да скочим още нагоре:
      Ти гледай да не започнат да ти скачат по покрива на бензиностанцията

      Коментар


      • Ето поредната държава, която иска промяна на положението. Дано новината да има положителен ефект и да скочим още нагоре:

        Чужди военни потушават бунта в Бахрейн
        14.03.2011


        Войски от съседните на Бахрейн страни започнаха да пристигат в малката островна страна, след като за подобна помощ настоя бахрейнският принц Салман бин Хамад Ал Халифа, съобщи БиБиСи.
        Припомняме, по-рано полицията използва сълзотворен газ и водни струи, за да разпръсне тълпата демонстранти, събрала се на пореден протест в столицата Манама. Десетки души бяха ранени при потушаването на протеста.
        Разрастването на протестите в Бахрейн, който е база на Пети американски флот и регионален банков център, може да окуражи маргинализираните шиити в съседна Саудитска Арабия, коментират анализатори. Именно това е причината за бързата й реакция и изпращането на такъв брои военни.
        Бахрейн е поредната държава след Египет, Алжир, Йордания, Тунис, Йемен и Либия, където се организират многохилядни митинги с редица искания за промени в управлението или за пълната смяна на управляващите.

        Коментар


        • Ето един отличен аналитичен материал за пазара на петрол:

          Не молете ОПЕК за повече петрол
          DarikFinance.bg, 9.03.2011


          Петролът поевтиня леко на глобалните пазари и търсещите обяснение за всичко финансови журналисти веднага посочиха като фактор евентуалното обещание на Саудитска Арабия да увеличи добиваното количество.
          Обаче нещата не са толкова прости: анализаторите от Goldman Sachs твърдят, че ОПЕК тайно произвежда повече от договорената квота от месец ноември насам.
          Следователно производството не може да бъде увеличено толкова лесно – а и да се увеличи, реакцията ще е нарушаване на крехкия енергиен баланс по света, твърди Амброуз Евънс – Притчърд от The Telegraph.
          Известният анализатор се позовава на Джеф Кюри, „петролният гуру“ на Goldman Sachs, според когото още преди шока около Либисйките доставки, Саудитска Арабия е увеличила добива си с 700 000 барела дневно.
          Също така, ОПЕК не говори истината, като твърди, че през последните две години е увеличила производствения си капацитет с 1.9 млн. барела дневно. Разработените нови петролни полета са повече от „компенсирани“ с изчерпването на старите находища.
          Така че оценките сочат за свиване на резервния капацитет на Саудитска Арабия под онези 2 млн. барела дневно, с които се хвали петролната монархия. Способността на Рияд да компенсира спрени доставки от други части на света е изтъняла като косъм.
          Към този момент доставките на петрол от Либия са намалели с 1 млн. барела дневно. Глобалното предлагане е доста по-голямо, 88 млн. барела дневно, но цените на петрола в момент на затягане на доставките се определят от свободния, резервния капацитет.
          Възможно е да се стигне до точка, в която цените на петрола ще се задвижат нагоре по спирала, чийто край ще дойде чак тогава, когато икономическите поражения от скъпия петрол сринат търсенето на суровината.
          С конфликта в Либия свободният капацитет е намалял с една трета. Страната потъва в гражданска война и надеждите за бързо разрешаване на конфликта са попарени. Заедно с това отпада и надеждата за реализиране на серия нови сондажи в Либия, които трябваше да дадат петрол към средата на десетилетието.
          Специалистите започват да коментират, че „петролният крънч“, толкова дълго опровергаван, вече започва да показва зъбите си. Междувременно и Wikileaks цитира арабския геолог, твърдящ, че резервите на Саудитска Арабия са с 40% надценени. Друга депеша коментира дали изобщо Рияд може да допринесе за продължителен период върху понижението на цените.
          Заради всичко това, някои инвеститори вече купуват опции /контракти, даващи възможност за покупка, но не задължаващи/ за доставка на петрол по цена 150 и 200 долара за барел към края на годината.
          Неизбежни са сравненията с 2008 г. - но този път пазарът определено не е толкова убеден, че кризата с петрола ще отшуми бързо. Това се дължи и на геополитически съображения: цялата система на политическата власт в Близкия Изток се разпада. Бахрейн показа, че дори и богатите страни не са имунизирани.
          Говорейки с арабите за петрол, говорехме с грешните хора – твърди редактор в списанието Oil Review. Пропуснахме младежите и движението под повърхността. Сега съдбата на световната икономика зависи от това, дали режимът ще удържи с репресии недоволството в Бахрейн и дали Саудитска Арабия ще се подаде на заразата на демокрацията.
          Дори само някакъв признак за второто – и се задава петролен шок, който ще е напълно достатъчен, за да извади от релси световната икономика. В този регион се съдържат 61% от доказаните петролни резерви и се осъществяват 36% от глобалните петролни доставки.
          Каква е цената на петрола, след която щетите са неотвратими? Никой не знае. Според анализаторите на Bank of America, вече сме в тази зона, тъй като разходите за енергия в глобален план са 8.5%, което е исторически пик.
          Според Deutsche Bank развоят на ситуацията зависи от това дали петролът поскъпва заради увеличено търсене или заради намалено предлагане. Но ако изведнъж петролът стигне 150 долара за барел, светът ще се върне в зоната на рецесията.
          А Алън Грийснпан, бившият шеф на Федералния резерв, признава незнанието на икономическата наука, като отчита: когато цените на петрола стигнат дотук и започват да се движат още по-нагоре, трябва да започнете да се притеснявате.
          След всичко казано: картелът очевидно може само веднъж да изиграе картата на увеличения добив. Демонстрирайки неспособността си да повлияе на цените, при застрашена вътрешна стабилност на авторитарните петролни режими, ОПЕК не е решението на петролната криза.

          Коментар


          • Ето още позитивни новини за растеж на тази позиция, вече дори се обсъждат и варианти за цени над 200 долара:

            Цената на барел суров петрол може да стигне 200 долара

            Цената на барел суров петрол може да достигне рекордните 200 долара, което е много повече от рекордните 147 долара за барел, достигнати през юли 2008 г.
            Това предупреждение отправя в лондонския вестник "Таймс" Алън Дънкан, британският министър за международно развитие и специалист по петролните пазари.
            Според Дънкан цената на барел петрол може дори да достигне и 250 долара, ако екстремисти се възползват от нестабилността в арабския свят, за да бомбардират резервоари, петролопроводи и залежи в Саудитска Арабия.
            В петък цената на петрола в Ню Йорк се повиши до най-високо равнище от септември 2008 г. въпреки данните за спад на безработицата в САЩ до 8,9% през февруари.
            Лондонският сорт Брент повиши цената си с 1,42 долара до 116,21 долара за барел. Цените на петрола се повишиха в петък и в европейската търговия на фона на ескалацията на конфликта в Либия и възобновяването на протестите в Триполи, което засили опасенията на инвеститорите от продължително намаляване на петролните доставки.
            Испанското правителство одобри план от 20 мерки за икономия на енергия
            заради поскъпването на петрола в резултат на размириците в арабския свят.
            Мерките са "извънредни" и са в отговор на покачването на цените на петрола и "силната енергийна зависимост" на страната, посочи първият вицепремиер Алфредо Перес Рубалкаба.
            Планът цели да бъдат реализирани икономии, равняващи се на 28,6 млн. барела петрол или 2,3 млрд. евро при сегашната цена.
            Както бе обявено миналата седмица, от 7 март максималната скорост по автомагистралите ще бъде намалена от 120 на 110 км/час временно, но за не по-малко от четири месеца.
            Делът на биогоривата в бензините ще бъде увеличен от 5,8 на сто до 7 процента, а гумите за по-икономично каране ще бъдат субсидирани.
            Цените на билетите за влаковете в предградията и на кратки разстояния ще бъдат намалени, а общественият транспорт ще получи допълнителна държавна субсидия от 262 млн. евро.
            За обществено осветление навсякъде ще бъдат въведени енергоспестяващи крушки. Планът, финансиран отчасти от електрическите компании, които ще внесат 1,5 млрд. евро, е в съответствие с "голямата енергийна зависимост на Испания, която внася 75% от потребяваната енергия", посочи министърът на промишлеността Мигел Себастиан Гаскон.
            В Мадрид се опасяват, че покачването на цените на петрола главно заради кризата в Либия може да попречи на и без това вялото възстановяване на испанската икономика след две години рецесия и стагнация.
            05/03/2011

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mogo Mogo Разгледай мнение
              Нали се сещаш че ако петрола продължи да поскъпва измисления икономически подем съвсем няма да го има?
              Абе сещам се аз за това, ама не се сещам за какво ти е икономически растеж? Ти държава ли си, що ли си?
              Не виждам нищо лошо човек да е заложил тук и да чака печалба от един добър ръст. Просто като видиш подценена позиция е добре да изкараш нещо от нея, а не да умуваш че изравняването на позицията на едно равновесно ниво е лошо.

              Коментар


              • Абе тези от бензионостанциите има ли кой да ги контролира дали количеството на горивото което сипваме в резервоарите съотвества на парите, които даваме...............????

                И как така цените на дребно на горивата в БГ

                са същите , както в Австрия при различните разходи за заплати и др.......????

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mnz Разгледай мнение
                  Нали се сещаш че ако петрола продължи да поскъпва измисления икономически подем съвсем няма да го има? Както и да е работата ти е да си постваш тук върши си я.

                  Коментар


                  • Българи опитват да спечелят от кризата в Либия

                    Повече българи търгуват с петрол през интернет през последните седмици, заради кризата в Либия.
                    С 154% са нараснали сделките с черното злато след началото на бунтовете, отчитат от Trader.bg. 1320 е броят на сделките, направени на платформата вчера (23 февруари 2011), спрямо 520 броя на същата дата през януари.
                    Част от хората купуват, защото очакват цената да се покачва още. Други пък продават, защото смятат, че пазарите скоро ще се успокоят и цената ще започне да пада. Дори много от хората, които търгуват със злато и валути, сега са се пренасочили към петрола.
                    За сравнение 34% повече е броят на сделките с петрол на 23 февруари 2011 спрямо всички сделки на българска фондова борса на същата дата.
                    Повишението с 16.4% от последните пет работни дни в цената на петрола се дължи на очакванията за проблеми с доставките на суровината.
                    „Прогнозите, че цената ще продължи да се покачва се засилват от слуха, че либийският лидер Муамар Кадафи е заповядал да бъдат взривени петролопроводи, за да обвини бунтовниците, че те организират тези действия. Вече голяма част от петролодобивната индустрия в Либия не работи.”, обясни Пламен Пейчев, главен дилър в Trader.bg.

                    Коментар


                    • Гледате ли какъв пробив правят брента и американския в момента?
                      Е това се вика ръст.
                      Браво.

                      Коментар


                      • Американският петрол току-що премина заветното ниво от $100, така че пътя напред вече изглежда отворен.
                        Дано да отчетем добър ръст следващите дни.
                        Успех.

                        Коментар


                        • Потенциалът е добър, четохте ли този анализ:
                          „Ако Либия и Алжир спрат едновременно производството си, цените могат да превишат 220 долара за барел, и тогава свободните мощности на ОПЕК могат да се окажат сведени до 2,1 млн. барела на ден, или близо до равнищата им по време на войната в Персийския залив и когато цените скочиха до 147 долара за барел през 2008 г.", сочат прогнозите на Nomura.
                          Време беше цените на нергията посвета да отчетат общия икономически подем и това явно се случва, дори под натиска на нестабилността. Някой търгува ли на тези позиции?

                          Коментар


                          • Добър ръст отчитаме и тук, явно икономиката започна да се събужда и след ръста при акциите най-после дочакахме добро покачване и тук, както трябва и да бъде де. Вече има прогнози и за $220 за барел, което е доста опримистично, но може би и възможно. Ето добрите новини:

                            Петролът става все по-скъп.
                            DarikFinance.bg, 24.02.2011 08:14


                            Брентът вече е 112.63 долара за барел, като от началото на азиатската търговия се е покачил с 1.24%. американският лек суров петрол с марка WTI е на цена 98.83 долара. Напрежението в Либия и опасенията за доставките от Северна Африка дават всички основания да се спекулира с поскъпването на суровината. Снощи за момент и WTI прескочи бариерата 100 долара.

                            Вчера авторитетните консултанти от Номура прогнозираха дори 220 долара за барел, ако нещо действително се случи. На този фон последната цена от 2.41 лева за литър от масовия бензин А-95 изглежда само временна болка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Perkor Разгледай мнение
                              Защо да няма реформи у нас? Напротив, ние си имаме едни от най-добрите реформи, който са съчетават в един добър преход, по който вървим в момента, но това е друг въпрос.
                              .
                              ма ти тва на сериозно ли ? я кажи 1 реформа....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
                                само реформите у нас ги няма....
                                вие гледайте петролът да не удари 150-200 че тогава в БГ ще стане чудо .....
                                Защо да няма реформи у нас? Напротив, ние си имаме едни от най-добрите реформи, който са съчетават в един добър преход, по който вървим в момента, но това е друг въпрос.
                                По-скоро хората от страните в близкия изток вече започват да се усещат, че нещо не е наред с модела на управлението им, т.е. държавата експлоатира ресурсите, а парите къде отиват само управляващите знаят. И така вече десетки години...
                                А ресурсите не са безкрайни, така че хората са си в правото да искат промени.

                                Коментар

                                Working...
                                X