IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Криптовалути

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    Аз пък харесвам всички криптоси. На са за мен, но е по-добре да ги има. Много по-добре е да помпат тях отколкото да създават балони в реални активи. Ако криптото наистина се спука няколко трилиона ще си търсят ново убежище. Къде ли?
    Абсолютно вярно!
    Само че, замислял ли си се от къде идват парите в шиткоините?!
    Вярно е, че зад тия боклуци не стои абсолютно нищо.Стават за търговия,
    при все, че условията са в пъти улеснени, сравнено с 2017 например.(за по назад да не говорим).
    А при надценените акции(активи), дали стои нещо отговарящо на сегашната цена.
    Или се подчиняват на търсенето и предлагането, далеч от реалната цена на актива.
    Т.е като при коините, цената се определя от търсене и предлагане, +манипулиране
    И сега, когато повечето бизнеси в САЩ, да кажем не функционират, не функционират на 100%,
    дишат с акумалтор, на трупчета са, на дотации са от правителството и пр.,
    а СП500 кърти нови рекорди, това не е ли балон, който впрочем, май ще се пука(поне има предпоставки за това)?!
    И ако(когато), това стане(става), според теб, къде ще отидат паричките, ако не в накой друг бърз, лесен и удобен балон?!

    Коментар


    • Аз също си мислих, че балона ще се спука, още преди години - но ей го на, тук е още и си расте.
      Имам много познати които още тогава копаеха, на мен ми се струваше върховната глупост, а можех и аз да се включа.
      Все още го намирам за върховната глупост, тези хора са с по няколко стотин К напред, докато аз напълно осъзнато ‘изпуснах момента’ защото не вярвам в тези валути.
      Та сега момента нито е за копаене, нито е за покупка си мисля защото цените се дигнаха твърде много... та си седя и си се чудя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от OceanDrv Разгледай мнение
        На мен ми е интересно за тези които изпуснахме далаверата през годините, има ли смисъл да се включваме сега и кой би бил най-адекватния начин?

        За дългосрочно инвестиране става въпрос
        първите биткойни купих на $95 и ги разкарах на $300;
        2к на момента за мене си беше топ успешна сделка , не за друго, ами щото и преди 10 години и сега мисля, че крайната цена ще клони около $ 0,001

        обаче , като погледна назад , в "хоризонта" няма как да не си посипя пепел и явно някъде и аз бъркам, щото да разкарам десет бройки за 3к с днешна дата изглежда на откровенна глупост

        лично за мен, все още нямам доводи за днешните цени,но пък и знам, че е много вероятно да греша...

        Коментар


        • Аз пък харесвам всички криптоси. На са за мен, но е по-добре да ги има. Много по-добре е да помпат тях отколкото да създават балони в реални активи. Ако криптото наистина се спука няколко трилиона ще си търсят ново убежище. Къде ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
            Добре е човек да има настрана някакви спестени пари които да бъдат в цифрова валута като Биткойн например който е ограничен до 21 милиона.
            Всички валути като долари и евро и така нататък ще се обезценяват през следващите години заради големите суми трилиони долари които са пуснати на пазара.
            но биткойна например няма как да се обезцени защото той е ограничен като брой и не може да бъде напечатан
            Аз съм на различно мнение
            Никой не знае какво ще стане в бъдеще. Биткойна е ограничен на брой - вярно но това не е достатъчно да си запази цената или да расте. Чух от един блогър следното което ми хареса: "Камъните на луната също са ограничени на брой, но цената им не расте". Цената на биткойн и другите цифрови валути ще се задържа докато има хора които вярват в тях. Ще расте или пада в зависимост от търсенето и предлагането.

            Аз мога да ти опиша един възможен сценарий който да доведе до падането на цената. Представи си броят на незаконните сделки с биткойни и други валути нарастне дотолкова, че предизвика притеснение в правителствата на няколко големи държави. Да кажем САЩ, Китай, Русия и ЕС. Те се договарят и обявчват сделките с криптовалути за незаконни. Това веднага ще отблъсне законопослушните граждани. Разбира се ще останат някой собственици които няма да се подчинят. Въпреки това интереса ще намалее ще намалеят и броят на транзакциите. Цената ще падне. Въпреки че портфейлите са анонимни в нета има достатъчно информация която да води до собственика. Не случайно се пробутват закони, доставчиците на интернет трябва да пазят информация за действията на потребителие за период от 2 години. Не бих се учудил ако се окаже, че в някой страни тази информация се пази вечно. Windows 10 има вграден keyloger който не може да се деинсталира или изключи. Съответните служби са в състояние дори в момента да проследят някой транзакции които са им интересни. Това не се рекламира публично за да не се подплашат едрите риби. Много малко са опитните хакери които ползват операционни системи с отворен код и защитени браузъри /доколкото са защитени/ които позват всеки път различни свободни мрежи за достъп до интернет. Останалите винаги оставят следи по които могат да ги проследят.
            Мога да ти дам друг сценарий. За момента всеки има портфейл защитен с частен ключ. Престави си разработи се механизъм било то нов алгоритъм или квантов компютър с който може да се разбие частният ключ. Ако това стане известно колко човека ще продължат да държат койни знаейки че има начин да им бъдат отнети.

            И още еднo нещо върху което да се помисли. Престави си че почнеш да предлагаш пари в една държава. Да ги наречем произведени от теб с компютър. Как ще реагират държавата и банките? Ще кажат нека си калкулира колкото си иска нас това не ни "брига". Или ще кажат никой освен държавата няма права да емитира пари било то метални, хартиени или електронни.
            За момента койните не ги преследват защото не е ясно дали са точно пари, дали са емитирани в тази държава, кой ги емитира. И докато сумите са малки си мислят нека си играят на Монополи с някакви измислени пари. Обаче капитализацията става сравнително голяма и скоро банките и държавите ще решат и ще предприемат някакви мерки.

            Не ме разбирай грешно. Аз много уважавам цифровите валути и смятам, че в тях има хляб в бъдеще. Също така е широко поле за спекулации и големи печалби и загуби. Но по-скро би трябвало да се третират като краткосрочна, а не като дългосрочна инвестиция. Ако все пак решиш да ги задържиш дълго не слагай всичко в една кошница. Инвестирай в акции в недвижимост. Ако си по-млад и в образование.
            Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
              Добре е човек да има настрана някакви спестени пари които да бъдат в цифрова валута като Биткойн например който е ограничен до 21 милиона.
              Всички валути като долари и евро и така нататък ще се обезценяват през следващите години заради големите суми трилиони долари които са пуснати на пазара.
              но биткойна например няма как да се обезцени защото той е ограничен като брой и не може да бъде напечатан
              Той и Тодор Живков лека му пръст, вярваше в светлото бъдеще на социализъма,но каква стана тя.Точно ограниченият брой на биткойна е крайъгълният камък и само това не е основание да се чертае светлото му бъдеще.Сатоши,или който и да е зад него много добре е знаел как да накара масата да се втурне в това недоразумение крипто валута.Разбира се ще има и спечелили,но масата ще изгори.Имаше един такъв бум 2017,след който масово се отказаха от биткойна,и с по малки поражения,защото малко хора се бяха включили.Сега отново някой задърпа дявола за опашката,но мащабите са по големи и един евентуален срив ще бъде по болезнен,защото срив рано или късно ще има.Възходящият тренд няма да е все нагоре.
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от OceanDrv Разгледай мнение
                На мен ми е интересно за тези които изпуснахме далаверата през годините, има ли смисъл да се включваме сега и кой би бил най-адекватния начин?

                За дългосрочно инвестиране става въпрос
                Стой далеч

                Бил Гейт казал че балона ще се спука. Ако не, правителствата ще помогнат. За спукването му де.

                https://www.express.co.uk/finance/ci...k-britcoin-spt

                Коментар


                • Първоначално изпратено от OceanDrv Разгледай мнение
                  На мен ми е интересно за тези които изпуснахме далаверата през годините, има ли смисъл да се включваме сега и кой би бил най-адекватния начин?

                  За дългосрочно инвестиране става въпрос
                  80% биткойн и 20% етериум. И ги държиш до 2030г.

                  Коментар


                  • Добре е човек да има настрана някакви спестени пари които да бъдат в цифрова валута като Биткойн например който е ограничен до 21 милиона.
                    Всички валути като долари и евро и така нататък ще се обезценяват през следващите години заради големите суми трилиони долари които са пуснати на пазара.
                    но биткойна например няма как да се обезцени защото той е ограничен като брой и не може да бъде напечатан
                    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                    Коментар


                    • На мен ми е интересно за тези които изпуснахме далаверата през годините, има ли смисъл да се включваме сега и кой би бил най-адекватния начин?

                      За дългосрочно инвестиране става въпрос

                      Коментар


                      • Интересна темичка!
                        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение

                          Матеев съгласен съм с тебе но в петък само за 15 минути направих 17% печалба Dogecoin и продадох

                          Купих $984 и взех след 15 минути $1150
                          Нали знаеш, че единичната сделка нищо не значи, защото нейният резултат може да бъде всякакъв. Направи го обаче поне 30 пъти пъти подред, и тогава ще ти го призная, ако постигнеш добро ПМО (положително математическо очакване).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Броят на криптовалутите към днешна дата не е 150, а 4725, които официално се проследяват в сайта CoinMarketCap. Има поне още толкова, които са дребни и незначителни, и затова не се проследяват. Освен всичко друго има и поне още 5000, които са се появявали в миналото, и после безславно са изчезвали в небитието.

                            Тъй като има безплатни софтуери за създаване на собствени криптокойни с няколко чуквания на мишката, то вероятно по света са се създавали десетки хиляди койни, за които никой дори и не е чувал.

                            По въпроса с DogeCoin - това се нарича изкуствено създаден PUMP. Някой, който за 1000$ си е накупил стотици хиляди койни преди няколко месеца, сега се бъзика с публиката и симулира интензивни покупко-продажби по висока цена. Идеята е да се намерят лапнишарани, които да си закупят койна по високи цени, и след това манипулатора на пазара ще направи DUMP и ще прибере парите на лапнишараните.

                            Такива PUMP-ове и DUMP-ове са масово явление при койните с ниска капитализация и ниска ликвидност, и единствената причина да се правят е прибирането на парите на разните му там лапнишарани, които явно по света ги има в големи количества.

                            От цялото огромно стадо от криптовалути сериозните се броят на пръстите на двете ръце, а тези с малък риск са само 3-4 на брой. Всичко останало е само пълнеш и опити на едни или други програмисти да приберат парите на лапнишараните.
                            Матеев съгласен съм с тебе но в петък само за 15 минути направих 17% печалба Dogecoin и продадох

                            Купих $984 и взех след 15 минути $1150
                            Last edited by ТАТО; 18.04.2021, 22:00.
                            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                            Коментар


                            • Броят на криптовалутите към днешна дата не е 150, а 4725, които официално се проследяват в сайта CoinMarketCap. Има поне още толкова, които са дребни и незначителни, и затова не се проследяват. Освен всичко друго има и поне още 5000, които са се появявали в миналото, и после безславно са изчезвали в небитието.

                              Тъй като има безплатни софтуери за създаване на собствени криптокойни с няколко чуквания на мишката, то вероятно по света са се създавали десетки хиляди койни, за които никой дори и не е чувал.

                              По въпроса с DogeCoin - това се нарича изкуствено създаден PUMP. Някой, който за 1000$ си е накупил стотици хиляди койни преди няколко месеца, сега се бъзика с публиката и симулира интензивни покупко-продажби по висока цена. Идеята е да се намерят лапнишарани, които да си закупят койна по високи цени, и след това манипулатора на пазара ще направи DUMP и ще прибере парите на лапнишараните.

                              Такива PUMP-ове и DUMP-ове са масово явление при койните с ниска капитализация и ниска ликвидност, и единствената причина да се правят е прибирането на парите на разните му там лапнишарани, които явно по света ги има в големи количества.

                              От цялото огромно стадо от криптовалути сериозните се броят на пръстите на двете ръце, а тези с малък риск са само 3-4 на брой. Всичко останало е само пълнеш и опити на едни или други програмисти да приберат парите на лапнишараните.
                              Last edited by Mateev; 18.04.2021, 20:41.

                              Коментар


                              • Криптовалути

                                Създавам тази тема, защото биткойнът вече не е единствената криптовалута ,която е интересна на инвеститорите.
                                Вече съществуват над 150 вида криптовалути и това е мястото където можете да дискутирате тук ,коя ще поскъпне или ще се обезцени.
                                Ето например DOGECOIN ,който направи за последните пет години фантастичните 170000 процента плюс
                                или ако разделите 170000 процента на пет години, делено на 365 дена ,ще получите ,че всеки божи ден той е поскъпвал по около 100%
                                И сега най-интересното - само преди три месеца ,ако бяхте вложили 1000 долара в любимеца на Илон Мъск - Dogecoin сега в момента вече може да купите последен модел от най-скъпата Тесла за 60000 долара.


                                https://finance.yahoo.com/news/a-100...LjYyIHdRZRStd7
                                Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате
                              Working...
                              X