IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Криптовалути

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Предишния ми коментар ме кара да се замисля кое прави ценноста на криптовалутите?

    Може би доверието в тях?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Сигурно за това питаш:
      Pi Network (minepi.com)
      Ама все още няма цена или поне аз не знам борса на която може да се обмени срещу нещо си
      Благодаря много точно за тази питах!

      Сега гледам, че тя се основава не на ангажираност с изчисления Proof of Work, или ангажираност с дисково пространство Proof of Space, а на създаване на особена мрежова общност, основаваща се на доверие между членовете което се проверява не разбрах как. Интересен подход, освен това е малко пирамида като че, ли защото ако присъединиш няколко нови члена към мрежата, имаш бонуси.

      Ще я държа под око а може и да я пробвам. Няма никаква изчислителна работа на телефона освен поддръжката на доверието в мрежата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

        Стар трик е през програми, снимки, текстови файлове или имейли да се вкарват зли червеи вършещи лоши неща, който в твоя случай ти е прислушал компютъра за евентуално Монеро ключ, така за всеки случай.
        Можело е да ползваш sandbox за свалянията от интернета, криптиране на фолдера където ти е директорията със копачката или просто да си кеширал когато заработиш всеки 100 долара.
        То като се обърне каруцата, пътища много. Иначе да, съжалявам, че не си бях криптирал важните файлове. Тази грешка вече я поправих и сега всичко важно на компютъра ми вече е криптирано. Дори направих проверка - криптираните файлове посмъртно не могат да се прочетат на друг компютър, дори и когато съм се логнал със същия домейнски акаунт.
        Last edited by Mateev; 09.05.2021, 19:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Монеро-то въпреки че е уж най-анонимната валута има един огромен недостатък. За да можеш да го копаеш, има изискване в основната директория на копачката да има един текстови файл, в който в открит вид да стои Private Key-a. Така всеки, който изхакне компютъра, знае къде се намира файла и може да си го копира.

          При мене точно това се случи. Предполагам някой е хакнал компютъра ми и си е копирал файла, защото по някое време ми откраднаха всичкото изкопано Монеро на стойност около 1500 долара. От тогава аз съм зачеркнал този койн и повече дори и не си помислям да го пробвам.

          Така че ако ме питате мене - забравете за Монеро-то.
          Стар трик е през програми, снимки, текстови файлове или имейли да се вкарват зли червеи вършещи лоши неща, който в твоя случай ти е прислушал компютъра за евентуално Монеро ключ, така за всеки случай.
          Можело е да ползваш sandbox за свалянията от интернета, криптиране на фолдера където ти е директорията със копачката или просто да си кеширал когато заработиш всеки 100 долара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

            Monero може да се копае със телефон или среден компютър, към 5-8 броя на ден могат да се добиват, тоест 2-4 цента за 24 часа.
            Става, ако не плащаш тока, ами баща ти го плаща или си във общежитие или на работа.
            Само че XMR e на много високо ниво, а преди година-две беше 10х по-долу, в смисъл, може да се върне пак там.
            Монеро-то въпреки че е уж най-анонимната валута има един огромен недостатък. За да можеш да го копаеш, има изискване в основната директория на копачката да има един текстови файл, в който в открит вид да стои Private Key-a. Така всеки, който изхакне компютъра, знае къде се намира файла и може да си го копира.

            При мене точно това се случи. Предполагам някой е хакнал компютъра ми и си е копирал файла, защото по някое време ми откраднаха всичкото изкопано Монеро на стойност около 1500 долара. От тогава аз съм зачеркнал този койн и повече дори и не си помислям да го пробвам.

            Така че ако ме питате мене - забравете за Монеро-то.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

              Сигурно за това питаш:
              Pi Network (minepi.com)
              Ама все още няма цена или поне аз не знам борса на която може да се обмени срещу нещо си
              Monero може да се копае със телефон или среден компютър, към 5-8 броя на ден могат да се добиват, тоест 2-4 цента за 24 часа.
              Става, ако не плащаш тока, ами баща ти го плаща или си във общежитие или на работа.
              Само че XMR e на много високо ниво, а преди година-две беше 10х по-долу, в смисъл, може да се върне пак там.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox
                Всички койни ще загубят стойност. Ще остане само модела да се ползва.
                Това пак ли провереният човек ти го каза?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                  Преди време имаше обявена криптовалута за копаене на телефони. Не помня вече името.
                  Била много лесна за копаене.

                  Някой спомня ли си или знае ли нещо за нея?
                  Сигурно за това питаш:
                  Pi Network (minepi.com)
                  Ама все още няма цена или поне аз не знам борса на която може да се обмени срещу нещо си
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Преди време имаше обявена криптовалута за копаене на телефони. Не помня вече името.
                    Била много лесна за копаене.

                    Някой спомня ли си или знае ли нещо за нея?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                      Аз пък харесвам всички криптоси. На са за мен, но е по-добре да ги има. Много по-добре е да помпат тях отколкото да създават балони в реални активи. Ако криптото наистина се спука няколко трилиона ще си търсят ново убежище. Къде ли?
                      Балоните в реални активи поне добавят някаква стойност, тука се менкат едни пари срещу цифрички.

                      Дот Ком балона доста пари изпотроши, но поне създаде работни места, търсене на техника, офиси, бла, бла.

                      Балона на имотите кара строителите да строят нови и нови имоти. Е преди 2008 в България един фаянсаджия вземаше повече от един програмист или хирург. А един общ работник се мръщеше на 50 лв надник при положение че повечето време се подпираше на лопатата. При среден надник 10-20 лв за ония времена.

                      Туй е нещо като правителството - не създава стойност, а само я преразпределя

                      Съответно като се спука шиткоин балона няма да има загуба на работни места, спад на БПВ или други негативни последици дето се наблюдават при спукването на другите балони. Просто едни хора ще са загубили едни пари, други ще са ги спечелили.

                      Фермите и миньорите ще загубят най-много, но те са доста малко като брой хора. Не са като строителите дето се усукваха 2-3 години без пари и после много работа за малко пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                        евентуално в помощ вградената в дънната платка видеокарта?



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Ако не вярваме - продаваме всичко и напускаме тази тема, за да не мътим водата на вярващите.

                          Tемата е религиозна?

                          Коментар


                          • Е та, как мислите, изгодно ли е сега да се копае Dogecoin на обикновен настолен компютър с централния процесор и евентуално в помощ вградената в дънната платка видеокарта?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от OceanDrv Разгледай мнение
                              Аз също си мислих, че балона ще се спука, още преди години - но ей го на, тук е още и си расте.
                              Имам много познати които още тогава копаеха, на мен ми се струваше върховната глупост, а можех и аз да се включа.
                              Все още го намирам за върховната глупост, тези хора са с по няколко стотин К напред, докато аз напълно осъзнато ‘изпуснах момента’ защото не вярвам в тези валути.
                              Та сега момента нито е за копаене, нито е за покупка си мисля защото цените се дигнаха твърде много... та си седя и си се чудя
                              Те цените и предния път изглеждаха твърде високи. Изглеждаха твърде високи дори и когато биткойна струваше само 10 долара. Въобще винаги изглеждат твърде високи, ако гледаме лявата страна на графиката и не знаем какво ще се случи в дясната.

                              Затова подходът трябва да е друг. Представяме си какво ще се случи в дясната страна на графиката (бъдещето) и на базата на тази наша представа решаваме какво да правим. И ако наистина вярваме, че биткойна ще стигне до 200к или 500к, то това означава, че сега е моментът да товарим влака. Ако не вярваме - продаваме всичко и напускаме тази тема, за да не мътим водата на вярващите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Стой далеч

                                Бил Гейт казал че балона ще се спука. Ако не, правителствата ще помогнат. За спукването му де.

                                https://www.express.co.uk/finance/ci...k-britcoin-spt
                                Кои правителства ще помагат? Може би това на Канада, дето разрешава ETF за крипто през седмица?

                                Коментар

                                Working...
                                X