IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търговия с опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ivankata91 Разгледай мнение
    Колеги, в коя част на Годишната Данъчна Декларация попълвате получените премиуми?
    Аз пиша само каква ми е печалбата. Абсурд е да попълвам хиляди позиции през годината. До сега не съм имал проблеми.

    Коментар


    • Колеги, в коя част на Годишната Данъчна Декларация попълвате получените премиуми?

      Коментар


      • https://prikachi.net/image/TcxgM

        Коментар


        • Добра е премията, ако хванеш я такава. Просто постави разумни стопове.

          Коментар


          • Нямам досега много опит с писането на опции ама мисля да пробвам стрнгъл за днешните в TSLA

            Sell Put 960, Sell Call 1165, премиум 1.31

            Мнения ?

            Коментар


            • Само едно ще ви кажа.На загуба данък няма.Така че излишно си чешАте езиците.

              Коментар


              • Аз лично обобщавам резултата от затворените/изтеклите опции и прилагам годишния отчет към декларацията. Не си приспадам лихвата по заемите.

                Коментар


                • Колегата по долу е писал следнато. Някой може ли да сподели как го правите? Какво става в случая исползване на марджин? Как това се отразява в данъчна декларация?

                  Първоначално изпратено от summer12 Разгледай мнение
                  Здравейте, може ли някой да ме насочи по какъв начин се попълват сделките с опции на борсов пазар в САЩ в годишната данъчна декларация за физически лица?

                  Коментар


                  • Някой знае ли точните правила и срокове за промяна на страйковете при извънреден дивидент?

                    За ctra конкретно става въпрос. Обявиха по 0,5 извънреден дивидент, а страйковете ми си седят същите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Искам още Антеро, но средната ми цена е малко под 4 и чисто психологически ми е трудно да добавям. Гледах опциите и ми дойде следната идея:

                      Купувам AR ~14,5 и веднага продавам августовски колец в парите на 13 за ~2,3. Така може и да пропусна ходенето до 20, но средната ми цена вече няма да е толкова безумна. Пуснах търсене за deep itm covered calls и излиза, че го ползват хората.

                      Та въпросът ми е дали има ли някакъв голям минус тази стратегия. Аз виждам единствено, че пропускам резките скокове и в двете посоки.
                      bid/ask е 1.7/1.8 на теория ще продадеш на 2.3
                      Иначе това е застраховка, ако имаш акция която би държал дълго, освен нарастването на цената може и да изкараш допълнително от продажба на covered call опции. IV от голяма значение дали накрая ще си заслужава цялата история.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение

                        За минус се сещам че ще платиш 2 комисиони, при покупката на акциите и после при продажбата на кола, по-добре просто продай cash secured put @ 13
                        Еми... прав си. Най-важното, което пропуснах е, че по този начин загробваш бая повече капитал - нали първо трябва да купя акциите. Ето това намерих с патицата като обяснение:

                        ===
                        добавка: при високодивидентни може да има повече смисъл.
                        Last edited by terziеv; 04.07.2021, 00:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Искам още Антеро, но средната ми цена е малко под 4 и чисто психологически ми е трудно да добавям. Гледах опциите и ми дойде следната идея:

                          Купувам AR ~14,5 и веднага продавам августовски колец в парите на 13 за ~2,3. Така може и да пропусна ходенето до 20, но средната ми цена вече няма да е толкова безумна. Пуснах търсене за deep itm covered calls и излиза, че го ползват хората.

                          Та въпросът ми е дали има ли някакъв голям минус тази стратегия. Аз виждам единствено, че пропускам резките скокове и в двете посоки.
                          За минус се сещам че ще платиш 2 комисиони, при покупката на акциите и после при продажбата на кола, по-добре просто продай cash secured put @ 13

                          Коментар


                          • Искам още Антеро, но средната ми цена е малко под 4 и чисто психологически ми е трудно да добавям. Гледах опциите и ми дойде следната идея:

                            Купувам AR ~14,5 и веднага продавам августовски колец в парите на 13 за ~2,3. Така може и да пропусна ходенето до 20, но средната ми цена вече няма да е толкова безумна. Пуснах търсене за deep itm covered calls и излиза, че го ползват хората.

                            Та въпросът ми е дали има ли някакъв голям минус тази стратегия. Аз виждам единствено, че пропускам резките скокове и в двете посоки.

                            Коментар


                            • Здравейте, може ли някой да ме насочи по какъв начин се попълват сделките с опции на борсов пазар в САЩ в годишната данъчна декларация за физически лица?

                              Коментар


                              • Да, показва IV, но поне аз не мога да задам някакви допълнителни критерии, без да ми поиска пари. Така е един огромен кош с колци и путове на абсолютно всякакви компании.

                                ===

                                Някой дали продава дългосрочни itm путове? Не за някакви спекулативни компании, а за "сини чипове". Гледам, че премиите в момента са бая добри. Още повече в една инфлационна среда... Страх ме е малко, ама leaps '23 за SO на 60 ти докарва 1000. Т.е. дори да те упражнят, ще вземеш акцията на 50. От 2012 досега се движи >40.
                                Last edited by terziеv; 24.02.2021, 20:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X