IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама от Сингапур или истина?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един съвет от мен - друг път като ви се обадят пак такива агенти не бързайте да им затваряте ами ги поразпитайте малко повече какви акции предлагат!
    Ако акциите се търгуват на борса в САЩ задължително запишете имената на компаниите или борсовите им кодове и чак тогава им кажете че не се интересувате и им затворете. После качете информацията тук във форума. Ако искате ще си направим специална тема за целта. Може да ми пишете и на лични.

    Аз ще ви покажа как се изкарват пари (и то сериозни пари) от тази информация.
    Last edited by alphaomega; 09.10.2020, 15:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tomy2 Разгледай мнение
      Хахах, едва ли е съвпадение, явно тези ровят за балъци в България. Преди два дни също ми се обадиха от Сингапур. Само, че тоя се представи от брокерска фирма HKDgroup имат и сайт https://www.hkdgroup.com/ пита имаш ли интерес от борсова информация , викам му ок, а той добре, ще ти се обадят наши хора от европейските ни дивизии. На следващия ден звъни един номер от Женева - Представя се като Дейвид Смит, говори перфектен английски с американцки акцент. Вика - Ти брато имаш ли опит в борсовите спекулации? - Неам казвам аз. - Ми гледай сега , казва, Отвори си в браузера Macy's stock и виж цената - 5.96 USD. Тея вика са много голям ретейлър в щатите, обаче ги налази короната и сега плачат. Обаче вика, имам информация, че Amazon са решили да ги купят и водят преговори. Това ако стане, вика до 90 дни ще стигнат 15 USD. Влизаш ли? . С колко се влиза Питам? - Ми минимума е 10000 USD. Ааа добре звучи викам, ша си помисля , я са обади пак след седмица. - Ок вика Дейвид, Ша звънкам. Та се чудя сега как да продължа темата та да го плъзна по надолнището. Признавам си доста са изобретателни и идейни, добри психолози а и по принцип няма нищо незаконно - не мож ги фана. Между другото разполагам с пълен запис на разговорите.
      По принцип си е съставомерно за измама отвсякъде.
      Last edited by Selena; 09.10.2020, 15:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

        Яко, тия твойте са по-добри.

        Преди два месеца някъде ми звъни непознат номер от Обединеното Кралство. Предположих, че може да е някой колега и вдигнах. Английски с не много тежък акцент. Биткойни, инвестиции, интересуваш ли се, възможности покрай ковид. Веднага стана ясно, че е измама. Учтиво му казах след 10-тина минути разговор, че ще помисля, но съм зает в момента и да се обади след 2-3 дена да говорим.
        Звънна, но аз блокирах номера веднага. Звъни от Лийдс, Оксфорд, т.н. IP телефония предполагам. Така ми звъня една седмица всеки ден по 2-3 пъти. Всеки номер надлежно блокиран от мен. Другата семица почнаха някакви нидерландски номера по 2-3 пъти на седмица да звънят. Блокирани.
        Проблема беше по едно време, че ми звъни на вайбър а там нямa как да блокираш.

        От един месец не се е сещал за мен, де*би ман*ала.

        Та с две думи, както и да са намерили тел. номер са много нагли, и дано бързо се отървете.
        Поздрави,
        Ти си им дал надежди, и затова те тормозят. Аз на такива още след 10 секунди разговор им казвам "Благодаря, не ме интересува" и след това безцеремонно им затварям телефона. Никога никой не е повтарял след това.

        Вччера отново някакъв ми звъня, но още като каза "Ние сме еди каква си финансова компания", веднага го отрязах с груби думи и затворих телефона. Това е единственият начин там в списъка да те отбележат като безнадежден, и повече да не те притесняват.

        Коментар


        • Още нещо,
          преди 15-тина години познавах няколко човека, който работеха същото като тия от bolier room. Офиса беше на Симеоновско шосе. Може би 40-50 човека бяха. 2 нива. Cold caller първо ниво. Второ ниво, някой дето повече ги разбира нещата. Ако 1во ниво зарибят, прехвърлят на второ. Шефовете бяха румънци. Буквално съсипваха човешки съдби. Един финладец си беше ипотекирал къщата, за да инвестира в някакво IPO за нов двигател за Формула 1.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tomy2 Разгледай мнение
            Хахах, едва ли е съвпадение, явно тези ровят за балъци в България. Преди два дни също ми се обадиха от Сингапур. Само, че тоя се представи от брокерска фирма HKDgroup имат и сайт https://www.hkdgroup.com/ пита имаш ли интерес от борсова информация , викам му ок, а той добре, ще ти се обадят наши хора от европейските ни дивизии. На следващия ден звъни един номер от Женева - Представя се като Дейвид Смит, говори перфектен английски с американцки акцент. Вика - Ти брато имаш ли опит в борсовите спекулации? - Неам казвам аз. - Ми гледай сега , казва, Отвори си в браузера Macy's stock и виж цената - 5.96 USD. Тея вика са много голям ретейлър в щатите, обаче ги налази короната и сега плачат. Обаче вика, имам информация, че Amazon са решили да ги купят и водят преговори. Това ако стане, вика до 90 дни ще стигнат 15 USD. Влизаш ли? . С колко се влиза Питам? - Ми минимума е 10000 USD. Ааа добре звучи викам, ша си помисля , я са обади пак след седмица. - Ок вика Дейвид, Ша звънкам. Та се чудя сега как да продължа темата та да го плъзна по надолнището. Признавам си доста са изобретателни и идейни, добри психолози а и по принцип няма нищо незаконно - не мож ги фана. Между другото разполагам с пълен запис на разговорите.
            Яко, тия твойте са по-добри.

            Преди два месеца някъде ми звъни непознат номер от Обединеното Кралство. Предположих, че може да е някой колега и вдигнах. Английски с не много тежък акцент. Биткойни, инвестиции, интересуваш ли се, възможности покрай ковид. Веднага стана ясно, че е измама. Учтиво му казах след 10-тина минути разговор, че ще помисля, но съм зает в момента и да се обади след 2-3 дена да говорим.
            Звънна, но аз блокирах номера веднага. Звъни от Лийдс, Оксфорд, т.н. IP телефония предполагам. Така ми звъня една седмица всеки ден по 2-3 пъти. Всеки номер надлежно блокиран от мен. Другата семица почнаха някакви нидерландски номера по 2-3 пъти на седмица да звънят. Блокирани.
            Проблема беше по едно време, че ми звъни на вайбър а там нямa как да блокираш.

            От един месец не се е сещал за мен, де*би ман*ала.

            Та с две думи, както и да са намерили тел. номер са много нагли, и дано бързо се отървете.
            Поздрави,
            Last edited by Zalmoxis; 09.10.2020, 12:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
              Ето в 11 какво е пратил, пак с доста се вдига всичко, което казва:

              1. Alphatec Holdings, Inc. (ATEC) - This is a medical device company


              dedicated to revolutionizing the approach to spine surgery.


              We anticipate a minimum 12% growth within the next trading session after


              the company announced today better than expected preliminary, unaudited


              financial results for the third quarter ended September 30, 2020.


              We anticipate the price will go from $6.88 to a minimum $7.70 per share.


              Please look in the link be low for more information:


              https://www.bloomberg.com/quote/ATEC:US


              2. CareDx, Inc (CDNA) - This is a leading precision medicine company


              focused on the discovery, development, and commercialization of


              clinically differentiated, high-value healthcare solutions for


              transplant patients and caregivers.


              We anticipate a minimum 8% growth within the next trading session after


              the company announced today better than expected preliminary, unaudited


              financial results for the third quarter ended September 30, 2020.


              We anticipate the price will go from $43.86 to a minimum $47.36 per


              share.


              Please look in the link be low for more information:


              https://www.bloomberg.com/quote/CDNA:US

              Сега вече като звънне ще го питам как точно иска парите - да ги управлява или иска комисионна за информация.
              Като праща тия примери(вече май станаха 5)казваше сега да не купувам нищо, а просто да гледам.
              Явно и на други са почнали да звънят от тук и там. И мейлите винаги завършват да не разпространявам по никакъв начин тази ценна информация, а си била само за мен.
              Съжалявам, че никой не ти е отговорил досега.
              Прогнозите които си получил днес в 11 часа българско време, всъщност не са прогнози а история на пазарните котировки от снощи, малко след 23 часа българско време. Можеш да ги провериш тук:
              https://www.nasdaq.com/market-activi...r-hours-trades
              https://www.nasdaq.com/market-activi...r-hours-trades
              побързай в следващия половин час, защото след това ще се появят новите за афтърмаркета на днешната сесия.

              Коментар


              • Ето в 11 какво е пратил, пак с доста се вдига всичко, което казва:

                1. Alphatec Holdings, Inc. (ATEC) - This is a medical device company


                dedicated to revolutionizing the approach to spine surgery.


                We anticipate a minimum 12% growth within the next trading session after


                the company announced today better than expected preliminary, unaudited


                financial results for the third quarter ended September 30, 2020.


                We anticipate the price will go from $6.88 to a minimum $7.70 per share.


                Please look in the link be low for more information:


                https://www.bloomberg.com/quote/ATEC:US


                2. CareDx, Inc (CDNA) - This is a leading precision medicine company


                focused on the discovery, development, and commercialization of


                clinically differentiated, high-value healthcare solutions for


                transplant patients and caregivers.


                We anticipate a minimum 8% growth within the next trading session after


                the company announced today better than expected preliminary, unaudited


                financial results for the third quarter ended September 30, 2020.


                We anticipate the price will go from $43.86 to a minimum $47.36 per


                share.


                Please look in the link be low for more information:


                https://www.bloomberg.com/quote/CDNA:US

                Сега вече като звънне ще го питам как точно иска парите - да ги управлява или иска комисионна за информация.
                Като праща тия примери(вече май станаха 5)казваше сега да не купувам нищо, а просто да гледам.
                Явно и на други са почнали да звънят от тук и там. И мейлите винаги завършват да не разпространявам по никакъв начин тази ценна информация, а си била само за мен.

                Коментар


                • Хахах, едва ли е съвпадение, явно тези ровят за балъци в България. Преди два дни също ми се обадиха от Сингапур. Само, че тоя се представи от брокерска фирма HKDgroup имат и сайт https://www.hkdgroup.com/ пита имаш ли интерес от борсова информация , викам му ок, а той добре, ще ти се обадят наши хора от европейските ни дивизии. На следващия ден звъни един номер от Женева - Представя се като Дейвид Смит, говори перфектен английски с американцки акцент. Вика - Ти брато имаш ли опит в борсовите спекулации? - Неам казвам аз. - Ми гледай сега , казва, Отвори си в браузера Macy's stock и виж цената - 5.96 USD. Тея вика са много голям ретейлър в щатите, обаче ги налази короната и сега плачат. Обаче вика, имам информация, че Amazon са решили да ги купят и водят преговори. Това ако стане, вика до 90 дни ще стигнат 15 USD. Влизаш ли? . С колко се влиза Питам? - Ми минимума е 10000 USD. Ааа добре звучи викам, ша си помисля , я са обади пак след седмица. - Ок вика Дейвид, Ша звънкам. Та се чудя сега как да продължа темата та да го плъзна по надолнището. Признавам си доста са изобретателни и идейни, добри психолози а и по принцип няма нищо незаконно - не мож ги фана. Между другото разполагам с пълен запис на разговорите.
                  Last edited by tomy2; 08.10.2020, 18:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                    Не се притеснявайте, не съм схемаджия, реален човек съм и във форума, който посочих ме познават лично безброй хора, със същия ник съм, даже с имали на колите ми през годините има вътре ако на някой му се търси, а и предложения на някой за забогатяване няма да правя, хахаха...
                    Относно информациите в магазините, аз не пускам в тия томболи, но предполагам има безброй други начини. Интересното е, че тоя спомена как намирали хора като мен, което в превод значеше изглеждащи, че имат някой излишен лев за инвестиция в нещо такова. Може да има връзка с една кола, която продавам и цената и е вече под 100000, но близо. Понеже съм я пуснал и в Немското мобиле.де, преди няколко месеца получих мейл каквито по принцип се получават често от реално интересуващи се с цената. Пита ме някакъв колко мога да му сваля, отговорих му еди колко си и тогава получих мейл, че е някакъв лейтенант от ю ес арми и са на мисия еди къде си в Европа и ще минеш през БГ да я вземе. Викам супер, давам ти банкова сметка като дойдеш и превеждаш. Тогава взе да обяснява как имал охранителна фирма във Великобритания и получил няколко милиона да охранява изборите в Афганистан и му трябвало доверен човек в БГ да му получи парите и ще му даде 10%-та, което бе към 400000 долара. Даже не съм го питал как мисли да превежда парите за да видя къде ще е измамата, отговорих му, че е луд някакъв да мисли, че някой ще му се върже на схемата и той не ми писа повече.
                    Та възможно е чрез обяви за коли също да намират телефони вече исках да кажа с всичките тези редове.
                    Тц. Не е това принципът в електронните измами. Чат пат работя подобни случаи. Първо, има си незаконни борси за лични данни на килограм. Дори не е необходимо да “ходиш” в зловещия “дийп уеб”.

                    На тези “борси” хакерът си “пазарува” лични данни. Те се ползват за всякакви далаверки. От елементарна такава като да ти теглят суми до 40 € от банковата сметка, до много по-едри “игри”. Твоята измама е средно статистическа и никой въобще не те е “проверявал”. Идеята е друга: пазаруват се мейли - цели бази данни с мейли. Мейлът си го даваш навсякъде за какво ли не. Някой я събира и продава тая информация.

                    Това ти е стъпка едно. Стъпка две ти е също елементарна. Праща се абсолютно стандартно съобщение на всички адресати от мейлите, т.е., ти и още милион мейли. Съобщението е така написано, че средностатистически човек веднага усеща, че това е измама и не се хваща.

                    Защо? Отговорът е простичък. Ако се вържеш е много по-голяма вероятността да те измамят докрай.

                    Те така те. От другата страна на барикадата са адвокати и прокуратура. Измамите непрекъснато мутират и измамниците стават все по-изобретателни, а сега са и огладнели. Поклон пред информатиците, които ми помагат да разбирам как работи всяка нова измама и да си свърша аз моята работа.

                    Общо взето - обещават ли ти безмерно богатство без солидно основание - и искат ли ти авансово пари, за да се добереш до него - имай едно наум.

                    Дали ще “наследяваш”, дали ше “переш”, дали ще “купуваш акции”, дали някой твой близък бере душа и от негово име получаваш мейл (този ми е пресен случай), рефренът, лайтмотивът е винаги един: дай тук авансово едно пари
                    Last edited by Selena; 08.10.2020, 16:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      А сигурен ли си че всичко ще отвориш- например игра от уиндоус 7 не може да се играе на уиндоус 10
                      Ако за тебе най-важната информация са игрите - значи си много зле, и каквото и да напиша за собствената организация на информацията и на труда (времето) на един мениджър, явно няма да го разбереш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                        Ще ти подскажа от къде ти е взел телефона и имената..

                        Трябва да се досещаш за едни талони (от томболи), с които ни зарибяват на касите на някои от големите маркети. Нали пишеш в талончето: имена, телефон, мейл, град? После тия данни пускаш (услужливо) в една урна?

                        Кой ще обработва твоите данни? Дали той (обработващият данните) няма някакви външни стимули? .... как мислиш?

                        Подобна информация, МНОГО ВЕРОЯТНО е - да се разменя срещу (някакви) парични знаци или други облаги...

                        Преди се бях ровил за разни неща свързани с измамите- банкови карти и имена се продаваха по около 20-30 цента- това преди 15 или повече години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Защото съм педант. Откакто има измислени мейлове, съхранявам всичко и надлежно го подреждам в директории. Получавам среднодневно по 200-300 мейла и нито един от тях не се трие. Само се подрежда, класифицира и като навърти 2-3 години се архивира във външни на Exchange файлове.

                          Това е просто начин на организация на информацията, която постъпва при мене по всякакви канали. Никога нищо не се трие. Всичко се подрежда в безкрайни директорийни структури така, щото бързо да бъда намерено при нужда. Такава е моята организация и не е променяна откакто на този свят са се появили компютри и дискове.
                          А сигурен ли си че всичко ще отвориш- например игра от уиндоус 7 не може да се играе на уиндоус 10

                          Коментар


                          • Не се притеснявайте, не съм схемаджия, реален човек съм и във форума, който посочих ме познават лично безброй хора, със същия ник съм, даже с имали на колите ми през годините има вътре ако на някой му се търси, а и предложения на някой за забогатяване няма да правя, хахаха...
                            Относно информациите в магазините, аз не пускам в тия томболи, но предполагам има безброй други начини. Интересното е, че тоя спомена как намирали хора като мен, което в превод значеше изглеждащи, че имат някой излишен лев за инвестиция в нещо такова. Може да има връзка с една кола, която продавам и цената и е вече под 100000, но близо. Понеже съм я пуснал и в Немското мобиле.де, преди няколко месеца получих мейл каквито по принцип се получават често от реално интересуващи се с цената. Пита ме някакъв колко мога да му сваля, отговорих му еди колко си и тогава получих мейл, че е някакъв лейтенант от ю ес арми и са на мисия еди къде си в Европа и ще минеш през БГ да я вземе. Викам супер, давам ти банкова сметка като дойдеш и превеждаш. Тогава взе да обяснява как имал охранителна фирма във Великобритания и получил няколко милиона да охранява изборите в Афганистан и му трябвало доверен човек в БГ да му получи парите и ще му даде 10%-та, което бе към 400000 долара. Даже не съм го питал как мисли да превежда парите за да видя къде ще е измамата, отговорих му, че е луд някакъв да мисли, че някой ще му се върже на схемата и той не ми писа повече.
                            Та възможно е чрез обяви за коли също да намират телефони вече исках да кажа с всичките тези редове.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                              Не мога да разбера само защо в чужд форум като питаш обикновено ти отговарят или/и те питат, а в БГ все още такива в които ти обясняват колко си тъп.

                              На Запад е пълно с лицемери, тук си казваме истината

                              А и аз като representjah съм по-склонен да подозирам умисъл пред глупост, но може би просто съм оптимист.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                                Благодаря на всички за отговорите.
                                Относно филмите съм гледал доста, даже в единия процент вероятност да има някаква истина в това си мисля, че би станало както във "Вълкът от Уолстрийт" - правене на някакви пари и после голяма загуба. Но няма и 1% шанс аз да участвам, дори да бе истина и нито съм малък, нито наивен, нито с пари за пилеене. Ще разочаровам асото, но не съм се зарибил, не мисля за кой знае какво да отвориш тема в някакъв форум. Самото инвестиране в акции го виждам като форма на хазарт от типа на тия в които можеш да използваш дадени свои умения за материята. Може би и защото не разбирам особено, но това са си мои убеждения. Не мога да разбера само защо в чужд форум като питаш обикновено ти отговарят или/и те питат, а в БГ все още такива в които ти обясняват колко си тъп. В БМВ форума(там се отнасяме толерантно към влизащи просто да питат нещо без изключения)имаме подобна тема(за инвестиране в акции, петрол, крипто), там казаха същото и въпреки наличието на достатъчен брой хора занимаващи се акции и инвестиции в тях, реших да пусна тема във форум където по подразбиране се предполага, че има повече на брой запознати с материята, плюс повече на които ще им е интересно как протича точно измамата. Вероятно има и такива съдейки по мненията. На мейли описани по-долу нито отговарям, нито чета, особено ако нещо печеля. Този както казах от някъде ми е взел телефона и имената.
                                Не съм съгласен с това, че като имало балъци, щяло да има и тарикати, понеже тарикат и измамник са различни по дефиниция понятия в моите очи. Искам да видя как тоя измамник ще поиска пари и ще му губя времето когато имам такова и аз, а това за него значи загуба на пари. Дори един човек да не изгори през това време пак ще е добре.
                                Ще пиша прогнозите му ако на някой ще са интересни, още само две остават докато се "докаже" според него.
                                Благодаря за отделеното време.

                                Ще ти подскажа от къде ти е взел телефона и имената..

                                Трябва да се досещаш за едни талони (от томболи), с които ни зарибяват на касите на някои от големите маркети. Нали пишеш в талончето: имена, телефон, мейл, град? После тия данни пускаш (услужливо) в една урна?

                                Кой ще обработва твоите данни? Дали той (обработващият данните) няма някакви външни стимули? .... как мислиш?

                                Подобна информация, МНОГО ВЕРОЯТНО е - да се разменя срещу (някакви) парични знаци или други облаги...


                                Коментар

                                Working...
                                X