IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измама от Сингапур или истина?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Чуеш ли пей пал да светва веднага червената лампа. Там парите могат да се дръпнат обратно.
    Не и когато са пратени на family&friends. Че и такси няма. Ако някой ще взима вещите лично това работи прекрасно - идва, вижда, харесва, клиентът прави превод и всичко е на 6. Нищо не може да се дърпа обратно. Наистина не знам какво се случва ако пейпалът на купувача е захранен от крадена карта.

    Коментар


    • Само да вметна, че на тоя му омръзна да звъни и спря, не съм го чувал вече 10 дена. Последно ми разправяше как човек трябвало да рискува ако искал да успее и все такива неща и как не бил измамник, понеже защото ако бил такъв, то не му трябвали такива големи познания за нещата. Каза ако искам аз да го потърся и толкова. Иначе интересна статия относно измами в разни кол центрове от тоя тип:
      https://bivol.bg/gal-barak-easy-money.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Чуеш ли пей пал да светва веднага червената лампа. Там парите могат да се дръпнат обратно. Местех офис преди около пет години и останаха сума ти стари мебели. Пуснах ги на продажба в интернет.

        Абсолютни вехтории. Появи се кандидат купувач видите ли от САЩ дип, че в САЩ си нямат вехтории. Прочее щял да организира корабен транспорт - туй на пиджин инглиш - щял да плати по пей пал ама аз да ми помогна за таксите - смях. Викам си брей моите телашити къв див интернешънъл успех жънат.

        Та явно си е практика по тези сайтове за продажби втора ръка.
        Мис ...
        Винаги съм на щрек , оглеждам се и се ослушвам, тва ми е в кръвта. С комарджийския си усет инстинктивно усещам нещата. Още първия път кат ми вкараха офертата януари месец веднага инстинктивно усетих че тва е неква измама. Включи се автоматично алармата и светлинна и звукова сигнализация Но не знаех ква точно е измамата и почнах играта да видя ква е измамата. За 2 дена си написахме 20 съобщения кат чаршафи и ми се изясниха нещата с подробности и детайли. От тогава кат получа оферта споменавам майката на купувача и му блокирам номера. Зная че е безсмислено щото тия сигурно имат безброй регнати карти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
          Да споделя за друга измама мен как се опитват да ме изгърбят и пързулнат със ските надолу от януари досега. Цялата схема е някаква версия на старата нигерийска хватка.

          Продавам в OLX разни неща - редки и скъпи артикули,. Средна цена на артикул да кажем от порядъка на 2000 лв което е 1000 евра, има и предмети много по- скъпи особено тия ,които са от лимитирана серия с ограничен тираж.

          Измамниците ме засякоха от януари тая година и ме почнаха. По 1 - 2 -3 пъти в месеца ми вкарват оферти, досега общо 14 опита. ВИНАГИ искат да купят нещо което е поне 1000 евра и нагоре кат цена. НИКОГА не се пазарят за цената, квато цена съм сложил за тях е ок и правим търговията. ВИНАГИ са от държави в Европа - засичал съм ги по номерата от Германия, Полша, Италия, Финландия, Португалия и последния пример миналата седмица беше от Унгария.

          Ето ква е схемата и как процедират : Получавам съобщение ВИНАГИ на вайбъра на английски език с предложение да купят от мен даден артикул, който да речем струва 2000 лв. В съобщението се вижда профил от фейсбука ВИНАГИ на красива млада жена. Стар еврейски номер щото то нали мъж кат види готина мацка и си губи ума ВИНАГИ искат комуникация само с съобщения, не искат да си говорим по телефоните. Почваме комуникацията да си пишем кат гаджета. Аз на български,, те на английски, не че не зная инглиша ама се прая на луд и аз. Странно е но се разбираме чудесно Първо бля бля бля в кво състояние е , забележки или дефекти и прочие....

          Тъйййй и се почва. Начи купувача чужденец ще го нарека, щото е далече от БГ в някоя от горните държави примерно не може да дойде в БГ,, щото ВИНАГИ е много зает, щял да изпрати негов познат който живее в БГ. Лична среща при мен на място на адрес който посоча и когато на мен ми е удобно и да вземе стоката. А купувача чужденец ще ми преведе с пейпал парите предварително. Аз си правя проверката и виждам че парите са преведени и давам на дошлия стоката. Той я взема и разглежда уж проверява дали всичко е точно и изчезва. От тук нататък има поне 2 варианта да бъда изгърбен, но това вече не е интересно. Пейпал винаги вземат страната на купувача. При тях това е желязно правило.

          Питам купувача чужденец ,ами щом ще има лична среща и човека дет ще дойде нали е негов познат не може ли на него да му преведе парите и той да ми ги даде, сделка в брой, в кеш и на ръка Дет се казва cash and carry, плащаш и влачиш Обяснява ми 100 причини че това не може да стане, некои от причините са направо абсурдни до безкрайност

          Тъй като постоянно си говорим с мои приятели и колеги в бранша, още двама от тях са били подложени на атаки от тия измамници по същата схема. Те също продават доста скъпи неща. Кат бройка повече от 20 опита за последните няколко месеца. Измамниците се насочват винаги към артикули,, без значение от предназначението им, но които са скъпи за да могат да ги продадат дори на половин цена някъде из Европа.

          Та те така .... чакам следващия
          Чуеш ли пей пал да светва веднага червената лампа. Там парите могат да се дръпнат обратно. Местех офис преди около пет години и останаха сума ти стари мебели. Пуснах ги на продажба в интернет.

          Абсолютни вехтории. Появи се кандидат купувач видите ли от САЩ дип, че в САЩ си нямат вехтории. Прочее щял да организира корабен транспорт - туй на пиджин инглиш - щял да плати по пей пал ама аз да ми помогна за таксите - смях. Викам си брей моите талашити къв див интернешънъл успех жънат.

          Та явно си е практика по тези сайтове за продажби втора ръка.
          Last edited by Selena; 15.10.2020, 19:18.

          Коментар


          • Да споделя за друга измама мен как се опитват да ме изгърбят и пързулнат със ските надолу от януари досега. Цялата схема е някаква версия на старата нигерийска хватка.

            Продавам в OLX разни неща - редки и скъпи артикули,. Средна цена на артикул да кажем от порядъка на 2000 лв което е 1000 евра, има и предмети много по- скъпи особено тия ,които са от лимитирана серия с ограничен тираж.

            Измамниците ме засякоха от януари тая година и ме почнаха. По 1 - 2 -3 пъти в месеца ми вкарват оферти, досега общо 14 опита. ВИНАГИ искат да купят нещо което е поне 1000 евра и нагоре кат цена. НИКОГА не се пазарят за цената, квато цена съм сложил за тях е ок и правим търговията. ВИНАГИ са от държави в Европа - засичал съм ги по номерата от Германия, Полша, Италия, Финландия, Португалия и последния пример миналата седмица беше от Унгария.

            Ето ква е схемата и как процедират : Получавам съобщение ВИНАГИ на вайбъра на английски език с предложение да купят от мен даден артикул, който да речем струва 2000 лв. В съобщението се вижда профил от фейсбука ВИНАГИ на красива млада жена. Стар еврейски номер щото то нали мъж кат види готина мацка и си губи ума ВИНАГИ искат комуникация само с съобщения, не искат да си говорим по телефоните. Почваме комуникацията да си пишем кат гаджета. Аз на български,, те на английски, не че не зная инглиша ама се прая на луд и аз. Странно е но се разбираме чудесно Първо бля бля бля в кво състояние е , забележки или дефекти и прочие....

            Тъйййй и се почва. Начи купувача чужденец ще го нарека, щото е далече от БГ в някоя от горните държави примерно не може да дойде в БГ,, щото ВИНАГИ е много зает, щял да изпрати негов познат който живее в БГ. Лична среща при мен на място на адрес който посоча и когато на мен ми е удобно и да вземе стоката. А купувача чужденец ще ми преведе с пейпал парите предварително. Аз си правя проверката и виждам че парите са преведени и давам на дошлия стоката. Той я взема и разглежда уж проверява дали всичко е точно и изчезва. От тук нататък има поне 2 варианта да бъда изгърбен, но това вече не е интересно. Пейпал винаги вземат страната на купувача. При тях това е желязно правило.

            Питам купувача чужденец ,ами щом ще има лична среща и човека дет ще дойде нали е негов познат не може ли на него да му преведе парите и той да ми ги даде, сделка в брой, в кеш и на ръка Дет се казва cash and carry, плащаш и влачиш Обяснява ми 100 причини че това не може да стане, некои от причините са направо абсурдни до безкрайност

            Тъй като постоянно си говорим с мои приятели и колеги в бранша, още двама от тях са били подложени на атаки от тия измамници по същата схема. Те също продават доста скъпи неща. Кат бройка повече от 20 опита за последните няколко месеца. Измамниците се насочват винаги към артикули,, без значение от предназначението им, но които са скъпи за да могат да ги продадат дори на половин цена някъде из Европа.

            Та те така .... чакам следващия
            Last edited by Асо Пика; 15.10.2020, 18:01.

            Коментар


            • Има едно златно правило, когато някой те натиска за подобни "инвестиции", използват го и телефонните измамници:
              Щом почне някой да ти говори че сега е моментът, сега, днес, най-много до няколко дни, значи не е много чиста работата. И колкото повече говорят, толкова по-зле - опитват се да те объркат, не ти оставят време за решение, сега, сега, сега е момента.
              А почнат ли да ти обещават бързи, гарантирани печалби - голямата червена лампа светва.
              За загуби не се говори хич, или с половин уста.
              Но да похвалим хуманното ти начинание да просветлиш народа за този често използван вариант, клонинг на нигерийските измами.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Мда, целта е информация да се знае максимално как действат. Пропуснах ли да спомена как беше казано колко е важно с никой да не споделям тая конфиденциална информация? Хехе, разбира се няколко пъти.
                Ами вече няма да мога да го мотая ми се струва, понеже той както "иска да бъда уверен във всичко", така и все пак леко вече натиска. Спомена, че сега бил моме та за атака на пазара, понеже Тръмп имал среща с тия от федералния резерв за ново вливане на пари, а в исторически план, това значело, че акциите на пазара скачали. Иначе бе споменал, че рядко, но все пак е възможно да стигнат до грешна прогноза, имали вече обаче процедура за минимизиране на загубите.
                Трябва да му се признае обаче колко бързо говори и отговаря на въпроси без да се замисля всеки път казвайки колко добър въпрос е това. Надълго и нашироко обяснява за бъдещето и как не е магьосник, но за няколко месеца еди какво си щял да постигне и колко много доволни клиенти имал. Колко скъп му бил наема в Сингапур и ако бачкал здраво за 5-10 години още щял да си вземе жилище там. Абе бая такива неща звучащи в моите уши като опити да спечели внимание и доверие.
                А що се отнася до препоръката ти, форума го чета чат-пат, откакто пуснах тая тема все повече, но не вземам отношения по темите, понеже има видимо по-вещи от мен.
                Понякога се дублират мненията ми тук, но не ми дава ясна индикация кога съм пуснал мнение и сякаш първо ми ги одобрява модератор ли, не знам.

                П.п: Сега вече ми ги отчитана секундата, но досега бе зор и много досадно съм повтарял предишното като гледам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                  Малко развитие около измамника, това е линка на компанията му с рег номер:
                  https://www.hkgbusiness.com/en/compa...g-Asia-Limited
                  Сега ще ми изпраща формуляр, който след като прочета и искам да му ставам клиент трябва да върна обратно заедно с копие на документ за самоличност за да получа достъп до банков акаунт, който колко изненадващо не бил на неговата компания. Банката първо те разследвала и тогава ти давали сметката, понеже работели само с известни рейтингови банки и такава им била процедурата. Неговата компания не можела така да получава пари понеже не била банка и затова сметката е някакъв си посредник между двете страни. На въпросът защо има компания с подобно име в списък с компании, които лъжат клиентите си каза, че преди време имало шепа хора, които се опитали да им откраднат името и ги осъдили в крайна сметка. Та реално внасяш минимума от 5-10 в долари или второто им ниво 10-25, третото 25-50 и четвърто над 50 хиляди. Срещу това получаваш информация веднъж седмично с дадена компания и след това плащаш комисионна при всяка транзакция, но не ако купуваш, а само ако продаваш и си на плюс, 2% ако е до 20% скока, който е ударила компанията и 3% ако е по-голям. Питам го защо не е милиардер след 10 години работа, нямал право да инвестира, 30 човека като него работили в офиса и получавали информацията, той имал около 60 клиента и трябвало да спи, а по цял ден говорел по телефона. Сега ще видим какъв договор ще изпрати мошеника, не бил мошеник защото ако правел нещо нередно и не бил реален човек в тая компания, отдавна щели да знаят хората и нямало да дава рег номера. Интересували го дълготрайните отношения, а не една сделка. И все такива неща.
                  Никаква информация, че са лицензиран брокер или нещо такова. Това е някаква информация от търговския им регистър. Същото ще е, да регистрирам едно ООД тук и да ти кажа, че търгувам с акции и да пратиш едни пари, щото съм много велик и точно теб съм решил да направя богат. Ама аз не искам да ставам богат, щото извънземните са ми забранили да използвам дарбата си за собствена полза.
                  На сайта им е даден същия регистрационен номер, ама че е лицензиран при някакъв регулатор с измислено име. Няма такъв в Сингапур.
                  Като чета писмото, дето ти е пратил, със сделки с гарантирана доходност по 7% на седмица минимум и какви комисиони те вземат за пърформанс, мисля, че схемата е да им дадеш едни пари, да ти пробутват некви измислени сделки и стейтмънти на позициите ти (розова картинка с нарастваща доходност като нарочно процеса се точи няколко седмици), като междувременно те чарджват комисиони, докато занулят сметката. Изрично пишат, че те комисиони не вземат, ако няма печалба, но повярвай ми, печалба ще има и комисиони също После изведнъж нещо ще се случи, ще стане кофти, ще си измият ръцете с пазара или нещо такова, и ще спрат да вдигат телефони и да отговарят на мейли. И, да кажем, за 20 000 долара, малко хора ще се вдигнат от другия край на света до Сингапур да гонят тоя, дето духа.
                  А като ще даваш пари по сметка не на неговата компания, ами на трето лице, няма за какво да се занимаваш чак в Сингапур. И тук си имаме такава схема - акции на Исторически парк АД (има дискусия по въпроса във форума).
                  Всъщност каква ти е целта с тая дискусия? Да ни покажеш на живо как върви измамата ли?
                  Last edited by Kildirim_Bei; 14.10.2020, 13:54.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Кога смяташ да му кажеш, че няма да си отваряш "сметка" при тях?
                    Любопитен съм колко време ще те тормози по мейл и тел.? И кога ще се откаже
                    Пиши после.

                    Коментар


                    • Ето цялото писмо на тоя от днес, пратил е в ПДФ документа след всичко написано:

                      As promised, I hereby send you a short description of our company's


                      procedure to open a trading account which is comprised of 5 easy steps:





                      Step 1: Once you have decided that you want to do business with us and


                      also you have chosen one of our 3 types of accounts (bronze, silver and


                      gold) our company will send you an account application form which you


                      need to complete with your details. This is a standard form that we


                      expect to be returned to us together with a copy of an identification


                      document (i.e.: identity card, passport or driving license)





                      Step 2: Once we receive the account application form and your


                      identification document, we will open the trading account for you and,


                      after we do that, you will receive two more files:





                      - Account opening confirmation which will include your account


                      reference number and all the identification details. Please have this


                      document saved for future references.


                      - Your initial invoice for the position you have opted; this document


                      must be signed and returned to us.





                      Step 3: Once your invoice is received and your order is processed, our


                      banking partners will issue and send us the details of the clearing


                      agent which will be assigned to process your transaction; payment from


                      your side must be completed within the agreed timeframe. Usually, our


                      clients make the payment within the same business day as the invoice


                      issue date; however, under special circumstances, we can give a


                      settlement extension of 48 hours.





                      Step 4: Once you have made your position funded and cleared, we will


                      start working on your behalf by providing you both information and trade


                      execution. Our benchmark is to deliver 1 trade per week with an average


                      growth, including commission of 7%.





                      Once we start trading we will have an initial target for your account


                      which will be to complete 10 consecutive trades for you so that we build


                      a strong basis for diversification. This will take us between 2 and 3


                      months, we will call you every time we must do a transaction for you and


                      our calls will be very short and efficient, maximum 5 minutes per week.


                      During this first part of our relationship we will strongly advise to


                      reinvest all the profits we will make you. However, if you want to get


                      your capital home, you can get it any time you want and within maximum


                      72 hours from your request, the money will be in any account of your


                      choice.





                      This is our procedure and you must also know that it can be stopped any


                      time you want if you are not comfortable. We are not interested in


                      opening accounts for clients who are not 1000% comfortable with working


                      with us.





                      With regards to our charges, you must know that we are a performance


                      oriented company. Therefore, our commissions are growing alongside our


                      client's profits so it motivates all traders to offer flawless execution


                      in all transactions.





                      - When our clients buy through us we charge 0%; we don't want to


                      encourage brokers to make a commission by taking advantage of their


                      clients so we prefer to charge a commission only if/when we have


                      achieved our purpose.





                      - On the sell side we have the following percentages.





                      a. 0% if the position decreases in value or the profit is under 2%


                      b. 2% if the position grows between 2% and 20%


                      c. 3% if the position grows between 20% and 50%


                      d. 4% if the position performs better than 50%





                      Example:





                      If an investment of $100k grows to $110k we charge $2,200 (2% of the


                      total amount); if the same investment increases to $120k, we will charge


                      $3,600 (3% of the total amount); if we manage to grow it to $150k, then


                      we charge 6,000 (4% of the total amount).





                      I hope this description gives you a clear picture of what should be done


                      and answers all your questions. I look forward to speaking to you


                      shortly.

                      Коментар


                      • Малко развитие около измамника, това е линка на компанията му с рег номер:
                        https://www.hkgbusiness.com/en/compa...g-Asia-Limited
                        Сега ще ми изпраща формуляр, който след като прочета и искам да му ставам клиент трябва да върна обратно заедно с копие на документ за самоличност за да получа достъп до банков акаунт, който колко изненадващо не бил на неговата компания. Банката първо те разследвала и тогава ти давали сметката, понеже работели само с известни рейтингови банки и такава им била процедурата. Неговата компания не можела така да получава пари понеже не била банка и затова сметката е някакъв си посредник между двете страни. На въпросът защо има компания с подобно име в списък с компании, които лъжат клиентите си каза, че преди време имало шепа хора, които се опитали да им откраднат името и ги осъдили в крайна сметка. Та реално внасяш минимума от 5-10 в долари или второто им ниво 10-25, третото 25-50 и четвърто над 50 хиляди. Срещу това получаваш информация веднъж седмично с дадена компания и след това плащаш комисионна при всяка транзакция, но не ако купуваш, а само ако продаваш и си на плюс, 2% ако е до 20% скока, който е ударила компанията и 3% ако е по-голям. Питам го защо не е милиардер след 10 години работа, нямал право да инвестира, 30 човека като него работили в офиса и получавали информацията, той имал около 60 клиента и трябвало да спи, а по цял ден говорел по телефона. Сега ще видим какъв договор ще изпрати мошеника, не бил мошеник защото ако правел нещо нередно и не бил реален човек в тая компания, отдавна щели да знаят хората и нямало да дава рег номера. Интересували го дълготрайните отношения, а не една сделка. И все такива неща.

                        Коментар


                        • Споделях ли вече? Преди 15 години, бях в Испания, с хоризонт година до две. Седя си в интернет клуба, говоря с моите по скайп. Е, до мен, седна една вакса и, само за 15 минути, изпраска ,3 (три) различни писма, във всяко, с различна самоличност и различна "история"...
                          Last edited by Pyramid; 11.10.2020, 04:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Какво - ще търгуваш в обратната посока, знаейки че стотици или дори хиляди лапнишарани ще повярват на прогнозата?

                            Де да беше толкова лесно ...

                            Ами ако част от лапнишараните са хитряги, и също се усетят да търгуват против прогнозата?
                            За едно поне си прав - не е лесно! Трябва доста дебнене и проучване и няма как да се автоматизира процесът.

                            Посоката и прогнозата не ме интересуват. По важна е активността и обемите. Тоест дали има реално "промоция".
                            За този тип акции си имам разработена система състояща се от точно определени правила с които се обхващат всички възможни ситуации и сценарии. В някой от случаите се купува по посока на тренда, в други случаи се продава обратно на тренда. Зависи от ситуацията, много фактори се вземат под внимание, но най важните са рейтинга на компанията (имам си моя формула за определяне на този рейтинг) и другото е в коя фаза се намира "промоцията".

                            Мисля че един път ти споменах за тези акции и даже ти дадох примери май беше преди 2 години във форума на Желев. Аз ги търгувам от доста отдавна и системата вече се е доказала като цяло. Обикновено има по около 15-20 добри сделки годишно като успеваемостта е над 80% при среден риск 1:1. Тоест на теория ПМО -то е адски добро. Такова нещо на форекса примерно е невъзможно да се постигне.
                            Разбира се има и уловка. Тези акции са ниско ликвидни и често се получава така че точно в момента в който трябва да влезеш няма налични акции.
                            Last edited by alphaomega; 11.10.2020, 01:47.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                              ....Аз ще ви покажа как се изкарват пари (и то сериозни пари) от тази информация.
                              Какво - ще търгуваш в обратната посока, знаейки че стотици или дори хиляди лапнишарани ще повярват на прогнозата?

                              Де да беше толкова лесно ...

                              Ами ако част от лапнишараните са хитряги, и също се усетят да търгуват против прогнозата?
                              Last edited by Mateev; 09.10.2020, 21:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от representjah


                                Хората искат да бъдат "любезни" Матеев. Да не наранят чувствата на другите срещу тях......
                                Някой се налага и да ги блокираш де, ама с времето и те се научават.
                                Всъщност ми стана любопитно, знаейки че, е измама. Но Матеев е прав, трябва да ги режеш веднага.

                                Коментар

                                Working...
                                X