IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако вярваме на анализаторите, Citi е най-добрият вариант при големите US банки. Събрали са най-много buy/outperfom recommendations


    C US Equity
    Consensus USD
    Consensus Rating 4.7
    Buys 85.2% 23
    Holds 14.8% 4
    Sells 0.0% 0
    12M Tgt Px 26/29 67.5
    Last Price 46.02
    Return Potential 46.7%
    1 Year Return -31.4%
    Firm Analyst Action Recommendation Tgt Px Date
    Barclays Jason M Goldberg M overweight 78 09/17/20
    Societe Generale Andrew Lim M buy 77 09/16/20
    Goldman Sachs Richard N Ramsden M buy 57 09/16/20
    Morningstar, Inc Eric Compton M buy 71 09/16/20
    Morgan Stanley Betsy L Graseck M Overwt/In-Line 58 09/15/20
    Wells Fargo Securities Michael Lawrence Mayo "Mike" M overweight 66 09/15/20
    Seaport Global Securities James F Mitchell "Jim" M buy 65 09/15/20
    Piper Sandler & Co Jeffery Harte "Jeff" M overweight 56 09/15/20
    Credit Suisse Susan Roth Katzke M outperform 75 09/14/20
    Keefe, Bruyette & Woods Brian Kleinhanzl M market perform 59 09/14/20
    Wolfe Research Steven Chubak M outperform 68 09/14/20
    Zacks Investment Research Team Coverage M neutral 56 09/07/20
    BMO Capital Markets James Fotheringham M outperform 88 08/23/20
    J.P. Morgan Vivek Juneja M overweight 57 07/30/20
    Oppenheimer & Co Christopher M Kotowski "Chris" M outperform 106 07/28/20
    Atlantic Equities LLP John Heagerty M overweight 75 07/22/20
    Berenberg Peter Richardson M buy 65 07/17/20
    RBC Capital Markets Gerard S Cassidy M outperform 58 07/15/20
    D.A. Davidson & Co David J Konrad M buy 72 07/15/20
    Jefferies Kenneth M Usdin "Ken" M buy 60 07/15/20
    DZ Bank AG Markus Mischker M buy 65 07/15/20
    ISS-EVA Casey Lea D sell 07/15/20
    Deutsche Bank Matthew Derek O'Connor "Matt" M hold 61 07/14/20
    Evercore ISI Glenn P Schorr M in-line 55 07/14/20
    Odeon Capital Group LLC Richard X Bove "Dick" M buy 64 06/18/20
    Argus Research Corp Stephen Biggar U buy 60 04/20/20
    Edward Jones Jim Shanahan M buy 06/26/19

    Коментар


    • Това го написах, за да прогони хората с тикърите

      Само в акции съм, предимно large cap growth, ама нюхам такива с реални печалби и по възможност да има и дивидент

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Не бе, имах предвид какъв % си в акции, кеш, бондове, други...
      И имаш ли някакви рамки в които ги държиш, т.е. как контролираш и риска ?

      И си е баш по темата дето си я отворил, сам си вметнал там инв.стратегии/макро

      Коментар


      • Хаха, и аз това си помислих, но реших да не го споменавам, че да не почне да пише и тази тема

        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Терзиев?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ама защо да не се пробваме Ще намерим инякой да е добър в сейлсманшипа, това е най-важното

          Трябва да го смятам. Така на око съм около нулата, с банките и AIG съм глътнал вода; Адидас ми е с 3% надолу YTD; DIS също на -12%; другото е нагоре, но... ако не без точна сметка ще те излъжа

          Сега точно не ми се занимава, но ще го видя и ще кажа
          Не бе, имах предвид какъв % си в акции, кеш, бондове, други...
          И имаш ли някакви рамки в които ги държиш, т.е. как контролираш и риска ?

          И си е баш по темата дето си я отворил, сам си вметнал там инв.стратегии/макро

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ще намерим инякой да е добър в сейлсманшипа


            Терзиев?

            Коментар


            • Ама защо да не се пробваме Ще намерим инякой да е добър в сейлсманшипа, това е най-важното

              Трябва да го смятам. Така на око съм около нулата, с банките и AIG съм глътнал вода; Адидас ми е с 3% надолу YTD; DIS също на -12%; другото е нагоре, но... ако не без точна сметка ще те излъжа

              Сега точно не ми се занимава, но ще го видя и ще кажа

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

              Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
              Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

              ПС При тебе как са % те ?
              Last edited by Money; 18.09.2020, 16:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

                Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
                Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

                ПС При тебе как са % те ?
                Баси. С разлика от 1-2 % моите тегла са същите. Яко. Нямам лостове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Добра доходност! Жълтото в акции на минни компании ли е ?
                  Малко над 1/3 в 4 акции - paas,gold, nem, svm. Останалото в етфи.
                  Всъщност жълтото не е само жълто, ами има и белезникаво. Съотношение от 2:1.

                  Няма хвалиш за доходност, ще урочасаш...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

                    Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
                    Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

                    ПС При тебе как са % те ?
                    Добра доходност! Жълтото в акции на минни компании ли е ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Много умело го ребалансираш бътърфлай портфейла Да, чак сега ми става по-ясно какво правиш. До сега поглеждах с едно око


                      Добре, консервативния е 15% нагоре YTD. А агресивния как е? Да не е 25% нагоре YTD


                      Ако е така дай на лични да говорим за освоваване на нѐкое фондче на Уол Стрийт


                      Не става фондчета, намесят ли се чужди мъни-харчат се лесно и неефективно, неизменно ще станем като хф-те, ще ядем опашката на пазара,мазната...

                      Aз отделно водя само неговата част, преди години водих и моя, скоро не, гледам общото. Платформата ми показва 17.9% YTD. Значи се пада някъде към 19% за мен тая година.
                      Аз съм сега 54% акции, 22 жълто, 6 лтт, 18%кеш. Имам и левъридж при акциите и златото, ма не е прекалено.

                      ПС При тебе как са % те ?
                      Last edited by pipbel; 18.09.2020, 15:12.

                      Коментар


                      • По въпроса с Феда и неговите намерения за покупки... Точно това разочарова инвеститорите - липса на ясен сигнал какво точно ще прави Федът в повече от това, което прави сега

                        Риск: качване на лихвите по 10YR USTs и от там спад на тека и другите по-надути и ротация във стойност. Като се има предвид, че инфлацията едва ли ще тръгне нагоре кой знае колко, златото също е под въпрос




                        Investors vent their frustration over Fed’s balance sheet inertia


                        The Fed’s bond-buying programme currently involves purchasing $80bn of Treasury securities per month and $40bn of agency mortgage-backed securities. Having decided last month to pursue a new monetary framework in which it allows inflation to run above its 2 per cent target, expectations were elevated for a broader rethink of that strategy.

                        While the Fed did reframe the purpose of its purchases — from strictly an issue of market functioning to one tied to supporting the economic recovery — Mr Powell did not signal an imminent adjustment either in the scope or scale of the programme.


                        One cohort of investors had believed it necessary for the Fed to shift the focus of its purchases specifically to long-dated Treasuries in order to ensure borrowing costs remained low, while another subset thought a larger programme was warranted.

                        https://www.ft.com/content/91bd3435-...3-26eade1067bf
                        Last edited by Money; 18.09.2020, 08:53.

                        Коментар


                        • Много умело го ребалансираш бътърфлай портфейла Да, чак сега ми става по-ясно какво правиш. До сега поглеждах с едно око


                          Добре, консервативния е 15% нагоре YTD. А агресивния как е? Да не е 25% нагоре YTD


                          Ако е така дай на лични да говорим за освоваване на нѐкое фондче на Уол Стрийт


                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Тия нечувано ниски нива са отскоро, в Европа от колко вече години ги чуват, толкова са свикнали че вече не им прави впечатление...нито имат особени илюзии за лихвите.
                          Пък и от какво да тръгнат да се качват по осезаемо освен главно заради инфлация извън контрол, а това зле за жълтото шъ дъ знайш...
                          Ако пък е от бумтяща до прегряване икономика - то акциите ще ралят здраво.
                          За бондовете съм взел мерки, последното ребалансиране към края на юли ги резнах повече от двойно.
                          Сега ще видя къде ми е поста от нисе темата...a, eй го на

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Ако правилно разбирам правиш бътърфлай?

                            Не е ли тайната в златото и това, че лихвите по long-term bonds са на нечувано ниски нива?

                            Проблем: ако златото и бондовете паднат заради покачване на лихвите?



                            Asset Allocation
                            • 20% Total Stock Market
                            • 20% Small Cap Value QQQ
                            • 20% Long Term Bonds
                            • 20% Short Term Bonds
                            • 20% Gold
                            Тия нечувано ниски нива са отскоро, в Европа от колко вече години ги чуват, толкова са свикнали че вече не им прави впечатление...нито имат особени илюзии за лихвите.
                            Пък и от какво да тръгнат да се качват по осезаемо освен главно заради инфлация извън контрол, а това зле за жълтото шъ дъ знайш...
                            Ако пък е от бумтяща до прегряване икономика - то акциите ще ралят здраво.
                            За бондовете съм взел мерки, последното ребалансиране към края на юли ги резнах повече от двойно.
                            Сега ще видя къде ми е поста от нисе темата...a, eй го на


                            24.07.2020, 23:04
                            Бях споменал преди време че чакам tlt да наближат 170$ за да направя ремонт на портфейла на малкия.
                            169.7$ върши същата работа, заплюх си го днес да е денят понеже и жълтото е на топ, а и някои индекси също.
                            Та намалих лтт двойно и кусур до желаните 10%, резнах малко и златото до 20, както и qqq do 16%, а отворих 4% нова позиция в смалкапвалю, досега ги нямах тия, а бътерфлая ги изисква по принцип.Както и съвсем лека добавка към типс та да закръглят 10%
                            В резултат на горното кеша ми е сега е двойно спрямо желаните 10%
                            Смятам да поизхитрувам малко ( само да не стане хитрата сврака с 2та крака ) и да допълня при следваща корекция/срив, смятам че най късно до изборите ще има такава.

                            След пълното ребалансиране би трябвало да изглежда така портфейла му 24/16/8/22/10/10/10 сп500/наско/сквалю/злато/лтт/типс/кеш

                            Гледам на малкия сметката му на 6.7% над февруарския връх ( от деня на Левски), а като цяло каквото държа на 9, дори оня ден бе минало 10%

                            Коментар


                            • Ако правилно разбирам правиш бътърфлай?

                              Не е ли тайната в златото и това, че лихвите по long-term bonds са на нечувано ниски нива?

                              Проблем: ако златото и бондовете паднат заради покачване на лихвите?



                              Asset Allocation
                              • 20% Total Stock Market
                              • 20% Small Cap Value QQQ
                              • 20% Long Term Bonds
                              • 20% Short Term Bonds
                              • 20% Gold

                              Коментар


                              • Е, да, но тука говорим за YTD, което един сравнително произволен период. Ако вземем последните 12 месеца, 2 или 3 години за мене ще е по-представително

                                Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Щом си на плюс е супер Сега най вероятно ще върне пазара но след корекцията ще има още ръст мисля.

                                Коментар

                                Working...
                                X